#TechMix VOL. 384 (przegląd tygodnia)

1 tydzień temu

Jest kolejny piątek, a to już tradycyjnie na moim blogu dzień przeglądu tygodnia i podsumowanie rynku mobilnych technologii. Całość w dość subiektywnym zestawieniu, ale z uwzględnieniem najciekawszych premier, czy zapowiedzi. Kilkanaście sekcji z przekierowaniami do tematycznych przeglądów ze środka tygodnia. (Nie)mały recap tygodnia dotyczący przenośnej i ubieralnej elektroniki, Internetu Rzeczy, smart domu oraz nowych rozwiązań. Pomiędzy nimi listy ciekawostek, statystyk i najważniejszych nowości. Nie śledziliście rynku? Poniżej pakiet informacji, które mogły wam umknąć.

Zobacz też poprzedni #TechMix vol. 383 – Acer Predator eRanger (foto: acergadget.com)

#TechMix vol. 384 to czternasty tydzień 2025 roku, a w nim m.in.:

  • rusza siódmy sezon Czarnego lustra
  • Eufy z kompleksowym robotem Omni E28
  • debiutuje high-endowy Oppo Find X8 Ultra
  • Instagram pracuje na aplikacją na iPady
  • 52 lata temu wykonano pierwsze połączenie komórkowe

Zapraszam na podsumowanie tygodnia! Przegląd ciekawszych wieści ze świata technologii z okresu 5-11.04.2025 roku, ale i poprzednich przeglądów (wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych).


1. #PstryknięteFonem

Przegląd jak zwykle rozpocznę od mobilnej fotografii. Moja foto-sekcja rozwinęła się już dość poważnie, a iż amatorsko lubię sobie „popstrykać” to i trochę zdjęć pokazujących potencjał współczesnych telefonów. Staram się w każdym tygodniu publikować co ciekawsze prace. Część trafia na

, część na X (dawniej Twitter). Nie zawsze udaje się ustrzelić coś efektownego, wiec w zamian linkuję do ogólnej galerii na IG. Zapraszam też do sprawdzania cotygodniowego, regularnego cyklu dot. mobilnej fotografii (w każdą środę):

Sprawdź ostatni cotygodniowy przegląd mobilnej fotografii #173

vivo X200 Ultra Photography Kit (foto: Weibo)

Photography Kit dla vivo X200 Ultra (mobilna fotografia)

Jeszcze jedna ciekawostka na temat vivo X200 Ultra. Producent powoli odkrywa poszczególne rozwiązania nowego Androida, a iż prezentację wyznaczył później od Oppo, to w okolicach eventu rywala, publikuje więcej informacji, by utrzymać zainteresowanie telefonem. Product manager vivo – Han Boxiao – opowiedział nieco o specjalnym akcesorium do nowego telefonu. Vivo planuje wzbogacić urządzenie o „photography kit”, czyli adaptera podobnego do odpowiednika dla modeli Xiaomi Ultra. Opcjonalny gadżet z gripem ma oferować podobny zakres możliwości, czyli wygodniejszy uchwyt, dodatkową baterię (2300 mAh), przyciski do obsługi migawki oraz trybu video oraz zooma. Całość w estetycznym wydaniu na pasku. Takich dedykowanych dodatków będzie powstawać na pewno więcej. Na rynku znajdziecie kilka uniwersalnych propozycji.


2. Corleo od Kawasaki – koncept robo-konia (projekt tygodnia)

W okolicach początku kwietnia nowinkom przyglądam się z pewną czujnością. Czytając na temat nowego projektu Kawasaki każdy mógł mieć wrażenie, iż to primaaprilisowana, pomysłowa wstawka. Nic z tych rzeczy, choć Corleo to oczywiście koncept. Odważny i raczej odległy w produkcji. Japońska marka proponuje mechanicznego konia. Robota, który w zamyśle ma pomóc w pokonywaniu cięższego terenu. Tam, gdzie pojazdy kołowe mogłyby napotkać problem. Kawasaki Heavy Industries zaprojektowało elektrycznego wierzchowca dla dwóch osób. Oczywiście z uwzględnieniem rozwiązań AI, które przez widzenie komputerowe mają wesprzeć w poruszaniu się po szlaku.

