VIA Labs ogłasza dostępność konwertera protokołu VL605 USB-C na HDMI 2.1

cyberfeed.pl 4 miesięcy temu


VIA Labs, Inc. (VLI), wiodący dostawca kontrolerów USB4, SuperSpeed ​​USB, USB Power Delivery Controllers, a w tej chwili kontrolerów wyświetlania, ogłosił dziś rozpoczęcie masowej produkcji i natychmiastową dostępność protokołu VIA Labs VL605 USB-C na HDMI 2.1 Przetwornik. Konwerter protokołów VL605 uzyskał certyfikat USB-IF dla USB Power Delivery 3.1 ze wsparciem dla certyfikatu Extended Power Range (EPR) i HDMI 2.1 FRL i jest teraz wymieniony na liście integratorów USB-IF pod numerem TID: 10462.

VIA Lab VL605 to innowacyjny jednoukładowy konwerter protokołu USB-C na HDMI 2.1 obsługujący nowoczesne funkcje wyświetlania i wysoce zintegrowaną konstrukcję o niskim poborze mocy. Jest zoptymalizowany pod kątem kluczy wideo USB-C i wielofunkcyjnych stacji dokujących oraz zawiera dwuportowy kontroler USB PD 3.1, który obsługuje ładowanie przelotowe z mocą do 240 W, gdy włączona jest funkcja EPR. Pojedynczy VL605 może konwertować wejście DisplayPort na HDMI 2.1 przy rozdzielczości do 8K przy 60 Hz lub 4K przy 240 Hz, jednocześnie ładując podłączony host. VL605 obsługuje HDR i jest kompatybilny z Adaptive Sync w standardzie DisplayPort oraz technologią AMD FreeSync, płynnie konwertując je na VRR (zmienną częstotliwość odświeżania) HDMI 2.1. Produkty zawierające VL605 mogą poprawić wrażenia z gier dzięki wyższej jakości i płynniejszej grafice, jednocześnie rozszerzając możliwości podłączenia urządzeń peryferyjnych i ciesząc się szybszym ładowaniem.

Ponieważ główne domowe konsole do gier i komputery hostujące coraz częściej obsługują HDMI 2.1, pojawiło się wiele wyświetlaczy z ulepszeniami HDMI 2.1, takimi jak wyższa rozdzielczość i częstotliwość odświeżania, obsługa VRR i HDR. HDMI 2.1 oferuje przepustowość do 48 Gb/s, co stanowi radykalną poprawę w porównaniu z 18 Gb/s w HDMI 2.0, co pozwala HDMI 2.1 obsługiwać wyższe częstotliwości odświeżania 4K, takie jak 120 Hz, 144 Hz, a choćby do 240 Hz z kompresją strumienia obrazu (DSC). . Funkcja VRR w HDMI 2.1 może dynamicznie dostosowywać częstotliwość odświeżania w zależności od warunków gry, poprawiając płynność, minimalizując jednocześnie rozrywanie ekranu i odczuwalne opóźnienie wejściowe.

Zintegrowany odbiornik DisplayPort VL605 obsługuje szybkości transmisji danych HBR3 do 32,4 Gb/s w trybie 4-pasmowym. Źródło HDMI obsługuje tryby FRL i TMDS z maksymalną przepustowością odpowiednio 48 Gb/s i 18 Gb/s. Obsługuje także formaty kolorów RGB i YCbCr oraz dźwięk przestrzenny z maksymalnie 8 kanałami LPCM przy 192 kHz, a także różne inne skompresowane formaty audio. VL605 ma wbudowany dekoder DSC i obsługuje tryb autonomiczny i tryb sterowania źródłem zgodnie z najnowszą specyfikacją DisplayPort 2.1, zapewniając źródłom sygnału zwiększone możliwości sterowania. Dodatkowo VL605 może przeprowadzać bezpieczne aktualizacje systemu sprzętowego i unikać ataków złośliwego kodu systemu sprzętowego, wykorzystując wbudowany silnik bezpieczeństwa obsługujący weryfikację ECDSA.

Wayne Chang, dyrektor PM w VIA Labs, podkreśla możliwości adaptacyjne VL605. „DisplayPort i HDMI to wiodące w branży standardy wideo, które są powiązane z ekosystemem USB-C. W połączeniu z różnorodnymi kontrolerami koncentratorów USB firmy VLI, VL605 może stworzyć wiele wielofunkcyjnych aplikacji dokujących USB-C z funkcją ładowania USB PD przy różne prędkości USB, umożliwiając szeroką gamę produktów. Przyszły popyt na możliwości VL605 jest jasny. Ponieważ najnowsze chipy Apple, Qualcomm i MediaTek wprowadzają sprzętowe możliwości śledzenia promieni, gry AAA są dostosowywane do platform mobilnych Dzięki portom USB PD i wyjściu HDMI 2.1 telefon komórkowy może nie tylko służyć jako przenośne urządzenie do gier, ale także płynnie przekształcić się w domową konsolę do gier. Może ładować telefon podczas wyświetlania obrazu na dużym ekranie telewizora 4K/8K, obsługującym m.in nowe wrażenia z gry.”

Dostępność VIA Labs VL605

Konwerter protokołu USB-C na HDMI 2.1 VL605 jest już dostępny i dostarczany w dużych ilościach.



Source link

Idź do oryginalnego materiału