Przedstawiamy Prusa CORE One: Nasza nowa w pełni zamknięta drukarka 3D CoreXY z aktywną kontrolą temperatury komory!
Jestem naprawdę podekscytowany, iż w końcu mogę zaprezentować nową Prusa CORE One! Nie tylko tutaj, mając do dyspozycji tekst i 10-minutowe szczegółowe wideo, ale także na żywo na FormNext we Frankfurcie. Więc jeżeli nas odwiedzisz, zatrzymaj się w hali 12.1 / stoisko G39. Chętnie się z Tobą spotkamy i pokażemy Ci naszą nową flagową maszynę!
Mamy wiele do pokazania, więc przejdźmy do rzeczy!
CORE One to całkowicie zabudowana drukarka 3D CoreXY z aktywną kontrolą temperatury. To maszyna skoncentrowana na jakości i szybkości, a do tego niezwykle solidna. Pełną listę specyfikacji technicznych znajdziesz na stronie produktu, pozwolę sobie jednak najpierw przedstawić trochę szczegółów.
Dzięki CORE One nie będziesz potrzebować jednej drukarki do szybkich prototypów, innej do wymagających materiałów, a jeszcze innej do dużej dokładności wymiarowej – to wszechstronna maszyna typu „wszystko w jednym”. Ma kompaktowe wymiary i dużą przestrzeń roboczą (250×220×270 mm) oraz wiele sprytnych rozwiązań projektowych, np. konstrukcję egzoszkieletową zapewniającą maksymalną sztywność i wytrzymałość. Jednym z jej wyróżników jest to, iż pozwala drukować PLA i PETG z zamkniętymi drzwiami – co nie jest tak powszechne, jak mogłoby się wydawać. Włożyliśmy w nią całą naszą wiedzę zdobytą podczas opracowywania XL, AFS, a choćby HT90, więc jestem pewien, iż zachwyci Cię tak samo, jak nas! Wysyłki zaczniemy w styczniu 2025!
Ważną rzeczą jest to, iż drukarka CORE One została zaprojektowana tak, aby współistnieć z MK4S – nie chcemy, aby ją zastąpiła i będziemy kontynuować produkcję i wsparcie dla MK4S z aktualizacjami firmware, a choćby dodatkowymi akcesoriami, takimi jak kamera USB-C do monitorowania druku. jeżeli drukujesz głównie z PLA i PETG, drukarka z otwartą ramą jest doskonałym wyborem (za chwilę przejdę do szczegółów). CORE One jest pierwszą z nowej linii produktów, stąd inna nazwa. Wiem, iż wypuściliśmy MK4S całkiem niedawno, ale chcieliśmy ogłosić naszą nową maszynę przed promocjami na Black Friday i zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, aby nie było nagłych niespodzianek, które pojawią się kilka dni po rozpakowaniu MK4S, którą dostaniesz na święta. Ujawnienie jej na targach Formnext było najlepszą możliwą okazją.
Prace rozwojowe nad CORE One zostały już zakończone i jesteśmy na ostatnim etapie testów, a pełna produkcja rozpocznie się w styczniu 2025 r. w tej chwili prezentujemy kilka egzemplarzy we Frankfurcie i już używamy Core ONE na naszej wewnętrznej farmie druku.
Całkowicie obudowana drukarka 3D – z niespodzianką!
Znamy maszyny CoreXY na wylot – w końcu mamy Original Prusa XL i Prusa Pro AFS. Podczas gdy ten system kinematyki jest postrzegany przez wielu jako „kolejny etap rozwoju druku 3D”, niekoniecznie jest to prawdą, ponieważ ma pewne wady. MK4S przez cały czas oferuje wyjątkową jakość druku, wysoką prędkość i łatwy dostęp do wszystkich komponentów. A jeżeli chodzi o AFS: nie mogliśmy po prostu wyjąć z niej drukarki i przekształcić w maszynę produkowaną masowo, ponieważ nie została ona zaprojektowana do obudowania pojedynczo.
Włożyliśmy jednak wiele wysiłku w badania nad podgrzewanymi komorami i chłodzeniem projektując Prusa Pro HT90, więc chcieliśmy, aby te technologie znalazły zastosowanie w innych produktach. Zamknięta drukarka 3D CoreXY nie jest niczym nowym w dzisiejszych czasach, więc musieliśmy wprowadzić na rynek coś nowego i użytecznego.
Podczas projektowania nowej maszyny skupiliśmy się na trzech głównych obszarach:
- Przemyślana konstrukcja egzoszkieletowa z wysokiej jakości materiałów.
- Superkompaktowa komora zdolna do osiągnięcia 55°C z aktywną kontrolą temperatury, dzięki czemu może drukować wszystko, od PLA przy zamkniętych drzwiach po poliamid PA11 w najwyższej jakości.
- Nowa platforma zaprojektowana z myślą o przyszłości, która nie jest spawaną lub klejoną skrzynką, której nie da się naprawić.
Chyba nie muszę wspominać, iż chcieliśmy zachować charakterystyczne cechy naszych drukarek – takie jak wyjątkowa jakość wydruków, długoterminowa niezawodność, najwyższej jakości materiały, niskie koszty utrzymania i podejście „stworzone, by trwać”. Są to rzeczy, których prawdopodobnie oczekujesz od nas bez zastanowienia
Nowy projekt jest zbudowany na strukturze egzoszkieletu, często spotykanej w naturze (skorupiaki, owady), w której zewnętrzna powłoka służy jako wsparcie strukturalne dla całej konstrukcji. W naszym przypadku daje to zarówno wyższą wytrzymałość drukarki, jak i dużą wydajność produkcji: te same części służą jako rama drukarki, a także nadają jej ostateczny wygląd. Tak więc w przeciwieństwie do innych drukarek, nie jest to spawana kostka z obudową narzuconą na wierzch ani drukarka z otwartą ramą zamknięta w obudowie.
Dzięki kompaktowej konstrukcji z wnękami po obu stronach, super kompaktowa komora może nagrzewać się szybciej i osiągać temperaturę do 55°C. Jest to idealne rozwiązanie dla zaawansowanych materiałów (ASA, ABS, PC, Nylon), które wymagają stabilnych, podwyższonych temperatur. Chcieliśmy jednak pójść o krok dalej.
Z tyłu drukarki znajdują dwa wentylatory do aktywnej kontroli temperatury w komorze. Podczas drukowania z PLA lub PETG wentylatory zapewniają, iż temperatura wewnątrz jest tak niska, jak to możliwe, aby uzyskać maksymalną jakość druku.
To naprawdę ważne: około 90 procent wszystkich wydruków jest wykonywanych z PLA lub PETG. Materiały te dość słabo radzą sobie w podwyższonych temperaturach. Dlatego też producenci (tak, choćby my – sprawdź instrukcję MK4S Enclosure!) często proszą o zdjęcie górnego panelu obudowy i/lub pozostawienie otwartych drzwiczek drukarki. Szczerze mówiąc, drzwi mogą stanowić uciążliwość, wystają poza obrys obudowy, a wielu użytkowników choćby nie zdaje sobie sprawy, iż powinni to zrobić. Mówiąc wprost: jest to całkowicie sprzeczne z ideą i zaletami zamkniętej drukarki.
Jednak Prusa CORE One drukuje PLA i PETG pięknie choćby przy zamkniętych drzwiach, wyglądając przy tym ładnie i schludnie Jedyne, co trzeba zrobić, to otworzyć mały otwór wentylacyjny na górze drukarki, aby wentylatory mogły wciągać chłodniejsze powietrze z pomieszczenia.
I jeszcze jedna rzecz dotycząca drzwi (jak i wszystkich innych przezroczystych paneli). Są one wykonane z wysokiej jakości polimeru, więc są praktycznie niezniszczalne – idealne do każdego miejsca pracy, a także super bezpieczne w transporcie. Nie chcieliśmy używać szkła, ponieważ jest ono po prostu zbyt kruche.
Stworzyliśmy drukarkę tak kompaktową, jak to tylko możliwe i wdrożyliśmy różne inteligentne rozwiązania projektowe. Na przykład szpula nie jest umieszczona w trudno dostępnym miejscu (tj. z tyłu), a zamiast tego znajduje się z boku we wnęce, dzięki czemu idealnie przylega do boku drukarki, zachowując niewielką powierzchnię. Druga wnęka może być łatwo wykorzystana do wszelkiego rodzaju uchwytów, organizerów i innych rzeczy, które zaprojektujesz. Całkowita przestrzeń (szer. × gł. × wys.) potrzebna dla CORE One jest 30% mniejsza w porównaniu do MK4S i o całe 50% mniejsza w porównaniu do MK4S w obudowie, oferując jednocześnie wzrost przestrzeni roboczej o 30%!
Skupiona na wyjątkowej jakości druku
CORE One jest wyposażona w nasz Nextruder – a wszystkie drukarki 3D, które do tej pory z niego korzystały otrzymały najwyższe wyniki w testach porównawczych jakości druku. Ma ulepszone chłodzenie 360° z MK4S, zapewniające wyjątkową jakość druku i doskonałą jakość zwisów – oznacza to, iż możesz używać mniej podpór podczas drukowania (lub w ogóle ich nie drukować), oszczędzając zarówno materiał, jak i czas.
Nextruder ma wszystkie sprawdzone funkcje zapewniające łatwe drukowanie w wysokiej jakości – w tym niezwykle precyzyjny czujnik tensometryczny zapewniający zawsze idealną pierwszą warstwę. Czujnik tensometryczny nie opiera się na danych wizualnych. Nie można go zakłócić przez odblaskowe lub teksturowane powierzchnie, nie trzeba go ponownie kalibrować za każdym razem, gdy wymieniasz dyszę lub hotend i jest tak dobry, iż może stworzyć piękną pierwszą warstwę choćby na kawałku drewna. Otrzymujesz również łatwy dostęp do gwałtownie wymiennych hotendów, dyszę o wysokim przepływie w standardzie i wiele więcej.
Mimo, iż MK4S była już niesamowicie szybka i mogła pokonać niektóre z najszybszych drukarek na rynku, CORE One idzie jeszcze dalej, skracając czas drukowania o kolejne 15-20% w zależności od rodzaju projektu. Koniecznie jest zaznaczenie, iż nie musisz ograniczać swoich projektów przez wąski wybór specjalnych „szybkich” filamentów. CORE One jest po prostu szybka z każdym filamentem dostępnym na rynku – nie znajdziesz żadnego drobnego druku ani gwiazdek obok prezentowanych przez nas wyników. To wysoka prędkość bez ukrytych warunków.
Dzięki komorze nagrzewającej się do 55°C, CORE One radzi sobie niezwykle dobrze z szeroką gamą materiałów. Od PLA i PETG po ASA, ABS i PC, aż po wymagające materiały, takie jak poliamidy (Nylon). W ten sposób CORE One obejmuje praktycznie każdą dziedzinę: od łatwego i bezproblemowego drukowania w domu po produkcję szybkich prototypów, trwałych części funkcjonalnych, a choćby gotowych do użytku produktów końcowych.
CoreXY – w stylu Prusy
Zawsze projektowaliśmy nasze maszyny jako woły robocze druku 3D, ponieważ polegamy na nich również w naszej produkcji. Prowadzimy farmę druku 3D z ponad 600 drukarkami, a kompaktowa konstrukcja CORE One pozwoli nam zmieścić jeszcze więcej maszyn w tej samej przestrzeni. Zrobiliśmy jeszcze więcej, aby uczynić CORE One najlepszą maszyną na farmę druku: kompaktowe wymiary to jedno, ale to nie wszystko. Dzięki wentylatorom z tyłu można podłączyć drukarkę do systemu wyciągu powietrza, drzwi otwierają się do 180°, dzięki czemu nie wystają i nie blokują przestrzeni/korytarza. Można choćby odwrócić zawiasy i drzwi na drugą stronę. Cała maszyna została wykonana z myślą o niskich kosztach utrzymania i długiej żywotności.
Zawsze powtarzam, iż w naszych maszynach nigdy nie będzie części tylko dla designu. Wszystko ma swój cel. Większość użytych materiałów można łatwo poddać recyklingowi w nieskończoność i będą one służyć przez całe życie. Ramę wycinamy laserowo z profili stalowych, co jest naprawdę wydajną, ale także niezwykle precyzyjną metodą produkcji (z tolerancją 0,1 mm). To samo dotyczy układu CoreXY, który stanowi prostokąt wykonany z jednego kawałka litej stali – dzięki temu jest niezwykle wytrzymały i zawsze zachowuje kąty. Nie ma więc możliwości nieprawidłowego montażu osi XY (zaufaj mi – próbowaliśmy).
Części plastikowe wykonane są z wytrzymałego poliwęglanu wypełnionego włóknem węglowym. Nic nie jest spawane, a wszystko jest połączone zwykłymi śrubami, więc możesz dosłownie rozebrać całą drukarkę dzięki wkrętaka. Zdecydowanie nie chcieliśmy ograniczać możliwości naprawy: w rzeczywistości znacznie je poprawiliśmy. Na przykład zespół funkcjonalny CoreXY można wymienić w mniej niż 20 minut. A jeżeli koło pasowe zużyje się po kilku tysiącach godzin drukowania? Wystarczy odkręcić kilka śrub i je wymienić. Jedną z zasad naszego działania jest magazynowanie części zamiennych przez lata. pozostało jedna ogromna zaleta tej konstrukcji – jest ona łatwo skalowalna, co pozwala nam zachować niewiarygodną elastyczność przyszłych projektów. Drukarka została zaprojektowana tak, aby była niezawodnym, łatwym w obsłudze i modernizacji narzędziem pracy, jednocześnie oferując wysoką wydajność i prawdziwie kolejny rozdział w naszym wzornictwie przemysłowym.
Mimo to, Core ONE jest prawdziwą maszyną typu plug-and-print. Wystarczy ją rozpakować, podłączyć, przeprowadzić szybką jednorazową kalibrację i już – w mniej niż 10 minut. jeżeli masz już jedną z naszych drukarek, będzie to to samo, znane Ci już doświadczenie. A jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z drukiem 3D, CORE One będzie dla Ciebie niezwykle łatwym pierwszym krokiem w tym świecie. Jest to maszyna typu „uruchom i zapomnij”, w której wystarczy rozpocząć drukowanie, a reszta dzieje się w pełni automatycznie, bez udziału użytkownika. Ponadto, jak zawsze, mamy wiele kursów Prusa Academy, samouczków, przewodników i nie tylko.
Spersonalizuj ją!
Ponieważ prawie wszędzie używamy metalu, możesz łatwo zaprojektować różne uchwyty, organizery i półki i przymocować je dzięki magnesów do boku drukarki – pusta wnęka po lewej stronie jest idealnym miejscem na takie projekty. Otwiera to również ogromne pole do wszelkiego rodzaju adaptacji, modyfikacji i poprawek. Już widzę te drukarki przebrane za Claptrapa z Borderlands lub może ozdobione motywami z Gwiezdnych Wojen… Jestem pewien, iż zobaczymy kilka naprawdę kreatywnych pomysłów!
Możesz modyfikować wydrukowane komponenty, przymocować nowe części przy użyciu magnesów lub śrub i ogólnie bawić się CORE One do woli. Oczywiście nasze oprogramowanie i firmware są open-source, dając Ci jeszcze więcej możliwości zabawy. I właśnie tutaj czuliśmy, iż jest miejsce na ulepszenia.
Dawniej, aby wgrać niestandardowy firmware do naszych drukarek wyposażonych w płytę Buddy, trzeba było zerwać plombę, wyłamując specjalny mostek na płycie, co oznaczało utratę gwarancji. Teraz już tak nie jest: dokonujemy ogromnej pozytywnej zmiany w celu uczynienia drukarki jeszcze bardziej przyjazną dla społeczności i zmotywowania programistów do zagłębiania się w kod i wymyślania różnego rodzaju poprawek i dostosowań. od dzisiaj zerwanie plomby nie spowoduje unieważnienia gwarancji, więc możesz swobodnie flashować niestandardowy firmware. Ponieważ jednak nie mamy możliwości zweryfikowania lub przetestowania każdego niestandardowego firmware wrzuconego do Internetu, zrzekamy się odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju zniszczenia lub szkody, jakie może spowodować drukarka z zerwaną plombą. Dotyczy to MK4/S, XL, MINI, a także nowej CORE One. Prosimy więc o nie wgrywanie bezmyślnie podejrzanych plików
Rozbuduj ją o dodatki!
Moduł GPIO hackerboard i akcelerometr są w pełni kompatybilne od samego początku. Moduł GPIO jest doskonałym narzędziem dla modderów, hakerów i majsterkowiczów, którzy uwielbiają dodawać nowe funkcje do swoich drukarek 3D. Łączy się on z portem I2C na płytce xBuddy, umożliwiając sterowanie i odbieranie danych wejściowych z urządzeń zewnętrznych. Możesz utworzyć wyzwalacz dla kamery i slidera, aby rejestrować precyzyjne zdjęcia poklatkowe, sterować zewnętrznym oświetleniem LED, serwomechanizmami i wiele więcej – co tylko chcesz! Wszystkie polecenia możesz ustawić bezpośrednio w PrusaSlicerze.
Akcelerometr nie jest potrzebny w przypadku naszych fabrycznie dostrojonych maszyn, ale przyda się wszystkim deweloperom i modderom drukarek. Dzięki niemu można łatwo zmierzyć częstotliwość rezonansową zmodyfikowanej głowicy i ponownie skalibrować Input Shaper do optymalnych wartości.
Nadchodzą kolejne akcesoria: kończymy prace nad dwoma rodzajami filtracji (filtr HEPA i zaawansowany system filtracji) oraz dry boxem. Wyślemy newsletter, gdy te akcesoria będą dostępne.
Dodatkowo, możesz liczyć na pełne wsparcie dla najbardziej wydajnego jednodyszowego modułu do druku wielokolorowego, MMU3. MMU3 jest w pełni kompatybilny z Prusa CORE One i umożliwia drukowanie pięknych, kolorowych obiektów choćby z pięciu filamentów jednocześnie. W przeciwieństwie do innych drukarek wielofilamentowych, które mogą wytwarzać zaskakującą ilość odpadów (czasami prawie równą wadze drukowanego obiektu), nasza drukarka wykorzystuje innowacyjną kompaktową wieżę czyszczącą do zarządzania wymianą filamentu. Nie tylko zmniejsza to ilość marnowanego filamentu, ale także minimalizuje jego ilość do jednego, schludnego bloku.
Przedstawiamy Buddy3D Camera
Wraz z Prusa CORE One wprowadzamy również nową opcjonalną kamerę, która zostanie wypuszczona pod naszą nową marką Buddy3D. Buddy3D będzie obejmować wszelkiego rodzaju akcesoria do drukarek 3D produkowane przez zewnętrznych dostawców, ale w pełni pod naszą kontrolą. Tak samo będzie w przypadku kamery. Będzie ona dostępna jako niewielki moduł montowany wewnątrz komory CORE One i podłączany do płyty głównej dzięki przewodu USB-C. Firmware dla kamery został stworzony pod naszym ścisłym nadzorem, więc możemy zagwarantować 100% bezpieczeństwa.