Czy w tej sytuacji nie lepszy byłby prawdziwy koń? Możliwe, ale w tej futurystycznej wizji przyglądamy się alternatywom z przyszłości. Kawasaki chce w Corleo zaoferować czystą energię (150cc, silnik na ogniwa wodorowe) i nowe rozwiązania w robotyce i mechanice. Jak przedstawić lepiej nowe pomysły, jak nie w odważnej koncepcji. Pomysł zaproponowano w trakcie Osaka Kansai Expo. Mechaniczne nogi mają radzić sobie w przejmowaniu energii, by poruszanie się sprawiało wrażenie resorowania. Tego typu robotyka to już wyższa szkoła jazdy. W wizji twórców galop ma być możliwy choćby do 80 km/h. Załączone video prezentuje koncepcję w pełnym CGI. Nie spodziewam się tego typu pojazdu przed 2040 rokiem.

3. Czarne lustro – siódmy sezon (serial tygodnia)

Niemal równe czternaście lat temu debiutowały pierwsze trzy odcinki antologii Czarne lustro na platformie Netflix. Jednej z najciekawszych serii o nowych technologiach i wyzwaniach z nimi związanych. Wraz z postępem ludzkość może mierzyć się z naprawdę nietypowymi dla siebie zmianami i właśnie przed tymi potencjalnymi zagrożeniami Black Mirror przestrzega. Niektórym odcinkom bliżej do rzeczywistości, inne mocno wybiegają w przyszłość. Serial science fiction z przewagą w kierunku fiction. 10 kwietnia na Netflix startuje siódmy sezon Czarnego lustra, w którym pojawi się sześć interesujących historii – tak przynajmniej wnioskuję po efektowym zwiastunie.

Data premiery: 10 kwietnia. Łącznie 6 epizodów


Kącik liczb tygodnia:

  • 384 – to już takie z kolei podsumowanie tygodnia z serii TechMix na moim blogu.
  • 2138 – już tyle dni nie działa mi Surface Pro 3 (ok. 6 lat)
  • 10468 – równo takim z kolei wpisem na moim blogu jest TechMix z tego tygodnia
  • 7 – tyle lat ma już linia gamingowych telefonów nubia RedMagic
  • 6 kwietnia marka Xiaomi skończyła 15 lat
  • 6 – tyle miesięcy mają pachnieć nowe telefony Infinix
  • 75 – o tyle dni administracja Donalda Trumpa odsunęła deadline sprzedaży serwisu TikTok
  • 8 – tyle lat aktualizacji Androida otrzymają Galaxy S25 Enterprise Edition (o jeden rok więcej)
  • 1 TB – tyle przestrzeni mają nowe karty microSD Express od Lexar dla Nintendo Switch 2
  • 3 kwietnia 1973 roku Motorola zaprezentowała swój przenośny telefon DynaTAC (ten dzień uważa się za debiut komórkowego połączenia)

In 1973, we made history with the first cell phone call. To celebrate our milestone anniversary, get UP TO $250 OFF our newest phones and feel what it means to be an innovator! pic.twitter.com/QkOYKDursL

