Strava znalazła nowy sposób przekonywania użytkowników do zakupu subskrypcji premium. od dzisiaj w obrębie aplikacji Strava działa sztuczna inteligencja (AI) o nazwie Athlete Intelligence. W teorii ma pomóc amatorom sportu i profesjonalistom jeszcze lepiej analizować ich treningi. A co to oznacza w praktyce? Rzućmy okiem.
Debiutuje Strava Athlete Intelligence
Aplikacja Strava to jedno z najpopularniejszych na świecie narzędzi dla sportowców, pozwalających z jednej strony rejestrować wybrane rodzaje aktywności, a z drugiej analizować je i porównywać z innymi. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie poczuł zdobycia lokalnego KOM-a lub QOM-a, przemieszczając się na rowerze szosowym. Niestety, Strava od dłuższego czasu kolejne funkcje ukrywa za paywallem i nie inaczej jest z tą najnowszą – Athlete Intelligence.
Athlete Intelligence wykorzystuje generatywną AI do analizowania danych pozyskiwanych z Waszych aktywności. Chodzi zarówno o dane zdrowotne, jak i te dotyczące lokalizacji, ale pobierane wyłącznie z aktywności biegowych, przejazdów rowerowych, wędrówek górskich i spacerów. Na ich podstawie tworzy bardziej interesujące niż do tej pory podsumowania.
W podsumowaniach prześledzić można informacje na temat tempa i prędkości, tętna, stref tętna, wysokości oraz tempa uwzględniającego jej zmianę.
Analizie poddawane są ostatnia aktywność, ale też wszystkie inne aktywności, jakich dane mogą mieć znaczenie dla podsumowania, pozyskane z ostatnich 30 dni. Podsumowanie widzi tylko właściciel danego konta i dane nie są udostępniane zewnętrznie. Ważne: Athlete Intelligence na Strava nie analizuje danych związanych z estymowaną mocą, kadencją lub odczuwanym wysiłkiem.
Athlete Intelligence na Strava ma być kolejnym dodatkowym motywatorem. Pozwolić łatwiej dostrzegać zmiany trendów w czasie, uzyskać lepszy wgląd w wydajność, świętować osiągnięcia i po prostu otrzymywać spersonalizowane opinie na temat wytrenowania.
Za darmo? Tylko pod jednym warunkiem
Jak wypróbować Athlete Intelligence na Strava za darmo? Jedyną możliwością jest darmowy okres próbny, o ile jeszcze Wam przysługuje.
Analizy Athlete Intelligence są opcjonalne, jednakże domyślnie włączone. Wystarczy opuścić testy beta. Tak, jest to na ten moment funkcja eksperymentalna.
Cena subskrypcji Strava wynosi 19,99 złotych miesięcznie lub 149,99 złotych rocznie. Jest też plan rodzinny, dostępny w cenie 389,99 złotych rocznie.
Źródło: support.strava.com, mat. własny