Polacy pokazali swoje obudowy. Ich wygląd zachwyca

8 godzin temu

Podczas tegorocznych targów Computex 2025 odbywających się na Tajwanie Endorfy pokazało nie tylko szereg peryferiów, ale również niezwykle estetyczne obudowy.

Polska firma Endorfy wpisuje się w królujące w tej chwili na rynku trendy. „Skrzynki” ich produkcji to przede wszystkim solidna porcja hartowanego szkła, która gwarantuje dobry wgląd we wnętrze naszego systemu. Ale nie tylko. Zadbano również o szereg poprawiających estetykę i wygodę montażu elementów, a wszystko to w przyciągającej oko formie.

Endorfy Arx 700 White ARGB

Gwiazdą ich stanowiska była pierwsza obudowa białego koloru w ich historii – Endorfy Arx 700 White ARGB. Mamy tutaj do czynienia z konstrukcją w formacie Mid Tower, w której wnętrzu zmieścimy płyty główne o rozmiarze do ATX, a także chłodnice AiO o długości do 360 mm. Znalazło się też miejsce na instalację do ośmiu wentylatorów, a w zestawie dostaniemy cztery jednostki Endorfy Stratus 140 White PWM ARGB.

Perforowane panele z przodu, z tyłu i na dole powinny zapewnić wystarczający przepływ powietrza, podczas gdy umieszczona z lewej strony tafla hartowanego szkła umożliwia wgląd we wnętrze całego systemu. Całości dopełniają filtry przeciwkurzowe, mnóstwo miejsce na dyskretne poprowadzenie przewodów oraz panel I/O ze wszystkimi podstawowymi złączami.

Endorfy Fishtank 6000 i Fishtank 8000

Endorfy Fishtank 6000

Będą to nieco bardziej przystępne cenowo obudowy niż opisana wcześniej konstrukcja, co nie znaczy, iż mniej imponujące. Oba modele charakteryzują się formatem Mid Tower i będą obsługiwać płyty główne w formacie do ATXrównież te, ze złączami umieszczonymi z tyłu. Dostępne będą w wersjach z lub bez dołączonych wentylatorów, a jeżeli chodzi o kolory to możemy wybierać między białym, a czarnym. Szklane panele znajdziemy z przodu i z boku. Producent zadbał też o wydzielone miejsce na zasilacz i filtry przeciwkurzowe.

Endorfy Fishtank 8000

Jeśli chodzi o różnice, to sprowadzają się one do wielkości. Model Endorfy Fishtank 6000 pomieści w swoim wnętrzu chłodzenia wodne typu AiO z radiatorami o długości do 360 milimetrów, natomiast posiadacze Fishtank 8000 będą mogli pozwolić sobie na wersje 420-milimetrowe. Zdradzono też kilka szczegółów na temat daty premiery i cen. Większy model trafi na sklepowe półki w IV kwartale 2025 i zapłacimy za niego około 639 złotych, natomiast mniejszy – w III kwartale. Fishtank 6000 będzie też nieco tańszy, jednak nie wiemy o ile.

Idź do oryginalnego materiału