Sprawdziłem Baseus Blade2 i GaN6 Pro. Oba Cię zaskoczą

6 miesięcy temu

Muszę się Wam do czegoś przyznać. Nigdy nie byłem wielkim pasjonatem powerbanków i ładowarek. Mam na myśli to, iż nigdy nie uznawałem ich za akcesoria specjalnie… interesujące lub ekscytujące. Jedne i drugie ładują, ot tyle. Oczywiście nie jestem ignorantem, a z racji pełnionej przez siebie profesji jestem świadom tego, iż choćby w gronie tych niezbyt emocjonujących urządzeń znaleźć można te wybijające się ponad przeciętność. Powerbank Baseus Blade2 i ładowarka Baseus GaN6 Pro to bez wątpienia sprzęt z tej właśnie kategorii. Dlaczego? Już tłumaczę, zaczynając od powerbanka.

Baseus Blade2 – powerbank tak dziwaczny, jak użyteczny

Baseus Blade2 zadebiutował w sklepach w dość wysokiej sugerowanej cenie 319 złotych, ale w tej chwili da się go kupić za ok. 239 złotych. To powerbank, który nie wygląda jak typowe urządzenie tego rodzaju ze względu na swój kształt. Baseus Blade2 jest kwadratowy i bardzo smukły, co niekoniecznie zwiastuje dość sporą pojemność na poziomie 12000 mAh.

W zestawie z powerbankiem znalazłem jeszcze materiałowe etui oraz przewód USB-C. Urządzenie w kolorze miedzianym prezentuje się efektownie, ale estetykę psuje nieco fakt, iż łatwo zostawić na nim odciski palców. Uwagę z miejsca zwraca wyświetlacz, na którym nie ma niestety informacji o mocy ładowania, a jedynie o pojemności akumulatora.

Ważące 328 gramów urządzenie oferuje dwa dwukierunkowe złącza USB-C. Maksymalna moc ładowania powerbanka Baseus Blade2 to 65 W (20V/3A), a sprzęt może ładować dwa urządzenia jednocześnie z mocą 45 + 20 W. Parametry wyjść to 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3,25A. Jak widać, dzięki tego urządzenia z łatwością naładuje się choćby niektóre laptopy.

Sprawność Baseus Blade2 w dużej mierze zależy od tego, jakie urządzenia ładuje. W przypadku ładowania laptopa poprzez złącze USB-C sprawność oscylowała w okolicach 70 procent, natomiast w przypadku uzupełniania stanu baterii kilku telefonów rosła do 82 procent. Naładowanie telefona iPhone 15 Pro Max od 0 do 100 procent zajęło nieco mniej niż dwie godziny.

Kompatybilność to spora zaleta

Warto mieć na uwadze fakt, iż Baseus Blade 2 wspiera dwukierunkowo standardy ładowania Power Delivery 3.0, Quick Charge 4+ i 3.0, Huawei FCP, a także Samsung AFC. Pamiętajcie zatem, iż nie absolutnie wszystkie urządzenia będą ładowane z maksymalną obsługiwaną przez siebie mocą.

Ze względu na swoje wymiary Baseus Blade2 nadaje się do używania raczej w trybie stacjonarnym. Dzięki niemu można ładować nie tylko telefony i laptopy, ale też konsole mobilne. Pozwalają na to solidne parametry wyjściowe.

Za około 200 złotych… warto, o ile nie szukasz powerbanka do zamknięcia w małej, wąskiej kieszeni.

Mocne strony:

  • całkiem spora realna pojemność
  • wysoka prędkość ładowania
  • wsparcie dla większości wiodących standardów szybkiego ładowania
  • może sprawnie ładować wybrane laptopy
  • opcjonalna aplikacja (jako ciekawostka)
  • w końcu niższa cena

Słabe strony:

  • niezbyt poręczny kształt
  • brak ładowania bezprzewodowego (aż się prosi)
  • ekran nie podaje mocy ładowania

Baseus GaN6 Pro – szybka ładowarka dla czterech urządzeń

O ile niektórzy pokręcą nosem na powerbank ze względu na jego kształt, to Baseus Gan6 Pro zwróci mnóstwo spojrzeń. Mamy tu bowiem do czynienia z ultrakompaktową ładowarką typu GaN, która może nie bije rekordów prędkości, ale też nie zabija ceną i może ładować aż cztery urządzenia na raz.

Omawiane akcesorium ma wymiary zaledwie 4 x 3,4 x 6,37 cm i masę około 142 gramów. Wyposażono je mimo to dwa złącza USB-A i dwa USB-C, różniące się jednak mocą wyjściową. O ile każde złącze USB-C dostarcza maksymalnie 65 W, to pierwszy port USB-A przekaże 30 W, a drugi – 5 W. Każde złącze jest odpowiednio oznaczone – to o najniższej mocy sprawdzi się na przykład do ładowania smartwatchy.

Parametry to odpowiednio:

  • USB-C1/USB-C2: 5.0V-3.0A (15.0W); 9.0V-3.0A (27.0VW);12.0V-3.0A (36.0W); 15.0V-3.0A (45.0W); 20.0V-3.25A (65.0W),
  • USB-A1: 5.0V-3.0A (15.0W);9.0V-3.0A (27.0W); 12.0V-2.5A (30.0W); 20.0V-1.5A (30.0W) Max,
  • USB-A2: 5.0V-1.0A 5.0W.

Należy pamiętać o tym, iż o ile każdy port USB-C przekaże maksymalnie 65 W, to w sytuacji, gdy podpięte będą dwa urządzenia, moc zostanie zmniejszona. Przykładowo, po podpięciu telefonów pod szybkie złącze USB-A i jedno USB-C moc będzie ograniczona do ok. 45 W i 18 W. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z drugiego złącza USB-A 5 W i ładować telefon na USB-C z mocą ok. 60 W.

Uniwersalna do granic możliwości

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Baseus Blade2, Baseus GaN6 Pro wspiera garść standardów ładowania i urządzenia je wykorzystujące ładuje z maksymalną oferowaną przez siebie mocą. Mamy tu ponownie pełną kompatybilność ze sprzętem firm takich jak Apple, Nintendo (Switch), Google, Samsung i Lenovo.

Kompaktowa ładowarka Baseus GaN6 Pro nadaje się doskonale nie tylko w domu, gdzie może zastąpić realnie 3-4 ładowarki, ale też w podróż, gdzie docenicie ją ze względu na rozmiar. Łączna moc ładowania mogłaby być wyższa, ale w cenie około 139 złotych naprawdę nie wypada narzekać.

Mocne strony:

  • kompaktowe wymiary
  • aż cztery porty wyjściowe
  • przewód USB-C w zestawie
  • wsparcie dla większości wiodących standardów szybkiego ładowania
  • może skutecznie ładować wybrane ultrabooki i podtrzymywać działanie wydajniejszych laptopów
  • atrakcyjna cena

Słabe strony:

  • hmmm…

Które z urządzeń bardziej przypadło Wam do gustu?

akcesoriaBaseusładowarki
Idź do oryginalnego materiału