Słuchawki Shokz OpenRun Pro 2 z przewodnictwem kostnym i USB-C

cyberfeed.pl 3 miesięcy temu


Od dawna używam bezprzewodowych słuchawek Shokz z przewodnictwem kostnym jako mojego podstawowego zestawu do rozmów głosowych i wideo, głównie dlatego, iż są tak wygodne, iż często zapominam, iż je mam na sobie.

Używałem model OpenComm od kilku lat, ale przeszedłem na nowy OpenRun Pro 2 z kilku powodów – jednym z nich było rozwiązanie mojej jedynej prawdziwej skargi…

Zanim jednak przejdziemy do porównań, zacznijmy od początku…

Jak działają słuchawki z przewodnictwem kostnym

Ta technologia istnieje już od dawna, ale dla mnie przez cały czas wydaje się magiczna.

Tradycyjne słuchawki mogą być douszne, nauszne lub wokółuszne, ale wszystkie działają w ten sam sposób. Przetwornik porusza się w przód i w tył, co tworzy fale dźwiękowe, które przechodzą przez kanał słuchowy. Fale te powodują ruch błony bębenkowej, a mózg odbiera to jako dźwięk.

Słuchawki z przewodnictwem kostnym działają w całkowicie w inny sposób. Wibrują one na kościach policzka lub górnej szczęki, a te wibracje są wychwytywane przez ucho wewnętrzne, czyli ślimak. Twój kanał słuchowy nie jest zaangażowany.

Warto zauważyć, iż jest to hit jakościowy w porównaniu do konwencjonalnych słuchawek. Nigdy nie używałbym słuchawek z przewodnictwem kostnym do słuchania muzyki, a chociaż ten model ma dodatkowy głośnik z przewodnictwem powietrznym do basów, to i tak nie wystarczy. jeżeli potrzebujesz jednej pary słuchawek do wszystkiego, to nie są one dla Ciebie.

Jeśli jednak biegasz lub jeździsz na rowerze – lub wykonujesz dużo połączeń głosowych, albo słuchasz dużo treści mówionych, np. podcastów – słuchawki z przewodnictwem kostnym mają dwie istotne zalety.

Dwie zalety

Po pierwsze, nie zatykają uszu, więc przez cały czas możesz słyszeć dźwięki otoczenia. Oczywiście, możesz używać słuchawek ANC z włączoną przezroczystością, ale to nie jest to samo doświadczenie. To sprawia, iż ​​słuchawki takie jak Shokz są idealne do biegania i jazdy na rowerze, gdzie musisz wyraźnie słyszeć ruch uliczny.

Po drugie, wygoda. Zarówno słuchawki dokanałowe, jak i nauszne mogą być niewygodne, gdy są noszone przez dłuższy czas, a te nauszne mogą się nagrzewać. Jak już wspomniałem, Shokz są tak wygodne, iż dosłownie założyłem je, aby wykonać połączenie, a po kilku godzinach zorientowałem się, iż przez cały czas je noszę.

OpenRun Pro 2 w końcu z ładowaniem przez USB-C

Shokz od dawna używa własnych magnetycznych końcówek ładujących, które działają bardzo podobnie do MagSafe na Macu. Wystarczy przytrzymać końcówkę ładującą gdzieś w pobliżu portu słuchawkowego, a ona zatrzaśnie się na swoim miejscu, a także odłączy się, jeżeli ktoś złapie za kabel. Dotyczyło to również modelu OpenRun Pro pierwszej generacji.

Lubię ładowanie magnetyczne, ale nie kosztem konieczności noszenia firmowego kabla podczas podróży. W pewnym sensie rozwiązałem to, montując adapter innej firmy do kabla USB-C, ale przez cały czas nie było to idealne rozwiązanie.

W przypadku OpenRun Pro 2 stare gniazdo ładowania zostało zastąpione gniazdem USB-C.

Dobra jakość mowy bez mikrofonu

Podczas wykonywania połączeń głosowych, OpenComm był modelem, który polecałem, ponieważ miał wysięgnik mikrofonu i robił ogromną różnicę w przejrzystości mowy dla osoby po drugiej stronie połączenia. Było to szczególnie zauważalne podczas korzystania z nich na zewnątrz, gdy wiał wiatr.

Muszę jednak powiedzieć, iż przejrzystość mowy w tych urządzeniach jest prawie tak dobry jak OpenComm bez wysięgnika mikrofonu – wliczając radzenie sobie z szumem wiatru. Shokz mówi, iż jest to spowodowane – czym innym, w dzisiejszych czasach – przetwarzaniem dźwięku przez AI.

Musisz jednak przeciwstawić się instynktownej tendencji do mówienia głośniej, ponieważ mikrofon czuje z daleka od twojej twarzy, ale gdy mówisz naturalnie, działają naprawdę dobrze.

Cennik i wnioski

Jak wspomniałem, jeżeli jesteś osobą, która „ma jedną parę słuchawek do wszystkiego”, to idź dalej, nie ma tu nic do oglądania. Żadne słuchawki z przewodnictwem kostnym nie dorównają jakości dźwięku, jaką uzyskasz ze słuchawek konwencjonalnych, jeżeli chodzi o słuchanie muzyki, niezależnie od tego, czy wspomagane są przez głośnik basowy blisko ucha.

Jeśli jednak biegasz lub jeździsz na rowerze, wykonujesz wystarczająco dużo połączeń głosowych lub słuchasz wystarczająco dużo podcastów, aby uzasadnić cenę 179,95 USD, to szczerze polecam te urządzenia.

Słuchawki Shokz OpenRun Pro 2 z przewodnictwem kostnym to dostępne na stronie internetowej firmy za 179,95 USD z bezpłatną wysyłką i dwuletnią gwarancją. Obraz: kompozycja obrazów 9to5Mac z Szokz I Aleksander Grey NA Odsłoń.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału