Od lat korzystamy z aplikacji Komoot do planowania tras i nawigacji. Przyczyniliśmy się do jej spopularyzowania w Polsce, dostrzegając potencjał „turystycznej Stravy”, a także współpracujemy z Komootem, używając appki do pokazywania wam naszych ulubionych miejscówek.
W roku 2022 Komoot wprowadził polską wersję aplikacji, a na stronie komoot.com znajdziecie teraz kompletne przewodniki, które pozwolą w pełni wykorzystać jej możliwości. Kluczową funkcją jest synchronizacja tras z popularnymi urządzeniami GPS – zarówno licznikami rowerowymi montowanymi na kierownicy, jak i zegarkami.
Komoot i kompatybilne urządzenia
Komoot przygotował zestawienie trzech głównych kategorii sprzętu, z którymi aplikacja współpracuje:
1. Urządzenia GPS – Obsługiwane są nie tylko najpopularniejsze marki, jak Garmin, Wahoo czy Hammerhead, ale także Lezyne, Sigma, Bryton, Mio oraz Twonav.
2. Smartwatche – Oprócz Garmina, Komoot można uruchomić na zegarkach Polar, Suunto, Samsung Galaxy, Huawei, Coros, Apple Watch i choćby tańszych modelach Amazfit. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy preferują nawigację z nadgarstka.
3. E-rowery – Najnowszą funkcją jest integracja z systemem Bosch eBike Flow, co oznacza, iż Komoot można wygodnie używać na wielu modelach e-rowerów wyposażonych w silniki Bosch.
Wygodna nawigacja bez telefonu na kierownicy
Choć wciąż można korzystać z Komoota na telefonie, trzymanie telefona na kierownicy – zwłaszcza w rowerach MTB – nie zawsze jest praktyczne. Dzięki szerokiej kompatybilności z urządzeniami GPS i smartwatchami możecie nawigować w wygodniejszy sposób.
Szczegółowe instrukcje dotyczące integracji znajdziecie na oficjalnej stronie Komoot. Sprawdźcie koniecznie komoot.com/pl-pl/devices