Mamy wtorek, a to dzień dla wearables. Mam dla was kolejne wieści z działu ubieralnej elektroniki. Nie tylko smart zegarków, trackerów fitness, czy inteligentnych okularów, ale też wielu innych noszonych czujników. Przeważają oczywiście te wymienione, ale prawie w każdym tygodniu udaje mi się znaleźć coś wychodzącego poza typowe rozwiązania. Urządzenia wearables stanowią już sporą grupę urządzeń, więc należy im się adekwatna uwaga. Załączam też przekierowanie do poprzedniego zestawienia.
ICYMI w wearables:
W każdym nowym przeglądzie znajdziecie informacje o najciekawszych premierach, zapowiedziach, ale też przeciekach na temat nadchodzących gadżetów. Dobiłem do setnego zestawienia wearables tygodnia! Zapraszam też do poprzednich przeglądów, wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych.
Na początek każdego wpisu kącik z listą drobnych ciekawostek (wypatrzonych w sieci):
- 2.3 Mbps – takie parametry bezstratnej jakości sygnału dźwięku (48 kHz/24-bit) oferują słuchawki Huawei FreeBuds Pro 4
- 3000$ – aż ponad tyle kosztuje smart zegarek Huawei Watch Ultimate Design Master Gold (z szafirowym pokryciem szkła, pozłacaną konstrukcją 24K i bransoletą ze stopu tytanowego
- w najbliższym czasie nie zanosi się na nową generację słuchawek AirPods Max (Apple odświeżyło jesienią jedynie ofertę kolorystyczną, co mogło zwiastować takie kroki) | wg Marka Gurmana
Co nowego zobaczył świat wearables w minionym tygodniu?
- Bang & Olufsen Beoplay Eleven (słuchawki tygodnia)
- nominacje do apki roku na Apple Watche (App Store Awards 2024)
- Sycamore od xMEMS Labs – mikro głośniczki
- Huawei Watch Ultimate Design Master Gold Edition
- słuchawki Noble Audio FoKus Rex5 z pięcioma przetwornikami
- słuchawki Huawei FreeBuds Pro 4 z parametrami premium
- zegarek Redmi Watch 5 i słuchawki Redmi Buds 6 Pro
- DJI Mic Mini – miniaturowy, ubieralny mikrofon
1. Bang & Olufsen Beoplay Eleven (słuchawki tygodnia)
B&O przedstawia kolejną generację słuchawek klasy True Wireless Stereo. Duńska marka segmentu audio kategorii premium dopracowała swoje jednostki i jak zwykle dostarcza je w drogim wydaniu. Beoplay Eleven to następcy Beoplay EX z 2022, co zresztą widać po designie. W naszym kraju propozycję wyceniono na aż 2399 zł (globalnie 499$), więc to najwyższa półka TWS. Co tyle kosztuje? Producent przekonuje, iż jego najnowsze słuchawki dysponują najlepszą (najbardziej zaawansowaną) technologią aktywnej redukcji szumów (ANC).
Słuchawki mają być dostępne w dwóch odmianach kolorystycznych: Natural Aluminium i Copper Tone (na załączonym obrazku). Jak zwykle w nienagannej estetyce i wykończeniu. Wygląd ważny, ale wnętrze ważniejsze. Band & Olufsen obiecuje bezprzewodowe ładowanie Qi, dwa razy skuteczniejsze ANC od Beoplay EX i bardziej „naturalny” tryb transparentny. Ma to być zasługą aż sześciu mikrofonów analizujących dźwięki. Poprawiono też reakcje na wiatr. Czas pracy określono na 6-8h (zależnie od ANC). Na uwagę zasługuje wymienna bateria, czyli dostosowanie do unijnych regulacji dot. mobilnej elektroniki. Te mają wejść dopiero w 2027 roku, ale marka przystosowała się do nich już teraz. Szczelność słuchawek Beoplay Eleven jest zgodna z normą IP57.
