Bardzo chciałbym mieć sprzętowy pierścień ostrości/zoomu dla iPhone’a

cyberfeed.pl 6 miesięcy temu


The iPhone’a stało się coraz bardziej zdolny kamera przez lata dla obu jeszcze zdjęcia I wideoale przez cały czas istnieje wiele dużych różnic między iPhonem a dedykowanym aparatem.

Największym z nich jest oczywiście rozmiar czujnika. Ma to największy wpływ na fotografowanie przy słabym oświetleniu i może mieć szczególnie trudne w przypadku wideo. Ale różnica między sterowaniem sprzętowym i programowym to kolejna…

Istnieją świetne aplikacje do aparatu na iPhone’a, a wiele z nich umożliwia pełną ręczną kontrolę. Ale niezależnie od tego, jak dobry może być interfejs użytkownika, oczywiście nigdy nie dorówna on szybkości i wygodzie fizycznych tarcz.

Jest jeszcze jeden obszar, w którym istnieje ogromna różnica w użyteczności pomiędzy sterowaniem sprzętowym i programowym, a mianowicie pierścienie ostrości i zoomu. Rzeczywiście, jednym z pierwszych akcesoriów, które ktoś dodaje podczas budowania zestawu wideo, jest tak zwany pierścień podążający za ostrością — sposób na umieszczenie pierścienia ostrości w dogodnym miejscu i zapewnienie możliwie płynnej i kontrolowanej akcji.

Możesz zobaczyć ten przykład na moja kieszonkowa kamera kinowa BlackMagic 4Kz fizycznym połączeniem przekładniowym z pierścieniem ostrości na obiektywie:

Jest to również funkcja dostępna w wyższej klasy gimbalach.

Aplikacje takie jak Filmic Pro oferują odpowiednik systemu z obrotowym suwakiem, który można obsługiwać prawym kciukiem:

Wbudowana aplikacja Aparat firmy Apple nie oferuje tego, ale wykorzystuje dokładnie to samo podejście do sterowania powiększeniem:

Profesjonalni kamerzyści często kręcą nosem na myśl o korzystaniu z zoomu podczas filmowania, ale jest jeden przypadek użycia, w którym okazało się to naprawdę pomocne, a mianowicie nieformalne nagrywanie występów tanecznych.

Biorąc pod uwagę, iż wykonawcy mogą przemieszczać się bezpośrednio przede mną na drugi koniec sali, bardzo przydatna jest możliwość utrzymania w miarę ciasnego kadru poprzez powiększanie i pomniejszanie.

Problem w tym, iż płynne wykonanie tej czynności jest bardzo trudne, gdy przesuwamy kciukiem po tafli szkła. Nieuniknione zmiany nacisku wywieranego podczas jednoczesnego trzymania telefonu oznaczają, iż tarcie jest również zmienne, więc nie jest niczym niezwykłym, iż nic się nie dzieje, po czym następuje nagły skok – zamiast płynnego ruchu, jakiego byśmy sobie życzyli.

Kilka przykładów tego można zobaczyć na poniższym filmie, w tym na samym początku:

Wyobrażam sobie, iż rodzice nagrywający swoje dzieci biegające po okolicy mogą znaleźć to samo. Do płynnego ustawiania ostrości i powiększania potrzebna jest kontrola sprzętowa.

Nie spodziewam się, iż Apple umieści na iPhonie odpowiednik cyfrowej korony (nawet jeżeli człowiek może mieć nadzieję), ale biorąc pod uwagę nacisk, jaki firma kładzie na urządzenie jako aparat, czy akcesorium nie byłoby zbyt wielkimi nadziejami? Etui na iPhone’a z fizycznym pierścieniem, dzięki którego można sterować ostrością lub zoomem (być może z funkcją przełączania między jednym a drugim naciśnięciem)?

Czy jest to coś, co chciałbyś zobaczyć w ofercie Apple? Weźcie udział w naszej ankiecie i podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

A tak na marginesie, przez cały czas uważam, iż 3-krotny zoom to dla mnie najlepszy wybór, ale jedna z ostatnich wizyt na tarasie na dachu ujawniła, iż ​​5-krotny zoom ma czasami zalety – najpierw w przypadku ekstremalnych zbliżeń:

A dla kompresji zoomu:

Mając jednak wybór, przez cały czas wróciłbym do 3x…

zdjęcie zrobione przez Aruna Prakasha NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału