AAEON rozszerza asortyment modułów SMARC o architekturę x86 i RISC

cyberfeed.pl 7 godzin temu


AAEON, lider przemysłowych rozwiązań IoT i AI Edge, ogłosił wprowadzenie na rynek dwóch nowych modułów SMARC, uCOM-IMX93 i uCOM-ASL, opartych na rodzinie procesorów aplikacyjnych NXP i.MX 93 i serii procesorów Intel Atom x7000RE dla komputerów Edge, odpowiednio. Ta wiadomość pojawiła się po wznowieniu w zeszłym roku linii produktów SMARC firmy AAEON, która od tego czasu wprowadziła na rynek szereg opcji opartych na architekturze x86 i RISC. uCOM-IMX93 jest wyposażony w procesory Arm Cortex -A55 i M33 o stosunkowo niskim poborze mocy w ramach platformy NXP i.MX 93, z której zapewnia również dwa natywne interfejsy CAN 2.0 FD i zintegrowaną funkcję akceleracji graficznej NXP 2D.

Moduł oferuje dwa porty Gigabit Ethernet, z których jeden obsługuje sieci wrażliwe na czas, wiele opcji GPIO i HDMI, a także opcjonalny moduł TPM 2.0, dzięki czemu doskonale nadaje się do wdrażania w przenośnych rozwiązaniach brzegowych, takich jak przemysłowe HMI i inteligentne rozwiązania do sterowania budynkiem. Co więcej, rozbudowane interfejsy UART modułu i zakres temperatur od -40°C do 85°C zapewniają łatwy w utrzymaniu, wydajny i łatwiejszy we wdrożeniu moduł, odpowiedni dla użytkowników wymagających niewielkiej konserwacji i wytrzymałej pracy na krawędzi, przy czym AAEON odnotowuje aktualizację uniwersalną Tryb pobierania szeregowego narzędzia (UUU) i wyżej wymienione specyfikacje środowiskowe sprzyjają integracji rozwiązań do zarządzania flotą.

Najnowsza oferta AAEON SMARC zbudowana na architekturze x86, uCOM-ASL, ma podobnie energooszczędną podstawę, wyposażoną w procesory Intel Atom z serii x7000E o mocy od 6 W do 12 W. Spośród nich uCOM-ASL jest najlepszym bardziej zaawansowane pod względem możliwości wyświetlania, oferując trzy wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, składające się z dwóch wyjść DP++ i jednego wyjścia eDP, z których każdy zapewnia rozdzielczość do 3840 x 2160.

Moduł wyposażony jest w 16 GB wbudowanej pamięci systemowej LPDDR5(x), a jednocześnie pasuje do współczesnego zakresu temperatur od -40°C do 85°C, co czyni go solidnym rozwiązaniem w przypadku wytrzymałych ustawień o ograniczonej przestrzeni. Co więcej, uCOM-ASL jest nie tylko wyposażony w procesor klasy przemysłowej, ale co ważne, wszystkie komponenty modułu są klasy przemysłowej, aby zapewnić niezawodną, ​​długoterminową pracę w ekstremalnych warunkach.

Przemysłowe interfejsy komunikacyjne obejmujące wiele UART, SMBus, I2C i konfigurowalny 7-bitowy GPIO, który można rozszerzyć do 14-bitowego poprzez dostosowanie BIOS-u, sprawiają, iż moduł idealnie nadaje się do zaawansowanych rozwiązań automatyki i sterowania. O tej przydatności świadczą dwa porty LAN 2,5 GbE i rozszerzenie PCIe Gen 3.



Source link

Idź do oryginalnego materiału