— motorolaus (@MotorolaUS) March 31, 2025

  • 2026 – w tym roku iPady mini mogą w końcu otrzymać ekrany OLED (Digital Chat Station przekazuje, iż Samsung wyprodukował jednostki testowe, które są aktualnie testowane
  • 2027 – w tym toku (na dwudziestolecie iPhone’ów) mają zadebiutować całkowicie nowe wersje telefonów Apple (szykowany jest większy redesign telefonów, m.in składana odmiana) | wg Marka Gurmana
  • 1360€ – od około takiej kwoty ma startować Galaxy S25 Edge | wg włoskiego sklepu Zanetti
  • 46 – ponad tyle modeli Samsungów ma otrzymać aktualizację nakładki Androida do One UI 7.0 (update ma wystartować od czerwca i etapowo docierać do poszczególnych modeli telefonów)
  • 7800-8000mAh – aż taką pojemność ma otrzymać Honor Power
  • 73% Polaków deklaruje korzystame z Netflixa (Max 27%, Prime 24%, D+ 23%) | wg badania VideoTrack od Wavemaker
  • 25% – o tyle szybsze CPU (Oryon drugiej generacji) ma trafić do Snapdragona 8 Elite 2
  • 30% – o tyle szybsze ma być GPU w Snapdragonie 8 Elite 2
  • 29% – aż o tyle mogą wzrosnąć w USA ceny iPhone’ów 16 Pro Max (1TB) z uwagi na chińskie cła
  • 7000-7500 mAh – takie pojemności mają otrzymać chińskie flagowce pod koniec tego roku (nowa generacja telefonów mocno podniesie możliwości baterii)

4. Ampler Nova – rower z portem USB-C (elektromobilność tygodnia)

Elektryczne rowery się upowszechniają, a popularyzacji sprzyja coraz większa konkurencja. Modele rywalizują nie tylko na zasięgi, komfort przejazdu i żywotność baterii, ale też dodatkowymi opcjami. Ampler za taką uznał port USB-C, czyli możliwość podłączenia do roweru różnych mobilnych urządzeń. Oczywiście w celach ich podładowania. Estońska marka proponuje taki element w nowej serii Nova. Każdy z nich (bazowy i Pro) posiada port USB-C w rurce ze sztycą pod siodełko. 140W pozwoli ładować choćby kompatybilny z USB-C laptop. Opcjonalnie Ampler chce sprzedawać choćby ładowarki z laptopów z USB-C. Tą drogą można też uzupełniać energię w telefonach. Zakładam, iż z szansą na zasilanie również w trackie jazdy. Oby tylko przewód podpięty do roweru przypadkowo nie wkręcił się w koło…

Ampler wycenił swoje nowe rowery na 3000 i 3500 € zależnie od odmiany. W obu zamontowano silnik 250W z 45 Nm i ograniczeniem prędkości do unijnych 25 km/h. W droższym modelu jest więcej opcji premium, m.in. przerzutki Shimano Deore (10 stopni), większe koła, czy hamulce Shimano Deore, a także kierownica z lepszą absorpcją energii. Premiera w czerwcu.


5. Vimeo Streaming jak Netflix i (aplikacja tygodnia)

Vimeo to rywal YouTube, ale o znacznie niższych zasięgach. Platforma starała się rywalizować z gigantem, ale z takim molochem trudno konkurować. Twórcy przygotowali nowe rozwinięcie serwisu, za pomocą którego spróbują przyciągnąć uwagę. Twórcy wpadli na pomysł udostępniania przestrzeni dla treści video w formie serwisów streamingowych na wzór Netflixa. W nowej ofercie każdy może stworzyć swój serwis na tej kanwie, ustawić cennik i proponować materiały. Vimeo chce zaoferować kompleksowe narzędzie, w którym łatwo wszystkim zarządzać i monetyzować swoje filmy. Zainteresowani mają być twórcy multimediów, artyści, organizacje, edukatorzy, czy twórcy e-learningowych treści. Wszystko z formie webowej, aplikacji TV i mobilnej, gdzie można kategoryzować swoje materiały na wzór odpowiedników VOD. Oczywiście z własnym layoutem. Wśród funkcji m.in. streamowanie na żywo, a choćby z tłumaczem AI dla 36 języków.

Vimeo Streaming

Kącik ciekawszych premier i zapowiedzi:

W tej sekcji szybki rzut oka na najważniejsze debiuty, ale i zapowiedzi nadchodzących premier. Tym najlepszym poświęcam trochę więcej miejsca w podpunktach, a wybranym choćby oddzielne artykuły.

