#TechMix VOL. 396 (przegląd tygodnia)

1 dzień temu

Jest kolejny piątek, a to już tradycyjnie na moim blogu dzień przeglądu tygodnia i podsumowanie rynku mobilnych technologii. Całość w dość subiektywnym zestawieniu, ale z uwzględnieniem najciekawszych premier, czy zapowiedzi. Kilkanaście sekcji z przekierowaniami do tematycznych przeglądów ze środka tygodnia. (Nie)mały recap tygodnia dotyczący przenośnej i ubieralnej elektroniki, Internetu Rzeczy, smart domu oraz nowych rozwiązań. Pomiędzy nimi listy ciekawostek, statystyk i najważniejszych nowości. Nie śledziliście rynku? Poniżej pakiet informacji, które mogły wam umknąć.

Zobacz też poprzedni #TechMix vol. 395 – Meta Quest 3S Xbox Edition (foto: Meta i Xbox)

#TechMix vol. 396 to XXVI tydzień 2025 roku, a w nim m.in.:

  • premiera Nothing Phone (3)
  • Neuralink zwiastuje nowe projekty
  • Maxell przywraca „kaseciaka”
  • składany Honor Magic V5 ma tylko 4.1 mm!
  • OPPO Find X8 Ultra liderem DxOMark
  • Apple Music kończy 10 lat

Zapraszam na podsumowanie tygodnia! Przegląd ciekawszych wieści ze świata technologii z okresu 28.06-4.07.2025 roku, ale i poprzednich przeglądów (wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych).


1. #PstryknięteFonem

Przegląd jak zwykle rozpocznę od mobilnej fotografii. Moja foto-sekcja rozwinęła się już dość poważnie, a iż amatorsko lubię sobie „popstrykać” to i trochę zdjęć pokazujących potencjał współczesnych telefonów. Staram się w każdym tygodniu publikować co ciekawsze prace. Część trafia na

, część na X (dawniej Twitter). Nie zawsze udaje się ustrzelić coś efektownego, wiec w zamian linkuję do ogólnej galerii na IG. Zapraszam też do sprawdzania cotygodniowego, regularnego cyklu dot. mobilnej fotografii (w każdą środę):

Sprawdź ostatni cotygodniowy przegląd mobilnej fotografii #185

Tańszy gimbal Insta360 Flow 2 (mobilna fotografia)

Ostatni gimbal od Insta360 debiutował na początku tego roku. Flow 2 Pro proponował mnóstwo ciekawych rozwinięć dla tradycyjnie pracującej stabilizacji, m.in. dodatkowy moduł AI. Urządzenie nie było jednak tanie. W Europie wyceniano je na aż 170€. Teraz specjalista od kamerek sferycznych przygotował tańszą, ale przez cały czas nieźle wyposażoną odmianę bazową. Insta360 Flow 2 kosztuje sporo mniej – niecałe 110€. Gdzie pojawiły się kompromisy, a w czym model bazowy przypomina droższy wariant Pro? Podsumowanie różnic znajdziecie w środowym przeglądzie mobilnej fotografii. Przekierowanie nad załączonym materiałem video.


2. Maxell MXCP-P100 (projekt tygodnia)

Kolejna marka przywraca oldschoolowe odtwarzacze „kaseciaków” do życia przez ich adaptację do współczesnych czasów. Jakiś czas temu zadziałało w ten sposób Sony wobec swojego Walkmana. Teraz tą drogą idzie też Maxell, który w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku oferował przenośne gadżety do słuchania muzyki. Model MXCP-P100 z łącznością Bluetooth 5.4 i portem USB-C trafił na razie tylko na rynek japońskie (13000 jenów to ok. 90$ w bezpośrednim przewalutowaniu). Zmodernizowany odtwarzacz ma wbudowany akumulator (zamiast klasycznych bateryjek, no i możliwość korzystania z nowoczesnych, bezprzewodowych słuchawek lub głośniczków. Nie zabraknie też tradycyjnego portu słuchawkowego.

Maxell MXCP-P100 (foto: maxell.jp).

W erze cyfrowej muzyki i streamingu przez telefony takie urządzenia brzmi dziwnie, ale mogą mieć swoich fanów. W końcu w ostatnich latach wróciła moda na CD, a wzrost sprzedaży winylów odczuwamy od jeszcze dłuższego czasu. W mojej szufladzie wciąż jest sporo kaset, ba znajdzie się choćby oryginalny Walkman. Czy wróciłbym do konieczności przewijania taśm? Nie jestem pewien.

3. Squid Game – trzeci sezon (serial tygodnia)

Squid Game zadebiutował z trzecim, finałowym sezonem. Koreański fenomen dzięki Netflixowi podbił serca wielu fanów bardzo oryginalną historią o upadłej społeczności seulskiej aglomeracji. Nowoczesne miasto skażone współczesnym, skrajnym kapitalizmem jest zdegenerowane do tego stopnia, iż kontrowersyjnemu organizatorowi gier udaje się znaleźć ogrom chętnych do wzięcia udziału w atrakcyjnej rywalizacji o duże pieniądze. Dopiero na arenie okazuje się, iż walka odbywa się na śmierć i życie, ale do wygrania jest prawie 46 miliardów południowokoreańskich wonów. Pierwszy sezon debiutował w 2019 roku, a jego kontynuacje podzielono na dwa „rzuty”. Pierwsze siedem odcinków w ramach drugiego sezonu zaproponowano w grudniu 2024 roku, a część kolejnych – zamykających historię (w ramach trzeciego sezonu) opublikowano w Netfliksie pod koniec czerwca. W tych trzynastu odcinkach… a zresztą, nie będę spoilerował.

Data premiery: 26 czerwca. Łącznie 6 epizodów.


Kącik liczb tygodnia:

  • 396 – to już takie z kolei podsumowanie tygodnia z serii TechMix na moim blogu.
  • 2222 – już tyle dni nie działa mi Surface Pro 3 (ok. 6 lat)
  • 10559 – równo takim z kolei wpisem na moim blogu jest TechMix z tego tygodnia
  • 169 – tyle punktów w rankingu DxOMARK otrzymał Oppo Find X8 Ultra (nowy lider)
  • Q2 2027 – w tym okresie do masowej produkcji mają wejść smart okulary Apple (jako bezpośredni rywal dla takich urządzeń jak Ray-Ban Meta) | wg Ming-Chi Kuo
  • 3-5 mln – tyle sztuk smart okularów Apple ma sprzedaż marka w 2027 roku | wg Ming-Chi Kuo
  • Q2 2028 – w tyk okresie do produkcji wejdą smart okulary XR od Apple (z efektami rzeczywistości rozszerzonej) – to modele bardziej zaawansowane bo z odpowiednim wyświetlaczem | wg Ming-Chi Kuo
  • Q2 2026 – w tym okresie Apple może też planować „akcesorium ekranowe” dla iPhone’ów (na razie model ten jest weryfikowany, bo amerykański gigant bada segment) | wg Ming-Chi Kuo
  • Q3 2025 – w tym okresie Apple może odświeżyć obecny headset Vision Pro | wg Ming-Chi Kuo
  • 150-200k – tyle sztuk odświeżonych gogli Vision Pro (z M5) planuje sprzedać Apple | wg Ming-Chi Kuo
  • Q3 2027 – w tym okresie mogą zadebiutować lżejsze Vision Air | wg Ming-Chi Kuo
  • Q2 2028 – w tym okresie Apple może planować drugą, smuklejszą generację Vision Pro | wg Ming-Chi Kuo
  • 1 mln – tyle robotów Vulcan (w fabrykach) ma już Amazon | wg The Wall Street Journal

One million robots, countless opportunities. Our latest addition in Tokyo marks a milestone, but we're most proud of the 700,000+ employees who've gained new skills since 2019.

With AI innovations like DeepFleet, we're not just automating—we're building the future of e-commerce,… pic.twitter.com/KGKl87wTiW

— Amazon (@amazon) July 2, 2025

  • 3.35GHz – taki zegar otrzymał główny rdzeń nowego układu MediaTek 8450 (debiutującego w Oppo Reno14) – chip posiada grafikę ARM Mali-G720 z siedmioma rdzeniami (1.3 GHz) i nowy AI MediaTek NPU 880
  • 5 – tyle kolejnych powerbanków wzywa do zwrotu marka Anker (modele Power Bank A1257 i A1647, MagGo Power Bank (A1652) i Zolo Power Bank (A1681 i A1689)
  • 400 mln – tylu użytkowników mniej ma Windows niż w 2022 roku (wtedy 1.4 mld) | wg Statista
  • 7.42 mld – tyle telefonów było w użytku od początku 2025 roku (o 1.5 mld więcej niż pięć lat temu). Liczba telefonów rośnie szybciej od ludzkiej populacji!). W 2028 liczba telefonów może wyprzedzić liczbę ludności na naszej planecie | wg Global 2025 Digital Overview Report
  • 485 mld $ – takie roczne wydatki na telefony (+18 mld r/r) są przewidywane na 2025 rok. jeżeli trend będzie kontynuowany to w 2026 roku przekroczymy 500 mld $ | wg Statista
  • 24 GB – choćby tyle RAM proponuje tablet REDMAGIC Astra Gaming Tablet
  • 489 – tyle diodek microLED ma tylny ekran Glyph Matrix w nowym telefonie Nothing Phone (3)
  • 10 – tyle lat skończył serwis Apple Music
  • 4.1/4.2 mm (i 8.8 mm po zamknięciu) ma najsmuklejszy na rynku składany Honor Magic V5

4. Neuralink Update (event tygodnia)

Neuralink Corporation to jedna z marek Elona Muska. Jedna z ciekawszych, bo rozwijająca interfejsy mózg-komputer, które w przyszłości mają umożliwić sterowanie elektroniką przy pomocy myśli, a w pierwszej fazie głównie łatwiejsze życie osobom niepełnosprawnym. Amerykańska firma zorganizowała kolejną konferencję poświęconą postępom w opracowywaniu nowych technologii, a także najbliższe plany dla swoich nietypowych układów. Neurotechnologie Neuralink są projektowane już od prawie dekady, a w ostatnim czasie z sukcesami (implanty trafiają do coraz liczniejszej grupy osób). Co ogłoszono w trakcie letniego eventu?

Trwająca godzinę prezentacja dała nam sporo konkretnych informacji. Najciekawiej wybrzmiała deklaracja o podjęciu prób przywracania wzroku przez stymulację kory wzrokowej (dając obraz niskiej rozdzielczości). Spróbuję podsumować najważniejsze z wieści z prezentacji Elona Muska i Neuralink.

Projekt Telepathy – zmalał odstęp między kolejnymi pacjentami w ramach wdrażania układu (z 6 miesięcy do zaledwie 1 tygodnia). implementacja tysięcy elektrod odczytujących sygnały z ludzkich neuronów przyspieszyła (z 17s na elektrodę do aż 1.5s na elektronę). Siedmiu pacjentów chipa Telepathy deklaruje świetne samopoczucie. Dane mówią o średnim użytkowaniu układu przez 50-100 godzin tygodniowo.

Projekt Blindsight – nowy układ na bazie chipa S2 ma nie tylko odczytywać danych, ale też stymulować mózg. Dzięki temu otwarto opcję do badań nad próbami przywracania wzroku (projekcję niskiej rozdzielczości bezpośrednio do mózgu)

Oprócz tego firma Neuralink otrzymała zgody na działalność poza terenem USA, gdzie już wcześniej odpowiednie urzędy pozwoliły na testach technologii na ludziach. Na razie działalność rozszerzono o Kanadę, Wielką Brytanię i ZEA. Neuralink pracuje też nad integracją układów Neuralink z ręką robota Optimus (co pozwoli sterować nią myślami). W trzecim kwartale roku firma spróbuje zbadać mózg w obrębie czytania słów przez świadome myślenie o nich. Na koniec demonstracji zdradzono też kilka szczegółów na temat planów na kolejne lata. W 2026 roku Neuralink chce potroić liczbę elektrod na chip (z 1000 do 3000). Zwiększy to zakresy sterowania myślami. W 2027 roku firma chce zwiększyć liczbę elektrod do choćby 10000, a w 2028 choćby do 20000.na chip. Czekamy na efekty!


5. Google Doppl (aplikacja tygodnia)

Kamerki slużą już nie tylko robienia zdjęć i nagrywania video, ale też w ramach nowych modeli AI, które rozumieją widziany obraz i potrafią łączyć do z warstwami rzeczywistości rozszerzonej. Google przedstawiło aplikację Doppl, która wykorzystuje algorytmy Sztucznej Inteligencji do generatywnego ubierania nas w wirtualną odzież. Tak, dobrze rozumiecie, pomoże przymierzać ubrania bez wychodzenia z domu.

Jak działa Google Doppl? Zapewne kojarzycie już krótkie filmiki z generowanymi przez AI animacjami, które potrafią ożywiać statyczne grafiki. Apka Google na bazie naszego zdjęcia i grafiki outfitu wygenerują ruchomy model prezentujący ubiór w ruchu. Wgrać do narzędzia można chyba dowolne zdjęcie ubioru, czy to sklepowe, czy z jakiegoś Pinteresta. Chodzi generalnie o możliwość zobaczenia tego na sobie. Pewnie nie będzie to idealne odwzorowanie, bo rozmiarówki nie muszą dobrze na nas leżeć, ale chodzi o samą ocenę ewentualnego stylu. Google podaje, iż można w ich aplikacji zrobić zdjęcie na żywo, np. znajomego, którego strój wpadł nam w oko i sprawdzić go dzięki generatywnym video na sobie. Program wciąż jest we wczesnej fazie rozwoju, ale koncepcja ma potencjał. Wraz z rozwojem jakości generowanych treści wszystko powinno się jeszcze poprawiać. Aplikacja jest dostępna na iOS i Androida, ale na razie wyłącznie w USA.


Kącik ciekawszych premier i zapowiedzi:

W tej sekcji szybki rzut oka na najważniejsze debiuty, ale i zapowiedzi nadchodzących premier. Tym najlepszym poświęcam trochę więcej miejsca w podpunktach, a wybranym choćby oddzielne artykuły.

  • smartfon Samsung Galaxy M36 (Indie)
  • smartfon Nothing Phone (3) z Glyph Matrix
  • wokółuszne słuchawki Nothing Headphone (1)
  • składany Honor Magic V5 (Chiny) – najsmuklejszy na rynku
  • Spotify dodało do Discover Weekly kontrolę gatunków
  • Android Auto 14.5 dociera do kolejnych pojazdów
  • chip Qualcomm MediaTek Dimensity 8450 (debiutował w maju w serii Reno14)
  • RedMagic Astra Gaming Tablet (globalnie)
  • Google udostępnia w Polsce (i globalnie) Veo 3 – generator AI (dla subskrybentów Google AI Pro)
  • ZAPOWIEDŹ: Honor już zwiastuje globalną dostępność Magic V5
  • ZAPOWIEDŹ: Realme zwiastuje już modele 15, 15 Pro i 15 Pro+ (Indie)
  • PRZECIEK: w trakcie Galaxy Unpacked dla Z Fold7 i Z Flip7 firma Samsung może przedstawić podwójnie składany wariant Galaxy G Fold (rywala dla Huawei Mate XT z HarmonyOS) | wg źródeł Android Authority

6. Nothing Phone (3) z Glyph Matrix (smartfon tygodnia)

Nothing Phone (3) – foto: nothing.tech.

Nothing startował z marką w sposób przyciągający uwagę, szczególnie w ramach nietypowych stylistycznie konstrukcji. Producent z siedzibą w Londynie proponuje trzecią generację najmocniejszego w swojej ofercie Androida. Wciąż nie będzie to high-endowy flagowiec, ale z wystarczająco mocnymi, optymalnie skrojonymi parametrami. Wciąż cechą charakterystyczną telefony będzie nietypowe wzornictwo. Wyjątkowo oryginalnie prezentuje się moduł fotograficzny urządzenia z trzema porozrzucanymi „oczkami” obok nowego Glyph Matrix, które zastąpi paski LEDowe wcześniejszej generacji Glyph. Kamerki w telefonie mają po 50 megapikseli, a specjalny moduł macierzowy z 489 diodami microLED ma służyć do powiadomień przy użyciu prostych animacji specjalnego interfejsu przez Glyph Button.

Nothing Phone (3) będzie pracował na Snapdragonie 8s Gen 4, czyli poprzedniej generacji flagowego układu od Qualcomm. Niebawem zadebiutuje drugi Elite, więc mówimy o procesorze jakby sprzed dwóch generacji. Był on jednak flagowy, więc mocy nie zabraknie. Podobnie jak w przypadku modeli serii Phone (3a) sprzed kilku miesięcy, tu również znajdziemy specjalny przycisk Essential Key do uruchamiania przestrzeni Essential Space, gdzie oferowanych jest sporo funkcji AI. Ekran też dobry. AMOLED 6.67″ ma adaptacyjne 120Hz (i ściemnianie 2160 PWM) i jasność szczytową 4500 nitów. Konfiguracje pamięci choćby do 16 GB RAM i 512 GB na dane. Bateria powyżej standardów, bo z 5150mAh (65W i 15W Qi), ale daleko w tyle za wszystkimi najnowszymi propozycjami z Chin. Cennik startuje od 799€.

Sprawdź też ostatni przegląd: smartfony tygodnia #181


7. Nothing Headphone (1) – (wearable tygodnia)

Nothing oprócz „przezroczystych” telefonów ma też choćby bardziej transparentne słuchawki klasy TWS. Podobnie jak w przypadku Androidów, już w kilku odmianach i generacjach. Teraz ofertę „pchełek” postanowiono rozwinąć o większe jednostki. Z wcześniejszych przecieków wynikało, iż marka przygotowuje się do odmian wokółusznych. Nothing Phone (3) to bezprzewodowe słuchawki z większymi muszlami. Oczywiście w charakterystycznym dla marki designie. Kształtem przypominając słuchawki Marshall. Próg cenowy na poziomie 300€ sugeruje konkurencję z AirPods Max od Apple.

Czym dysponują Nothing Headphone (1)? Słuchawki opracowano wspólnie z marką KEF, która kojarzona jest z audio w segmencie premium. Wygląda na to, iż to będą to najbardziej zaawansowane modele z obszernego katalogu bezprzewodowych słuchawek Nothing. Producent obiecuje aktywną redukcję szumów, przełączanie utworów, skrót do Essential Space (w ramach współpracy ze telefonami Nothing), płynne przełączanie między aplikacjami odtwarzającymi dźwięk, regulowaną konstrukcję, 40-milimetrowe przetworniki z Hi-Res Audio, wsparcie spatial audio i 8-kanałowe EQ do regulacji dźwięku z kilkoma presetami. Czas pracy określono na 80h, ale z aktywnym ANC okres ten spadnie do 35 godzin.

Sprawdź też ostatni przegląd: wearables tygodnia #172


Kącik ciekawostek tygodnia:

A tutaj zbiór ważnych, acz „telegraficznych” komunikatów ze świata nowych technologii. Co w trawie piszczy? Co się dzieje na rynku? Co interesującego nadciąga na rynek? Co nas w najbliższym czasie czeka? Informacje z branży.