- Plusy: dwa razy dokładniejsze ANC (aktywna redukcja szumów)
- Minusy: wysoka cena (jak zwykle w ofercie Bang & Olufsen)
2. Sycamore od xMEMS Labs – mikro głośniczki
xMEMS Labs rozpoczęło promocję swojego nowego mikro głośniczka (Cypress), o którym już chyba na blogu wspominałem. Sycamore jest wyjątkowy, bo najcieńszy na świecie. Specjalna konstrukcja „1-mm-thin near-field full-range MEMS micro speaker” ma zredukować gabaryty potrzebne na tego typu moduł w spektakularny sposób. Głośnik skonstruowano nie tylko dla smart zegarków, smart okularów, czy słuchawek TWS, ale i elastyczniejszego ich rozmieszczania w laptopach. Generalnie wszędzie tam, gdzie ograniczenia w konstrukcjach mają szczególne znaczenie. Kalifornijska marka rozszerzyła zatem ofertę cienkiego elementu z samych słuchawek TWS do znacznie szerszego zakresu mobilnych urządzeń. Na razie wcześniejszy moduł Cypress kojarzę jedynie ze słuchawek Creative Aurvana Ace 2, ale teraz propozycji powinno być znacznie więcej. Od headsety AR/VR, aż po słuchawki w półotwartym formacie.
- Plusy: szansa na zmniejszenie gabarytów wielu ubieralnych gadżetów, ale chciałbym porównać najpierw jakość dźwięku za klasycznymi konstrukcjami przetworników
- Minusy: masowa produkcja dopiero w październiku 2025
3. Nominacje do apki roku na Apple Watche (App Store Awards 2024)
Tradycyjnie dod koniec roku Apple wyróżnia najlepsze aplikacje na swoje urządzenia. W 2024 roku w ramach App Store Awards nominowano aż 45 aplikacji w aż dwunastu kategoriach. We wszystkich pozycje mają charakteryzować się innowacyjnością, projektem i jakością interakcji. Jedną z kategorii już od dekady jest „Aplikacja roku na Apple Watch”. W najnowszej edycji nominowano trzy propozycje. Wyniki wszystkich ocen poznamy jeszcze przed końcem roku.
This is surreal! LookUp is one of the three finalists for the App Store Awards in the Apple Watch App of the Year category! href="https://twitter.com/hashtag/AppStoreAwards?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#AppStoreAwards @AppStore pic.twitter.com/mxINEHtjlK
— Vidit Bhargava (@viditb) November 25, 2024
Nominowani do aplikacji 2024 roku na Apple Watche:
- LookUp (powód: za codziennie definicje wzbogacające słownictwo)
- Lumy (powód: wsparcie informacji rytmem słońca i księżyca)
- Watch to 5K (powód: wsparcie biegaczy „aż po linię mety”)
4. Huawei Watch Ultimate Design Master Gold Edition
Wraz z nowymi telefonami Huawei Mate 70 chiński gigant przedstawił (jak zresztą tradycyjnie) nowe wearables. Zegarek i słuchawki. Ten pierwszy wyłącznie w liftingu, a więc z nową edycją stylistyczną. Od jakiegoś czasu producent z eventu na event podnosi jakość wykończenia swojej topowe wariacji Huawei Watcha Ultimate. To już chyba trzeci taki upgrade. Ten najnowszy oczywiście najwspanialszy. Przekonywać ma o tym już sama nazwa. Huawei Watch Ultimate Design Master Gold Edition kosztuje grubo ponad 3000 dolarów (i to w prostym przewalutowaniu, czyli bez doliczenia ewentualnych ceł i podatków, gdyby model dotarł do Europy).
Luksusowa wersja zegarka Huawei Watch Ultimate otrzymała szafirowe pokrycie szkła, pozłacaną konstrukcją 24K i bransoletę ze stopu tytanu. Smartwatch wygląda elegancko. Dla porównania, standardowa wersja tego zegarka kosztuje 3899 zł. Niezależnie od wykończenia urządzenie oferuje te same specyfikacje: ekran AMOLED 1.5″, moduł EKG, czujniki ruchu i temperatury, chip UWB i łączność satelitarną. Do tego 14-dniowy czas pracy i szczelność do 100 metrów zanurzenia. Na kładzie jest własny system HarmonyOS. W zeszłym roku do Europy trafiła 18-karatowa wariacja Huawei Watch Ultimate Design.
