Jest kolejny piątek, a to już tradycyjnie na moim blogu dzień przeglądu tygodnia i podsumowanie rynku mobilnych technologii. Całość w dość subiektywnym zestawieniu, ale z uwzględnieniem najciekawszych premier, czy zapowiedzi. Kilkanaście sekcji z przekierowaniami do tematycznych przeglądów ze środka tygodnia. (Nie)mały recap tygodnia dotyczący przenośnej i ubieralnej elektroniki, Internetu Rzeczy, smart domu oraz nowych rozwiązań. Pomiędzy nimi listy ciekawostek, statystyk i najważniejszych nowości. Nie śledziliście rynku? Poniżej pakiet informacji, które mogły wam umknąć.
#TechMix vol. 368 to pięćdziesiąty pierwszy tydzień 2024 roku, a w nim m.in.:
- Samsung zwiastuje projektor z certyfikacją 8K (CES 2025)
- LG wprowadza transparentny telewizor OLED T
- Chiny dominowały w sprzedaży wearables w 2024
- Realme zwiastuje telefon „wrażliwy na zimno”
- Apple opracowuje „składaka” wielkości dwóch iPadów?
- są przecieki europejskiego cennika serii Honor Magic7
Zapraszam na podsumowanie tygodnia! Przegląd ciekawszych wieści ze świata technologii z okresu 14-20.11.2024 roku, ale i poprzednich przeglądów (wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych).
1. #PstryknięteFonem
Przegląd jak zwykle rozpocznę od mobilnej fotografii. Moja foto-sekcja rozwinęła się już dość poważnie, a iż amatorsko lubię sobie „popstrykać” to i trochę zdjęć pokazujących potencjał współczesnych telefonów. Staram się w każdym tygodniu publikować co ciekawsze prace. Część trafia na
, część na X (dawniej Twitter). Nie zawsze udaje się ustrzelić coś efektownego, wiec w zamian linkuję do ogólnej galerii na IG. Zapraszam też do sprawdzania cotygodniowego, regularnego cyklu dot. mobilnej fotografii (w każdą środę):
Sprawdź ostatni cotygodniowy przegląd mobilnej fotografii #157
Zapoznaję się ze składanym Honor Magic V3 (mobilna fotografia)
Na kilka najbliższych tygodni przesiadłem się na składanego Androida. Nie pierwszego, ale jednego z ciekawszych w ramach nowej generacji foldable. Honor Magic V3 badam w każdym zakresie, ale w tym konkretnym przypadku skupię na ocenie możliwości fotograficznych i analizie potencjału w porównaniu do normalnych flagowców. Sprawdzam też praktyczność składanego format w obrębie dodatkowych opcji fotograficznych. Aż pięć kamerek z trzech różnych „stron” urządzenia wymaga wprawy w żonglowaniu nimi. W pierwszym tygodniu zapoznawałem się z zakresem funkcji fotograficznych, które wylistowałem w fotograficznym przeglądzie tygodnia. Więcej na ten temat będzie trafiać w każdym tygodniu do kolejnych podsumowań. Powstaje też materiał zbiorczy, który zamierzam opublikować w przyszłym roku.
2. Temporal Gaussian Hierarchy (projekt tygodnia)
Kończy się 2024 rok, który uznaję za jeden z ważniejszych w procesie przemian związanych z technologiami AI, ale też XR. Z moich obserwacji wynika, iż tegoroczne zapowiedzi nowych rozwiązań zwiastują baaardzo interesujące kolejne dwanaście miesięcy. Google wkracza z Android XR, Apple być może przedstawi tańsze Vision Pro, a twórcy platform integrują swoje usługi z algorytmami AI, dzięki którym cyfrowy świat może otrzymać cenny zastrzyk możliwości. W trakcie SIGGRAPH Asia & TOG 2024, gdzie swoje technologie demonstrowało wiele znanych marek, można było poczuć przyszłość 2025 roku. jeżeli choć część z pokazywanych tam projektów wejdzie w życie, to segment platform Extended Reality może otrzymać potrzebnego „kopa”. W ramach projektu tygodnia przedstawiam wam w tym tygodniu rozwiązania Temporal Gaussian Hierarchy dla obrazowania w stylu holodeck.
Whoa, this is Temporal Gaussian Hierarchy (TGH).
This AI can real-time render long volumetric videos in 1080p at 450 fps on a single RTX 4090 GPU.
And 18,000 frames (around 10 minutes) long
7 wild demos:
1. Real-time demos on MobileStage dataset pic.twitter.com/G4dSnvpxmF
— Min Choi (@minchoi) December 15, 2024
Holograficzny format znamy z filmów science fiction, ale też kilka gogli AR, w których badano opcje komunikacji z obrazowaniem rozmówcy z efektem symulacji obecności w naszym otoczeniu. Od jakiegoś czasu powstają choćby specjalne budki do tego rodzaju „spotkań”. Kolejna generacja headsetów może wejść pod tym względem na nowy poziom przekazu treści z efektem 3D. W tym roku widziałem już mnóstwo efektownych modeli AI z generatywnymi opcjami, a będzie jeszcze ciekawiej, gdy to wszystko uda się powiązać z trybem holodeck. Interaktywny trener osobisty w naszym domu wykorzystujący opcje chatbota AI? Coś takiego dla współczesnych gogli XR zaczyna właśnie nabierać kształtów. Representing Long Volumetric Video with Temporal Gaussian Hierarchy to wolumetryczny przekaz video, czyli coś w stylu holografii z opcją obserwacji z różnej perspektywy (bardziej jak model 3D).
Prezentowany format zapowiada znaczną redukcję w wymaganiach potrzebnych do przenoszenia tego typu treści w domowych warunkach. Mniejsze zapotrzebowanie RAM dla fotorealistycznych renderów, wyższe rozdzielczości i choćby 450 fps (a więc i wyższy poziom imersji). W czasie rzeczywistym można wygenerować efektowny holodeck przy użyciu GPU Nvidia RTX 4090 z interakcją. Nie chcę tu wkraczać w zbyt głębokie analizy specyfikacji, ale w telegraficznym skrócie – efektywność rozwiązań udało się poprawić o ok. 30x (redukując wymagania). Nie zabrakło demo! To co widzicie na załączonym video działa na goglach Apple Vision Pro. Ja wiem, iż to wciąż droga zabawa i mała dostępność, ale już bardzo konkretna zapowiedź technik obrazowania, które będzie można generować w swoich domach i pracy (od serwisów konsumenckich po te biznesowe).
Kącik liczb tygodnia:
- 368 – to już takie z kolei podsumowanie tygodnia z serii TechMix na moim blogu.
- 2026 – już tyle dni nie działa mi Surface Pro 3 (ponad pięć i pół roku)
- 10343 – równo takim z kolei wpisem na moim blogu jest TechMix z tego tygodnia
- 14 i 15 – to dwa nowe rozmiary (23 i 23.8 mm) Galaxy Ring, które dotrą do oferty w styczniu 2025 roku
- 2026 – w tym roku (najwcześniej) zadebiutuje składany iPhone | wg Marka Gurmana
- 5 min – w tak krótkim czasie sprzedaż Realme GT Neo7 przekroczyła w Chinach wynikami efekty osiągnięte w ramach pięciu pierwszych dni otwarcia dla poprzednika (Realme GT Neo6)
- 20″ – choćby takiej wielkości może być składany „tablet” Apple (2x wielkość iPada). Ma dotrzeć na rynek w 2028 roku i uwzględniać aplikacje na macOS i iPadOS | wg Marka Gurmana z Bloomberga
- 27.7% – to udziały Apple w rynku telefonów w 2024 roku (o 4.5 punktu więcej od Samsunga) | wg Stocklytics
- 1100 – już ponad tyle szkół w Polsce korzysta z lekcji w wirtualnej rzeczywistości z goglami HTC Vive
- 300 mln – już tylu użytkowników ma serwis Thread od Meta (100 mln korzysta codziennie)
- 139 mln – tyle smartwatchy i smartbandów sprzedano w pierwszych trzech kwartałach 2024 roku i był to nieznaczny (-1%) spadek względem poprzedniego roku | wg IDC
- 45.8 mln (+20% r/r) to wyniki lidera w udziałach naręcznych wearables, czyli rynku chińskiego | wg IDC
- 6000 mAh – taką baterię otrzyma OnePlus 13R (identyczną jak bazowy model)
- 1250/375€ – tyle w Europie mają kosztować Honor Magic7 Pro/Magic7 Lite | wg przecieków
See how Garmin users around the world lived this past year:
— Garmin (@Garmin) December 17, 2024
Garmin przedstawił kilka fajnych statystyk od swoich użytkowników. 2024 Garmin Connect Data Report:
- Holendrzy mieli najwyższe Body Battery (74), a Japończycy najniższe (66)
- Holendrzy byli też liderami w spaniu (średni Sleep Score 73), Indonezyjczycy najgorsi (64)
- Malezyjczycy mieli najwyższe wyniki stresu (33), a Koreańczycy z Południa najniższe (28)
- użytkownicy Garminów wykazują średnio o 2.48 roku „młodsze” dane fitness od ich aktualnego wieku. U mężczyzn ten wynik jest wyższy – 2.75 roku, u kobiet niższy – 1.94 roku.
- 8317 to dzienna średnia kroków (w Hong Kongu spaceruje się najwięcej (10340), a w Indonezji najmniej (5375))
3. Transparentny LG OLED T (debiut tygodnia)
Rok temu na styczniowych targach CES 2024 firma LG demonstrowała transparentny telewizor OLED, który przyciągał wzrok odwiedzających efektownym wyświetlaczem oraz konstrukcją w formie meblościanki. Koreański producent wprowadza w końcu sprzęt do sprzedaży. Przezroczysty LG OLED T wyceniono na 60 tysięcy dolarów!
OLED T ma transparentny panel 4K o przekątnej 77 cali i przycisk pozwalający na natychmiastową zmianę trybu wyświetlania obrazu (między standardowym a przezroczystym). Oprócz tego cechą wyróżniającą telewizor ma być bezprzewodowa transmisja dla audio/video Zero Connect Box. Podobne rozwiązania były już testowane w eksperymentalnych modelach innych producentów. Nowy TV od LG jest unikatowy i pozwala na ciekawsze rozmieszczenie urządzenia w mieszkaniu. Niektóre opcje marka przedstawiała w materiałach promocyjnych. W systemie operacyjnym oferowanych jest kilka dedykowanych motywów dla transparentnego formatu T-Objet Always-On-Display (m.in. Księżyc czy wirtualne akwarium z rybkami). Charakterystyczny jest też tzw. T-Bar do pokazywania powiadomień, np. pogodowych lub wyników spotkań sportowych.
Kącik ciekawszych premier i zapowiedzi:
W tej sekcji szybki rzut oka na najważniejsze debiuty, ale i zapowiedzi nadchodzących premier. Tym najlepszym poświęcam trochę więcej miejsca w podpunktach, a wybranym choćby oddzielne artykuły.
- budżetowe telefony Motorola moto e15, g05 i g15 (Polska)
- gamingowy Honor GT ze Snapdragonem 8 Gen 3 (Chiny)
- tablet Honor Pad V9 z ekranem 11.5″ (Chiny)
- tracker Polar 360 do celów B2B
- tablet Lenovo Yoga Pad Pro AI z ekranem 144Hz i Snapdragonem 8 Gen 3 (Chiny)
- Nothing uruchomiło aktualizację Nothing OS 3.0 bazującej na Androidzie 15
- budżetowy telefon Nokia Arc z Android 14 Go
Powerful. All day, every day.
Experience the ultimate blend of speed and intelligence with the all-new #OnePlus13R.
Save the date: January 7, 2025. pic.twitter.com/6ethZQpWR1
— OnePlus (@oneplus) December 18, 2024
- ZAPOWIEDŹ: 23 grudnia prezentacja MediaTek Dimensity 8400
- ZAPOWIEDŹ: 23 grudnia zadebiutuje Honor Magic7 RSR Porsche Design (Chiny)
- ZAPOWIEDŹ: 26 grudnia premiera OnePlus Ace 5 i Ace 5 Pro (czyli potencjalnego OnePlusa 13R)
- ZAPOWIEDŹ: 7 stycznia globalna prezentacja serii OnePlus 13 (wraz z nią OnePlusa 13R)
- ZAPOWIEDŹ: 22 stycznia prawdopodobna prezentacja serii Samsung Galaxy S25 (w tym modeli Slim)
4. Gamingowy Honor GT (smartfon tygodnia)
W tym roku nie spodziewam się już spektakularnych premier. W styczniu zadebiutuje seria Galaxy S25, a potem gdzieś w okolicach wiosny zaczną docierać kolejne ciekawsze telefony. Nie oznacza to jednak, iż w międzyczasie nic się nie wydarzy. Honor GT to przykład efektownego Androida, który zadebiutował na terenie Chin (być może z szerszą dostępnością za jakiś czas). Producent zaproponował model z gamingowymi możliwościami, ale w przystępniejszym formacie. Urządzenie wyposażono w Snapdragona 8 Gen 3, choćby 16 GB RAM i 1 TB na dane, ekran AMOLED 120Hz ze szczytową jasnością 4000 nitów oraz chłodzenie Honor 3D z komorą 5514 mm2 VC. Do tego pojemniejsza bateria 5300 mAh z szybkim ładowaniem 100W. W najdroższym wydaniu cenę określono na 3300 juanów, czyli ok. 450$ (licząc w przewalutowaniu, czyli bez ceł i podatków). Telefon do grania za rozsądne pieniądze? Jeden z kolejnych
Sprawdź też ostatni przegląd: smartfony tygodnia #153
5. Polar 360 dla B2B (wearable tygodnia)
Polar ma w ofercie sporo zegarków i trackerów aktywności. Najnowsze wearable, które dokłada do oferty jest kierowane do segmentu B2B. Polar 360 to monitor bez ekranu, któremu najbliżej adekwatnościami do odpowiedników Whoop (sprzedawanych już w czwartej generacji). Fiński producent buduje dzięki niemu platformę skierowaną do rozwiązań bardziej biznesowych. Najnowszy tracker otrzymał większość najważniejszych algorytmów, które znamy ze smartwatchy, m.in.: metryki Sleep Plus Stages, Nightly Recharge, SleepWise, Nightly Skin Temperature, 24/7 Heart Rate, Respiration Rate, czy Steps/Floors. Ten dział oferty ma pozwolić głębiej współpracować z różnymi firmami i organizacjami, co w niedalekiej przyszłości powinno dostarczyć nowych danych, a także nowe rynki.
Chodzi o rozwój badawczy oraz budowanie relacji biznesowych. Odczyty z trackerów aktywności docierają już do różnych usług, nie tylko tych sportowych. Generalnie jednak Polar chce się w większości trzymać blisko sekcji zdrowotnych, wellness, a dane z czujników od partnerów mają też wpływać na poprawę jakości przetwarzania informacji. Polar nie będzie pierwszą marką, która stawia na taki rozwój. Podobne programu oferuje Apple, Samsung, Fitbit, ale też Oura w swoich smart pierścieniach. Platforma Polara ma niebawem zacząć wspomagać swoimi analizami różne segmenty. Od militarnego, przez placówki lecznicze, aż po monitorowanie stanu zdrowotnego/kondycyjnego/mentalnego kadr korporacyjnych.
Sprawdź też ostatni przegląd: wearables tygodnia #144
Kącik ciekawostek tygodnia:
A tutaj zbiór ważnych, acz „telegraficznych” komunikatów ze świata nowych technologii. Co w trawie piszczy? Co się dzieje na rynku? Co interesującego nadciąga na rynek? Co nas w najbliższym czasie czeka? Informacje z branży.
- Epic Games będzie preinstalowany na Androidach w wybranych krajach Europu (Telefonica zawarła umowę pozwalającą na wgrywanie sklepiku z grami na terenie krajów, w których oferuje usługi telekomunikacyjne)
- mobilną grą The Game Awards zostało Balatro i w Apple Arcade
- Apple planuje wprowadzić Apple Watche z 5G (do tej pory eSIM tylko z LTE)
- wygląda na to, iż POCO X7 to rebranowany Redmi Note 14 Pro
- prawdopodobnie od stycznia 2025 roku Apple zaprzestanie na terenie Europy sprzedaży Phone’ów 14 i SE z uwagi na konieczność stosowania portu USB-C (a te modele korzystają jeszcze z Lightning)
- kolejna generacja Apple Watchów może w końcu otrzymać monitorowanie ciśnienia krwi (ale tylko w zakresie tendencji zmian, a nie wskazywania dokładnych odczytów ciśnienia skurczowego/rozkurczowego). Podobno utrudnienia związane z wdrażaniem funkcji wymusiło na Apple rezygnację z debiutu funkcji w tegorocznych zegarkach
- Realme 14 Pro otrzymały czułą na zimno obudowę (jest pierwszy zwiastun telefonu)
Tym razem realme 14 Pro narodził się w inny sposób. Powitajmy pierwszy na świecie telefon zmieniający kolor pod wpływem temperatury. #realme14ProSeries #1stColdColorChangePhone pic.twitter.com/S4lR48qF8E
— realme Polska (@realmepolska) December 19, 2024
- w Polsce realizowane są testy BLIKa korzystającego z modułu zbliżeniowego iPhone’ów (wcześniej jako jedna z pierwszych z tej funkcji bez konieczności stosowania Apple Pay skorzystała pewna z firm w Norwegii)
- Apple opracowuje własnych chip do Bluetooth/Wi-Fi (w 2025 roku trafi do iPhone’a 17, Apple TV i nowego HomePoda mini, a w 2026 roku do iPadów) | wg Bloomberga
- Google Labs udostępnia kolejne narzędzia AI – Whisk zastosuje obrazy w ramach promptów
- vivo planuje wprowadzenie do oferty kolejnego (po X200 Pro mini) telefona w wersji mini – tym razem średniej klasy (podaję wyłącznie w ramach ciekawostki, bo producent od ok. 2 lat jest w Polsce nieobecny)
- Apple zrezygnowało z planów sprzedaży iPhone’ów w modelu subskrypcyjnym
- ChatGPT dotarł do komunikatora WhatsApp
- Google udostępniło Android 16 Developer Preview 2
- Komisja Europejska proponuje Apple otworzenie powiadomień, AirPlay i AirDrop na urządzenia third-party
6. Samsung Premiere 8K (smart home tygodnia)
Telewizory 8K to wciąż nowość i droga rozrywka, ale powolutku i ta rozdzielczość staje się standardem. Nie do końca jestem przekonany, czy potrzebujemy aż tylu milionów pikseli na ekranie (bo już 4K zdaje się wystarczające), ale branża kieruje się w tę stronę. Samsung posiada w swojej ofercie telewizory 8K, a od 2025 roku dołoży do nich pierwszy na świecie laserowy model projektora z certyfikacją 8K oraz bezprzewodowymi możliwościami. Premiere 8K ma zadebiutować już na styczniowych targach CES 2025 w Las Vegas. 8K Association powołano już w 2019 roku, by ujednolicić wymagania dla najwyższej klasy urządzeń w obrębie rozdzielczości, jasności, kontrastu, odwzorowania barw, dynamiki zakresu, czy choćby brzmienia.
Samsung Premiere 8K nie jest pierwszym projektorem z 8K, bo kojarzę jednostki od Hisense i JVC, ale będzie pierwszym z odpowiednią certyfikacją (oraz nowym oznaczeniem). Wygląda na to, iż rozpocznie się promowanie nowego standardu. Nowy projektor koreańskiej marki dopiero przedstawi swoje pełne adekwatności, ale już teraz znanych jest kilka konkretnych parametrów. Sprzęt będzie klasy premium i z ultra krótkim rzutem. 7680 x 4320 pikseli wyświetli choćby w 150 calach, a jasność ma wchodzić w zakres 4500 ISO lumenów. Spodziewam się adekwatnych do flagowca możliwości (no i wysokiej ceny, choć nie wydaje mi się, iż na CES będzie już dokładnie określona). Technologie One Connect mają ułatwić bezprzewodowe połącznie, a także elementy „huba” dla treści. Cloud gamingowe parametry mają być tu w standardzie, a ogromny obraz i wysoka rozdzielczość wykorzystywać opcję podziału ekranu na cztery sekcje z multi-view. Jednostka od Samsunga wygląda na stylową. W konstrukcji pojawi się wyższej jakości brzmienie z Dolby Atmos 8.2.2.
Sprawdź też ostatni przegląd: smart home tygodnia #134
7. Sniper Elite 4 – kolejne AAA na iOS/iPadOS (gaming tygodnia):
Kolejna gra klasy AAA dotrze niedługo na nowsze iPhone’y i mocniejsze iPady. Katalog tytułów wymagających większej wydajności rozkręca się w App Store powoli, ale idzie do przodu (byle nie powtórzył losów Apple Arcade…). Kolejną pozycją w tej kategorii będzie Sniper Elite 4. Gra ma się pojawić w sklepiku dla urządzeń Apple pod sam koniec stycznia 2025 roku. Będzie do pobrania bezpłatnie, ale prawdopodobnie tylko ze wstępnym rozdziałem rozgrywki. Nie podano jeszcze koszt wykupu pełnego dostępu.
Wymagania sprzętowe są identyczne z pozostałymi grami AAA dla iOS/iPadOS, czyli iPhone minimum z chipem A17 Pro (czyli od iPhone’a 15 Pro w górę) lub iPada z przynajmniej układem M1. Wersja mobilna ma bazować na odpowiedniku, który zadebiutował w 2017 roku. Oczywiście z przystosowaniem do dotykowych ekranów, ale prawdopodobnie również ze wsparciem bezprzewodowych kontrolerów. Strzelanka obsadzona w realiach II Wojny Światowej toczy się na otwartej mapie, co pozwala pokonać misje na przeróżne sposoby. Podoba mi się uwzględnienie zapisów stanów gry uwzględniających różne urządzenia. Będziemy mogli kontynuować zabawę na różnych platformach.
Sprawdź też ostatni przegląd: mobilne granie #180
8. Looktech AI Glasses (crowdfunding tygodnia):
Na początku tygodnia pisałem o Android XR, które przygotowywane jest m.in. do smart okularów. Te wkraczają na rynek już od kilku lat, ale dopiero w 2025 roku zaczną wskazywać konkretny kierunek rozwoju (szczególnie dzięki technologiom AI). Na Kickstarterze znalazłem kolejne wearable na nos, w którym proponowane są najnowsze trendy technologiczny, tj. algorytmy i modele Sztucznej Inteligencji. Możliwości okularów Looktech AI Glasses będą demonstrowane w trakcie styczniowych targów CES w Las Vegas. Ich pełne specyfikacje podano w crowdfundingowej kampanii.
Ramkę okularów o kompaktowych gabarytach wyposażono m.in. w kamerkę 13 megapikseli, która rejestruje obraz w rozdzielczości 2K i z systemem Super Anti-Shake. Obiektyw będzie działał w stylu Google Glass sprzed dekady, ale z zabezpieczeniami Transport Layer Security (TLS), czyli szyfrowaniem end-to-end oraz dodatkowym Advanced Encryption Standard dla danych osobowych i warstwy interakcji z chatbotami. Już ponad dziesięć lat temu dostrzegano problem prywatności, a teraz, gdy wszystko przetwarza AI całe otoczenie musi mieć jakąś „gwarancję” ochrony. Szczególnie, iż obraz rejestrowany taką kamerką będzie można edytować i modyfikować ostatnio modnymi narzędziami generatywnej AI. Na pewno odczujemy tu też opcje w stylu Google Lens (Obiektyw).