  • zegarki Google Pixel Watch 3 zyska precyzyjne lokalizowanie Channel Sounding
  • w Japonii zbanowano sprzedaż telefonów Google Pixel 7 (8 i 9 też czeka ten los) – wszystko z uwagi na naruszenia patentowe marki Pantech
  • wraz z iOS 26 ma zadebiutować Recovery Assistant, czyli możliwość przywrócenie telefonu bez potrzeby jego łączenia z komputerem (to znaczne ułatwienie, bo uwalniające od drugiego urządzenia)
  • nowy identyfikator w bazie Apple sugeruje możliwą premierę nowych słuchawek AirPods (czyżby Pro 3?)
  • zakaz telefonów w szkołach coraz bliższy realizacji (poselski projekt trafił do Sejmu – nowelizacja prawa oświatowego ma ograniczyć negatywne skutki nadmiernego korzystania z urządzeń mobilnych na terenie szkoły)
  • notatki Google Keep straciły wsparcie na Apple Watchach
  • użytkownicy iPhone’ów na terenie UE mogą stracić wiele szykowanych w ramach iOS 26 funkcji (wszystko z uwagi na funkcjonujące od zeszłego roku regulacje w ramach Digital Markets Act)
  • Google ma aktualizacją skrócić czas pracy Pixeli 6a, by ograniczyć ryzyko związane z przegrzewaniem

8. Dipal D1 (smart home tygodnia)

Odmiany asystenta głosowego z wizualizowanym avatarem były już rozwijane wiele lat temu. Jeszcze w początkowej fazie boomu na Alexę i Asystenta Google. Ograniczony sposób komunikacji z nimi, sprawił jednak, iż nie do końca wszystko się ze sobą spinało. Obecnie, gdy ich rolę przejmują zaawansowane chatboty, takie propozycje mają znacznie większy sens. Porozumiewanie się z AI jest bardziej naturalne, a rozmowy swobodniejsze, więc dodanie „osobowości” przez interfejs graficzny robi się atrakcyjne. W crowdfundingu znalazłem projekt takiego połączenia. To Dipal D1, w którym postać chatbotowi generuje zakrzywiony wyświetlacz z efektami 3D.

Co nowego w Dipal D1? Twórcy podkreślają, iż to pierwszy i na razie jedyny taki projekt na rynku. Umożliwia personalizowanie wyglądu cyfrowej warstwy asystenta, no i jej animację. Wszystko z efektem głębi. Moduł biurkowy ma być niejako rodzajem kompana, z którym będzie przyjemniej wymieniać uwagi dzięki wykorzystaniu multimodalny reakcji AI. Sterowanie szerokie, bo z uwzględnieniem dotyku, gestów, no i oczywiście głosu. Warto dodać, iż z integracją ze smart home. W początkowej fazie kampanii cena startuje już od 549$ (to -31% z finalnych 799$). Plan realizacji wyznaczono na październik. Warto dodać, iż wśród opracowywanych języków jest tez polski.

  • Znalezione na Kickstarterze
  • Sprawdź też ostatni przegląd: smart home tygodnia #162

9. ONEXSUGAR Sugar 1 (gaming tygodnia):

Bardzo możliwe, iż o nietypowej konsolce od One Netbook mogliście już zdążyć zapomnieć, a nadarza się właśnie okazja, by o niej przypomnieć. ONEXSUGAR Sugar 1 zaczyna zwiastować swoje wdzięki w crowdfundingowej kampanii. Dopiero w zapowiedzi, ale już zapowiadając potencjalny start zbiórki, a więc i sporej szansy na tańsze zakupy. Handheld ten ma jednak tak oryginalnej koncepcji konstrukcję, iż trochę strach go zamawiać.

