Trzy nowe kontrolery SoC, które odmienią pamięć masową w centrum danych
ScaleFlux z dumą przedstawia trzy nowe kontrolery SoC zaprojektowane w celu ulepszenia centrum danych, sztucznej inteligencji i infrastruktury przedsiębiorstwa:
- FC5116: Pierwszy w branży kontroler SSD integrujący technologię zabezpieczeń typu open source Caliptra, zapewniający centrum danych nowej generacji i pamięć masową AI NVMe z solidnymi środkami bezpieczeństwa.
- FC5104: Wszechstronny kontroler zoptymalizowany pod kątem korporacyjnych dysków startowych NVMe. FC5104 to pierwszy kontroler oferujący pełną ochronę danych przed utratą zasilania oraz obsługę dysków startowych zarówno ekonomicznych (bez pamięci DRAM), jak i wrażliwych na wydajność (z pamięcią DRAM).
- MC500: Pierwszy kontroler Type 3, CXL 3.1 z zaawansowaną technologią ECC firmy ScaleFlux, obsługującą zarówno DDR4, jak i DDR5. Urządzenie MC500 zostało zaprojektowane we współpracy z kluczowymi partnerami ekosystemowymi w celu rozbudowy pamięci.
Wkrótce próbki wszystkich trzech nowych kontrolerów zostaną udostępnione klientom, co umożliwi partnerom rozpoczęcie produkcji w 2025 r. dysków SSD i modułów CXL opartych na tych chipach.
ScaleFlux wprowadza nowe rozwiązania w zakresie kontrolerów i dysków SSD
Ponadto firma ScaleFlux z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek produkcyjny kontrolera SSD FX5016, kontrolera PCIe 5.0 z technologią redukcji zapisu, umożliwiającego klientom budowanie wydajnych i wydajnych dysków SSD do centrów danych. Dla klientów poszukujących prostoty zakupu kompletnych dysków z FX5016, ScaleFlux CSD5000, który obsługuje elastyczne umieszczanie danych (FDP) i jest zgodny ze standardami OCP, rozpoczął również produkcję do klientów w różnych obudowach, z trwającymi próbkami dla nowych konfiguracji .
ScaleFlux wspiera inicjatywy Open Compute Project (OCP).
Jako zwolennik współpracy branżowej, firma ScaleFlux udostępniła swoje projekty dysków CSD5000 E3.S 1T i E1.S na rynku OCP. ScaleFlux zaprezentuje także swoje innowacje podczas nadchodzącego globalnego szczytu OCP i będzie współsponsorem Forum Fabric Memory, które odbywa się równolegle z wydarzeniem OCP.
„Nieustannie przesuwamy granice innowacyjności i wydajności, nie tylko w zakresie technologii, ale także w ramach holistycznego podejścia do rozwoju rozwiązań chipowych” – podkreśla Zhong. „Nasz nacisk na skalowalność, modułowość, zróżnicowany adres IP i interoperacyjność pozwala nam gwałtownie dostarczać zaawansowane rozwiązania w zakresie pamięci masowej i pamięci do centrów danych, infrastruktury sztucznej inteligencji i środowisk korporacyjnych”.