Mamy kolejny piątek, a więc czas na przegląd ostatnich siedmiu dni w najnowszych technologiach. Od ponad trzystu tygodni podsumowuję rynek i subiektywnie wybieram najciekawsze premiery i zapowiedzi. Blogową uwagę skupiam na przenośnych i ubieralnych urządzeniach, Internecie Rzeczy, smart domu, czy nowych rozwiązaniach. Wszystko w tematycznych sekcjach, z kilkoma kącikami ciekawostek i przekierowaniami do zestawień publikowanych w ciągu tygodnia. #TechMix vol. 345 to dwudziesty ósmy tydzień 2024 roku, a w nim m.in.:
-
Samsung z nowymi produktami (Galaxy Unpacked)
- CMF Phone 1 ma mocowane moduły (smartfon Nothing na śrubeczki)
- zegarkowy Wear OS kończy dziesięć lat
- Honor V3 to najsmuklejszy „składak” na rynku
- Apple udostępni NFC aplikacjom third-party
Zapraszam do przeglądu ciekawszych wieści ze świata technologii z okresu 6-12.07.2024 roku, ale i poprzednich przeglądów (wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych).
1. #PstryknięteFonem
Przegląd jak zwykle rozpocznę od mobilnej fotografii. Moja foto-sekcja rozwinęła się już dość poważnie, a iż amatorsko lubię sobie „popstrykać” to i trochę zdjęć pokazujących potencjał współczesnych telefonów. Staram się w każdym tygodniu publikować co ciekawsze prace. Część trafia na
, część na X (dawniej Twitter). Nie zawsze udaje się ustrzelić coś efektownego, wiec w zamian linkuję do ogólnej galerii na IG. Zapraszam też do sprawdzania cotygodniowego, regularnego cyklu dot. mobilnej fotografii (w każdą środę):
Zobacz więcej: cotygodniowy przegląd mobilnej fotografii #134
Dwarf III – mobilny smart teleskop
W moich przeglądach dominują telefony, kamerki akcji i kompaktowe aparaty (również te natychmiastowe). Czasem jednak przemycam tutaj inny przenośne urządzenia z optyką. Natrafiłem właśnie na trzecią generację inteligentnego teleskopu, o którego dwóch poprzednikach na blogu już wspominałem (bo trafiły do crowdfundingu). Dwarf III to przyjazny terenowo (i transportowo) teleskop do obserwacji i fotografowania nocnego nieba, m.in. ze wsparciem aplikacji na telefon. Tym razem nie pojawi się na Kickstarterze. Jest oferowany w normalnej przedsprzedaży (z realizacją we wrześniu).
Tak się składa, iż interesuję się kosmosem (mocno amatorsko), więc takie gadżety przyciągają mój wzrok. Szykuję się choćby do sesji fotograficznej, ale wymaga to odpowiedniej lokalizacji, więc na ten moment wszystko jedynie w planach. Taki Dwarf bardzo by mi się przydał. Już wiem co chcę na gwiazdkę Jego największą zaletą ma być pomoc w obejmowaniu konstelacji, galaktyk i gwiazd bez specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Cyfrowy teleskop dysponuje odpowiednimi narzędziami, by zadowolić takich miłośników kosmosu jak ja – szczególnie w ramach astrofotografii. W pre-orderach Dwarf III kosztuje 479$. Więcej o konkretnych możliwościach w przeglądzie (przekierowanie wyżej).
2. Freeaim VR Shoes (projekt tygodnia)
Świat VR (i jego pochodna – AR) wciąż się rozwija. Wirtualna Rzeczywistość to zupełnie inne technologie, którym towarzyszą alternatywne do już dobrze znanych sposoby odbioru cyfrowych treści. Gogle otrzymują precyzyjne kontrolery ruchu, ale też specjalne peryferia do lepszej interakcji ze sferycznym środowiskiem. Niektóre elementy mocno podnoszą koszty zestawu, ale i obszar zabawy. Za takie można uznać bieżnie do poruszania się po wspomnianym już wirtualnym świecie. Startup Freeaim chce dać nam do tego znacznie bardziej kompaktowe rozwiązanie. VR Shoes to nie pierwsze buty dla VR na rynku. Amerykańsko-brytyjska firma przedstawia swój nowy projekt jako noszona bieżnia (rodzaj wearables?).
Gadżet przypomina trochę rolki, ale cyfrowe. Przenosi ruch bez potrzeby stosowania sporej platformy (najczęściej ślizgowej). Jak widać na załączonym filmiku, sposób poruszania przypomina bieżnię. Mechanizm jest sprytny i utrzymuje nas w miejscu mimo wykonywania kroków. Nie chce choćby próbować tego opisywać słowami, więc przekieruję do video. Freeaim VR Shoes mają być kompatybilne ze SteamVR, a więc szeroką ofertę headsetów VR. W tej chwili wersja developerska butów jest proponowana klientom korporacyjnym w dość wysokiej cenie – aż 5000$ za parę. Konsumencki wariant ma zadebiutować w 2025 roku w okolicach 1000$.
Kącik liczb tygodnia:
- 345 – to już takie z kolei podsumowanie tygodnia z serii TechMix na moim blogu.
- 1867 – już tyle dni nie działa mi Surface Pro 3 (ponad pięć lat)
- 10143 – równo takim z kolei wpisem na moim blogu jest TechMix z tego tygodnia
- 23% – o tyle wzrosły zyski Samsunga w Q2 2024 (r/r) | wg aktualnego raportu finansowgo
- 2 – tyle opcji będzie miała koperta zegarka Pixel Watch 3 (wariant bazowy 41 mm, a Watch 3 XL – 45 mm). Google zaoferuje w ofercie dwie wielkości pierwszy raz w historii)
- 1 mm – o tyle zmniejszy się bezel Pixel Watcha 3, czyli w średnicy 2 mm)
- 2.2 mld – w tylu urządzeniach Apple mogłoby zaimplementować rozwiązania AI, gdyby chciało pchnąć rozwój tego typu usług (dałoby to choćby +10 mld $ rocznego wzrostu) | wg firmy inwestycyjnej Wedbush
- 5 – po tylu latach (od premiery na Androidzie) do Map Google na iOS dociera prędkościomierz
- 339 zł – tyle kosztuje odnowiony Apple Pencil (USB-C) na polskim rynku (- 60 zł)
- 15$ – taką kwotę proponuje Microsoft w nowym planie Standard (ceny Xbox Game Pass Ultimate urosły z 17 do 20$ miesięcznie i z 60 do 75$ rocznie)
- 16 i 17 lipca odbędą się promocje w ramach Amazon Prime Day
- 9.2 mm – tyle ma teraz najsmuklejszy składany telefon – Honor V3
- 500 tys. – tyle złożeń/rozłożeń zagwarantuje składany Honor V3
- 10 – przez tyle lat Apple zobowiązuje się udostępniać NFC w iPhone’ach innym aplikacjom do mobilnych płatności na terenie UE (do tej pory tylko Apple Pay)
- 10 – tyle lat 27 czerwca skończył zegarkowy system Wear OS (początkowo Android Wear)
#WearOS just turned 10!
We’ve spent the past decade bringing innovative experiences to your wrist, and we couldn’t have done it without an amazing community of smartwatch fans by our side
So we’d love to hear from you. Which Wear OS feature—old or new—do you use most? pic.twitter.com/25OvQG2PmA
— Wear OS by Google (@WearOSbyGoogle) June 27, 2024
- 2899 zł – taką kwotę chcę Samsung za najdroższy w ofercie zegarek Galaxy Watch Ultra
- 7 – tyle lat wsparcia aktualizacjami Androida i bezpieczeństwa pojawi się w Galaxy Z Fold6 i Flip6
- 200 mln – na tyle urządzeń Samsunga dotrze Galaxy AI przed końcem 2024 roku | podał TM Roh w trakcie prezentacji Galaxy Unpacked
- 16 – tyle języków ma być tłumaczonych przez Live Translation na urządzeniach Galaxy (w systemie on-device, czyli w czasie rzeczywistym bez przetwarzania chmurowego)
- 7 – tyle dni przy aktywnym użytkowaniu ma pracować smart pierścień Galaxy Ring
- 399$ – tyle ma kosztować inteligentny pierścień Galaxy Ring
- 40W – do takiej mocy ma się zwiększyć ładowanie w iPhone 16 Pro Max (i 20W z MagSafe) | wg ITHome (obecnie modele te mają odpowiednio 27W i 15W w Qi2)
- 7000 mAh – nad takiej pojemności bateriami dla telefonów pracują OnePlus i OPPO (mają dotrzeć do Androidów klasy średniej) | wg Digital Chat Station
- 2 nm – testy produkcji takiej litografii chipów ma się rozpocząć jeszcze w tym tygodniu (fabryki TSMC w Baoshan) | wg ET News
- 3x 48 mpx – tyle sensorów wyższej rozdzielczości ma zadebiutować w iPhone’ach 17 Pro Max | wg Kuo
- 4 – tyle lat aktualizacja Androida otrzyma OnePlus Nord 4 (i 6 lat zabezpieczeń)
- 10% – o tyle Samsung chce zwiększyć sprzedaż składanych Galaxy Z Fold6 i Z Flip6 względem poprzedników | zapowiedział w trakcie Galaxy Unpacked TM Roh (Samsung Mobile Division President)
3. Samsung Galaxy Unpacked (event tygodnia)
Lipcowa prezentacja produktowa Samsunga na bogato! Rynek spodziewał się kumulacji premier, co zresztą potwierdzały liczne przecieki. Mimo niemal pełnej wiedzy na temat nadchodzących nowości, Galaxy Unpacked i tak zrobiło wrażenie. Koreańska marka przedstawiła podczas wydarzenia dwa nowe składane Androidy, całą rodzinę siódmej generacji smartwatchy, kolejną serię słuchawek klasy TWS oraz już wcześniej zapowiadany inteligentny pierścień. Wszystko w ramach flagowych rozwiązań z praktycznie każdej sekcji mobilnej kategorii. Cała nowa rodzina mobilnych urządzeń Galaxy otrzymała jakieś rozwiązania z uruchomionych w tym roku algorytmów Galaxy AI. O każdym z urządzeń napisałem na blogu nieco więcej, ale chciałbym tutaj krótko przedstawić najciekawsze z zalet wszystkich gadżetów (każdy z przekierowaniem do oddzielnego artykułu).
- Galaxy Z Fold6 – zmienił lekko proporcje i zyskał moc dzięki Snapdragonowi 8 Gen 3 for Galaxy
- Galaxy Z Flip6 – w końcu z aparatem w rozdzielczości 50 megapikseli
- Galaxy Watch7 – z nowym Exynos W100 i czujnikiem BioActive Sensor
- Galaxy Watch Ultra – pierwszy tak drogi smartwatch marki (outdoorowy)
- Galaxy Buds3 i Bud3 Pro – w nowym formacie z „pałeczką”
- Galaxy Ring – pierwszy smart pierścień Samsunga
Samsung is levelling up #GalaxyAI through the unique foldable form factor of the latest #GalaxyZFold6 and #GalaxyZFlip6, and the connected Galaxy ecosystem with #GalaxyBuds3Pro. #SamsungUnpacked
— Samsung Mobile (@SamsungMobile) July 10, 2024
4. OKPad (crowdfunding tygodnia):
Składane telefony nie robią już wrażenia. Kiedyś Microsoft i LG próbowały z podobnymi urządzeniami, ale z podwójnymi panelami. Żadne z nich nie przetrwało próby, ale temat niektórych wciąż interesuje. OKPad to tablet z Androidem i podwójnym ekranikiem. Jeden LCD (8.9″), drugi E Ink (7.8″). Oba dotykowe. Ten e-papierowy reagujący na rysik Wacom, więc generalnie sprzęt dość nietypowy w konstrukcji. Mechanizm pozwala wykorzystać wyświetlacze w prawie dowolny sposób, bo rotacja jest 360-stopniowa. Startup Bluegen zaproponował swój gadżet w crowdfundingu na Kickstarterze, gdzie proponuje go za pół ceny (199$). Coś podobnego widziałem już kiedyś od Lenovo, ale taki Yoga Book jakoś nie przyciągnął mas. Czy z OKPadem będzie inaczej? Kwestia parametrów i zapotrzebowania.
Kącik ciekawszych premier i zapowiedzi:
Nie sposób napisać o wszystkich premierach tygodnia, zwłaszcza w tygodniu wielkich targów elektroniki użytkowej. Od trzysetnego TechMixa lista będzie rozwijana o wyjątkowe cechy wybranych przeze mnie urządzeń (w nawiasach). Same nazwy nie muszą wiele mówić, a z jakiejś uwagi na tej liście sprzęt się znalazł. O wybranych jednostkach nieco więcej w przeglądzie najciekawszych premier targów IFA (link podałem kilka podpunktów wyżej).
