#TechMix VOL. 370 (przegląd tygodnia)

2 dni temu

Jest kolejny piątek, a to już tradycyjnie na moim blogu dzień przeglądu tygodnia i podsumowanie rynku mobilnych technologii. Całość w dość subiektywnym zestawieniu, ale z uwzględnieniem najciekawszych premier, czy zapowiedzi. Kilkanaście sekcji z przekierowaniami do tematycznych przeglądów ze środka tygodnia. (Nie)mały recap tygodnia dotyczący przenośnej i ubieralnej elektroniki, Internetu Rzeczy, smart domu oraz nowych rozwiązań. Pomiędzy nimi listy ciekawostek, statystyk i najważniejszych nowości. Nie śledziliście rynku? Poniżej pakiet informacji, które mogły wam umknąć. W 2025 roku dołożyłem podpunkt związany serialami.

Zobacz też poprzedni #TechMix vol. 369 – Pudu D9 (foto: Pudu Robotics).

#TechMix vol. 370 (przełom 2024/2025 roku), a w nim m.in.:

  • Xiaomi zwiastuje serię POCO X7 z HyperOS 2.0
  • złoty Huawei Mate XT Ultimate waży prawie kilogram
  • pierwsze marki odkrywają karty przed targami CES 2025
  • Apollo to wearable do terapii wibracjami
  • jak sprzedawały się w Q3 headsety VR?
  • darmowe Gemini Advanced w Galaxy S25?

Zapraszam na podsumowanie tygodnia! Przegląd ciekawszych wieści ze świata technologii z okresu 28.12.2024-3.01.2025 roku, ale i poprzednich przeglądów (wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych).


1. #PstryknięteFonem

Przegląd jak zwykle rozpocznę od mobilnej fotografii. Moja foto-sekcja rozwinęła się już dość poważnie, a iż amatorsko lubię sobie „popstrykać” to i trochę zdjęć pokazujących potencjał współczesnych telefonów. Staram się w każdym tygodniu publikować co ciekawsze prace. Część trafia na

, część na X (dawniej Twitter). Nie zawsze udaje się ustrzelić coś efektownego, wiec w zamian linkuję do ogólnej galerii na IG. Zapraszam też do sprawdzania cotygodniowego, regularnego cyklu dot. mobilnej fotografii (w każdą środę):

Sprawdź ostatni cotygodniowy przegląd mobilnej fotografii #159

DxOMark wyjaśnia efekt flary (mobilna fotografia)

DxOMark stara się skrupulatnie analizować adekwatności fotograficzne poszczególnych modeli telefonów. Mimo licznych, jesiennych premier flagowych Androidów, serwis jeszcze nie opublikował wyników ani jednego z proponowanych modeli. Wygląda na to, że

Czym jest flara na zdjęciu? Najprościej rzecz ujmując, jest to efekty związany z optyką, który pojawia się z uwagi na promienie światła wpadające do obiektywu przy konkretnym kącie jego padania. Najczęściej pojawia się, gdy wykonujemy ujęcia pod światło/pod słońce. Stąd też często mówi się, by starać się unikać kadrowania pod słońce. Oczywiście, te konwencję warto łamać, bo często flary są efektownym „zdobnikiem”, ale tylko wtedy, gdy chcemy tego efektu uzyskać.

Efekt flary może być fajnym elementem zdjęcia, ale trzeba umieć go uzyskać. W większych aparatach (z konkretniejszym obiektywem) o świadome jego uzyskanie chyba nieco łatwiej. Są techniki sprzyjające jego pojawianiu się, a w poradnikach fotograficznych znajdziecie choćby interesujące podpowiedzi, np. z przebłyskami słońca przez korony drzew. Gorzej, gdy taki artefakt pojawia się przypadkowo. Są już funkcje AI, które potrafią je zdejmować. Warto poznać swój telefon i podatność jego optyki na flary. Kiedyś na jednej z sesji poświęconej flagowemu Honor Magic5 Pro zrobiłem interesujące foto z efektem flary.


2. Huawei Mate XT Ultimate ze złota (projekt tygodnia)

Huawei Mate XT Ultimate Caviar Gold Dragon (foto: caviar.global)

Już we wrześniu, a więc chwilę po demonstracji Huawei Mate XT Ultimate, marka Caviar (znana z efektownych modyfikacji telefonów) przedstawiła dwie pozłacane edycje unikatowego, podwójnie składanego telefona. Teraz ma jeszcze jedną. Nowy Gold Dragon został „opakowany” obudową 18-karatowego złota. Ta ultra luksusowa wersja waży niemal kilogram i kosztuje aż 100 tysięcy dolarów! choćby jeżeli dysponujecie taką kasą to nie będziecie w stanie kupić tego Mate’a. Został on bowiem przygotowany tylko w jednej sztuce i to na specjalne życzenie jednego z amerykańskich klientów. Dlatego telefonu nie znajdziecie na stronie Caviar (choć została tam zaprezentowana). Nie dość, iż Mate XT Ultmate sam w sobie jest bardzo rzadką jednostką (jeszcze niedostępną globalnie) to w tej opcji będzie prawdziwym rarytasem.


Kącik liczb tygodnia:

  • 370 – to już takie z kolei podsumowanie tygodnia z serii TechMix na moim blogu.
  • 2040 – już tyle dni nie działa mi Surface Pro 3 (ponad pięć i pół roku)
  • 10356 – równo takim z kolei wpisem na moim blogu jest TechMix z tego tygodnia
  • 100 000 $ – na tyle Caviar wycenił 18-karatową, limitowaną do jednej sztuki wariacje podwójnie składanego Huawei Mate XT Ultimate (przygotowanej dla jednego z klientów w Stanach Zjednoczonych)
  • 2 – tyle większych premier serii Find planuje każdego roku marka Oppo
  • 28.12.2024 – od tego dnia na terenie Unii Europejskiej w urządzeniach mobilnych obowiązuje port USB-C
  • 120Hz – czyżby jednak wszystkie odmiany iPhone’ów 17 otrzymały ekrany ProMotion? | wg Digital Chat Station
  • 7-10.01.2025 – w tych dniach odbędą się targi CES 2025 w Las Vegas
  • 4% – o tyle spadła globalna sprzedaż headsetów VR w Q3 2024 (licząc r/r) – w 2025 roku udziały mają zwiększać gogle i okulary w technologii AR (dzięki rozwiązaniom AI) | wg Counterpoint Research

Latest Note: Global VR Market Slips 4% YoY in Q3 2024, AR Glasses Set to Grow in 2025

Key Takeaways:
Global #VR headset shipments in Q3 2024 fell 4% YoY and 16% QoQ, marking the third consecutive quarter of declines.
Meta maintained its market dominance, despite a decline in… pic.twitter.com/5KXNbJFE1M

— Counterpoint Research (@CounterPointTR) January 2, 2025

  • 499$ – od takiej kwoty ma startować cennik iPhone’ów SE czwartej generacji (poprzednik z 2022 roku kosztował 429$, więc kwota znacznie by urosła) | wg źródeł z Korei
  • 8 GB – tyle RAM ma otrzymać iPhone SE (2025), co daje gotowość na Apple Intelligence | jw
  • 4 GHz – takie taktowanie może otrzymać zegar chipa Dimensity 9500 | wg Digital Chat Station
  • 3/6/12 – tyle miesięcy darmowego Gemini Advanced mogą otrzymać modele Galaxy S25 (odpowiednio, im mocniejszy wariant, tym dłuższy dostęp: S25/S25+/S25 Ultra) | znaleziono w kodzie aplikacji Google na Androida
  • 2 nm – chipy w takiej litografii miały dotrzeć w 2025 do iPhone’ów 17, ale TSMC przesunie ich produkcję o dwanaście miesięcy z konieczności adaptacji fabryk do nowych rozwiązań wytwarzania układów (opóźni to wprowadzenie technologii na rynek) | wg raportów z Korei Południowej
  • 6000 mAh – takiej pojemności baterie otrzymają Realme 14 Pro i 14 Pro+ (to o 15% więcej niż oferowano w poprzedniku). Akumulator ma być ładowany z mocą 80W | wg Digital Chat Station

3. Sweetpea (serial tygodnia)

O serialach piszę na blogu okazjonalnie i to raczej w ramach tematycznych zestawień. Od tego roku w każdym tygodniu będę zapowiadał ciekawsze produkcje, które debiutują w popularnych platformach streamingowych. W pierwszym tygodniu stycznia za najciekawszą uważam Sweetpea w katalogu SkyShowtime. Oczywiście bazuję jedynie na zwiastunie. O czym będzie nowy serial wyprodukowany specjalnie dla Sky? W roli głównej Ella Purnell, którą możecie znać z Fallouta. Gra niezauważaną i lekceważoną Rhiannon Lewis. Postać postanawiającej zmienić tę sytuację w dość drastyczny sposób. Postawiona życiowo w niesprzyjającej sytuacji tajemniczo wkracza na ścieżkę o przeciwnym biegunie – teraz każdy zauważy jej obecność, ale czy na długo? Sweetpea bazuje na powieści CJ Skuse „Złotko” (polski tytuł).

Data premiery: 2 stycznia (na start trzy odcinki). Łącznie 6 epizodów (premiery co czwartek)


4. Najlepsze filmy surround (zestawienie tygodnia)

Soundbar SONY HT-A5000 z efektami surround (foto: Sony)

W tygodniu przygotowałem zestawienie ciekawszych produkcji filmowych, które wyciągają maksa z systemów audio do kina domowego. Dźwięk przestrzenny to zupełnie inne doświadczenia filmowe. Od dawna możemy zapewnić je sobie w domowych warunkach i to na przeróżne sposoby. Ja jakiś czas temu przesiadłem się z komputerowego 5.1 (głośników skalibrowanych pod serwisy na PC) na soundbar z satelitkami. Planowałem choćby opublikować na blogu test wybranej belki, ale brakowało casu. Wymyśliłem zatem, iż o modelu tylko wspomnę, a uwagę skupię na materiałach, dzięki którym sprzęt pokaże, co adekwatnie potrafi.

Lista będzie subiektywna, ale IMO niezła. W większości oczywiście kino akcji, bo właśnie tu efekty przestrzenne mają największy sens.

Sprawdź: najlepsze filmy surround, których nie wolno ominąć


Kącik ciekawszych premier i zapowiedzi:

W tej sekcji szybki rzut oka na najważniejsze debiuty, ale i zapowiedzi nadchodzących premier. Tym najlepszym poświęcam trochę więcej miejsca w podpunktach, a wybranym choćby oddzielne artykuły.

  • Redmi Turbo 4 w Chinach (czyli pierwsza zapowiedź POCO X7 Pro)
  • Honor Magic7 Lite w Europie (to odpowiednik Honor X9c)
  • Huawei Enjoy 70X (Chiny)
  • ZAPOWIEDŹ: 9 stycznia premiera serii POCO X7
  • PRZECIEK: vivo planuje na jesieni prezentację własnego headsetu XR
  • PRZECIEK: składany Oppo Find N5 uzyskał certyfikację (prezentacja niebawem) – to odpowiednik OnePlusa Open 2, którego premierę też przewiduje się na pierwszy kwartał 2025

5. POCO X7 i X7 Pro (smartfon tygodnia)

Nie było jeszcze ich premiery, ale chińskie odpowiedniki, czyli Redmi Note 14 Pro i Redmi Turbo 4 są już światu znane. Oba telefony zostały już przedstawione w Chinach, natomiast w globalnej odsłonie mają zostać odsłonięte 9 stycznia. Xiaomi już oficjalnie zapowiedziało event poświęcony POCO X7 i X7 Pro. Można zatem uznać, iż o nowym duecie wiemy wystarczająco dużo, by potwierdzić jego parametry (licząc, iż się w pełni pokryją). Redmi Note 14 Pro pojawiło się w Chinach już we wrześniu, natomiast Turbo 4 to jedna z pierwszych premier 2025 roku. POCO X7 ma być jednym z pierwszych z nakładką HyperOS 2.0 na start. Telefony jak zwykle z charakterystycznym żółtym ubarwieniem.

The era of champions begins. Ready to reign supreme?#POCOX7Pro – All hail the champion
Stay tuned for the reveal.
Jan 9, 2025 | 20:00 GMT+8 pic.twitter.com/KDtloKIRaM

— POCO (@POCOGlobal) December 30, 2024


POCO X7 (Redmi Note 14 Pro) – powinien otrzymać ekran AMOLED 6.67″ 120Hz z ochroną Gorilla Glass Victus 2, układ Dimensity 7300 Ultra i 8/12GB RAM z opcjami 129/256/512 GB na dane (wyczuwam, iż globalnie jednak wyłącznie w tych mniejszych konfiguracjach). Zestaw fotograficzny z aparatem głównym 50 mpx, kamerką ultra wide 8 mpx i czujnikiem 2 mega do ujęć makro. Bateria 5500 mAh z ładowaniem 45W

POCO X7 Pro (Redmi Turbo 4) – ekran OLED LTPS 120hz o przekątnej 6.77″ i choćby 3200 jasnością szczytową oraz optycznym czytnikiem palca pod panelem. Telefon ma pracować na świeżutkim układzie Dimensity 8400 w wersji Ultra. Aparaty dwa: 50 mpx (Sony LYT-600 z OIS) + 8 mpx (ultra wide) oraz kamerka selfie z 20 mpx. The second shooter is an 8MP ultrawide lens.Xiaomi już przekazało, iż w środku będzie mniej pojemna od Redmi Turbo 4 bateria (6000 zamiast 6550 mAh). Nie jestem pewien, czy również w technologii Silicon-Carbon, ale na pewno w 90W ładowaniem. Turbo oferuje szczelność zgodną z IP66/68/69, czy X7 Pro też je zapewni? Cieszy obecność specjalnej wersji POCO X7 Pro Iron Man Edition także na naszym rynku.

Sprawdź też ostatni przegląd: smartfony tygodnia #155


6. Apollo 2.0 – terapia wibracjami (wearable tygodnia)

Nie było w tym tygodniu ciekawych premier noszonej elektroniki, więc w poszukiwaniu jakiegoś interesującego wearable zajrzałem na crowdfundingowe platformy. Natrafiłem tam na drugą generację modułu Apollo, czyli nietypowe gadżetu w ubieralnym formacie do terapii wibracjami. Już pierwsza propozycja intrygowała rozwiązaniami dla well-being. Motorek haptyczny miał delikatnymi wibracjami uspokajać, wprowadzać w lepszy nastrój i wpływać na jakość snu. Za wszystkim stoi tu neuronauka. Twórcy zapewniają, iż mechanizm wibracyjny wpływa m.in. na HRV, koncentrację, a także ogólne samopoczucie i poziom regeneracji. Szukam informacji o poprawkach w obrębie nowego Apollo 2.0. Modulik jest mniejszy, smuklejszy i ma wszechstronniejszy format (można go nosić jak zegarek, przypiąć do ubrania lub zawiesić na szyi).

Silniczek wibracyjny jest bardziej „imersyjny”. Gadżet działa też dwa razy dłużej na jednym ładowaniu i dwa razy szybciej uzupełnia energię. Zakładam też, iż oprogramowanie SmartVibes zyskało przez AI lepsze działanie. Firma chwali się badaniami swoich technologii w kilku testach klinicznych oraz kolejnych, których wyniki będą publikowane w 2025 roku. Środki dla Apollo drugiej generacji zebrano w pierwsze 45 minut od uruchomienia kampanii na Kickstarterze. Nieźle jak na cenę. W samym tylko crowdfundingu Apollo kosztuje 420$, a finalnie będzie jeszcze droższy, bo o 30%. Moduł dotrze do pierwszych klientów dopiero w sierpniu

Sprawdź też ostatni przegląd: wearables tygodnia #146


Kącik ciekawostek tygodnia:

A tutaj zbiór ważnych, acz „telegraficznych” komunikatów ze świata nowych technologii. Co w trawie piszczy? Co się dzieje na rynku? Co interesującego nadciąga na rynek? Co nas w najbliższym czasie czeka? Informacje z branży.

  • kolejny „składak” Samsunga (Galaxy Z Flip7) ma pracować na własnym Exynos 2500 | wg The Elec
  • składany OnePlus Open 2 (to jednocześnie Oppo Find N5) ma być większy, smuklejszy i przez cały czas korzystać z pomocy fotograficznych Hasselblad. Poprawi się też szczelność (IPX8 zamiast 4) – wynika z przecieków (tym konkretniejszych, im bliżej premiery, a przecież poprzednik debiutował w 2023)
  • Galaxy S25 Slim zadebiutuje później (kilka miesięcy?) od bazowej rodziny flagowej serii Samsunga
  • nadchodzące Galaxy S25 mają wspierać funkcję „Seamless Update”, czyli łatwiejszych aktualizacji Androida, które Google wprowadziło już w 2016 roku (będzie to dopiero drugi po Galaxy A55 model Samsunga z tym elementem)
  • potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia o zakończeniu sprzedaży iPhone’ów 14 i SE na terenie Europy (od 28 grudnia obowiązuje konieczność stosowania USB-C, którego w tych modelach brakuje)
  • Meta pracuje nad poprawkami software’u dla gogli Quest (pojawiały się błędy, które brickowały headsety zarówno drugiej, jak i trzeciej generacji)
  • w ten weekend (4 i 5 stycznia) serwis Apple TV+ będzie ogólnodostępny (dla posiadaczy Apple ID)
  • OnePlus planuje dwie odmiany swojego smart zegarka z Wear OS (trzecia generacja z opcją Pro).
  • międzynarodowy wariant Galaxy S25 działa na Snapdragon 8 Elite | wynika z Geekbench
  • iPhone SE czwartej generacji może nazywać się iPhonem 16E | wg przecieków od dostawców etui

7. Smart lampa LG z mini ogródkiem (smart home tygodnia)

Smart lampa LG na CES 2025 (foto: lgnewsroom.com).

Zbliżają się targi CES, co zresztą widać materiałach prasowych pierwszych marek, które planują swoją obecność na expo w Las Vegas. LG przedstawiło kilka pierwszych urządzeń RTV/AGD, a także dziwnych „mebelków”, np. lampkę z domowym mini ogródkiem (a adekwatnie rodzajem smart doniczki w efektownym wydaniu). To dość nietypowe połączenie ma chyba wpływać pozytywnie na nasz nastrój. Nie tylko oświetleniem, ale i roślinnością. Klimatu ma dodawać też estetyczny, nowoczesny format. LEDy mają tu dwa zadania. Pierwsze ma po prostu wprowadzić do wnętrza przyjemne światło. Drugie wspomoże wzrost zieleni. LG zaprojektowało dwie odmiany swojej oryginalnej lampki. Jedna jest na nóżkach, drugą postawimy na blacie.

Koreańska marka wzięła temat na poważnie, co widać po opcjach dostosowania – od roślin ozdobnych po te bardziej praktyczne, czyli przyprawy jadalne. Z tego co widzę, pojawił się tu też moduł podlewający oraz aplikacja zintegrowana z platformą ThinQ. Można w niej kontrolować diody oraz harmonogramować podlewanie. Nie jestem pewien, ale to nie jest pierwsze podejście LG do domowego smart ogródka z podobnym podejściem, ale innym designem. Zobaczymy, czy projekt otrzyma w trakcie CES datę premiery i cennik, czy jest to tylko rozwiązanie typowo pokazowe.

Sprawdź też ostatni przegląd: smart home tygodnia #136


8. Bright Memory: Infinite (gaming tygodnia):

17 stycznia na platformy mobilne dotrze Bright Memory: Infinite – gra akcji FPP, którą FYQD-Studio przeportowało z PC i konsol. Tytuł pojawi się na obu największych platformach dla telefonów, czyli iOS i Androidzie. Twórcy obiecują sterowanie dotykowe z personalizowaniem ułożenia wirtualnych przycisków, ale też wsparcie dla bezprzewodowych kontrolerów, m.in. tego od Xboxów. Nie znałem wcześniej tej gry, więc bazuję na opisie i gameplayu z YouTube’a. Produkcja chińskiego studia proponuje rozgrywkę pierwszoosobową z rozbudowanym systemem combosów i spore zakresu ruchów w obrębie walki z wrogami w świecie niedalekiej przyszłości (rok 2036). Gracz przemierza futurystyczne lokacje w ramach członka organizacji mierzącej się z zagrożeniem alternatywnej rzeczywistości. Posiadacze Androidów odczują na kompatybilnych telefonach choćby 120 fps. Na iPhone’ach nie widać tego wsparcia.

Sprawdź też ostatni przegląd: mobilne granie #182


9. BoarDrop (crowdfunding tygodnia):

Przystawki i peryferia gamingowe istnieją w świecie rozrywki od dziesięcioleci. Joystick, pistolet na podczerwień, bębenki do stukania, a potem kontrolery ruchu, „wagi” do balansowania, choćby bieżnie, a od niedawna też warstwy haptyczne (i czuciowe) – to wszystko efekty ewolucji różnego rodzaju rozwiązań zwiększających imersję gier. W każdym roku powstają niszowe zabawki, dzięki którym rozgrywka lub symulacja jest wierniejsza rzeczywistości choćby w domowych warunkach. W crowdfundingu znalazłem gadżet z opisywanymi cechami, który przyciągnie wzrok snowboarderów, skaterów i miłośników ogólnego balansowania (np. fitness). BoarDrop pozwala bowiem na sporty kojarzone z deskami i aktywnościami związanymi z równowagą.

