Tak wygląda procedura zamawiania i kupowania Apple Vision Pro (+pełny cennik)

11 miesięcy temu

Kilkadziesiąt minut temu ruszyły pre-ordery na Apple Vision Pro, którego premiera sklepowa odbędzie się 2 lutego 2024. Tak wygląda procedura ich zamawiania w USA….

Procedura zamawiania Apple Vision Pro online

Vision Pro możemy zamówić online przez stronę internetową lub dzięki innych narzędzi Apple, w tym Apple Store app. W każdym wypadku jednak należy przy sobie mieć iPhone’a z Face ID.

Pierwszym krokiem jest pomiar naszej twarzy, aby został dla nas dobrany Light Seal oraz opaski na głowę.

Po naciśnięciu Get Started pojawi się kod do zeskanowania iPhone’em…

Po kliknięciu w link po nakierowaniu aparatem na kod pojawi się pop-up (po lewej), który prosi nas o otwarcie aplikacji Apple Store. Po przeniesieniu nas do niej (po prawej), zaczynamy skanować wymiary naszej głowy i twarzy. Skanowanie jest podobne do Face ID z tą różnicą, iż musimy spojrzeć się tylko do góry, dołu oraz w lewo i prawo.

Po zakończeniu pomiaru na stronie www pojawi się potwierdzenie, iż procedurę zakończono.

Następnie pojawi się kwestionariusz na temat tego, czy nosimy okulary, soczewki, które częściej itd.

Przypominam, iż „readery” kosztują 99 USD, a szkła korekcyjne 149 USD.

W moim przypadku noszę okulary oraz soczewki, ale te drugie częściej, więc stwierdzono, iż nie potrzebuję soczewek korekcyjnych ZEISSa i mogę kontynuować zamówienie.

W tym kroku należy wybrać pojemność, która nas interesuje. Podstawa do 256 GB – 3 499 USD – ale można dopłacić 200 USD do 512 GB – 3 699 USD – lub 400 USD do 1 TB – 3 899 USD.

Ceny za pamięć flash u Apple jak zwykle z kosmosu.

Na deser pozostaje jeszcze zapłacić, aby „gotówką”, albo możemy skorzystać z rat miesięcznych dzięki Apple Card (w krajach obsługujących Apple Card).

Odważni mogą pominąć AppleCare+ za 499 USD (dodatkowy rok opieki, w sumie dwa lata z roczną gwarancją w USA), ale można również zdecydować się na miesięczne raty w wysokości 24,99 USD, które możemy przerwać w każdej chwili.

Potem pozostaje już przejrzeć podsumowanie i dodać zakup do torby. Na dole jeszcze zobaczymy podsumowanie tego, co Apple dostarcza w pudełku.

Osobiście podejrzewam, iż zdecydowałbym się na model 512 GB, ale większości konsumentów prawdopodobnie wystarczy 256 GB, szczególnie jeżeli będą mieli wsparcie iClouda. Deweloperzy być może skuszą się na większe pojemności…

Apple Vision Pro na razie dostępny jest tylko w USA i nie wiemy jeszcze czy i kiedy trafi do Polski lub choćby Europy (poza tym, iż na początku 2025 r.).

Idź do oryginalnego materiału