#TechMix VOL. 397 (przegląd tygodnia)

1 dzień temu

Jest kolejny piątek, a to już tradycyjnie na moim blogu dzień przeglądu tygodnia i podsumowanie rynku mobilnych technologii. Całość w dość subiektywnym zestawieniu, ale z uwzględnieniem najciekawszych premier, czy zapowiedzi. Kilkanaście sekcji z przekierowaniami do tematycznych przeglądów ze środka tygodnia. (Nie)mały recap tygodnia dotyczący przenośnej i ubieralnej elektroniki, Internetu Rzeczy, smart domu oraz nowych rozwiązań. Pomiędzy nimi listy ciekawostek, statystyk i najważniejszych nowości. Nie śledziliście rynku? Poniżej pakiet informacji, które mogły wam umknąć.

Zobacz też poprzedni #TechMix vol. 396 – Nothing Phone (3) 0 foto: nothing.tech

#TechMix vol. 397 to XXVII tydzień 2025 roku, a w nim m.in.:

  • odbył się Galaxy Unpacked 2025
  • OnePlus przedstawił sporo nowości
  • GoPro zwiastuje sferyczną Max 2
  • Honor Watch 5 Ultra wygląda spektakularnie
  • skończyłem testy MOVA P50 Pro Ultra
  • rynek wearables w Q1 2025

Zapraszam na podsumowanie tygodnia! Przegląd ciekawszych wieści ze świata technologii z okresu 12-18.07.2025 roku, ale i poprzednich przeglądów (wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych).


1. #PstryknięteFonem

Przegląd jak zwykle rozpocznę od mobilnej fotografii. Moja foto-sekcja rozwinęła się już dość poważnie, a iż amatorsko lubię sobie „popstrykać” to i trochę zdjęć pokazujących potencjał współczesnych telefonów. Staram się w każdym tygodniu publikować co ciekawsze prace. Część trafia na

, część na X (dawniej Twitter). Nie zawsze udaje się ustrzelić coś efektownego, wiec w zamian linkuję do ogólnej galerii na IG. Zapraszam też do sprawdzania cotygodniowego, regularnego cyklu dot. mobilnej fotografii (w każdą środę):

Sprawdź ostatni cotygodniowy przegląd mobilnej fotografii #186

Zapowiedź GoPro Max 2 (mobilna fotografia)

Jeśli się nie mylę, na rynek zmierza pierwsze sferyczna kamerka od DJI, więc najnowsza wrzutka od GoPro nie jest przypadkowa. Amerykańska marka opublikowała w serwisie X i IG pierwszy teaser drugiej generacji modelu Max, czyli tego skoncentrowanego na rejestracji ujęć w 360 stopniach.

Dropping… #GoPro pic.twitter.com/p6qhihZlG9

— GoPro (@GoPro) July 6, 2025

Co nowego w GoPro Max 2? Na ten moment jeszcze nie wiadomo, bo w mediach społecznościowych widać tylko fotkę urządzenia, które zostało użyte do promocji (w bardzo dynamicznym ujęciu, bo skoku spadochronowym z balonu). Gadżet będzie przypominał poprzednika debiutującego w 2019 roku. Sześć lat to szmat czasu, więc potencjalny klienci oczekują adekwatnych usprawnień. Na ten moment, jedną z ciekawszych alternatyw w segmencie panoramicznych kamerek jest Insta360. Nadchodząca DJI Osmo 360 z calową matrycą może okazać się tą najlepszą. Zakładam, iż pierwsza wzmianka o GoPro Max 2 zwiastuje rychłą premierę gadżetu. Spodziewam się wsparcia 8K, nowego sensora, szybszego przetwarzania i nowych funkcji wykorzystujących sferyczny format.


2. Robot MOVA P50 Pro Ultra (testy tygodnia)

Skończyłem testy inteligentnego robota sprzątającego P50 Pro Ultra od marki MOVA. Trwały około sześciu tygodni. Przez ten czas sprawdziłem urządzenie w prawie wszystkich warunkach (nie licząc dywanów, których u siebie po prostu nie mam). Oceniłem sposób pracy w pełnej autonomii, gdzie robot sam decydował o podjętych działaniach, ale też w działaniu strefowym i bez hybrydowego połączenia, tj. w przejazdach na mokro i na sucho. Przenalizowałem zakres możliwości pod kątem funkcji, integracji ze smart domem, rozwiązań dostępnych w aplikacji, no i oczywiście wielofunkcyjnej stacji dokującej. MOVA P50 Pro Ultra to przedstawiciel klasy średniej, ale tej wyższej, oferujący elementy premium w przystępniejszym wydaniu. Jak wypadł w moim domu? Czym zaskoczył? Gdzie znalazłem obszary do poprawy? Zapraszam do materiału.

Czytaj więcej o: test robota MOVA P50 Pro Ultra

3. Sandman – sezon 2 (serial tygodnia)

Na początku lipca do serwisu Netlix dotarł drugi sezon serialu fantasy na bazie komiksów DC Comics – Sandman. Kontynuacja losów Dreama (w polskiej wersji znanego jako Sen lub Morfeusz) rozwinie kolejne wątki w ramach krainy Nieskończoności, w ramach którego po konfrontacji z rodziną główny bohater będzie dokonywał kolejnych ciężkich wyborów. Mroczne konfrontacje między personifikacjami wielu uczuć i emocji, walka z wcześniejszymi sojusznikami oraz nowymi wrogami wciąż ma miejsce w bardzo specyficznym, złożonym świecie o bardzo charakterystycznej, ciężkiej atmosferze. Adaptacja komiksu Neila Gaimana w pierwszym sezonie była oceniana dobrze, szczególnie za wierność w podejściu.

Data premiery: 3 lipca. Łącznie 12 epizodów (sześć wrzucono na start)


Kącik liczb tygodnia:

  • 397 – to już takie z kolei podsumowanie tygodnia z serii TechMix na moim blogu.
  • 2229 – już tyle dni nie działa mi Surface Pro 3 (ok. 6 lat)
  • 10567 – równo takim z kolei wpisem na moim blogu jest TechMix z tego tygodnia
  • 5000 mAh – taką pojemność ma otrzymać iPhone 17 Pro Max (poprzednik 4676 mAh) | wg Instant Digital
  • 1 mln – już ponad tyle podpisów (przekroczenie minimalnego progu) otrzymała inicjatywa Stop Killing Games – gracze próbują wymusić na developerach możliwość kontynuacji rozgrywek po zakończeniu wsparcia
  • 500 mln € – od takiej kwoty kary (z kwietnia) odwołuje się Apple w Europie (marka uważa, iż Komisja Europejska przekroczyła swoje uprawnienia przy nakładaniu grzywny za prowadzenie App Store)
  • 8-11.07 – w tych dniach trwały promocje w ramach Amazon Prime Day
  • 8300 mAh – takiej pojemności baterię (z ładowaniem 80W) ma otrzymać Honor X70
  • 1% – to wzrost na chińskim rynku telefonów w Q2 2025 (Apple, vivo i Huawei niemal równo) | wg Counterpoint

Latest Insights: China Q2 2025 Smartphone Sell-through: Huawei, Apple Enjoy Strong YoY Growth in Muted Market

Key Takeaways:
Smartphone sales in China are likely to go up slightly YoY in Q2 2025, with #Huawei and #Apple leading the growth.
Huawei is expected to record the… pic.twitter.com/h79RDz5MdS

— Counterpoint Research (@CounterPointTR) July 7, 2025

  • 2% – taki spadek odnotował rynek wearables w Q1 2025 | wg Counterpoint Research
  • 9% – taki spadek (r/r) odnotowało w rynku wearable Apple | jw
  • 7 – tyle lat wsparcia aktualizacjami Androida oferuje Samsung w serii Galaxy Z Fold7 i Z Flip7
  • 4.1″ – takiej wielkości ekran otrzymał na klapce składany Galaxy Z Flip7 (rekord na rynku)
  • 1.12 mm – tak wąską ramkę wokół wyświetlacza AMOLED na klapce oferuje Galaxy Z Flip7 (żaden inny telefon marki Samsung nie miał do tej pory tak wąskiego obramowania)
  • 8.9 mm – takiej grubości jest złożony Galaxy Z Fold7 (to aż o 48% lepiej od pierwszego Folda z 17.1 mm)
  • 15 mln – choćby tyle sztuk giętkich ekranów rocznie ma potrafić produkować Samsung na potrzeby Apple (otwierając oddzielną linię produkcyjną specjalnie dla rywala z Cupertino) | wg ET News
  • 3% – takie wzrosty w całym 2025 roku ma odnotować rynek słuchawek TWS | wg Counterpoint
  • 2% – taki spadek (r/r) odnotowała branża smart zegarków w Q1 2025 (piąty kwartał z rzędu) | wg Counterpoint

4. Galaxy Unpacked (event tygodnia)

W styczniu Samsung otwiera rok prezentacją Galaxy Unpacked dla serii flagowych „S”, a pół roku później drugi z takich eventów poświęca składanym konstrukcjom nowych Androidów oraz kolejnej generacji wearables. Nie inaczej było w tym roku. Koreańska marka przedstawia zarówno urządzenia, ale i nowe wersje systemów operacyjnych, w których coraz ważniejszą częścią są narzędzia Galaxy AI. Nowy One UI 8 na bazie Androida 16 ma być jednym z szybciej wdrożonych na rynku. Dzięki ścisłej współpracy z Google software zadebiutuje już na składanych Galaxy Z Fold7 i Galaxy Z Flip7. W tym roku marka zaoferuje w końcu nieco przystępniejszą cenowo (choć wciąż drogą) edycję flip-phone’a. Galaxy Z Flip7 FE to w rzeczywistości Flip6 z zeszłego roku Oprócz telefonów pokazano też smart zegarki Galaxy Watch8 i Watch8 Classic i kosmetycznie odświeżonego Galaxy Watch Ultra. W tych wearables zadebiutuje Wear OS 6 z nakładką One UI 6 Watch. Naręczne gadżety są smuklejsze, przeszły większy lifting stylistyczny i mają kilka nowych funkcji. Niestety bez nowych czujników.

Pełna lista nowości Samsunga przedstawionych w trakcie Galaxy Unpacked:

  • składany Galaxy Z Fold7
  • składany Galaxy Z Flip7 i tańszy Z Flip7 FE
  • zegarki Galaxy Watch8, Watch8 Classic i Watch Ultra (2025)

Czytaj więcej: przegląd prezentacji Samsunga (Galaxy Unpacked)


5. Bitchat bez Internetu (aplikacja tygodnia)

Jest duże prawdopodobieństwo, iż w swoich telefonach macie więcej niż jeden komunikator internetowy. Już sama apka do wiadomości SMS ma format współczesnego chatu, a przecież są jeszcze Messengery, iWiadomości, WhatsAppy, Signale, Telegramy, czy wewnętrzne odpowiedniki w Instagramach, czy innych TikTokach. Jack Dorsey, czyli współzałożyciel Twittera (obecnie znanego jako X już w rękach innego właściciela) przygotował nietypową wersję komunikatora na telefony. Jego Bitchat nie potrzebuje do wymiany wiadomości połączenia internetowego, bo bazuje na koncepcji peer-to-peer. Konkretnie na zasięgu Bluetooth. Całość przypomina trochę działanie na mesh. Propozycja jest całkowicie zdecentralizowana, więc nie ma żadnych serwerów przechowujących nasze treści. Mi ten format przypomina trochę IRC (bardzo stara platforma komunikacyjna).

my weekend project to learn about bluetooth mesh networks, relays and store and forward models, message encryption models, and a few other things.

bitchat: bluetooth mesh chat…IRC vibes.

