Mój Pixel blokuje mnóstwo połączeń spamowych, ale czy każdy inny telefon z Androidem może zrobić to samo?

prawica.net 2 dni temu

C. Scott Brown / Android Authority Telemarketing i połączenia spamowe są nieubłagane i możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, iż kilka możesz zrobić, aby je powstrzymać — na przykład kampanie polityczne są wyłączone z Krajowego Rejestru Do Not Call. Na szczęście nasze telefony zaczęły zawierać doskonałe filtry spamu, które chronią przed niechcianymi połączeniami przychodzącymi. Ale to rodzi ważne pytanie: czy potrzebujesz konkretnego telefonu, czy też jest to standard ochrony w całym ekosystemie Androida? Chociaż wielu uważa, iż ​​świetna ochrona przed spamem to funkcja dostępna wyłącznie w Pixelu, prawda jest taka, iż ​​tak naprawdę nie potrzebujesz telefonu Pixel. Kto i co tak naprawdę chroni nas przed zalewem spamu? Rozbijmy to.

Jak działa ochrona połączeń przed spamem na Androidzie?

Edgar Cervantes / Android Authority Chociaż Pixel cieszy się dużym zainteresowaniem i marketingiem ze względu na swoją skuteczność w blokowaniu spamu, większość sprzedawanych w tej chwili telefonów z Androidem ma takie same lub podobne narzędzia, które pomagają unikać niechcianych połączeń. Możesz za to podziękować aplikacji Google Dialer — jest ona preinstalowana jako domyślna aplikacja na telefony na urządzeniach takich marek jak Nokia, Motorola, a choćby Xiaomi na rynkach zachodnich. Google prowadzi bazę danych znanych przestępców i możesz przyczynić się do powstania tej listy, oznaczając wszystkie niechciane połączenia, które otrzymasz, jako spam. Po wyjęciu z pudełka w nowym telefonie z Androidem Dialer Google nie blokuje od razu połączeń, ale oferuje warstwę ochronną. Gdy nadejdzie podejrzane połączenie, zostanie ono oznaczone czerwonym ostrzeżeniem i etykietą „Podejrzany spam”. Aby uzyskać jeszcze silniejszą ochronę, wystarczy krótka wycieczka do aplikacji Dialer Ustawienia > Identyfikacja dzwoniącego i spam sekcja umożliwia włączenie opcji „Filtruj połączenia spamowe”. Ta funkcja uniemożliwia w ogóle dzwonienie na Twój telefon oflagowanym połączeniom, zamiast tego cicho je odrzuca w tle. jeżeli na Twoim telefonie nie jest preinstalowany program Google Dialer, możesz go pobrać i zainstalować ze Sklepu Play. Oznacza to, iż ochrona przed spamem, którą większość ludzi kojarzy z Pixelem, jest dostępna także w szerszym ekosystemie Androida. Niektóre marki, takie jak Samsung, również prowadzą własne bazy danych spamu, dlatego sprawdź stronę ustawień aplikacji Dialer i włącz filtrowanie, jeżeli jest dostępne.

Czy powinieneś używać aplikacji innej firmy do ochrony przed spamem?

Jeśli wbudowana ochrona przed spamem na Twoim urządzeniu z Androidem nie pomaga, pomocne mogą okazać się aplikacje innych firm. Aplikacje takie jak Truecaller i CallApp oferują funkcje filtrowania spamu wykraczające poza funkcje dostępne w programie Google Dialer, ale mają kilka wad. Pierwszą z nich są reklamy lub miesięczna opłata subskrypcyjna wspierająca rozwój aplikacji i konserwację filtrów spamu. Większym problemem związanym z używaniem aplikacji innej firmy do filtrowania spamu jest to, iż zwykle żąda ona dostępu do Twoich kontaktów, dzienników połączeń i innych danych w żeby działać. Z tego powodu uważałbym takie aplikacje za opcję ostateczną.

Sprawdzanie połączeń: gdy posiadanie Pixela naprawdę ma znaczenie

Dzięki funkcji sprawdzania połączeń telefony Google Pixel rzeczywiście radzą sobie z ochroną przed spamem. Dzięki tej funkcji Asystent Google może odbierać Twoje połączenia i oceniać, czy są one na tyle ważne, aby przykuć Twoją uwagę. Jednak większość właścicieli Pixeli nie wie, iż funkcja Filtrowania połączeń może automatycznie włączyć się nie tylko w przypadku potencjalnych połączeń spamowych, ale także numerów, których nie zapisałeś w książce adresowej. jeżeli posiadasz Pixela 6 lub nowszego, gorąco zachęcam możesz pobawić się opcjami sprawdzania połączeń dostępnymi w aplikacji Aplikacja na telefon > Ustawienia > Ekran spamu i połączeń > Ekran połączenia. Na początek włącz przełącznik „Automatycznie filtruj połączenia” i wybierz jeden z trzech poziomów ochrony: podstawowy, średni i maksymalny. Ochrona podstawowa działa tak samo, jak opisany powyżej przełącznik „Filtruj połączenia spamowe”. To sprawia, iż ​​„Średnia ochrona” jest pierwszym poziomem dostępnym wyłącznie dla Pixela. Automatycznie sprawdza podejrzane połączenia za pośrednictwem Asystenta Google i powinno spowodować zauważalną redukcję niechcianych połączeń. Seria Pixel może automatycznie odbierać połączenia w Twoim imieniu, dzięki czemu pozostało skuteczniejsza w przypadku nieznanych numerów. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie może być dostępna opcja manualnego sprawdzania połączeń na nowszych urządzeniach Motorola i Nokia, a także na innych urządzeniach korzystających z aplikacji Google Dialer. Nie jest tak przydatna jak automatyczne sprawdzanie połączeń na urządzeniach Pixel, ale możesz wchodzić w interakcję z rozmówcą dzięki podpowiedzi tekstowych, aby dowiedzieć się, czy warto najpierw odebrać połączenie. Niestety, automatyczne sprawdzanie połączeń to klasyczny przykład funkcji dostępnej wyłącznie w Pixelu która nie jest dostępna na całym świecie. Ponieważ obsługuje tylko kilkanaście krajów, może nie działać, jeżeli jesteś na urlopie lub korzystasz z zagranicznej karty SIM. To ograniczenie dotyczy także niektórych regionów, w których Pixel jest oficjalnie sprzedawany, np. Singapuru i Indii. Na szczęście podstawowy poziom ochrony przez cały czas otrzymujesz niezależnie od tego, gdzie mieszkasz — jak mówiłem wcześniej, możesz podziękować Google Dialerowi za dostarczenie większości ochrona przed spamem, której potrzebujesz. Uwagi

Idź do oryginalnego materiału