Samsung przedstawia „Petabyte SSD jako usługę” na targach GTC 2024, zaprezentowano serwery „Petascale”

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu


Wyciekło Materiał prezentacyjny Samsung PBSSD pojawiło się w Internecie na kilka dni przed dniem rozpoczęcia konferencji NVIDIA GTC 2024 (18 marca) — doniesienia (wówczas) dotyczyły potencjalnego wprowadzenia „rozwiązania SSD na poziomie petabajtów (PB)” wraz z usługa subskrypcji dla przedsiębiorstw na rynku amerykańskim. Sprzęt Toma poświęcił czas na zbadanie tej sprawy osobiście w salonie wystawowym w San Jose w Kalifornii. Okazuje się, iż interpretacje informacji uzyskanych sprzed zdarzenia były nieco błędne – jak wynika z dochodzeń na miejscu: „wbrew nazwie PBSSD nie jest dyskiem półprzewodnikowym o wielkości petabajtów (dysk Samsunga o największej pojemności może pomieścić około 240 TB), ale raczej system pamięci masowej w petaskali, który może skalować pojemność pamięci masowej typu all-flash do petabajtów.

Samsung zaprezentował projekt serwera Supermicro Petascale, ale samotna jednostka nie jest w stanie zapewnić petabajta pamięci masowej — reporter Tom’s Hardware dowiedział się, iż model demonstracyjny zawierał: „szesnaście dysków SSD o pojemności 15,36 TB, więc na razie cała jednostka 1U może spakować do 245,76 TB pamięci 3D NAND (co jest dość daleko od petabajta), więc do przechowywania petabajta danych potrzebne będą cztery takie jednostki. Przedstawiciele firmy mieli także na swoim stoisku inny produkt Supermicro: „(an) system petaskalowy H13 all-flash z obsługą CXL, który może pomieścić osiem dysków SSD E3.S (z) czterema ładowanymi od przodu kieszeniami E3.S CXL do rozbudowy pamięci”.

Tom’s Hardware uważa, iż ​​Supermicro mogłoby zastosować w systemie H13 „płytkę drukowaną o bardzo niskich stratach”: „(producent) twierdzi, iż jego maszyna nie wykorzystuje retimerów PCIe Gen 5, które są zwykle wymagane w przypadku tych połączeń”. Innowacyjna konstrukcja PCB: „pozwala dopasować ją do specyfikacji PCIe dotyczących utraty sygnału”.

Firma Samsung wyjaśniła, iż ​​ich model „PBSSD jako usługi” nie ma na celu konkurowania z głównymi dostawcami pamięci masowej (np. AWS, Google, Microsoft Azure itp.). Firma Tom’s Hardware dowiedziała się, iż południowokoreański gigant pozycjonuje: „swój produkt PBSSD jako rozwiązanie dla dostawców usług zarządzanych (MSP), dostawców usług w chmurze i użytkowników końcowych posiadających własne centra danych lub szafy w kolokowanych centrach danych. Firma będzie dostarczać sprzęt za miesięczną opłatą, umożliwiając klientom Samsunga oferowanie różnym firmom niedrogich i wydajnych usług pamięci masowej”. Samsung zobowiąże się do zapewnienia bezpieczeństwa i konserwacji „użytkownikom końcowym i niektórym kolokacjom”. Samsung prawdopodobnie potrzebuje nieco więcej czasu w dopracowanie wszystkich szczegółów — niektórzy klienci mogą czerpać przyjemność z samodzielnego wykonywania czynności.



Source link

Idź do oryginalnego materiału