Samsung Galaxy S23 to jeden z najlepszych i najdroższych telefonów z Androidem na rynku. Sprzęt z półki premium warto doposażyć w odpowiednio dobre słuchawki, uzyskując jak najlepszą jakość dźwięku przez Bluetooth.
Samsung Galaxy S23 od kilku tygodni znajduje się na sklepowych półkach. Topowe urządzenie z Androidem kosztuje niemało, ale również w Polsce są chętni na jego kupno. Zwłaszcza po tym, jak europejskie modele Galaxy S23 nareszcie są wyposażane w wydajne procesory firmy Qualcomm, zastępujące wymiernie gorsze Exynosy.
W parze z telefonem premium warto rozważyć słuchawki z równie wysokiej półki, aby maksymalnie ulepszyć swoje doświadczenia. Nie tylko w aspekcie jakości brzmienia, ale również komfortu oraz redukcji hałasu z otoczenia. Co prawda Samsung Galaxy S23 nie otrzymał wsparcia dla kodeku aptX Loseless, ale choćby bez niego różnice w brzmieniu potrafią być gigantyczne. Najwięcej zależy bowiem od samych słuchawek.
Stąd nasz krótki poradnik zakupowy, przygotowany z myślą o wszystkich tych, którzy chcą sobie pozwolić na topowego Samsunga, a jednocześnie rozważają zakup odpowiednio dobrych słuchawek, które drastycznie polepszą doświadczenie podczas odsłuchu ulubionej muzyki. Tekst powstał z myślą o miłośnikach porządnego odsłuchu, którzy z różnych powodów nie chcą korzystać z modeli True Wireless od Samsunga, ale marzą się im niezawodne słuchawki nauszne. Nasze propozycje podzieliliśmy na trzy kategorie cenowe:
Topowe, ale korzystne cenowo. Tutaj wyróżniają się Audio-Technica ATH-M50xBT2.
Topowe słuchawki bezprzewodowe, z których zadowoleni będą choćby audiofile, nie muszą kosztować kroci. Najlepszym tego przykładem jest nauszny model Audio-Technica ATH-M50xBT2, który kupimy teraz za mniej niż 850 złotych. Zdaniem wielu omawiane słuchawki to najlepsza oferta w kategorii poniżej tysiąca złotych i doskonale rozumiem tych, którzy z zakupu ATH-M50xBT2 są bardzo zadowoleni.
Największe zalety modelu Audio-Technica to niezwykła lekkość podczas noszenia oraz jakość brzmienia, nieproporcjonalnie dobra względem ceny. ATH-M50xBT2 są zdumiewająco lekkie jak na swoją konstrukcję, co ma istotne znaczenie, gdy korzystamy ze słuchawek przez dłuższy czas. jeżeli chodzi o dźwięk, słuchawki grają znacznie powyżej swojej ligi. Świetnie spisują się tam, gdzie wiele modeli ze średniej półki zawodzi: na wysokich tonach. ATH-M50xBT2 dobrze się odnajduje przy ciężkich brzmieniach. Słuchawki nie udają studyjnych, są za to świetnie wyprofilowane.
Niestety, Audio-Technica ATH-M50xBT2 nie oferują aktywnej redukcji szumu i należy o tym pamiętać. Pozostaje redukcja pasywna przy pomocy dobrze dopasowanych nakładek nauszników, która działa naprawdę skutecznie. Bardzo duże wrażenie robi natomiast czas działania na jednym ładowaniu, sięgający choćby 50 godzin! To imponujący wynik, którego nie osiąga wiele znacznie, znacznie droższych modeli.
Największe zalety:
- Grają znacznie powyżej swojej ligi
- Świetne do ciężkich brzmień
- Bardzo lekkie i bardzo wygodne
- Aż 50 godzin na jednym ładowaniu
- Porządny mikrofon
Największe wady:
- Brak twardego pokrowca w zestawie (jest tylko miękki)
- Brak ANC
Kodeki:
- LDAC (bezstratny)
- AAC
- SBC
Sprawdź Audio-Technica ATH-M50xBT2 w sklepie
Idealny środek na krzywej cena – jakość. Tutaj mamy do wyboru: elektronicznie albo studyjnie.
NAD Viso HP70
Pierwsze słuchawki, na które chciałbym zwrócić waszą uwagę w środkowej kategorii cenowej, to NAD Viso HP70. Sprzęt kosztuje około 1500 złotych, oferując w zamian jedne z najlepszych dołów, jakie słyszałem w życiu. Basy w tym modelu są absolutnie cudowne. Muzyka elektroniczna brzmi rewelacyjnie, a popularne gatunki takie jak pop zyskują zupełnie nową klarowność oraz przestrzeń. jeżeli koncertowy Daft Punk, to tylko na HP70.
NAD Viso HP70 są jednocześnie niemal niewyczuwalne na głowie. Obicie nauszników jest niezwykle mięciutkie. Sprzęt posiada niezłe – chociaż nie wzorowe – ANC oraz poprawny czas działania na jednym ładowaniu, wynoszący około 16 godzin. Do tego są przyjemne wizualnie oraz otrzymały bardzo dobrze rozmieszczone fizyczne przełączniki na obudowie, z wyraźnym sprężeniem zwrotnym.
Wyróżnikiem tych słuchawek jest również autorskie rozwiązanie RoomFeel, które ma za zadanie imitowanie efektu pomieszczenia zaadaptowanego akustycznie (takie domowe studio). Dźwięk z reguły jest wtedy cieplejszy i przy tym niezwykle energetyczny, co świetnie łączy się z basowym charakterem tego modelu.
Największe zalety:
- Kapitalne basy, świetna muzyka elektroniczna
- Bardzo dobre dla kogoś bez wyraźnych preferencji muzycznych
- Uniwersalny, interesujący design
- Niezwykle delikatny, przyjemny docisk
- Niezłe ANC
- Technologia RoomFeel
Największe wady:
- Nieco wycofany środek
- Mogą nie przylegać ściśle do mniejszej głowy
Kodeki:
- aptX HD
- aptX
- SBC
- AAC
Sprawdź NAD Viso HP70 w sklepie
Bowers & Wilkins Px7 S2
Świetną alternatywą dla elektronicznych, basowych słuchawek NAD jest Bowers & Wilkins Px7 S2, również w cenie około 1500 złotych. Marki Bowers & Wilkins nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma jest doskonale znana z produkcji wysokiej jakości sprzętu audio, często o jakości studyjnej. Wspominam o tym właśnie dlatego, iż Px7 S2 mają silnie studyjne DNA, reprodukując dźwięk tak wiernie i tak naturalnie, jak to tylko możliwe w tej kategorii cenowej.
Bowers & Wilkins Px7 S2 to nie są po prostu bardzo dobre słuchawki. To sprzęt rewelacyjnie odtwarzający artystyczny zamysł producentów muzycznych. Dźwięk w Px7 S2 jest bardzo wyważony, niezwykle czytelny oraz naturalny. Do tego dochodzi imponujące 30 godzin na jednym ładowaniu, świetny projekt oraz solidne wykonanie z użyciem metalu. Zdaniem wielu to najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe, jakie może sobie sprawić miłośnik muzyki w tym przedziale cenowym.
Wyczerpująca recenzja Bowers & Wilkins Px7 S2 na Spider’s Web
Największe zalety:
- Niezwykle naturalny, wyważony, czytelny dźwięk
- Zdaniem wielu najlepsze słuchawki w swojej klasie
- Solidne 30 godzin na jednym ładowaniu
- Dobre ANC
- Bardzo dobre, solidne etui w zestawie
- Różne wersje kolorystyczne, zwłaszcza interesująca niebieska
Największe wady:
- Nie obraziłbym się, gdyby były nieco głośniejsze
Kodeki:
- aptX Adaptive
- aptX HD
- aptX
- AAC
- SBC
Sprawdź Bowers & Wilkins Px7 S2 w sklepie
Absolutny top wszystkich topów jest jeden: Bowers & Wilkins Px8
Bowers & Wilkins Px8 to najnowsze i jednocześnie najlepsze nauszne słuchawki premium w historii uznanego producenta. Nowy model cechuje się innowacyjnym przetwornikiem węglowym zastępującym biocelulozowe membrany. W praktyce oznacza to jeszcze mniej zniekształceń na wyższych częstotliwościach niż w słuchawkach Px7 S2. Zabieg z przetwornikiem węglowym jest również stosowany z powodzeniem w głośnikowej serii 700 tego producenta. Widać tu konsekwencję Bowersa w rozwijaniu posiadanych technologii, uzyskującego w ten sposób dźwiękowy progres. O ile więc poprzedni model był niezwykle naturalny, tak w Px8 owa naturalność to już absolutny poziom studyjny. Raj dla fanatyków naturalnego brzmienia.
Dominacja nad Px7 S2 jest wyraźna nie tylko w obszarze jakości dźwięku, ale również jakości wykonania. Metalowe słuchawki wyłożone skórą Nappa wyglądają świetnie, mają niezwykle wytrzymałą konstrukcję oraz świetnie leżą na głowie. Do tego oferują tak samo dobre ANC od strony układu elektronicznego, ale spotęgowane lepszym tłumieniem pasywnym dzięki materiałowi muszli. Słuchawki działają podobny czas na jednym ładowaniu, wynoszący solidne 30 godzin.
Otrzymujemy zatem sprzęt, który spełnia oczekiwania tych najbardziej wymagających użytkowników. Gdy budżet nie stanowi problemu, szczególnie ciekawie wypadają edycje kolekcjonerskie modelu Px8, jak ta powstała z okazji okrągłej rocznicy filmowego Jamesa Bonda czy najnowsza, stworzona we współpracy z McLarenem specjalnie dla pasjonatów motoryzacji.
Największe zalety:
- Bezkonkurencyjna jakość dźwięku
- Niezwykle naturalne brzmienie, klasa studyjna
- Wykonanie premium
- Okolicznościowe edycje kolekcjonerskie
- Świetne ANC
- Bardzo dobre, solidne etui w zestawie
Największe wady:
- Cena
Kodeki:
- aptX Adaptive
- aptX HD
- aptX
- AAC
- SBC
Sprawdź Bowers & Wilkins Px8 w sklepie
Sprawdź edycję kolekcjonerską Bowers & Wilkins Px8 McLaren
Niezależnie od preferencji oraz możliwości zakupowych, powyższe modele to tzw. pewniaki. Stawiając na jeden z nich, trudno być zawiedzionym, co potwierdzają dziesiątki tysięcy zaangażowanych miłośników muzyki w wysokiej jakości. Nie oznacza to jednak, iż musicie kupować kota w worku, polegając wyłącznie na opinii innych. Wszystkie słuchawki można przetestować samemu, umawiając się na prezentację w jednym z salonów TOP HI-FI działających na terenie Polski.