Apple oferuje 100 milionów dolarów na dostęp do rynku indonezyjskiego

cyberfeed.pl 3 godzin temu


Jabłko odpowiedział na iPhone’a 16 zakazać Indonezja oferując dziesięciokrotne zwiększenie inwestycji produkcyjnych w kraju.

Rząd Indonezji zareagował agresywnie, gdy firma z Cupertino nieznacznie przekroczyła obiecane wydatki w kraju, a Apple wydaje się niezwykle zainteresowany rozwiązaniem tej sprawy…

Blokada iPhone’a 16

Indonezja zastosowała się do podręcznika pomyślnie wdrożonego przez Indie: żądając tego Apple wnieść część swojej działalności produkcyjnej do kraju, aby móc tam swobodnie sprzedawać swoje produkty.

W przypadku Indii Apple nie pozwolono na otwarcie w Internecie I fizyczne sklepy detaliczne w kraju do czasu rozpoczęcia tam znaczącej działalności w zakresie montażu iPhone’ów. Częściowo w odpowiedzi na to Indie są w tej chwili drugim co do wielkości centrum produkcyjnym Apple po Chinach.

W Indonezji Apple zaproponował kompromis, w ramach którego zainwestuje równowartość 109 mln dolarów w akademie programistów w tym kraju, a jednocześnie zainwestuje 10 mln dolarów w produkcję w ciągu najbliższych dwóch lat. Zostało to zaakceptowane, ale rząd stwierdził, iż Apple nie osiągnął wydatków programistów i zamiast tego zainwestował jedynie 95 mln dolarów.

Rząd odpowiedział nałożeniem zakaz sprzedaży iPhone’a 16 modeli w kraju. Z tego samego powodu rząd zakazał także sprzedaży telefonów Google Pixel w kraju.

Apple zwiększy produkcję z 10 mln dolarów do 100 mln dolarów

Bloomberga informuje, iż Apple zaoferował w tej chwili zwiększenie planowanych inwestycji w lokalną produkcję z 10 mln dolarów do 100 mln dolarów, jeżeli rząd zniesie zakaz sprzedaży iPhone’a.

Propozycja zakłada, iż ​​Apple z siedzibą w Cupertino zainwestuje w ciągu dwóch lat prawie 100 milionów dolarów w największą gospodarkę Azji Południowo-Wschodniej w ciągu dwóch lat – twierdzą ludzie, prosząc o zachowanie anonimowości, ponieważ nie są upoważnieni do wypowiadania się publicznie. Poprzedni plan inwestycyjny Apple na kwotę prawie 10 milionów dolarów przewidywał inwestycję firmy w fabrykę produkującą akcesoria i komponenty w mieście Bandung, położonym na południowy wschód od Dżakarty […]

Oferując inwestycje w tym kraju, Apple stara się uzyskać nieograniczony dostęp do 278 milionów konsumentów w Indonezji, z których ponad połowa to osoby w wieku poniżej 44 lat i posiadające wiedzę techniczną.

Na razie nie jest jasne, jaką formę może przyjąć ta inwestycja. Może to obejmować zwrócenie się do Foxconn o utworzenie w kraju zakładów montażowych iPhone’a i iPada lub zlecenie innym partnerom w łańcuchu dostaw produkcji komponentów do urządzeń Apple. Rząd już to sygnalizował to drugie podejście byłoby dopuszczalne.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple musiał gwarantować inwestycje w tym kraju, aby zabezpieczyć sobie prawo do sprzedaży tam iPhone’ów: to samo miało miejsce w 2017 roku.

Zdjęcie z Dżakarty Dia ^ NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału