Testuję: Honor Magic6 Pro

prawica.net 2 miesięcy temu

Dzięki Magic 6 Pro niezależna już marka Honor wprowadziła na rynek w zeszłym roku telefon wyróżniający się pod względem technicznym, który przez wiele miesięcy utrzymywał się na czołowych miejscach naszych rankingów. Kilka miesięcy temu producent z Dalekiego Wschodu wypuścił na rynek następcę modelu Magic 6 Pro, który po raz kolejny powinien odnieść sukces w segmencie telefonów z najwyższej półki. W przeciwieństwie do zeszłorocznego modelu, Honor wprowadził kilka zmian w wyglądzie.

Tył naszego urządzenia testowego pokryty jest na przykład szorstką sztuczną skórą w kolorze zielonym. Dodatkowo całkowicie przeprojektowano ramkę aparatu głównego i dodano metalową ramkę.

Doskonały aparat

Aparat zawiera trzy obiektywy, w tym 180-megapikselowy teleobiektyw z 2,5-krotnym zoomem optycznym i 100-krotnym zoomem cyfrowym, 50-megapikselowy obiektyw szerokokątny i 50-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw. W jasnym świetle otoczenia aparat zapewnia doskonałe zdjęcia o naturalnie wyglądających kolorach i bardzo wysokim poziomie szczegółowości. Ale zdjęcia wykonane w złych warunkach oświetleniowych również są przekonujące. choćby na obrazach z 10-krotnym zoomem przez cały czas można dostrzec wiele szczegółów. Jednak przy wyższych poziomach powiększenia obraz zauważalnie się zmniejsza.

Elegancka ramka Okrągły aparat główny został przeprojektowany i dodano dodatkową metalową ramkę. Stał się też nieco węższy.

Górny wyświetlacz z wcięciem

Przy przekątnej 6,8 cala ekran skurczył się o 0,1 cala w porównaniu do poprzednika, a rozdzielczość również wynosi 2800 x 1280
Piksele są nieco niższe, ale żadne z nich nie jest znaczące. Podobnie jak Magic 5 Pro, wyświetlacz zachwyca mocnym odwzorowaniem kolorów i doskonałym kontrastem. Jak zwykle w przypadku obecnych flagowych modeli, Magic 6 Pro jest również wyposażony w adaptacyjną częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Pod ekranem umieszczono optyczny skaner linii papilarnych, który sprawdza się znakomicie. Poza tym Honor zachował także krzywiznę ekranu po bokach. Funkcja, która jest w tej chwili rzadko używana w telefonach komórkowych. Istotna zmiana dotyczy notcha, w którym skrywa się przedni aparat i skaner twarzy 3D. Znajduje się on teraz pośrodku; w poprzedniej wersji znajdował się w lewym górnym rogu obrazu. Wnęka pod względem funkcjonalności przypomina Dynamic Island firmy Apple, choć Honor oferuje dla niej mniej scenariuszy zastosowań niż technologiczna firma z Cupertino.

Przesunięte owalne wycięcie, które zastosowano już w poprzedniku, zostało przesunięte z lewego górnego rogu na środek.

Wszystko pod kontrolą Centrum sterowania Magic6 Pro, które otwiera się przesuwając palcem od górnej krawędzi wyświetlacza, wygląda bardzo podobnie do swojego odpowiednika Apple.

Duża moc obliczeniowa

Pod wyświetlaczem moc obliczeniową zapewnia najnowszy układ Qualcomma, Snapdragon 8 Gen 3. W połączeniu z 12 GB pamięci RAM strumieniowanie wideo, edycja zdjęć i inne codzienne zadania nie stanowią żadnego wyzwania dla telefona z najwyższej półki. Aplikacje również uruchamiają się błyskawicznie, a urządzenie bez problemu radzi sobie także z najnowszymi aplikacjami do gier. choćby jeżeli procesor jest do tego zdolny pod względem wydajności, w telefonie przez cały czas brakuje funkcji AI. Istnieje inteligentny algorytm obsługujący fotografię. Narzędzia do przetwarzania obrazu AI i narzędzia językowe są jednak wciąż w fazie rozwoju i według producenta będą wdrażane stopniowo.