  • smartfony Oppo Find X8 Ultra, X8s i X8s+(Chiny)
  • zegarek Oppo Watch X2 mini, tablet Oppo Pad 4 Pro i słuchawki Enco Free 4 TWS
  • seria Galaxy S25 otrzyma AI z widzeniem komputerowym dzięki Gemini Live
  • słuchawki Redmi Buds 7S (Chiny)
  • Motorola Moto G Stylus (2025) – w USA
  • ZAPOWIEDŹ: 15 kwietnia prezentacja telefona Honor Power (z ok. 8000 mAh)
  • ZAPOWIEDŹ: 15 kwietnia prezentacja Motorola Edge 60 Stylus (Indie)
  • ZAPOWIEDŹ: 15 kwietnia prezentacja nowych telefonów Acera (Indie)
  • ZAPOWIEDŹ: 16 kwietnia prezentacja gamingowego RedMagic 10 Air (Chiny)
  • ZAPOWIEDŹ: 23 kwietnia prezentacja vivo X200 Ultra, X200s oraz tabletu vivo Pad5 Pro i SE oraz Oppo Watch 5
  • ZAPOWIEDŹ: 28 kwietnia premiera telefona CMF Phone 2 Pro (od Nothing)
  • ZAPOWIEDŹ: tego samego dnia też słuchawki CMF Buds 2, Buds 2a i Buds 2 Plus

6. Oppo Find X8 Ultra (smartfon tygodnia)

Oppo Find X8 Ultra (foto: Oppo na Weibo)

Chińscy producenci już dawno prześcignęli dotychczasowych liderów w sekcji telefonów i to w bardzo wielu obszarach. Marki te część z oferty przygotowują na potrzeby wewnętrznego rynku. Udoskonalona seria zeszłorocznych flagowców to w sumie trzy jednostki. Raczej żadna z nich nie trafi do sprzedaży w innych regionach. Model Ultra ma być high-endową propozycją rodziny Find X8.

Co nowego w Oppo Find X8 Ultra? Ten model Androida będzie bazował na wcześniejszym Find X8 Pro, ale zyska kilka usprawnień. Wciąż będzie to telefon pracujący na aktualnie najmocniejszym Snapdragonie 8 Elite, z pamięcią choćby 16 GB RAM i 1 TB na dane (w standardach LPDDR5X-9600 i UFS 4). Najmocniej skonfigurowana opcja będzie doposażona w łączność satelitarną (przygotowaną do działania na terenie Państwa Środka). Mimo powiększenia baterii do aż 6100 mAh profil urządzenia nie uległ większym zmianom. Konstrukcja zaimponuje szczelnością IP68/IP69.

Konkretniejszy upgrade pojawi się w module fotograficznym. Poczwórny sensor 50 mega będzie bardzo podobny do tego w Find X8 Pro (m.in. z podwójnym peryskopem dla teleobiektywów), jednak z lepszymi adekwatnościami.

  • aparatem głównym będzie Sony LYT-900 z matrycą 1″ (jak w poprzednim modelu ultra)
  • vivo chwali się, iż sensor główny jest o 63% większy od odpowiednika w iPhonie 16 Pro Max i o 69% większy od konkurenta w high-endowym Samsungu Galaxy S25 Ultra
  • mniejszy z peryskopowych teleobiektywów to ten sam sensor LYT-700 1/1.56″, ale teraz z 70 mm i 3x (wcześniejsza propozycja proponowała 65 mm i optyczne 2.8x) i większym otworem f/2.1 (vs f/2.6 jak w X7 Ultra)
  • Oppo podaje, iż aparat ten jest większy od odpowiednika w Xiaomi 15 Ultra (70 mm) i aż o 360% większy od odpowiednika w Galaxy S25 Ultra (67 mm)
  • większy z peryskopowych teleobiektywów też poprawił parametry. Aparatu ma większy sensor LYT-600 1/1.95″ wpuszczający więcej światła przez f/3.1 (Find X8 Ultra oferował 1/2.51″ z f/4.3)
  • aparat ultra wide też ze zmianami (teraz Samsung JN5 1/2.75″ z f/2.0 vs 1/1.95″ z f/2.0)
  • kamera True Chroma wspomoże analizami temperatury kolorów
  • kalibracje Hasselblad ponownie zaangażowano do tonacji kolorystyki skóry
  • silnik HyperTone Image Engine do obrazowania też zyskał nowe możliwości (pojawią się nowe algorytmy AI do lepszego odwzorowywania detali głębi – szczególnie przy podświetlanych scenach)
  • silnik ProXDR ma poprawić jasności i dane odnośnie kolorystyki (będą 4x bogatsze)
  • nagrywanie video ma dysponować 4K przy 120fpx (slow-mo) i Dolby Vision

Sprawdź też ostatni przegląd: smartfony tygodnia #169


7. Movengine AirCore OWH (wearable tygodnia)

Otwarte i półotwarte słuchawki w wydaniu True Wireless Stereo (tym prawdziwie bezprzewodowym) to żadna nowość. Da się wyczuć choćby trend coraz chętniejszego adaptowania takich odmian hearables. Mają swoje przewagi, bo nie zamykają całkowicie na otoczenie. Obiecywałem, iż na blogu będę zwracał większą uwagę na modele słuchawek o rzadszych cechach (m.in. z uwagi na ultra szeroką ofertę rynkową normalnych propozycji). W tym tygodniu wertując projekty na crowdfundingowych platformach natrafiłem na Movengine AirCore OWH, czyli pierwsze otwarte słuchawki wokółusznym formacie. Tak przynajmniej przekonują autorzy konstrukcji. Technologie zastosowane w tych słuchawkach mają zaoferować wyższej klasy scenę dźwiękową (czyli ogólnie jakość brzmienia).

Co nowego w Movengine AirCore OWH? Twórcy skonstruowali efektownie wyglądające i efektywnie działające „muszle” na pałąku. Wyglądające jak dwa donuty słuchawki mają dysponować bardziej naturalną akustyką, co wpłynie ja odbiór dźwięku. Urządzenie ma oferować audio w HiFi i tym przestrzennym. Całość ma symulować odsłuch z dużych głośników pokojowych. Dzięki otwartej konstrukcji odpocząć mają uszy, bo nie będą całkowicie zamknięte przed otoczeniem. Zakładam, iż hałasy z zewnątrz nie będą jakoś mocno psuć odbioru dźwięku, w razie czego będzie wybór (opcją zamknięcia). Słuchawki same podpowiedzą, kiedy skorzystać z danego trybu. Z oczywistym względów nie będzie tu aktywnej redukcji szumów. Co z grą na zewnątrz? O tym się nie doczytałem, ale skoro jest tryb prywatny to nie będą dokuczać otoczeniu. Cena w crowdfundingu startuje od 129$ (finalnie 219$). Realizacja w czerwcu.

  • Znalezione na Kickstarterze
  • Sprawdź też ostatni przegląd: wearables tygodnia #160

Kącik ciekawostek tygodnia:

A tutaj zbiór ważnych, acz „telegraficznych” komunikatów ze świata nowych technologii. Co w trawie piszczy? Co się dzieje na rynku? Co interesującego nadciąga na rynek? Co nas w najbliższym czasie czeka? Informacje z branży.