Podwójny ekran, opcja ich różnej konfiguracji przez nietypową transformację (jeden pod drugim w stylu DS lub mniejszy na tyle), układ Qualcomm Snapdragon G3 Gen 3 i prawdopodobnie Android jako platforma główna dla jednostki. Potwierdzono też obecność aktualnie najszybszej łączności Wi-Fi, czyli tej siódmej generacji. Nietypowej konstrukcji sprzęt jest efektem współpracy One Netbook (konsolki ONEXPLAYER) i SugarCubes, które w ostatnich latach zaproponowało kilka dziwacznych platform do grania. Pełne parametry poznamy w momencie uruchomienia kampanii na Indiegogo (start kampanii w lipcu).

Sprawdź też ostatni przegląd: mobilne granie #208


10. CrowPi 3 – laboratorium AI (crowdfunding tygodnia):

Narzędzia edukacyjne w nowoczesnej formie zawsze są ciekawsze od tych poprzednich, bo dostosowują się formatem dla aktualnego zapotrzebowania (głównie pod kątem samego odbiorcy). CrowPi 3 do stacja developerska w formie przenośne walizeczki, w której znajdą się najważniejsze niezbędniki do projektowania własnych rozwiązań powiązanych z AI. Oczywiście z trybem kształcenia, czyli procesami adaptowania się do najnowszych technologii wykorzystujących modele i algorytmy Sztucznej Inteligencji.

Twórcy promują CrowPi 3 jako wszystkomające narzędzie do edukacji zintegrowane z technologiami AI, wsparciem wielu portów i zasobów pomocnych w projektowaniu własnych rozwiązań. Całość działa na komputerku Raspberry Pi 5 Cyberdeck. To takie mini laboratorium do eksperymentów, które może zaowocować narodzinami jakiegoś fajnego programu. Trzecia generacja stawia na format all-in-one. Autorzy opracowywali poprzedników już od 2018 roku, więc zebrali przez ten czas konkretne doświadczenie. Kompatybilność obejmuje Arduino Nano, Pi Pico i micro:bit, czyli elementy CrowPi 2 (migracja może być zatem przyjeźniejsza portfelowi). W sumie 41 różnych modułów i kooperacja z wieloma modelami AI: ChatGPT, Gemini, Deepseek itd.

  • Cena w crowdfundingu: od 159$ (za moduł bazowy)
  • Premiera: sierpień 2025
  • Wyróżnienie za: wszechstronny i przyjazny nauce format
  • Znalezione na: Kickstarterze

Sprawdź też ostatni przegląd: najlepszy crowdfunding tygodnia vol. 150


Post Scriptum: szukam dobrych produktów (dla siebie i do testów)

Każdy z Was liczy na pewno znaleźć na moim blogu porady i sugestie odnośnie wyboru najlepszego sprzętu, aplikacji lub serwisu/usługi. Staram się przedstawiać najciekawsze propozycje w różnych porównaniach i zestawieniach. Zawężać listy do najciekawszych zestawień i wskazywać cechy wyróżniające lub je psujące. Piszę na blogu o wadach i zaletach mnóstwa urządzeń. Nie zawsze jestem jednak w stanie śledzić potencjał każdego z segmentów branży nowych technologii. Ja też czasem potrzebuję rady.

Szukam informacji na temat mniej znanych kategorii i bazuję przy researchu na wiedzy innych użytkowników/blogerów/influencerów. Wpadłem na pomysł, by o zdanie zapytać też Was – czytelników. Też jesteście klientami wielu różnorodnych gadżetów. Stworzyłem listę swoich najbliższych zakupów, przy których potrzebuję porady i zdania. Może akurat pomożecie mi z wyborem najlepszego modelu? Planuję ten materiał utrzymywać przy życiu przez sukcesywną aktualizację o kolejne urządzenia.

Czytaj więcej: tych produktów teraz poszukuję


O czymś w TechMix’sie zapomniałem? Wrzucajcie w komentarzach lub hashtagu #TechMix co interesującego w zeszłym tygodniu mogłem pominąć. Za tydzień kolejny TechMix! Już gromadzę info!

Idź do oryginalnego materiału