Akku-tuning

Na koniec, Honor ulepszył także baterię. The
Przykładowo pojemność magazynu energii została zwiększona do 5600 mAh. Krok naprzód wykonano także w zakresie mocy ładowania: urządzenie magazynujące energię można ładować przewodowo z mocą do 80 watów, a bezprzewodowo można uzyskać maksymalną moc 66 watów. Jednakże odpowiedni zasilacz umożliwiający korzystanie z pełnej mocy ładowania nie wchodzi w zakres dostawy.

Dzięki Magic6 Pro firma Honor po raz kolejny opracowała topowy telefon. Pod względem technicznym jest pod każdym względem przekonujący. Jednak jeżeli chodzi o funkcje AI, Samsung i Google wciąż są o krok przed swoim chińskim konkurentem. Philipp Lumetsberger (redaktor naczelny)

Zalety
Wady

– Mocny wyświetlacz
– Świetna jakość obrazu
– Wydajny procesor – Zwiększa jakość obrazu
Zmniejsz znacznie
– kilka funkcji AI

Producent
Honor

Model
Magic6 Pro

Cena (urządzenie testowe)
870 euro

Wersja Androida
14

Producent procesora
Qualcomm

Model procesora
Snapdragon 8 trzeciej generacji

Szybkość zegara procesora
4×3,2GHz + 4×2,7GHz

Model GPU
Adreno 750

BARAN
12 GB

Pamięć wewnętrzna
256 GB, 512 GB, 1024 GB

Karta SD (maks. rozmiar)
Wielka Brytania

Kamera (główna/przednia)
50 / 50 MP

Port USB
USB typu C

Wersja Bluetooth
5.3

Standard Wi-Fi
a, b, g, n, ac, 6e, 7

LTE

Czytnik linii papilarnych

NFC

Wymiary
Wymiary: 162,5 x 75,8 x 8,9 mm

Waga
225 gramów

Pojemność baterii
5600 mAh

Bateria wymienna

Ładowanie (bezprzewodowe)

Szybkie ładowanie

Czas ładowania 0-50/31 min**
23 minuty

Czas ładowania 0-100 / 88 minut**
51 minut

Przeglądarka uruchomieniowa / 897 minut**
1081 minut

Film z czasem działania /978 minut**
1363 minuty

Czas trwania gry 3D / 400 minut**
361 minut

Rozmiar wyświetlacza
6,8 cala

Typ wyświetlacza
OLED

Rozdzielczość wyświetlacza
2800 x 1280 pikseli

Wyświetl gęstość pikseli
452,75 ppi

Piekło Ø / 451 cd/m2* *
771,33 cd/m2

Jasność (maks.) / 498 cd/m2* *
778 cd/m2

Wydajność (GeekBench 5) /1830*
6253

Grafika (GFXBench) / 2014*
30910

Wyświetlacz
4.6

Szybkość (wydajność)
5

Prędkość (sprzęt)
5

Bateria (czas pracy)
4,4

Akku (sprzęt)
2,5

Cechy
4,4

Kamera
5

przetwarzanie
5

Projekt
5

Ocena ogólna*: Doskonały (96%)

Cena/wydajność: wystarczająca

* Ogólna ocena jest następująca: Wyświetlacz 15% – Szybkość (test wydajności) 22% – Szybkość (sprzęt) 10% – Bateria (czas pracy) 24% – Bateria (sprzęt) 4% – Funkcje 4% – Kamera 15% – Wykonanie 3% – Projekt 3%
** Średnia ze wszystkich przetestowanych do tej pory urządzeń

Powiązany

Idź do oryginalnego materiału