- Plusy: podkreślanie luksusowego wykończenia w topowym wydaniu
- Minusy: w Europie będzie jeszcze drożej (bo dojdą cła i podatki)
5. Noble Audio FoKus Rex5 z pięcioma przetwornikami
Noble Audio to marka premium. Sprawdzam ich słuchawki i monitory na każdych targach Audio Video Show. Firma zbudowała nowe modele True Wireless Stereo, w których oferuje aż pięć przetworników! To może nie rekord, ale w segmencie konsumenckim wynik robiący wrażenie. Tyle modułów na pewno podniesie ogólną jakość adekwatności dźwiękowych. FoKus Rex5 wyceniono na aż 450$, więc mamy prawo wymagać wiele. Słuchawki są dość spore, ale przez cały czas akceptowalne gabarytowo, szczególnie wśród osób wymagających od elektroniki dobrego brzmienia, a niekoniecznie samej estetyki. Warto odnotować, iż FoKus Prestige oferowały potrójne przetworniki, co już wtedy robiło wrażenie. w tej chwili na rynku choćby dwa są wciąż czymś wychodzącym poza standardy.
Pięć „warstw” (dynamiczna, planarna i trzy armaturowe) mają zwiększyć zakres częstotliwości. Ta konkretna kombinacja ma zaoferować „imersyjną scenę z pełnym basem i wyraźnymi detalami midów”. Do tego czyste tony wysokie, a całość w 20Hz-40kHz! Niedawno firma zastosowała dość podobne warstwy w FoKus Apollo. Oprócz tego Noble Audio proponuje software;ową personalizację przy pomocy aplikacji Audiodo z customowymi EQ na bazie indywidualnych możliwości słuchowych. Nie zabraknie tu oczywiście aktywnej redukcji szumów (ANC), Bluetooth 5.4 z multipoint i aptX Adaptive, LDAC oraz AAC i SBC.
- Plusy: aż pięć przetworników na słuchawkę
- Minusy: wysoka cena słuchawek
6. Słuchawki Huawei FreeBuds Pro 4 z parametrami premium
Działy R&D marki Huawei dysponują potencjałem w praktycznie każdej sekcji mobajlu. Nie tylko w ramach telefonów i smartwatchy, ale też słuchawek klasy True Wireless Stereo. Co każdą ich generację jestem pełen podziwu, jak spore postępy w nich widać. Ciągle wydaje się, iż w kolejnym wydaniu ciężko będzie przebić mocno podkręcone specyfikacje. Najnowsze FreeBuds Pro 4 pokazują, iż TWS wciąż można w wyraźny sposób ulepszać.
Huawei FreeBuds Pro 4 to pierwsze słuchawki marki z HarmonyOS NEXT na pokładzie. We współpracy ze telefonami z HarmonyOS 4.3 lub nowszym zaoferuje transfer bezstratnego audio w aż 2.3 Mbps (48 kHz/24-bit). Oprócz tego kodeki L2HC 4.0, HWA Lossless oraz certyfikacja Hi-Res Wireless. Wewnątrz podwójny przetwornik (11 mm). Aktywna redukcja szumów we FreeBuds Pro 4 tłumi choćby do 100dB! To najwyższy wynik w segmencie słuchawek TWS w historii. Huawei dodało też śledzenie ruchów głowy w ramach spatial audio. Czujniki posłużą też do obsługi słuchawek gestami głowy. W Chinach cenę określono na 1499 juanów, czyli okolice 210$).
- Plusy: rekordowe tłumienie (do 100dB) i świetne kodeki oraz transmisja danych
- Minusy: aż ciężko się do czegoś przeczypić
7. Zegarek Redmi Watch 5 i słuchawki Redmi Buds 6 Pro
Ten duet wearables od Redmi zapowiadałem w poprzednim przeglądzie wearables. Chińska marka zorganizowała w zeszłym tygodniu lokalną prezentację produktową poświęconą nowym flagowym telefonom, ale i nowym generacjom zegarków i słuchawek.
Redmi Watch 5 to już trzecia odmiana tej serii smart zegarka. Wcześniej debiutowały wariacje Active i Lite tej generacji. Urządzenie otrzymało ten sam wyświetlacz AMOLED z przekątną aż dwóch cali. Ma aż 1500 nitów szczytowej jasności i węższe od poprzednika ramki. W tej półce cenowej wciąż tylko 60Hz odświeżanie. Wszystko w aluminiowej obudowie. System HyperOS prosto z pudełka. Obsłuż m.in. eSIM, ale ciekawi mnie, czy i na naszym rynku. Czytnik tętna w smartwatchu ma być bardzo precyzyjny (97.1%), a oprócz tego pomiary natlenienia, analizy snu i śledzenie poziomu stresu. Nie zabraknie GNSS do pozycjonowania podczas aktywności. System operacyjny jest lekki, więc czas pracy określono choćby na 24 dni (12 z aktywnym Always-On Display). Zegarki wyceniono na 599/799 juanów, czyli jak zwykle budżetowo (droższa odmiana to ta z eSIM).
Redmi Buds 6 Pro prezentują się równie dobrze, a choćby lepiej od opisanego wyżej smart zegarka (zestawiając go z konkurencyjnymi modelami). Redmi zaoferowało podwójny przetwornik (tytanowy 11 mm + piezoelektryczny, ceramiczny 6.7 mm), by uzyskać wierniejsze odwzorowanie dźwięku. TWS ma ulepszoną aktywną redukcję szumów (ANC), która ma poradzić sobie z tłumieniem choćby do 55dB (w tej klasie to bardzo dobry rezultat, choć na ten moment głównie na papierze, bo trzeba to potwierdzić doświadczalnie). Wśród kodeków wsparcie LHDC 5.0 oraz LC3. W odmianie Gaming Edition Buds 6 Pro z opóźnieniem tylko 20 ms oraz LHDC Lossless przez specjalny adapter z USB-C. Ceny za te dwa modele określono na 399/499 juanów.
- Plusy: najważniejsze standardy (a niekiedy choćby powyżej) w niskich cenach
- Minusy: jeżeli zabraknie u nas wsparcia eSIM to uznam to za wadę
8. DJI Mic Mini – bezprzewodowy mikrofon
Oferta DJI imponuje. Marka już od dawna poza dronami ma też gimbale, kamerki i przeróżne akcesoria. Oprócz znajdziemy w niej też bezprzewodowe mikrofony. Do modeli Mic i Mic 2 dołącza nowy wariant Mic Mini, czyli najmniejszy w całej rodzinie. Ma podobne przeznaczenie i kilka nowych możliwości. Poza mniejszymi, dyskretniejszymi gabarytami (co już warto docenić) widzę też lepszy czas pracy na jednym ładowaniu. Mikrofon ma współpracować ze telefonami i kamerkami akcji, by lepiej rejestrować dźwięk do video. W zestawie są dwa bezprzewodowe transmitery, które można magnetycznie przyczepić do ubrania. DJI zaproponowało też osłonki przeciwwietrzne. Wśród opcji są dwupoziomowe redukcje szumów. Oczywiście nie zabraknie opcji parowania mikrofonów ze telefonami/tabletami przez łączność Bluetooth (no i oczywiście bezpośrednio z kamerkami Osmo Action 4 Pro, Osmo Action 4 oraz Osmo Pocket 3). Podoba mi się opcja oddzielnego nagrywania planów i tryb stereo.
Standardowy zestaw uwzględnia ładowarkę przypominającą etui do słuchawek TWS (dwa transmitery i jeden odbiornik). Ten komplet wyceniono na 169$. Taszy jest ten bazowy, gdzie mama po jednym z każdego. Tu cena spada do 89$, ale wydaje mi się, iż dla szerszych opcji warto od razu zainwestować w tę bogatszą propozycję. Dodatkowy transmiter można dokupić za 59$.
- Plusy: mniejsze gabaryty i kilka nowych rozwiązań
- Minusy: na ten moment nie potrafię wskazać
Kącik ostatnich (najważniejszych) treści z sekcji wearables
Poniżej niemały już kącik moich ostatnich publikacji powiązanych z sekcją wearables. Będę tu załączał materiały, którym poświęciłem niedawno trochę więcej czasu: zestawienia, porównania, poradniki i różnego rodzaju pomoce tematyczne. Wszystkie związane z ubieralną elektroniką.
9. Ukryte funkcje w Galaxy Watch Ultra (smarthack tygodnia)
Jak obiecywałem, smarthacki wracają do regularnych publikacji. Po ostatniej podpowiedzi, jak uruchomić program beta w zegarkach Garmin, teraz mam parę lifehacków dla posiadaczy nowych, outdoorowych zegarków Galaxy Watch Ultra. Przygotowałem krótki materiał z ciekawymi trikami i opcjami dla smartwatcha Samsunga, które warto uruchomić lub po prostu użytkować w trakcie treningu. Nie posiadam tego zegarka na co dzień (miałem go na nadgarstku dość krótko), ale spróbowałem zbudować zestawienie ukrytych w gadżecie rozwiązań oraz funkcji usprawniających pracę modelu z nakładką One UI Watch.
Przeczytaj: smarthack tygodnia – triki dla Galaxy Watch Ultra
10. Najlepsze smartwatche z Wear OS (2024/2025)
W ostatnich latach na moim blogu pojawiały się zestawienia najciekawszych zegarków roku ogółem. Czasami przygotowywałem też listy modeli hybrydowych, czy zależnie od półki cenowej. Chyba nigdy (albo tylko raz) nie tworzyłem przeglądu najlepszych smartwatchy z systemem Wear OS. W ostatnich latach platforma Google przeszła korzystne dla niej zmiany, a rynek zyskał kilka nowych propozycji, a to skłoniło mnie do opublikowania ich porównania. Przejrzałem oferty i wybrałem najatrakcyjniejsze zegarki, które w 2024/2025 roku wydają się najbardziej konkurencyjne. Na tyle jednak różnorodne, iż warte głębszego przeglądu. Wskazałem w nowym artykule, które z modeli będą adekwatne dla konkretnego odbiorcy. Zapraszam do sprawdzenia.
Sprawdź: najlepsze zegarki z Wear OS (2024/2025)
11. Program testów beta w zegarkach Garmin (smarthack tygodnia)
W ostatnich miesiącach zaniechałem wrzutek ze smarthackami, ale powoli staram się wrócić do regularności. Przygotowałem już wstępną listę kolejnych, które będą pojawiać się na blogu w najbliższych tygodniach. Najświeższy z tego tygodnia poświęciłem programowi beta testów systemu na sportowe smart zegarki marki Garmin. Amerykański producent uruchomił program dla klientów chcących badać nadchodzące funkcje rozszerzające zakres opcji ich trackerów. Do programu może dołączyć każdy, choć trzeba sprawdzić, czy posiadany zegarek jest na liście wsparcia takowych aktualizacji. Aktywacja beta testów nie jest trudna, ale krótko podpowiedziałem, jak tego dokonać na swoim zegarku.
Czytaj więcej: jak uruchomić program beta testów w Garmin?
12. Galaxy Watch7 vs Galaxy Watch6 (porównanie zegarków)
Niedawno Samsung przedstawił nową generację swoich smartwatchy. Już czwartą działającą na platformie Wear OS. Nowością w ofercie był topowy Galaxy Watch Ultra dla fanów sportu i aktywności (jako outdoorowy, wzmocniony wariant w konkurencji do Apple Watcha Ultra). Wraz z nim odświeżono też bazowe odmiany zegarków. W tym roku bez edycji Classic. Galaxy Watch7 nie przeszedł wielki zmian, więc jego porównanie z poprzednikiem wydało mi się bardzo sensowne. Koreański producent dokonał upgrade’u, ale czy wystarczająco atrakcyjnego, by dopłacić za nową odsłonę? A może Galaxy Watch6 jest równie interesujący i warto oszczędzić? Spróbowałem zestawić ze sobą obie generacje smart zegarków. Przekierowanie do wpisu poniżej. Przy okazji zapraszam też do podsumowania nowości wearables w przeglądzie zeszłego tygodnia.
Sprawdź: porównanie Galaxy Watch7 z Galaxy Watch6
13. Nowości watchOS11 (jesień 2024)
W trakcie głównego Keynote konferencji WWDC marka Apple przedstawiła nowe rozwiązania dla systemu operacyjnego Apple Watchów. Nowy firmware ma dodać kilka elementów. Skupi się przede wszystkim na poprawkach funkcji fitness. System watchOS 11 chce wzbogacić zegarek w ramach trackera aktywności. Poprawią się tu wybrane odczyty i funkcje. Użytkownicy będą mogli ocenić poziom kondycji i zdrowia w sposób bardziej holistyczny. Usprawniony zostanie też Stos inteligentny (nowe widgety), tarcza Zdjęcia oraz rozwiązania dla kobiet (rozszerzony tryb w ciąży). Przygotowałem artykuł, w którym o całej aktualizacji piszę znacznie więcej.