  • Amazon dodał w czytnikach Kindle tryb AI do generowania streszczeń książek (na potrzeby przypomnienia wydarzeń przed sięgnięciem po kolejny tytuł – na wzór skrótów seriali i odcinków na platformach VOD)
  • Samsung stoczy proces z BOE (producent ekranów) – powód: rzekoma kradzież tajemnic
  • WhatsApp przygotowuje narzędzia utrudniające automatyczne zapisy mediów przesyłanych w komunikatorze (w tym historii konwersacji)
  • Apple może rozszerzyć produkcję urządzeń w Brazylii (by uniknąć podwyżek ceł w Chinach)
  • Motorola może dodać model Stylus (z rysikiem) do serii Edge 60
  • smart ekran z centrum sterowania od Apple trafi na rynek dopiero w przyszłym roku (prawdopodobnie z uwagi na problemy z wdrażaniem Apple Intelligence) | uważa Mark Gurman z Bloomberga
  • przecieki z produkcji komponentów sugerują tegoroczny debiut gogli Apple Vision Pro 2
  • Instagram opracowuje aplikację na iPady (15 lat i nada nie ma apki na tablety…)
  • Francja zakaże użytkowania przez uczniów telefonów na terenie szkół

8. Eufy Omni E28 (smart home tygodnia)

Na początku roku przygotowałem przegląd najbardziej nietypowych smart robotów sprzątających, jakie w 2025 roku będzie można wprowadzić do swojego domu. Ten rok jest pod tym względem naprawdę wyjątkowy, bo wysoka konkurencja wymusza na producentach inwestowanie w innowacje. Do listy dopiszę tam niedługo kolejny interesujący i unikatowy projekt. Eufy (submarka Anker Innovations) zaprojektował pierwszy tak wszechstronny zestaw sprzątający na rynku. Model łączący cechy wszystkich niezbędnych urządzeń do dbania o porządek w mieszkaniu. Pojawiały się już odmiany hybrydowe, gdzie moduł ssący wyjmowano z autonomicznego robota. Eufy w Omni E28 proponuje nieco inny format. Taki moduł z giętką rurką oferuje w stacji dokującej. To nie wszystkie ciekawostki w tym modelu.

Eufy Omni E28 (foto: eufy.com)
Eufy Omni E28 (foto: eufy.com)

Eufy Omni E28 spróbuje zaoferować kompleksowy zestaw sprzątania:

  • pierwszy w tej klasy robotów HydroJet Floor Washing System, czyli podwójną rolkę z mopem 360 stopni, który wraz z rotacją się jest natychmiastowo czyszczony strumieniami wody
  • moc ssania z aż 20 000 Pa (nie rekord, ale bardzo blisko)
  • odczepiany od stacji Omni Station moduł FlexiOne do celów ręcznych (w stylu normalnego odkurzacza, ale z opcją sprzątania na mokro – odpinany od stacji jest cały zbiornik)
  • nie zabraknie systemy DuoSpiral do raczenia sobie z plączącymi się w rolki włosami
  • robot dysponuje też ramionami CornerRover (docieranie do trudniejszych miejsc)
  • Omni Station wyposażono oczywiście w pojemniki do usuwania brudów i wymiany wody

Eufy nie podało jeszcze ceny modelu E28 (i E25 bez dodatkowego modułu). 23 kwietnia odbędzie się stream z prezentacji nowych urządzeń (także nowego systemu smart kamerek do monitoringu). Wtedy też spodziewam się wieści odnośnie cennika i daty sprzedaży.

Sprawdź też ostatni przegląd: smart home tygodnia #150


9. Wady Nintendo Switch 2 (gaming tygodnia):

Nintendo Switch 2 (foto: Nintndo)

W ubiegłym tygodniu przyjrzałem się ulepszeniom jakie od czerwca ma oferować Nintendo Switch 2. Nie wszystko jednak zachwycało. Czas ponarzekać. Rynek przyjął sprzęt w różny sposób. Część konkretnych zarzutów pojawiło się już w trakcie prezentacji japońskiego giganta (materiały z demonstracji skasowano z YouTube’a, co sugeruje przyznanie się do błędów).

Czym Nintendo Switch 2 nie zachwyca?

