Wtyczki czujnikowe Wi-Fi firmy Threshold umożliwiają monitorowanie opiekuna bez kamer

cyberfeed.pl 3 miesięcy temu


Threshold Care to nowość Wtyczki z czujnikiem ruchu Wi-Fi może pomóc opiekunom monitorować osoby starsze, takie jak starzejący się rodzice, w nieinwazyjny sposób, który pozwala zachować prywatność wszystkich domowników. Wbudowana technologia wykrywania Wi-Fi mierzy fizyczne zakłócenia w sygnałach Wi-Fi, aby umożliwić monitorowanie „ruchu w czasie rzeczywistym bez przechwytywania obrazów lub zdjęć”.

Technologia wykrywania Wi-Fi została odrzucona na kilka lat. To była część A funkcja bezpieczeństwa wykrywająca ruch wbudowaną kilka lat temu w routery Linksys Velop, a Signify również wykorzystuje tę technologię do swoich celów Żarówki Wiza które włączają się, gdy wchodzisz do pokoju i wyłączają się, gdy wychodzisz.

Wtyczki Motion są dostępne w trójpaku za 59,99 USDdzięki czemu można je rozmieścić „w całym domu, tworząc kompleksową strefę ruchu” podczas komunikacji z istniejącym routerem Wi-Fi. Firma opisuje to jako konfigurację „plug and play”, nie polegającą na urządzeniach do noszenia, które mogą wymagać baterii lub płatne usługi subskrypcyjne do bieżącego monitorowania.

Monitorowanie ruchu może pozwolić opiekunowi wiedzieć, iż ktoś wstał rano i się porusza, podczas gdy brak ruchu może wskazywać na problem. Podobnie ruch w dziwnych porach, na przykład w środku nocy, może zaalarmować ich o problemie. Threshold umożliwia monitorowanie wzorców ruchu i dostęp do danych o ruchu z maksymalnie dwóch tygodni w aplikacji (iOS i Android).

Jedyne, czego mu brakuje, to możliwości „inteligentnej wtyczki”, która pozwalałaby na włączanie i wyłączanie podłączonego do niej urządzenia. Mają przelotowe gniazdka prądu przemiennego, ale w momencie premiery to wszystko.

Próg strona internetowa twierdzi, iż pracuje nad innymi funkcjami, takimi jak „Krąg Opieki”, który ma się ukazać w tym miesiącu i który zarządza współdzielonym dostępem do systemu oraz konfigurowalnymi powiadomieniami, które ma dostarczyć w listopadzie.



Source link

Idź do oryginalnego materiału