We Wrocławiu mamy to szczęście, iż mamy z kim jeździć. jeżeli tylko przyjdzie ochota na socjalizację na rowerze, wybór ustawek jest szeroki — od szosy, przez enduro, aż po szybkie wypady na Ślężę. Ale czwartek od dłuższego czasu to już tradycja. To dzień pod znakiem CUGa.
CUG – czyli czwartkowe ustawki gravelowe – można by luźno przetłumaczyć z niemieckiego jako Zug, czyli pociąg, i… nie będzie to przesada. Bo tu jedzie się ostro i szybko. Regularnie, co czwartek, z różnych miejsc i na różnych trasach, ale zawsze z tą samą zasadą: jest tempo, są ujeby i jest zabawa. To trochę taki nieoficjalny wyścig dla tych, którzy lubią się przepalić po pracy.
Z tej właśnie idei wykluło się coś wyjątkowego – Brasel Pave. Impreza dla tych, którzy chcieliby poczuć klimat brukowanych klasyków. Nie, to nie Tour de Flanders ani Paris-Roubaix, ale jak na czwartkowy wieczór po pracy – to bardzo skuteczny sposób na odcięcie się od stresu, biurka i monotonii codzienności.
W tym roku ekipa stojąca za CUGiem wróciła z drugą edycją i zaprosiła wszystkich chętnych na Brassel-Pave Challenge! Trasa poprowadzona została przez brukowane odcinki wschodniego południa Wrocławia. Do przejechania było/jest 83 km, z czego ponad 16 km to bruki – wymagające, nierówne, czasem śliskie w deszczu, ale piękne w swoim chaosie. W wariancie „na ostro” były do ukończenia między 17:00 a północą. A jak zwykle – motywowało znikające za horyzontem słońce.
Do wyboru pozostawiono dwa warianty – poniżej.
- Brassel-Pave Challenge
Wyzwanie polegające na ukończeniu trasy w czasie do 5 godzin.
Termin: poniedziałek 7.04 – niedziela 13.04.2025
Każdy finisseur otrzyma pamiątkowy voucher. - Brassel-Pave Course
Rywalizacja na wybranych segmentach i klasyfikacja czasów.
Tylko jeden termin: czwartek 10.04.2025, 17:00–24:00
Start: Jaz Opatowicki, rzeka Odra 245, Wrocław
Meta: Żabka, ul. Syryjska 13, Bieńkowice, Wrocław
Trasa:
PrzejechaliśmyBrassel-Pave Challenge z ekipą – i było to takie dobre, iż polecamy każdemu! choćby jeżeli nie zdążycie w „oficjalnym terminie. Ale uwaga – to było naprawdę wyzwanie. Bo bruki brukom nierówne, co powiecie na skrót przez pola wśród kamieni stosami rozsypane jak ziemniaki? Albo…. drogą ułożoną z podkładów kolejowych?
A grupę Czwartkowe Ustawki Gravelowe możecie śledzić na bieżąco tutaj – facebook.com/groups/204416435915255
Warto zaglądać choćby ze względu na genialne grafiki – wszystkie z niej pochodzą! A skąd słowik kontra gruszka? To… odniesienie do pojedynku noszących te nazwiska na trasie!