  • choć ekran jest większy i płynniejszy to zrezygnowano z panelu OLED
  • joysticki nie zaoferują efektu Halla (mimo, iż praktycznie cała konkurencja stara się już bazować na tych technologiach)
  • brakuje wbudowanej kamerki (liczono, iż w konstrukcji znajdzie się na nią miejsce)
  • czas pracy na jednym ładowaniu się skrócił (licząc do Switcha OLED)
  • za upgrade starszych gier do lepszej grafiki w ramach tytułów Nintendo Switch 2 Edition trzeba będzie dopłacać)
  • specjalny tytuł Wolcome Tour z demonstracją możliwości Switcha 2 będzie płatny
  • konsola nowej generacji nie odczyta kart microSD (tylko nowsze microSD Express)
  • wzrośnie finalna cena konsoli
  • pad do gier na GameCube’a będzie dostępny tylko dla zaproszonych (w Nintendo Store)
  • nowy gamepad Pro i nowe peryferia będą droższe

Sprawdź też ostatni przegląd: mobilne granie #196


10. PixelMug P1 – kubek z… AI (crowdfunding tygodnia):

Czy kubek do kawy/herbaty potrzebuje smart funkcji? Poprzednie tego typu propozycje pokazały, iż niekoniecznie, choć możliwość utrzymania ciepła, wskaźnik temperatury i powiadomienia bezpośrednio na ściance to fajne bajery. PixelMug P1 to kolejny podobny gadżet, w którym znajdziemy kilka z wymienionych funkcji. Jest m.in. AI, ale trochę wprowadzana na siłę, bo bez powiązania z opcjami, których oczekiwalibyśmy od inteligentnego kubka. Twórcy woleli uwzględnić algorytmy w pikselowym systemie motywów i wzorów. Kubas ma być interaktywny. Wskazywać wiadomości, proste wieści, a oprócz tego efektownie zdobić gadżet. Nie zabraknie tu informacji o temperaturze napoju (teoretycznie również warunków za oknem – zależy od notyfikacji). Pomysłowo wygląda wykorzystanie wyświetlacza do timera – przydatnego przy pracach w kuchni.

Najdziwniej wyglądają proste mini gierki. Tak! Twórcy PixelMuga chcą, byśmy relaksowali się nie tylko kawą lub herbatą, ale też grami. Wspomniane AI zaangażowano do przerabiania zdjęć na animacje i grafiki dla macierzy diod. Pozytywny kubek, ale dość drogi. Najtaniej w crowdfundingu za 59$, ale finalnie (o ile kampania się powiedzie) wyjdzie aż 129$. Plan realizacji przewidziano na maj.

  • Znalezione na Kickstarterze
  • Sprawdź też ostatni przegląd: najlepszy crowdfunding tygodnia vol. 146

Post Scriptum: szukam dobrych produktów (dla siebie i do testów)

Każdy z Was liczy na pewno znaleźć na moim blogu porady i sugestie odnośnie wyboru najlepszego sprzętu, aplikacji lub serwisu/usługi. Staram się przedstawiać najciekawsze propozycje w różnych porównaniach i zestawieniach. Zawężać listy do najciekawszych zestawień i wskazywać cechy wyróżniające lub je psujące. Piszę na blogu o wadach i zaletach mnóstwa urządzeń. Nie zawsze jestem jednak w stanie śledzić potencjał każdego z segmentów branży nowych technologii. Ja też czasem potrzebuję rady.

Szukam informacji na temat mniej znanych kategorii i bazuję przy researchu na wiedzy innych użytkowników/blogerów/influencerów. Wpadłem na pomysł, by o zdanie zapytać też Was – czytelników. Też jesteście klientami wielu różnorodnych gadżetów. Stworzyłem listę swoich najbliższych zakupów, przy których potrzebuję porady i zdania. Może akurat pomożecie mi z wyborem najlepszego modelu? Planuję ten materiał utrzymywać przy życiu przez sukcesywną aktualizację o kolejne urządzenia.

Czytaj więcej: tych produktów teraz poszukuję


O czymś w TechMix’sie zapomniałem? Wrzucajcie w komentarzach lub hashtagu #TechMix co interesującego w zeszłym tygodniu mogłem pominąć. Za tydzień kolejny TechMix! Już gromadzę info!

Idź do oryginalnego materiału