Tam, gdzie zawodzą tradycyjne tablety, reMarkable odnosi sukces

cyberfeed.pl 9 miesięcy temu


Wyobraź sobie, iż jesteś w takiej sytuacji: jesteś w kawiarni lub w swoim ulubionym miejscu pracy i próbujesz przeprowadzić burzę mózgów i załatwić sprawę, ale po prostu nie możesz. Wokół ciebie jest mnóstwo – jak lubię to nazywać – cyfrowego szumu: Instagrama powiadomienia tutaj, Twitter wydaje tam sygnał, WhatsApp pingi, rozmowy telefoniczne, e-maile, aplikacje z wiadomościami. W końcu zostajesz sfrustrowany brakiem wykonanej pracy. Tutaj właśnie pojawia się reMarkable 2.



reMarkable ma na celu rozwiązanie naszego cyfrowego chaosu dzięki tabletu reMarkable 2, pozwalającego nam skupić się na naszych pomysłach, czytaniu i po prostu oferującego przestrzeń wolną od zakłóceń prawdziwy produktywność — coś, w czym zawiodły nas tradycyjne tablety, wnosząc do naszego życia jedynie większy cyfrowy chaos. Od kilku tygodni korzystam z tabletu reMarkable 2 i jestem przekonany, iż każdemu przydałoby się takie narzędzie. Oto moja pełna recenzja reMarkable 2.


Godny uwagi 2

Kup to dla cyfrowego pokoju

reMarkable 2 to Twój partner w tworzeniu skupionej przestrzeni roboczej w cyfrowym świecie. Możesz go używać do czytania e-booków, pisania notatek, dodawania adnotacji do plików PDF, rysowania, a choćby edytowania dokumentów Microsoft PowerPoint i Word. Ma teksturowaną powierzchnię i jest wyposażony w rysik do wybitnie naturalne odczucie.

Plusy
  • Cienka i elegancka konstrukcja
  • Świetne wrażenia z pisania i pisania
  • Świetny czas pracy baterii i wygoda USB-C
Cons
  • Nieco wyższa cena
  • Brak podświetlenia

Cena i dostępność

ReMarkable 2 jest sprzedawany w różnych krajach na całym świecie, takich jak USA, Wielka Brytania, Europa i wiele części Azji, w tym Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Korea Południowa, Singapur i nie tylko. W USA ceny samego tabletu zaczynają się od 279 dolarów. jeżeli jednak chcesz rysik i okładkę folio, będziesz musiał dodatkowo zapłacić. Alternatywnie możesz także zdecydować się na pakiet obejmujący tablet, pióro Marker Plus Pen i okładkę Book Folio w cenie 549 USD.

Projekt i wyświetlanie

Sanuj Bhatia / Pocketnow


Jedną z rzeczy, które od razu rzuca się w oczy w przypadku reMarkable 2 po wyjęciu go z pudełka, jest jego niezwykle cienki — prawie tak cienki jak połowa iPhone’a 15 Pro Max i 25% cieńszy niż iPad Air piątej generacji. Dzięki grubości zaledwie 4,7 mm można go niezwykle łatwo przenosić. Jeszcze większą przenośność zwiększa fakt, iż jest wykonany z jednego arkusza aluminium i waży zaledwie 403 gramy. choćby z założoną okładką folio, reMarkable 2 sprawia wrażenie, jakby trzymał w dłoni lekki notatnik.

jeżeli chodzi o design, reMarkable 2 zapewnia minimalizm. W urządzeniu nie znajdziesz żadnych kamer ani głośników. Zamiast tego ma tylko port USB-C do ładowania i przycisk zasilania. Firma zwróciła uwagę na szczegóły przy projektowaniu, ponieważ urządzenie ma również małe plastikowe wypustki z tyłu, dzięki którym urządzenie nie ślizga się ani nie zarysowuje podczas robienia notatek lub bazgrania. Ogólnie rzecz biorąc, reMarkable 2 został zaprojektowany tak, aby być Twoim „towarzyszem na co dzień”, niezależnie od tego, czy robisz notatki na zajęciach, czytasz książkę, czy używasz go na spotkaniach firmowych.


Sanuj Bhatia / Pocketnow

Patrząc na przód, znajdziemy duży 10,3-calowy wyświetlacz E Ink o rozdzielczości 1872 x 1404 pikseli i odpowiednim PPI na poziomie 226. Należy pamiętać, iż jest to wyświetlacz monochromatyczny, więc wszystko jest widoczne na czarno i biały — nie ma tutaj żywych kolorów LCD ani OLED. Oprócz tego z przodu znajdziemy obszerne ramki, zapewniające miejsce na oparcie dłoni lub wygodne trzymanie urządzenia. Sam wyświetlacz ma wykończenie przypominające papier, dzięki czemu podczas korzystania z urządzenia można odnieść wrażenie, iż przesuwasz i/lub piszesz na kartce papieru w formacie A4.


A skoro mowa o użytkowaniu urządzenia, firma reMarkable dostarczyła nam pełen zestaw akcesoriów, w tym firmową nakładkę na klawiaturę Marker Plus i Type Folio, a także moduł reMarkable 2. Rysik wydaje się solidny, podobny do ołówka Apple lub wysokiej jakości pióra, ale jest nieco dłuższy niż ten, który uważam za wygodny. Wielką zaletą jest to, iż tył Marker Plus służy jako gumka, więc wystarczy obrócić rysik i wymazywać rzeczy drugą stroną – podobnie jak w przypadku tradycyjnych ołówków z gumką.

Sanuj Bhatia / Pocketnow

reMarkable oferuje szereg okładek Folio do urządzenia, takich jak Book Folio i Folio, dostępnych w różnych teksturach i wykończeniach. Jednak moją ulubioną jest okładka Type Folio. Ta osłona Folio zwiększa produktywność urządzenia, służąc zarówno jako osłona, jak i klawiatura urządzenia. Sprawia wrażenie Microsoft Surface, chociaż brakuje mu możliwości regulacji kąta pochylenia, co byłoby miłym dodatkiem. Niemniej jednak znacznie ułatwia robienie notatek i pisanie na reMarkable 2.


Wracając do wyświetlacza, jest kilka wad, o których powinieneś wiedzieć. Po pierwsze, nie ma podświetlenia, co oznacza, iż ​​zawsze będziesz musiał znajdować się w pomieszczeniu z dobrym oświetleniem, aby łatwo przeczytać reMarkable 2. jeżeli cokolwiek innego, będzie ci trudno wyraźnie zobaczyć wyświetlacz. Tego właśnie oczekujesz, czytając gazetę, ale w przypadku urządzenia, które kosztuje tyle i fakt, iż konkurenci lubią Skryba Amazon Kindle funkcję podświetlenia, to naprawdę powinna być wbudowana funkcja – może coś dla następnej generacji?

Sanuj Bhatia / Pocketnow

Kolejną wadą jest to, iż wyświetlacz działa nieco wolno i mniej reaguje, szczególnie w porównaniu z iPadem lub Samsungiem Galaxy Tab. Ponownie można się tego spodziewać w przypadku wyświetlacza E Ink – ponieważ pod ekranem dosłownie poruszają się cząsteczki, które wyświetlają treść – ale warto to zauważyć.


Oprogramowanie i wydajność

Godny uwagi 2
Marka niezwykły Ekran 10,3 cala Składowanie 8 GB Łączność Wi-Fi, synchronizacja z telefonami/laptopami Waga 403,5 grama Wymiary 188,0 x 246,0 x 4,7 mm Obsługa formatu PDF i ePUB Baran 1GB LPDDR3 Żywotność baterii Do dwóch tygodni Porty USB typu C

jeżeli chodzi o oprogramowanie, reMarkable 2 działa na firmowym systemie operacyjnym opartym na systemie Linux. W niczym nie przypomina Androida czy iPadOS – jego interfejs jest prosty, z głównym ekranem do zarządzania notatnikami, arkuszami i materiałami do czytania, a także paskiem stanu pokazującym czas, Wi-Fi i stan baterii poniżej. Tak, urządzenie obsługuje łączność Wi-Fi. jeżeli chodzi o czytanie, reMarkable 2 obsługuje tylko dwa formaty: ePub i PDF.

Możesz synchronizować dokumenty z usługami takimi jak Dropbox, Google Drive i OneDrive, aby mieć do nich dostęp w dowolnym miejscu, a choćby wysyłać notatki bezpośrednio z urządzenia na pocztę e-mail. Urządzenie obsługuje także integrację z programami Microsoft Word i PowerPoint, dzięki których można przeglądać i edytować dokumenty na urządzeniu. Dodatkowo reMarkable oferuje aplikacje na komputery Mac, Android, iPhone i Windows, umożliwiające synchronizację z urządzeniem, a choćby udostępnianie ekranu laptopowi.


Sanuj Bhatia / Pocketnow

Warto jednak zaznaczyć, iż synchronizacja w chmurze i funkcje aplikacji komputerowej wymagają subskrypcji firmowej usługi Connect. W ramach subskrypcji dostępne jest także narzędzie do konwersji pisma manualnego na tekst, umożliwiające łatwiejsze wyszukiwanie odręcznych notatek. Jednak po uwzględnionym roku kosztuje 2,99 USD miesięcznie lub 29,90 USD rocznie.

I tak, porozmawiajmy o wrażeniach z czytania. Czytanie na reMarkable 2 nie jest idealne. Chociaż synchronizacja plików ePub i PDF jest łatwa, nawigacja po stronach nie jest tak płynna, jak w przypadku innych e-czytników. Zamiast używać przycisków lub choćby dotykać, aby przewracać strony, musisz przesuwać w lewo lub w prawo, co z czasem może być mniej wygodne. Muszę jednak docenić to urządzenie za jego doskonałą zdolność do robienia notatek i dodawania adnotacji do plików PDF, co w pewnym sensie rekompensuje przeciętne wrażenia z czytania.


reMarkable 2 nie zastępuje iPada.

Na koniec warto zaznaczyć, iż reMarkable 2 nie jest zamiennikiem iPada. Są rzeczy, które może zrobić tylko iPad. Oglądanie filmów i programów telewizyjnych, granie w gry, rozmowy wideo, rysowanie i tak dalej — to tylko niektóre z rzeczy, które może zrobić tylko iPad. jeżeli jednak chodzi o burzę mózgów, zapisywanie pomysłów i realizację zadań, reMarkable 2 jest urządzeniem, które warto mieć.

Bateria

Sanuj Bhatia / Pocketnow


Na koniec porozmawiajmy o żywotności baterii. ReMarkable 2 jest wyposażony w dużą baterię o pojemności 3000 mAh. Firma obiecuje dwutygodniowy czas pracy na baterii i z mojego doświadczenia wynika, iż ​​w ciągu ostatniego miesiąca ładowałem go tylko raz, co potwierdza to twierdzenie. Zwykle nie będziesz szukać gniazdka elektrycznego do ładowania reMarkable 2, ale urządzenie jest wyposażone w port USB-C, co zwiększa wygodę, ponieważ większość urządzeń ma w tej chwili ten sam port.

Czy powinieneś to kupić?

Sanuj Bhatia / Pocketnow

Czy zatem warto kupić reMarkable 2? Cóż, ma wysoką cenę i trzeba przyznać, iż nie oferuje tylu funkcji, co iPad, który kosztuje mniej więcej tyle samo. jeżeli jednak nie możesz pracować i jesteś pochłonięty cyfrowym chaosem, warto spróbować reMarkable 2. Ma swój własny, unikalny sposób wykonywania zadań i chociaż przyzwyczajenie się do niego wymaga sporo czasu, gdy przekroczysz tę barierę i zintegrujesz to urządzenie ze swoim życiem, z pewnością może ono zmienić zasady gry – tak jak ma to miejsce był dla mnie.


Godny uwagi 2

reMarkable 2 to Twój partner w tworzeniu skupionej przestrzeni roboczej w cyfrowym świecie. Ma teksturowaną powierzchnię i jest wyposażony w rysik do wybitnie naturalne wyczucie robienia notatek, szkicowania i czytania.



Source link

Idź do oryginalnego materiału