TestFlight: /> GitHub: pic.twitter.com/yxZxiMfMH2

— jack (@jack) July 6, 2025

Zasięg komunikatora Bitchat jest ograniczony (twórca mówi o 300-metrowym zasięgu). Widziałbym tu jednak jakąś formę crowdsourcingu przez obce urządzenia w ramach węzłów. Wszystko ma być szyfrowane (end-to-end) i nie pozwalać na śledzenie. Nie trzeba też podawać numeru telefonu, ani maila. Program działa już na iOS w ramach TestFlight, natomiast Android jest chyba w drodze. Przyszła wersja ma wspierać też Wi-Fi Direct, by podnieść zasięg i transfer. Pomysł na taki komunikator ma sens szczególnie w miejscach, gdzie połączenie internetowe nie jest pewne (lub go brakuje), a przyda się jakaś forma kontaktu. Aktualnie cały pomysł jest bardziej eksperymentem, który może dostarczyć odpowiedniego feedbacku. Największą siłę dla tego projektu widzę w miejscach zgromadzeń, gdzie władza próbuje utrudniać komunikację przez cenzurę i zagłuszanie sygnału.


Kącik ciekawszych premier i zapowiedzi:

W tej sekcji szybki rzut oka na najważniejsze debiuty, ale i zapowiedzi nadchodzących premier. Tym najlepszym poświęcam trochę więcej miejsca w podpunktach, a wybranym choćby oddzielne artykuły.

  • budżetowy Realme C71 (w Polsce)
  • aplikacja Spotify z trybem Jam dla Android Auto
  • smartfony Samsung Galaxy Z Fold7
  • smartfony Samsung Galaxy Z Flip7 i Z Flip7 FE
  • zegarki z rodziny Samsung Galaxy Watch8
  • zegarek Honor Watch 5 Ultra (Chiny)
  • smartfony OnePlus Nord 5 i Nord CE 5 (Europa)
  • tablet OnePlus Par Lide (Europa)
  • zegarek OnePlus Watch 3 43 mm i słuchawki OnePlus Buds 4 (Europa)
  • smartfon Motorola moto g96 ze Snapdragonem 7s Gen 2
  • Zoom dla gogli Meta Quest (połączenia w VR)
  • aplikacja Google Mapy na zegarki Garmin
  • fioletowy wariant Realme 14 Pro+ (Nebula Purple)
  • smartfony Infinix Hot 60 Pro i Pro+
  • seria Huawei Pura 80 globalnie
  • Gemini na zegarki z Wear OS (Google, Samsung, Oppo, OnePlus i Xiaomi) – zastąpi Asystenta Google

What if you had a smart personal assistant living in your watch that could share info and manage tasks for you when your hands are full?

You’re about to find out. Meet Gemini, rolling out now on Wear OS 4+ watches: pic.twitter.com/eo9edV4gJ9

— Wear OS by Google (@WearOSbyGoogle) July 9, 2025

  • ZAPOWIEDŹ: 24 lipca premiera serii Realme 15 (na początek Indie)
  • PRZECIEK: w sierpniu możliwa premiera składanego Honor Magic V Flip 2 (Chiny)
  • PRZECIEK: we wrześniu potencjalna premiera serii Xiaomi 16 (widać w certyfikacjach)
  • PRZECIEK: wiosną 2026 roku premiera iPhone’a 17e | wg The Elec
  • ZAPOWIEDŹ: 15 lipca premiera Honora X70 z baterią 8300 mAh (Chiny)
  • PRZECIEK: w połowie lipca prezentacja podwójnie składanego Tecno Phantom Ultimate G Fold Concept
  • ZAPOWIEDŹ: jeszcze w tym roku premiera podwójnie składanego Galaxy | potwierdził TM Roh

6. Huawei Pura 80 globalnie (smartfon tygodnia)

Huawei to ostatnia z wielkich marek, która prezentuje aktualną generację flagowych telefonów. Rodzimi rywale przedstawili swoje modele już jesienią zeszłego roku (i pewnie powoli szykują się do następców), tymczasem seria Pura 80 dociera na rynek dwa miesiące później niż jej poprzedniczka (było to w kwietniu). Globalne wariacje nowych telefonów debiutują niedługo po chińskiej prezentacji. Producent przygotował high-endowe telefony z HarmonyOS, które ponownie kuszą zdolnościami fotograficznymi.

Jestem przekonany, iż telefony te ponownie zajmą pierwsze miejsce w rankingu najlepszych modeli do mobilnej fotografii (co ciekawe, detronizując Pura 70, który okupuje tron odkąd wszedł na rynek). Najciekawiej prezentuje się topowa z wariacji Huawei Pura 80, czyli model Ultra. Zastosowano w nim unikatowy i pierwszy w branży moduł peryskopowego teleobiektywu dla dwóch kamerek poprzez użycie mechanizmu przesuwnego sensor. Flagowo wygląda też aparat główny z matrycą 1″ i zmienną przesłoną. Rok temu Huawei pokazał interesujący obiektyw z wysuwaną konstrukcją, ale w Pura 80 Ultra z niego zrezygnowano. Szkoda, iż nie zdradzono jeszcze cennika.

  • Sprawdź też ostatni przegląd: smartfony tygodnia #182
  • Czytaj więcej o: seria Huawei Pura 80

7. Honor Watch 5 Ultra (wearable tygodnia)

Na rynku królują zegarki Apple i Samsunga, a więc te z systemami watchOS i Wear OS. Konkurencja nie ma może aż tak rozbudowanych platform, ale potrafi rywalizować z gigantami. Oto świetny przykład z ostatniego tygodnia. Honor przedstawił high-endowego Watch 5 Ultra, który dobrze wygląda, ma zaawansowane elementy analizy danych, a jego czas pracy dochodzi choćby do 15 dni na jednym ładowaniu.

Honor Watch 5 Ultra (foto: Honor)

Co interesującego oferuje Honor Watch 5 Ultra? Bazowy wariant przypominał stylistycznie Apple Watcha, ten w edycji Ultra jest już okrągły, a adekwatnie ośmiokątny. Gadżet zwiastowano w trakcie marcowych Mobile World Congress, a teraz debiutuje na terenie Państwa Środka. Bardzo prawdopodobne, iż niedługo dotrze też na rynki globalne. Model ma rywalizować z topowymi wariantami liderów branży, czyli Apple Watchem Ultra i Galaxy Watchem Ultra. Specyfikacje urządzenia są topowe. Już je na blogu podsumowywałem, więc niżej wylistuję najciekawsze specyfikacje. W Chinach Honor Watch 5 Ultra startuje od 1999 juanów, co w bezpośrednim przewalutowaniu wyniesie ok. 1000 zł.

  • duży ekran AMOLED LTPO o średnicy 1.5″ (466 x 466)
  • szafirowe szkło (9H) i szczelność zgodna z normą IP68 oraz 5ATM
  • 105 trybów sportowych i tryb freedivingu do 40 metrów
  • opcje wykorzystania eSIM (LTE) i chipa NFC (płatności zbliżeniowe) – ciężko na ten moment ocenić czy globalnie
  • obecność modułu EKG wśród analiz zdrowia
  • w oprogramowaniu proponowane są elementy AI DeepSeek
  • ciekawy zakres personalizacji (m.in. edycja tytanowa)
  • czas pracy choćby do 15 dni, choć przy eSIM spadnie do 3 dni

Sprawdź też ostatni przegląd: wearables tygodnia #173


Kącik ciekawostek tygodnia:

A tutaj zbiór ważnych, acz „telegraficznych” komunikatów ze świata nowych technologii. Co w trawie piszczy? Co się dzieje na rynku? Co interesującego nadciąga na rynek? Co nas w najbliższym czasie czeka? Informacje z branży.

  • Apple Watch Ultra 3 może otrzymać wsparcie łączności satelitarnej (dla wiadomości tekstowych) oraz specjalnej wersji 5G dla inteligentnych zegarków | wg Marka Gurmana
  • WhatsApp w wersji beta dla iOS zaoferuje przełączanie kont
  • Google uruchamia Gemini dla edukacji (narzędzia AI dla uczniów i nauczycieli)
  • Google chce w Androidzie 16 wprowadzić odpowiednik Apple Handoff, czyli lepsze synchro między urządzeniami (App Cast odkryto w Google Play Service) | wg Android Authority
  • TikTok opracowuje nową aplikację specjalnie na rynek USA
  • jeszcze w tym roku pojawią się dwie nowe wariacje Snapdragona 8 Gen 3 | widać w Geekbench
  • Epic Games porzucił spór z Samsungiem wobec Auto Blockera
  • Apple nie odpuszcza walki z Massino w sporze o naruszenie patentów pulsoksymetrii (w Apple Watchach)
  • Grok po aktualizacji zaostrzył wypowiedzi i „oszalał” stosując niewybredny język (rasizm i obrażanie polityków) – X już podejmuje kroki, by odwrócić pracę algorytmów AI

8. Robociki Reachy Mini (smart home tygodnia)

Sekcja robotów domowych oferuje coraz więcej podgrup. Jedne modele są rozwijane pod kątem zadań domowych, inne w formie kompana z AI, a jeszcze inne do celów edukacyjnych. Przyznam, iż te ostatnie są najciekawsze, bo mają znacznie większy wpływ na rozwój całej branży. Hugging Face, czyli firma software’owa z AI zwiastowała niedawno projekt robocików, których głównym przeznaczeniem jest kreatywne tworzenie rozwiązań dla tego wciąż niszowego rynku. Choć gadżet wygląda konsumencko, to w rzeczywistości zdjęcia promocyjne po prostu sugerują przeznaczenie. Reachy Mini jest oferowany w dwóch odmianach. Obie są „developerskie”, ale to pojęcie jest bardzo szerokie.

Co interesującego zaoferują roboty Reachy Mini? Huggin Face uruchomił przedsprzedaż open-sourcowych modeli z pełną programowalnością przy użyciu Pythona. Obie jednostki, które różnią się nieco specyfikacjami, mają służyć do tworzenia i testowania rozwiązań AI. Reachy Mini i Reachy Mini Lite posiadają ekspresję przez zmotoryzowane głowy, a także multimodalne odczuwanie otoczenia. Zakresy te przypominają konkurencyjne roboty. Różnicą jest sposób interakcji ruchowej. Głowa po skończonej pracy chowa się w korpus, więc jednocześnie niejako odcina czujniki i kamerki (będące oczami urządzeń). Bazowy wariant wyceniono na 449$, a ten słabiej wyposażony na 299$. Największym downgradem Lite’a jest konieczność przewodowego połączenia z komputerem.

Sprawdź też ostatni przegląd: smart home tygodnia #163


9. Playtiles (gaming tygodnia):

Playtiles (foto: get.playtile.es)

Udział mobile gamingu stanowi w tej chwili około połowy całego rynku. Niezależnie od tego, jakie ma ograniczenia, wady i komfort rozgrywki, przyciąga uwagę bardzo wielu osób. Gramy na telefonach, przenośnych konsolkach, czy retro gadżetach. Najszybszy dostęp do przenośnego grania dają jednak te pierwsze jednostki. telefonem dysponuje dziś prawie każdy mieszkaniec globu. Problemem na tych urządzeniach jest głównie mniej wygodny system sterowania. Są oczywiście przenośne adaptery przekształcające telefony w mini konsolki, ale one też w kieszeni zajmują trochę miejsca. Z pomocą przychodzi Playtiles. Naprawdę bardzo kompaktowa nakładka ekranowa, dodające fizyczne przyciski (dwa akcji + D-Pad) do gier indie.

