Audyt IT. Pierwszy krok do poprawy działalność Twojej firmy

1 rok temu
Zdjęcie: audyt IT


Sprzęt informatyczny, oprogramowanie i systemy dedykowane poszczególnym branżom to dziś fundament funkcjonowania większości firm. Nie wystarczy jednak, aby to wszystko posiadać, ważne jest żeby te elementy dobrze działały i płynnie ze sobą współpracowały. Z tym niestety czasami bywa problem, a uporanie się z nim przerasta możliwości przedsiębiorstwa. Dlatego, żeby wszystko chodziło jak w zegarku, warto skorzystać z audytu IT. Przeprowadzony przez specjalistów, pomoże wykryć słabe punkty i zaradzić wynikającym z nich kłopotom.
Zarządzanie danymi, wspieranie się specjalistycznymi systemami, komunikacja elektroniczna z klientami czy kontrahentami. Dla wielu firm to chleb powszedni, a stoi za tym sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Dobra konfiguracja, regularna aktualizacja i szybkie usuwanie ewentualnych usterek to warunki konieczne, żeby wszystko działało dobrze i z korzyścią dla biznesu. Kiedy coś szwankuje, warto zwrócić się po wsparcie do specjalistów.

Po co przeprowadzać audyt IT

Audyt informatyczny polega na dokładnym przeglądzie oraz inwentaryzacji infrastruktury IT, używanego sprzętu i oprogramowania, a także wszelkich związanych z tym procesów. Działania audytorskie pozwalają wykryć luki, słabe punkty czy błędy, które mogą dotyczyć wszystkich obszarów przedsiębiorstwa, gdzie wykorzystywane są szeroko pojęte rozwiązania IT. Jest to bardzo ważne, bowiem IT przenika się z wieloma segmentami, w zależności od profilu Twojej firmy, np. z zarządzaniem, administracją, księgowością, sprzedażą czy produkcją. Tym sposobem audyt staje się punktem wyjścia do szerszego spojrzenia na prowadzoną działalność. Daje jednocześnie możliwość wykrycia innych problemów, niekoniecznie wynikających czy związanych ze stanem infrastruktury albo oprogramowania.

Jak przebiega audyt IT

Audyt składa się z kilku etapów:

  1. Działania audytorskie rozpoczynamy od określenia zakresu i najważniejszych obszarów, którym należy się przyjrzeć. Pomaga w tym krótka ankieta, którą wypełnia klient. Pozwala to precyzyjnie zaplanować dalsze kroki.
  2. Następnie dokonujemy wizji lokalnej, w trakcie której gromadzimy informacje o infrastrukturze informatycznej firmy i sposobach korzystania z niej.
  3. Po tym przychodzi czas na analizę zgromadzonych danych i wyciągnięcie wniosków z zebranego materiału. Na tej bazie przygotowywany jest raport, opisujący przeprowadzone działania, a także rekomendacje dotyczące pożądanych aktywności, które należałoby podjąć.

Dlaczego wybrać wsparcie zgoda.net

Za współpracą ze zgoda.net i skorzystania z jej usług przemawia ekspercka wiedza firmy i długoletnie doświadczenie tworzących ją osób. Dzięki temu klient może być pewien, iż powierza swoje sprawy najlepszym specjalistom. Audyt IT przeprowadzany przez zewnętrzny podmiot to duże ułatwienie. Oddając tę działkę ekspertom, można skupić się na kluczowych obszarach swojej działalności, poprawić poziom funkcjonowania i tak jak przy innych usługach outsourcingowych, zredukować koszty.
skontaktuj się z nami
skontaktuj się z nami
Idź do oryginalnego materiału