- składane telefony Galaxy Z Fold6 i Z Flip6
- zegarki Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra
- słuchawki Galaxy Buds3 i Bud3 Pro
- specjalna wersja Galaxy Z Flip6 Olympic Edition (na igrzyska)
- premiera inteligentnego pierścienia Galaxy Ring (bez subskrypcji)
- smartfon CMF Phone 1
- zegarek CMF Watch Pro 2 i słuchawki CMF Buds Pro 2
- smartfon Redmi 13 5G (Chiny)
- odnawiany Apple Pencil (USB-C) trafia do Polski
- smartfon iQOO Neo9S Pro+ (Chiny)
- składane telefony Honor V3 i Vs3 (Chiny)
- tryb Mutlipoint (dla Bluetooth) w aktualizacji słuchawek Bose QuietComfort Ultra Earbuds i Ultra Open Earbuds (tego rozwiązania wcześniej brakowało)
- PRZECIEK: Samsung Galaxy F05 i Galaxy M05
- ZAPOWIEDŹ: nubia Z60 Ultra z odświeżonym chipem (ten sam telefon, ale w środku zastosowano aktualnie flagowy układ Snapdragon 8 Gen 3)
- ZAPOWIEDŹ: 16 lipca na Kickstarterze pojawi się Unihertz Jelly Max (nieco większy od bazowego Jelly z ekranem 3″ – producent odsłoni przekątną dopiero w crowdfundingu)
- ZAPOWIEDŹ: 16 lipca premiera OnePlus Nord 4 oraz tabletu OnePlus Pad2, zegarka OnePlus Watch 2R i słuchawek OnePlus Nord Buds 3 Pro
Metal AF*#OnePlusNordBuds3Pro
#OnePlusWatch2R
*Aluminum Form on the #OnePlusNord4 and #OnePlusPad2
— OnePlus (@oneplus) July 10, 2024
5. CMF Phone 1 (smartfon tygodnia)
W tym tygodniu zadebiutowały nowe „składaki” Samsunga, ale nie one przykuły w nim moją uwagę. Ciekawszą premierą był dla mnie CMF Phone 1 od Nothing. Pierwszy telefon submarki Carla Peia. Android mający zwrócić na siebie wzrok unikatowym wzornictwem i elementami konstrukcji oraz skrojoną na miarę specyfikacją wnętrza. CMF by Nothing proponuje obudowę z modułami, które użytkownik może sobie wymienić lub dołożyć. Nie pierwszy raz jakiś producent eksperymentuje z dodatkowymi akcesoriami, ale tutaj wszystko wygląda nieco inaczej. CMF Phone 1 ma dwa mocowania, którym przygotowano opcjonalne wykorzystanie. Jeden pozwoli wymienić „plecki” lub dołożyć bank energii przez odkręcane śrubeczki (śrubokręcik w zestawie). Drugi z kolei umożliwi podpięcia smyczki lub nóżki. Zakładam, iż to pierwsze z dodatków, a firma planuje kolejne.
— CMF by Nothing (@cmfbynothing) July 8, 2024
W środku optymalnie dobrane podzespoły. CMF przygotowało naprawdę sensownie brzmiący slogan promujący telefon: „The Best Phone Everyone Can Afford”. Oceńcie sami:
- odkręcane śrubeczki do mocowania modułów rozszerzających, m.in.: powerbanku i prawdopodobnie innych akcesoriów (całych „plecków”?) . Jest też odkręcany element na smyczkę, czy nóżkę
- ekran: Super AMOLED 6.77″ (FHD+) z odświeżaniem 120Hz odświeżaniem i szczytem przy 2000 nitach
- czytnik palca zintegrowany z wyświetlaczem
- chip: MediaTek Dimensity 7300 (Dimensity 7200 Pro w Nothing Phone (2a) jest mocniejszy)
- konfiguracje pamięci: 6/8 GB RAM (+8 GB wirtualnie) oraz 128 GB na dane (+ karty microSD)
- foto: matryca Sony z 50 megapikselami oraz f/1.8 i algorytmami Ultra XDR + czujnik głębi (2 mpx)
- selfie: 16 mega w ekranowym otworku
- łączność: Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6 oraz 5G
- bateria: 5000 mAh z ładowaniem 33W (i 5W wstecznie)
- system: Android 14 z nakładką Nothing OS 2.6 (znaną z telefonów Nothing)
- 2 lata aktualizacji systemu i 3 lata aktualizacji poprawek bezpieczeństwa
IMO bardzo optymalnie. Są wszystkie niezbędniki, a i cena znośna. CMF Phone 1 ma kosztować 239€ za odmianę 8/128GB. Ma ona być oferowana w krajach, gdzie dostępne są telefony Nothing. Ten niżej skonfigurowany wariant przygotowano wyłącznie dla Indii.
Czytaj więcej o: smartfony tygodnia #130
6. CMF Watch Pro 2 (wearable tygodnia)
Choć w tygodniu największą uwagę przykuwały nowe zegarki Galaxy i pierścień Galaxy Ring, to ja na wearable tygodnia wybrałem smartwatch od CMF by Nothing. Watch Pro 2 nie należy do najbardziej zaawansowanych, ale wyróżnia się na tle bardzo szerokiej konkurencji. Wszystko z uwagi na wymienny bezel, który pozwoli lekko modyfikować wygląd gadżetu. W sofcie widzę też kilka opcji modyfikacji tarczek, motywów i widetów dla ekranu głównego.
Generalnie CMF Watch Pro 2 nie ma rewolucyjnych rozwiązań, ale Nothing potrafi przyciągnąć estetyką. Gadżet należy przy tym do bardziej budżetowych propozycji, bo kosztuje tylko 69€. Więcej o modelu napisałem w przeglądzie tygodnia dla wearables.
Czytaj więcej o: wearables tygodnia #121
Kącik ciekawostek tygodnia:
- opracowywany pozostało tańszy, bo plastikowy Apple Watch SE (z kolei Apple Watch Series 10 i Apple Watch Ultra zyskają na mocy przez nowy chipset) | wg Marka Gurmana
- Apple Watch Series 10 otrzyma większy ekran (a’la ten z Ultra) i pomiary ciśnienia krwi oraz wykrywanie bezdechu sennego | wg Marka Gurmana
- Galaxy Watch7 otrzymał certyfikację dla wykrywania bezdechu sennego w FDA (USA)
- Apple zaakceptowało sklepik Epic Games Store na iOS | podał Epic (ale nie wiadomo kiedy premiera)
- Apple opracowuje smart ekran? Wynika z doniesień MacRumors, którzy zauważyli w kodzie systemu odniesienia do urządzenia „HomeAccessory17,1”
- Siri z elementami AI w pełnej wersji może zadebiutować dopiero na wiosnę 2025 w ramach aktualizacji iOS 18.4 | wg Marka Gurmana z Bloomberg
- certyfikacje FCC odkrywają nowe nazewnictwo zegarków Google – Pixel Watch 3 XL ma być większym z duetu (prezentacja wearables już 13 sierpnia)
- Apple udostępniło trzecie bety iOS/iPadOS 17.6, tvOS 17.6 oraz watchOS 10.6
- rynek oczekiwał dwóch nowych wariacji składanych Androidów od Samsunga. Galaxy Z Flip SE i Samsung Galaxy Z Fold6 Ultra jednak nie zadebiutowały
- Nothing proponuje dokumentację do druku 3D dla „plecków” do CMF Phone 1
- Wear OS 5 znów początkowo na wyłączność dla zegarków Galaxy Watch7 (w sierpniu system trafi do Pixel Watchy trzeciej generacji, a dopiero później zaadaptują go inni producenci)
- tłumacz Samsung Live Translate będzie współpracował z aplikacjami third-party oraz zewnętrznymi komunikatorami
- asystent Bixby otrzyma wsparcie generatywnego AI (Samsung potwierdza tym samym, iż ich wirtualny pomocnik wciąż żyje i się nie poddaje)
7. Amazon Echo Spot (smart home tygodnia)
W 2017 roku Amazon przedstawił mniejszy wariant smart głośnika z ekranem z linii Echo – model Spot. Kilka lat później go wycofał ze sprzedaży i w zasadzie nie wiadomo było, dlaczego… Właśnie gadżet powrócił do oferty amerykańskiego giganta. Firma przywraca jego dostępność, więc jeżeli jego możliwości pasowały do waszych potrzeb, jest ponownie okazja do jego zakupu. Dla przypomnienia, Amazon Echo Spot to odpowiednik Dota, ale ze ścięciem na ekranik.
Echo Spot (2024) jest zatem niejako hybrydą Dot i Show, czyli mniejszym smart głośnikiem z panelem do pokazywania czasu, pogody, ale też albumów z podpiętych serwisów muzycznych. Został zaprojektowany z myślą o szafkach nocnych, gdzie sprawdzi się jego większość funkcji. Od asystentki Alexa, po budzik. Motywy zegara i kilku ustawień można spersonalizować. Nie zabraknie tu najważniejszego – kontroli smart domu i odczytu wybranych powiadomień z sieci smart urządzeń.
W pierwszej generacji Spota była jeszcze kamerka, więc możliwe były video połączenia (ekranik był też większy i w pełni okrągły). Nowy Echo Spot może funkcjonować jako kontroler Matter, ale tylko „over-Wi-Fi”. Nie będzie tu protokołu Thread (lub Zigbee). Fajnie, iż pracuje w dwóch zakresach: 2.4 i 5 GHz. Amazon wycenił go na 80$.
Czytaj więcej o: smart home tygodnia #111
8. AYANEO Pocket EVO (gaming tygodnia):
AYANEO ma w ofercie mnóstwo handheldów i z drugie tyle w drodze, ale już zwiastuje kolejny. Pocket EVO to kolejna wariacja konsolki na Androidzie, w której znajdziemy kilka efektownych rozwiązań. Producent chwali się, iż to jego pierwszy tak zaawansowany model tej linii (najbardziej imponują odmiany z Windowsem na pokładzie). EVO ma być większy, szybszy i płynniejszy. W ostatnim czasie katalogów produktów z Androidem zaczyna podążać rozmachem za PC-konsolkami chińskiej marki. Oczywiście jest tu zupełnie inne przeznaczenie, ale Pockety też starają się zaoferować coraz więcej.
Co interesującego znajdziemy w AYANEO Pocket Evo? Przede wszystkim maszynka ma pociągnąć natywne produkcje ze sklepiku Google Play, ale też emulatory i serwisy streamingowe.
- ekran OLED 7″ (FHD) z odświeżaniem 120Hz (największy w rodzinie Pocketów)
- bezramkowy format, a więc panel praktycznie przy samych krawędziach maszynki
- design przypominający PC-konsolki od AYANEO (również w zakresie przycisków z efektem Halla)
- chip: Qualcomm Snapdragon G3x Gen 2
- specjalne chłodzenie aktywne do obniżania temperatury (podobne do tych z PC-konsolek)
- bateria: 8000 mAh + motorek wibracyjny do haptyki
- system Android ze specjalnym launcherem i nakładką AYANEO
Nie określono jeszcze cen, ale niebawem gadżet zadebiutuje w crowdfundingu na Indiegogo
9. GeForce Now w pakiecie Ultimate (testy tygodnia)
Czas na długo zapowiadany test usług GeForce Now w pakiecie Ultimate. Moje gamingowe przeglądy w sekcji streamingowej już od wielu miesięcy uwzględniają coczwartkowe aktualizacje katalogu GeForce Now. Czas na ocenę usługi NVIDIA. Od jakiegoś czasu grałem w chmurze na kilku różnych urządzeniach.
Przyjrzałem się możliwościom i jakości gry w ramach cloud gamingu. Sprawdziłem zabawę mobilnie, na ekranie telewizora, ale też samego komputera. GFN oceniałem z perspektywy zwolennika strumieniowania gier. Wciąż widzę w nim ogromny potencjał. Jak w moich oczach wypadł GeForce Now Ultimate? Przygotowałem spory artykuł na temat platformy. Kilka uwag, dostrzeżone zalety, ale też kilka spraw, które twórcy powinni w najbliższym czasie rozwiązać, by nie podzielić losów Google Stadia.
Czytaj więcej o: Mój test serwisu GeForce Now (Ultimate)
O czymś w TechMix’sie zapomniałem? Wrzucajcie w komentarzach lub hashtagu #TechMix co interesującego w zeszłym tygodniu mogłem pominąć. Za tydzień kolejny TechMix! Już gromadzę info!