Kojarzycie Wii Balance Board dla konsol Nintendo? BoarDrop to znacznie bardziej zaawansowane akcesoriów wykrywające balans. Jego twórcy przekonują, iż pozwolą na doświadczenie wielu gier zbudowanych na mechanice deskorolek, czy snowboardu, ale też wielu aplikacji fitness. Produkcje tego gatunku są z nami od dekad, więc wyrób ma ma potencjalnie szeroką grupę docelową. Przejazdy z odwzorowaniem jazdy i ślizgów możemy kojarzyć jedynie z salonów gier i parków rozrywki, gdzie pozwalają na to jedynie sporych rozmiarów maszyny. BoarDrop wygląda kompaktowo i wykorzystuje interesujący zestaw oddający przekazuj ruchu powiązany z balansem ciała. Urządzenie współpracuje z konsolami, goglami VR, komputerami, czy urządzeniami mobilnymi (smartfonami i tabletami). W kontroli gier pomaga bezprzewodowi pilot. Komplet ma choćby własną aplikację, która śledzi aktywność i przelicza ją na cele fitness. Cena w trakcie zbiórki funduszy startuje od 239$ (za Core Board, bo odmiany snowboardowe i skaterskie są nieco droższe).

  • Znalezione na Kickstarterze
  • Sprawdź też ostatni przegląd: najlepszy crowdfunding tygodnia vol. 141

10. Szukam dobrych produktów

Każdy z Was liczy na pewno znaleźć na moim blogu porady i sugestie odnośnie wyboru najlepszego sprzętu, aplikacji lub serwisu/usługi. Staram się przedstawiać najciekawsze propozycje w różnych porównaniach i zestawieniach. Zawężać listy do najciekawszych zestawień i wskazywać cechy wyróżniające lub je psujące. Piszę na blogu o wadach i zaletach mnóstwa urządzeń. Nie zawsze jestem jednak w stanie śledzić potencjał każdego z segmentów branży nowych technologii. Ja też czasem potrzebuję rady.

Szukam informacji na temat mniej znanych kategorii i bazuję przy researchu na wiedzy innych użytkowników/blogerów/influencerów. Wpadłem na pomysł, by o zdanie zapytać też Was – czytelników. Też jesteście klientami wielu różnorodnych gadżetów. Stworzyłem listę swoich najbliższych zakupów, przy których potrzebuję porady i zdania. Może akurat pomożecie mi z wyborem najlepszego modelu? Planuję ten materiał utrzymywać przy życiu przez sukcesywną aktualizację o kolejne urządzenia.

Czytaj więcej: tych produktów poszukuję


11. GeForce Now w pakiecie Ultimate (testy tygodnia)

Czas na długo zapowiadany test usług GeForce Now w pakiecie Ultimate. Moje gamingowe przeglądy w sekcji streamingowej już od wielu miesięcy uwzględniają coczwartkowe aktualizacje katalogu GeForce Now. Czas na ocenę usługi NVIDIA. Od jakiegoś czasu grałem w chmurze na kilku różnych urządzeniach.

Przyjrzałem się możliwościom i jakości gry w ramach cloud gamingu. Sprawdziłem zabawę mobilnie, na ekranie telewizora, ale też samego komputera. GFN oceniałem z perspektywy zwolennika strumieniowania gier. Wciąż widzę w nim ogromny potencjał. Jak w moich oczach wypadł GeForce Now Ultimate? Przygotowałem spory artykuł na temat platformy. Kilka uwag, dostrzeżone zalety, ale też kilka spraw, które twórcy powinni w najbliższym czasie rozwiązać, by nie podzielić losów Google Stadia.

Czytaj więcej o: Mój test serwisu GeForce Now (Ultimate)


O czymś w TechMix’sie zapomniałem? Wrzucajcie w komentarzach lub hashtagu #TechMix co interesującego w zeszłym tygodniu mogłem pominąć. Za tydzień kolejny TechMix! Już gromadzę info!

Idź do oryginalnego materiału