W Europie cena za ten modulik startuje od 12€ (w cenie jest pakiet gier dostosowanych do kontrolera, a w droższych wersjach jest do nich dłuższy dostęp). Propozycja współpracuje z webowym Playtiles OS do wgrywania gier (na praktycznie dowolnym telefonie). Na razie cała koncepcja pozostało w fazie rozwoju, ale powinna dotrzeć na rynku w ostatnim kwartale roku. Myślę, iż największym problemem jest zbudowanie wokół tego gadżeciku odpowiedniej platformy z grami. Gry można ładować też przez GB Studio, o którym kiedyś na blogu już pisałem.

Sprawdź też ostatni przegląd: mobilne granie #209


10. Roll Cam Camera Man (crowdfunding tygodnia):

Smartfony, gimbale, drony i inne mobilne akcesoria pomocne nagrywaniu oferują już tryby śledzenia obiektu oraz podążanie za nim w trakcie rejestrowania obrazu. Część z rozwiązań potrafi centrować naszą sylwetkę w kadrze lub obejmować nim więcej osób, gdy pojawi się ich nagle więcej (lub zaczną się od siebie oddalać). Tego typu „operatorzy” są bardzo pomocni przy samodzielnym zapisie materiału. Samodzielnych twórców internetowych dziś przybywa, więc i kierowanych do nich technologii również. W crowdfundingu znalazłem ciekawą propozycję łączącą opisane wyżej technologie w jednym gadżecie. Roll Cam Camera Man, jak sama nazwa sugeruje, spróbuje być naszym osobistym operatorem w robotocznym formacie.

Co nowego w Roll Cam Camera Man? Przede wszystkim automatyczne poruszanie się wraz z naszym ruchem, co pozwoli nagrywać ciekawsze, bo bardziej dynamiczne ujęcia. Podobne efekty uzyskamy z drona, przy użyciu gimbala w trybie statywu, czyli z efektem sugerującym udział operatora. Mocowanie obejmie aparat, kamerę, no i oczywiście telefon. Rozwiązanie obejmuje elementy AI przy monitorowaniu ruchu, bezprzewodową łączność, czujniki LiDAR, a także składany format. W crowdfundingu cena startuje od 249$, więc z naprawdę sporą zniżką. Finalnie urządzenie wyceniono na 699$. Premiera we wrześniu.

  • Znalezione na Kickstarterze
  • Sprawdź też ostatni przegląd: najlepszy crowdfunding tygodnia vol. 150

Post Scriptum: szukam dobrych produktów (dla siebie i do testów)

Każdy z Was liczy na pewno znaleźć na moim blogu porady i sugestie odnośnie wyboru najlepszego sprzętu, aplikacji lub serwisu/usługi. Staram się przedstawiać najciekawsze propozycje w różnych porównaniach i zestawieniach. Zawężać listy do najciekawszych zestawień i wskazywać cechy wyróżniające lub je psujące. Piszę na blogu o wadach i zaletach mnóstwa urządzeń. Nie zawsze jestem jednak w stanie śledzić potencjał każdego z segmentów branży nowych technologii. Ja też czasem potrzebuję rady.

Szukam informacji na temat mniej znanych kategorii i bazuję przy researchu na wiedzy innych użytkowników/blogerów/influencerów. Wpadłem na pomysł, by o zdanie zapytać też Was – czytelników. Też jesteście klientami wielu różnorodnych gadżetów. Stworzyłem listę swoich najbliższych zakupów, przy których potrzebuję porady i zdania. Może akurat pomożecie mi z wyborem najlepszego modelu? Planuję ten materiał utrzymywać przy życiu przez sukcesywną aktualizację o kolejne urządzenia.

Czytaj więcej: tych produktów teraz poszukuję


O czymś w TechMix’sie zapomniałem? Wrzucajcie w komentarzach lub hashtagu #TechMix co interesującego w zeszłym tygodniu mogłem pominąć. Za tydzień kolejny TechMix! Już gromadzę info!

Idź do oryginalnego materiału