Kamera ma być gotowa w tym samym czasie co Prusa CORE One, więc śledź nasze newsy na bieżąco – damy Ci możliwość edycji zamówienia i dodania kamery, na wypadek gdyby Twoje zamówienie na drukarkę Prusa jej nie zawierało, bo nie była jeszcze dostępna w momencie jego składania. Ta sama kamera, choć w innej obudowie, będzie również dostępna dla MK4S i XL. Kamera wymaga aktywnego połączenia Wi-Fi i jest w pełni zintegrowana z Prusa Connect i Prusa App.
Płynność pracy, 100% bezpieczeństwa
Lata temu, kiedy wprowadziliśmy na rynek Original Prusa MK2, dystrybucja niestandardowego slicera i fabrycznie przetestowanych profili druku była nie lada gratką. Następnie dodaliśmy Prusament. I Prusa Connect. Oraz Printables, Prusa App, Academy…
Prusa CORE One to Twoja przepustka do całego „Prusaverse” . Wszystko czego potrzebujesz jest w jednym miejscu. Możesz pobrać setki tysięcy darmowych modeli 3D z Printables.com – choćby możesz wysłać je bezpośrednio do PrusaSlicera jednym kliknięciem, pociąć je i wysłać przez sieć do wydrukowania natychmiast. Możesz skorzystać z naszego systemu zdalnego zarządzania drukowaniem Prusa Connect lub natywnej aplikacji Prusa na iOS/Androida, jeżeli chcesz zdalnie monitorować swoje wydruki – ale jest to całkowicie opcjonalne. jeżeli wolisz, przez cały czas możesz używać standardowej pamięci USB do przesyłania plików.
Wszystkie wysokiej jakości filamenty, które produkujemy we własnym zakresie, mają własne profile w PrusaSlicerze i przygotowujemy również profile dla mnóstwa filamentów innych firm (w sumie ponad 200), dzięki czemu zawsze osiągniesz najlepszą wydajność, niezależnie od wybranego materiału. Nie musisz być profesjonalistą, aby uzyskać profesjonalne rezultaty.
Zawsze stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Nigdy nie zmusimy Cię do podłączenia drukarki do sieci – ani do pierwszego uruchomienia, ani do aktualizacji firmware, ani do cięcia modeli. Nigdy. I przez cały czas będziesz cieszyć się pełnią wrażeń. Możesz choćby odłączyć moduł Wi-Fi w miejscach pracy o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. To od Ciebie zależy, czy chcesz podłączyć kamerę USB-C do monitorowania wydruków, dodać drukarkę do Prusa Connect lub monitorować wydruki dzięki aplikacji Prusa. Nasz kod ma otwarte źródło, więc zawsze możesz przeprowadzić niezależny audyt i sprawdzić, czy nie oszukujemy lub nie wykradamy Twoich plików, choćby gdy nie masz połączenia z Internetem. Możesz spać spokojnie, wiedząc, iż produkt, nad którym pracujesz, nie pojawi się nagle na Temu.
Jeszcze jedno…
Jedna rzecz, o której jeszcze nie wspomniałem: zestawy modernizacyjne. Nasze maszyny od zawsze oferowały ścieżkę aktualizacji – zawsze można było zmodernizować istniejący model do najnowszej wersji. Teraz, gdy spojrzysz na nową Prusa CORE One, zobaczysz, iż jest to zupełnie inna maszyna od MK4S. W pełni zamknięta kinematyka CoreXY, znacznie większa przestrzeń robocza itd. A jednak umożliwiliśmy konwersję obecnej MK4S na CORE One dzięki zestawu Conversion Kit. Tak więc w rzeczywistości zmieniasz jedną linię produktów w drugą.
Zestaw Prusa CORE One Conversion Kit jest tańszy niż zestaw modernizacyjny MK3S->MK4 i pozwoli Ci w pełni przekształcić MK4S w CORE One bez żadnych kompromisów. Naszym celem jest data premiery w marcu 2025 r. z przewidywaną ceną 449 USD (bez VAT) / 489 EUR (z VAT).
Konwersję można przeprowadzić tylko przy użyciu części z MK4S, ale nie z MK4, ponieważ wszystkie komponenty zestawu modernizacyjnego MK4S są również używane do konwersji. jeżeli więc kupisz MK4S w nadchodzącej promocji z okazji Black Friday, otrzymasz potrzebne komponenty od razu, a konwersję do CORE One możesz przeprowadzić później.
Oznacza to również, iż CORE One oferuje wyjątkową kompatybilność wsteczną. Prawdopodobnie wiesz, jak to jest, gdy pojawia się nowy gadżet, taki jak telefon – jest fajny, ale także sprawia trochę kłopotów, ponieważ musisz kupić nową obudowę, może port ładowania jest inny, więc potrzebujesz nowego kabla itp. CORE One wykorzystuje te same arkusze druku co MK3/MK4, a także hotendy, dysze i inne sprawdzone części z MK4S. Jest to niezwykle wygodne, jeżeli używasz np. kilkudziesięciu naszych drukarek na swojej farmie, ponieważ znacznie obniża koszt wejścia! Wiemy, iż wielu naszych klientów zakupiło dodatkowe arkusze druku i dysze, dlatego chcieliśmy mieć pewność, iż wszystko to będzie pasować.
I tak, mimo iż drukarka może wyglądać jak solidny monolit, dostępny będzie również zestaw do samodzielnego montażu! Złożenie własnej drukarki 3D jest przez cały czas szalenie popularnym wyborem, ponieważ daje pełny wgląd w działanie maszyny. I to nie tylko dla hobbystów. Wiele firm kupuje zestawy montażowe wraz ze zmontowanymi drukarkami, aby pracownicy mogli poznać wszystkie tajniki. A CORE One pozostało łatwiejsza w montażu niż Twoja MK4S.
Wiem, iż wielu ciekawi, kiedy zestawy będą dostępne, ponieważ może to wpłynąć na plany biznesowe lub decyzje dotyczące zakupów w najbliższej przyszłości. Zrobiliśmy więc, co w naszej mocy, aby zapewnić najlepsze możliwe szacunki. Należy jednak pamiętać, iż wciąż są to tylko dane szacunkowe i mogą ulec zmianie. Na przykład, data wysyłki zestawów do montażu jest silnie uzależniona od popytu na wersję zmontowaną (ponieważ obie zawierają te same części). Biorąc to wszystko pod uwagę, nasze obecne szacunki dla zestawu to kwiecień 2025 r., a przewidywana cena to 949 USD (bez VAT) / 1049 EUR (z VAT). Będziemy Cię informować na bieżąco!
I wreszcie, szczegóły dot. wysyłki zmontowanej Prusa CORE One: wysyłka rozpocznie się w styczniu 2025 r. z ceną wstępną 1199 USD (bez VAT) i 1349 EUR (z VAT). Odwiedź nasz sklep internetowy, aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć szczegółowe parametry techniczne. Więcej informacji dot. akcesoriów udostępnimy za pośrednictwem naszych newsletterów.
Tak oto prezentuje się CORE One. W pełni zamknięta, szybka drukarka 3D CoreXY skoncentrowana na jakości i zaprojektowana do drukowania z PLA i PETG przy zamkniętych drzwiach. Poświęciliśmy dużo czasu, aby projekt był przyszłościowy i modułowy, dzięki czemu możemy go wykorzystać jako bazę do usprawnień w nadchodzących latach, tak jak moją konstrukcję i3.
źródło: Prusa