Terminal nie tylko do przyjmowania płatności? Zobacz, co możesz zyskać

1 rok temu

To, iż terminal płatniczy w 2022 roku jest urządzeniem niezbędnym w biznesach stacjonarnych, wie już większość przedsiębiorców. W ubiegłym roku aż 57% transakcji w punktach handlowo-usługowych zostało zrealizowanych bez użycia gotówki*. jeżeli więc chcesz dostosować się do preferencji płatniczych swoich klientów, powinieneś udostępnić im możliwość płatności bezgotówkowych. Co więcej, terminal płatniczy oprócz obsługi transakcji może posiadać mnóstwo usług dodatkowych, dzięki którym jeszcze łatwiej przyciągniesz klientów i zbudujesz ich lojalność.

Terminale POS to urządzenia, dzięki którym klienci nie tylko wygodnie zapłacą, ale także np. doładują telefon, wypłacą gotówkę i skorzystają z wielu innych przydatnych usług.

Wielu przedsiębiorców myśli, iż terminal to po prostu urządzenie do płacenia kartą. Jednak oprócz standardowych płatności kartowych – w tym lubianych przez Polaków transakcji zbliżeniowych – terminale POS umożliwiają też płatności mobilne (m-płatności). To jedna z najważniejszych funkcji, szczególnie dla klientów będących miłośnikami technologii. Otwierając się na segment nabywców, którzy chcą płacić dzięki BLIKA, Google Pay czy Apple Pay (np. telefonem lub zegarkiem), budujesz wizerunek nowoczesnej firmy, a także możesz liczyć na wyższe kwoty transakcji.

Jeśli zdarza Ci się obsługiwać zagranicznych turystów, warto udostępnić im usługę DCC (ang. dynamic currency conversion), czyli możliwość płatności w walucie karty. Jak to działa? Twój terminal kart płatniczych automatycznie rozpozna zagraniczną kartę i zaproponuje zapłatę w jej walucie. Klient dowie się, jakie jest przewalutowanie, a Ty – zarobisz więcej. Usługa DCC jest powszechnie stosowana na całym świecie, a klienci z zagranicy oczekują tego typu rozwiązań.

Inne usługi dla klientów na terminalu, czyli cash back i doładowania telefonu

Oprócz wygodnych płatności mobilnych czy walutowych Twoi klienci przy okazji robienia zakupów mogą również skorzystać z terminala jak z bankomatu – czyli wypłacić gotówkę. Cash back to skuteczny sposób na zwiększenie ruchu i lojalności klientów.

Twój terminal płatniczy może także… doładować telefon! Zamiast mrozić środki w telekartach, które mogą się sprzedawać szybciej lub wolniej, ułatw sobie zarabianie na doładowaniach.

Najlepsza oferta na terminale płatnicze? Dopasowana do Twojego biznesu!

To nie koniec możliwości, jakie dają nowoczesne terminale do płacenia kartą. Wśród dostępnych rozwiązań branżowych można znaleźć m.in.:

  • integracje z systemami kasowymi (opcja dla sieci handlowych) lub kasą fiskalną (dla mniejszych sprzedawców),
  • możliwość wdrożenia kart lojalnościowych i podarunkowych,
  • pożyczkę na konkurencyjnych warunkach – z ekspresową wypłatą i automatyczną spłatą pobieraną z obrotów na terminalu,
  • opcję współdzielenia terminala z innymi firmami pod tym samym adresem – świetne rozwiązanie np. dla salonów fryzjersko-kosmetycznych,
  • opcję dodania napiwku – by klienci kawiarni czy restauracji nie zasłaniali się brakiem gotówki,
  • możliwość umieszczenia logo lub reklamy na wyświetlaczu terminala i potwierdzeniu transakcji.

Jak zarabiać na terminalu płatniczym?

Powyższe usługi to nie tylko działania wizerunkowe, które mają zwiększyć obroty w Twoim biznesie. Oferując klientom te rozwiązania, zarabiasz pieniądze na prowizjach (np. za doładowania, cash back czy transakcje DCC). Ponadto klient zainteresowany np. doładowaniem telefonu przy okazji zrobi też u Ciebie inne zakupy, a za jakiś czas chętnie wróci do Twojego punktu, wiedząc, iż może tu załatwić kilka spraw jednocześnie.

Jeśli więc zastanawiasz się nad instalacją pierwszego terminala kart płatniczych lub chcesz wymienić swoje urządzenie na nowsze, wybierz dostawcę, który rzeczywiście zrozumie Twój biznes i zaoferuje Ci kompleksową obsługę. Wszystkie opisane w tym artykule usługi są dostępne w ofercie PolCard from Fiserv.

Dodatkowo jeżeli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadałeś terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym), w ramach Programu Polska Bezgotówkowa pierwszy terminal płatniczy otrzymasz za 0 zł (do czasu osiągnięcia obrotu na terminalu w wys. 42 tys. zł w skali 5 miesięcy).

* Źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/boom-na-platnosci-bezgotowkowe-nie-slabnie

Idź do oryginalnego materiału