Czytaj więcej o: nowości w watchOS 11
14. Najciekawsze smart pierścienie (2024)
Po zeszłotygodniowym zestawieniu najciekawszych składanych flip-phone’ów teraz zbudowałem listę najciekawszych inteligentnych pierścieni. W 2024 swoje aspiracje w tym segmencie zgłasza Samsung, więc kategoria na pewno mocno przyspieszy. Do przeglądu najlepszych smart ringów zbierałem się już od ponad roku, ale ten rok wydaje się dać branży kopa. Ledwie się zaczął, a na dwóch największych targach (styczniowych CES i lutowych MWC) zadebiutowało kilka interesujących propozycji. Zebrałem w zestawieniu najciekawsze. Mam nadzieję artykuł jeszcze zaktualizować. Niech się dzieje! Ta część wearables może niebawem przyciągnąć uwagę wielu klientów, zwłaszcza amatorów biżuterii.
Czytaj więcej: najciekawsze smart pierścienie (2024)
15. Mój test Galaxy Watch 4 (po dłuższym użytkowaniu)
Na początku 2023 roku postanowiłem kupić Galaxy Watcha z Wear OS. W sprzedaży nie było jeszcze szóstej generacji, ale ta pierwsza z platformą Google wyglądała wystarczająco atrakcyjnie, by włączyć ją do mojej kolekcji smartwatchy. Mam ich więcej nie tylko z uwagi na zamiłowanie do mobilnych technologii, ale też z chęci bliższego kontaktu ze wszystkimi ważniejszymi systemami. Samsung zaoferował Wear OS z własną nakładką i to całkiem ciekawą. Galaxy Watch 4, 5 i 6 mają podobną ofertę, więc jeżeli czwarta generacja was zaciekawiła to nowsze jednostki tym bardziej sprostają waszym wymaganiom. Zegarek sprzed dwóch lat nie jest wiele gorszy, a zdecydowanie tańszy od Galawy Watch 5 i 6.
Użytkowałem gadżet długo i sądzę, iż mogłem obiektywnie ocenić wearable koreańskiej marki. Jak wypadło? Jakie ma zalety, a jakie wady? Co oferuje, a czego zabrakło? Poniżej przekierowanie do mojej oceny i uwagi. Przy okazji zaznaczę, iż zbudowałem pewnego rodzaju szablon tekstowy, który ułatwi mi publikacje testów kolejnych zegarków. Zawarłem w nim najważniejsze rozwiązania jakich oczekujemy od inteligentnych zegarków i kolejne publikacje będą kierowały się tymi samymi wytycznymi.
Czytaj więcej o: test Galaxy Watch 4
16. Mój test gogli HTC Vive XR Elite
Po kilku tygodniach zabawy z nowymi goglami Vive XR Elite od HTC przyszedł czas na publikację materiału. Przedstawiam moje wrażenia z nowego headsetu VR tajwańskiej marki. Bardziej uniwersalnej jednostki, która łączy też cechy okularów AR, mobilnego monitora dla różnych urządzeń oraz urządzenia Mixed Reality. Sprzęt zarówno do użytku w pełni niezależnego, bezprzewodowego, ale i współpracy z trybie PCVR. Z nowymi kontrolerami ruchu o bardziej gamingowej charakterystyce oraz lekkiej konstrukcji z wymienną baterią (równoważącą balans gogli na głowie). Poznałem najciekawsze zalety gadżetu. Znalazłem też elementy, które można w urządzeniu poprawić. Jak wypadła recenzja? Zapraszam do przeczytania i obejrzenia krótkich nagrań w przekierowaniu poniżej.
Czytaj więcej: test gogli HTC Vive XR Elite
17. Google Home na Wear OS (testy tygodnia)
Zwykle proponuje tutaj premierę jakiegoś inteligentnego modułu lub aktualizacje funkcji którejś ze smart platformy. Tym razem w środku tygodnia przygotowałem krótki test serwisu Google Home w wersji na smartwatche z Wear OS. Akurat korzystam z jednego z takich modeli to pomyślałem, iż od razu sprawdzę naręczną wersję usług Google dla domu. Poniżej przekierowanie do wstępnych analiz aplikacji w modelu preview (w ramach serii Mój Smart Dom). Apka dopiero się rozwija i nie oferuje jeszcze zbyt wiele. Da się jednak korzystać i zegarki z Wear OS w końcu proponują tu coś konkretniejszego.
Czytaj więcej o: test Google Home na Wear OS