Smart okularom przygotowano spersonalizowaną asystę AI, bezdotykową kontrolę i całkiem długi czas pracy (aż 14 godzin na jednym ładowaniu). Looktech AI Glasses mają dostarczą możliwości chatbotów i modeli różnych serwisów. Od ChatGPT, przez Claude, po Gemini. Te z kwartału na kwartał zyskują kolejne rozwiązania i pozwalają wygodniej uzyskiwać odpowiedzi od podobnych narzędzi dostępnych w smartonach. Okulary będą też służyć do notatek, zapisków, przypomnień, tłumaczeń, podsumowań, czy komunikacji. Tym wszystkim zajmie się wirtualny asystent Memo. Propozycja ma współpracować z telefonami z iOS i Androidem. W crowdfundingu gadżet wyceniono na 209$ (-40% z finalnych 349$). Rozwiązanie dotrze na rynek w okolicach kwietnia 2025 roku.
Sprawdź też ostatni przegląd: najlepszy crowdfunding tygodnia vol. 141
9. Szukam dobrych produktów
Każdy z Was liczy na pewno znaleźć na moim blogu porady i sugestie odnośnie wyboru najlepszego sprzętu, aplikacji lub serwisu/usługi. Staram się przedstawiać najciekawsze propozycje w różnych porównaniach i zestawieniach. Zawężać listy do najciekawszych zestawień i wskazywać cechy wyróżniające lub je psujące. Piszę na blogu o wadach i zaletach mnóstwa urządzeń. Nie zawsze jestem jednak w stanie śledzić potencjał każdego z segmentów branży nowych technologii. Ja też czasem potrzebuję rady.
Szukam informacji na temat mniej znanych kategorii i bazuję przy researchu na wiedzy innych użytkowników/blogerów/influencerów. Wpadłem na pomysł, by o zdanie zapytać też Was – czytelników. Też jesteście klientami wielu różnorodnych gadżetów. Stworzyłem listę swoich najbliższych zakupów, przy których potrzebuję porady i zdania. Może akurat pomożecie mi z wyborem najlepszego modelu? Planuję ten materiał utrzymywać przy życiu przez sukcesywną aktualizację o kolejne urządzenia.
Czytaj więcej: tych produktów poszukuję
10. GeForce Now w pakiecie Ultimate (testy tygodnia)
Czas na długo zapowiadany test usług GeForce Now w pakiecie Ultimate. Moje gamingowe przeglądy w sekcji streamingowej już od wielu miesięcy uwzględniają coczwartkowe aktualizacje katalogu GeForce Now. Czas na ocenę usługi NVIDIA. Od jakiegoś czasu grałem w chmurze na kilku różnych urządzeniach.
Przyjrzałem się możliwościom i jakości gry w ramach cloud gamingu. Sprawdziłem zabawę mobilnie, na ekranie telewizora, ale też samego komputera. GFN oceniałem z perspektywy zwolennika strumieniowania gier. Wciąż widzę w nim ogromny potencjał. Jak w moich oczach wypadł GeForce Now Ultimate? Przygotowałem spory artykuł na temat platformy. Kilka uwag, dostrzeżone zalety, ale też kilka spraw, które twórcy powinni w najbliższym czasie rozwiązać, by nie podzielić losów Google Stadia.
Czytaj więcej o: Mój test serwisu GeForce Now (Ultimate)
O czymś w TechMix’sie zapomniałem? Wrzucajcie w komentarzach lub hashtagu #TechMix co interesującego w zeszłym tygodniu mogłem pominąć. Za tydzień kolejny TechMix! Już gromadzę info!