Istnieją doskonałe smartwatche i doskonałe monitory kondycji, ale kilka jest urządzeń równie doskonałych jak oba. jeżeli chodzi o smartwatche do śledzenia kondycji, Garmin Venu 3 za 449 dolarów zapewnia solidną równowagę między wygodą, intuicją i dokładnością.
Oparty na Garmin Venu 2 Plus, najnowszy flagowy model lifestylowy firmy Garmin wprowadza sporo usprawnień we wszystkich obszarach dobrego samopoczucia. Śledzenie drzemek i nowy trener snu monitorują Twój odpoczynek, a codzienne podsumowania dostarczają informacji behawioralnych. Mnóstwo profili sportowych, dodane sugestie dotyczące czasu odpoczynku i tworzenie interwałów na zegarku pozwalają na bieżąco monitorować swoją aktywność, a funkcja medytacji z przewodnikiem wykorzystuje wbudowany mikrofon Venu 3, zapewniając dawki uważności.
Garmin Venu 3 zapewnia w czasie rzeczywistym wskazówki, jak najefektywniej spać i ćwiczyć, a jednocześnie pozostaje zasilany choćby przez dwa tygodnie. To trudna ocena choćby dla najlepsze smartwatche od wielkich nazwisk, ale oczywiście ocena komfortu noszenia to coś więcej. W tej recenzji Garmin Venu 3 znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, czy jest to odpowiedni smartwatch dla Ciebie.
Recenzja Garmin Venu 3: Cena i dostępność
Garmin Venu 3 jest już dostępny w cenie 449 dolarów. To ta sama cena co Garmin Venu 2 Plus, ale o 50 dolarów wyższa od standardowego Venu 2 wprowadzonego na rynek w kwietniu 2021 roku. Wygląda na to, iż przez cały czas możesz kupić zarówno Garmin Venu 2, jak i Venu 2 Plus, chociaż zalecałbym to zrobić tylko wtedy, gdy można je znaleźć po dużych obniżkach.
Testowałem Garmin Venu 3, który mierzy 45 mm. Garmin oferuje również model Venu 3S, w którym litera „S” oznacza mniejszą tarczę zegarka o średnicy 41 mm. Obydwa modele kosztują tyle samo i oferują praktycznie identyczne specyfikacje (minus żywotność baterii, szczegóły poniżej), więc zależy to po prostu od preferencji dotyczących rozmiaru.
Recenzja Garmin Venu 3: Design
Garmin Venu 3 jest prawie nie do odróżnienia od Garmin Venu 2, a także od oryginalnego Garmin Venu wcześniej. Rodzina Venu to flagowy produkt firmy Garmin w kategorii urządzeń lifestylowych — czyli urządzeń nie niszowych, takich jak zegarki Forerunner, Approach czy Instinct. Dzięki okrągłej powierzchni, trzem bocznym przyciskom i błyszczącym detalom sprzętowym wygląda najbardziej porównywalnie do Zegarek Samsung Galaxy 6.
Wszystkie trzy przyciski uruchamiają różne elementy sterujące: górny otwiera szybkie menu z opcjami ćwiczeń i aplikacjami, środkowy pokazuje ostatnio używane aplikacje, a dolny pełni funkcję przycisku Wstecz. Długie naciśnięcie każdego przycisku uruchamia więcej funkcji, takich jak asystent głosowy i menu ustawień. Ten smartwatch działa również poprzez ekran dotykowy, ale przyciski są przez cały czas niezbędne do nawigacji.
Jeśli chodzi o wyświetlacz, kolorowy ekran AMOLED urządzenia Garmin Venu 3 ma wiele poziomów jasności i czujnik światła otoczenia, który może regulować jasność w zależności od otoczenia. Posiada również opcję wyświetlania zawsze włączonego, ale skraca to żywotność baterii. choćby wtedy wyświetlacz nie jest tak jasny jak wyświetlacz MIP w Garmin Fenix 7 Pro. Jednak po przetestowaniu zegarka w różnych „normalnych” warunkach oświetleniowych Venu 3 radził sobie całkiem nieźle.
Recenzja Garmin Venu 3: Funkcje śledzenia kondycji i zdrowia
Garmin Venu 3 ma wszystkie podstawowe funkcje śledzenia kondycji. Liczenie kroków, osiąganie celów i wchodzenie po schodach śledziło moją normalną aktywność, podczas gdy bardziej zaawansowane funkcje treningowe sprzyjały efektywnym ćwiczeniom. Dzięki dziesiątkom wbudowanych typów ćwiczeń (w tym niektórym wyświetlającym animacje) nie miałem problemu ze znalezieniem gotowych ustawień potrzebnych do różnych aktywności, w tym chodzenia, pływania, jazdy na rowerze, ćwiczeń siłowych i tenisa. Dla miłośników tego modnego sportu dostępna jest choćby opcja pickleball.
Oczywiście możesz także biegać z Garmin Venu 3 i uczyć się, jak biegać na 5 km lub jak trenować do maratonu używając Trener Garminabezpłatne adaptacyjne plany szkoleniowe. To powiedziawszy, Garmina Forerunnera 265 to najlepszy zegarek do biegania w tej samej cenie, z dodatkowymi przyciskami sterującymi i ulubioną przez fanów funkcją Training Readiness. jeżeli jednak bieganie jest po prostu częścią Twojego treningu, Venu 3 może oferować większą wszechstronność, której szukasz, jednocześnie obsługując VO2 i tworzenie treningów interwałowych na zegarku. Z mojego doświadczenia wynika, iż GPS ładuje się w ciągu kilku sekund i dokładnie śledzi wszystkie moje ćwiczenia na świeżym powietrzu, więc nie ma to znaczenia, jeżeli zdecydujesz się między dwoma zegarkami.
Regeneracja jest znacznie większym priorytetem w Garmin Venu 3 niż w Garmin Venu 2 Plus. Teraz odczyt Body Battery zapewnia głębszy wgląd w czynniki wpływające na mój wynik. Optyczny czujnik tętna ELEVATE V5 monitoruje tętno i HRV przez całą dobę, dostarczając wskazówek dotyczących zachowania. Przykładowo, w pracowity dzień, w którym kilka wstawałem od biurka, zegarek zasygnalizował mi, iż przed pójściem spać powinienem się trochę poruszyć. W przeciwnym razie przydatna funkcja migawki stanu zdrowia może zapewnić pełny przegląd tego, co dzieje się z twoim organizmem w ciągu zaledwie dwóch minut. (Uwaga na marginesie: zdumiewa mnie fakt, iż Apple Watch nie skopiował jeszcze tej funkcji.)
W ramach regeneracji nowy trener snu w urządzeniu Garmin Venu 3 udostępnia codzienne podsumowanie z zaleceniami opartymi na trendach dotyczących snu i ostatniej aktywności. Trener snu powiedział mi, iż w ramach moich normalnych zajęć moje „potrzeby” pokrywają się z moimi normalnymi wartościami wyjściowymi wynoszącymi osiem godzin na dobę. Pomysł jest jednak taki, iż jeżeli danego dnia za bardzo przećwiczę lub przemęczę się, trener może zasugerować dłuższy odpoczynek. Alternatywnie, jeżeli nowa funkcja śledzenia drzemek wykryje, iż w środku popołudnia mam znaczące zzz, trener może powiedzieć, iż przez noc poradzę sobie z mniejszą ilością mrużenia oka.
W porównaniu do śledzenia snu z innych testowanych przeze mnie smartwatchów, Garmin Venu 3 jest jednym z niewielu, który wykrywa, kiedy godziny snu niekoniecznie oznaczają, iż sen był regenerujący. Tak naprawdę, po szczególnie stresującym dniu, moja Venu 3 stwierdziła w porannym raporcie, iż moje osiem godzin snu nie regenerowało, uzyskując fatalny wynik 50 punktów za sen i 30 punktów Body Battery. Z mojego doświadczenia wynika, iż tylko Oura Ring Gen 3 wiedziała, kiedy mam dzień wolny i muszę priorytetowo potraktować regenerację.
Niektóre inne narzędzia do śledzenia stanu zdrowia dostępne w Garmin Venu 3 to śledzenie menstruacji, śledzenie ciąży, śledzenie nawodnienia, a choćby funkcja zarządzania zmęczeniem spowodowanym zmianą strefy czasowej. Niekoniecznie potrzebowałem ich jako części moich codziennych zajęć, ale są tam, jeżeli są dla ciebie ważne.
Recenzja Garmin Venu 3: Smartwatch i funkcje łączności
Garmin Venu 3 zapewnia lepszą łączność niż niektóre bardziej sportowe zegarki tej marki dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi. Dzięki obsłudze połączeń telefonicznych w systemach Android i iOS wykonywanie i odbieranie połączeń z nadgarstka było dziecinnie proste. Asystent głosowy, który skonfigurowałem z Siri za pośrednictwem iPhone’a, pozwala mi także wykonywać kilka prostych poleceń. Nowością w Venu 3 jest dźwiękowa funkcja medytacji, która prowadzi Cię dzięki wskazówek do naśladowania, zamiast konieczności patrzenia na nadgarstek, gdy próbujesz uspokoić umysł.
Podoba mi się również to, iż głośnik może odtwarzać muzykę na głos. Zegarek może przechowywać playlisty ze Spotify, Amazon Music i innych. Garmin Pay, powiadomienia lustrzane, alerty kalendarza i narzędzia takie jak timery są również zintegrowane z interfejsem użytkownika. W sklepie Garmin Connect IQ można zainstalować więcej programów, chociaż wybór aplikacji innych firm jest znacznie ograniczony w porównaniu ze sklepami z aplikacjami do noszenia na systemach watchOS i Wear OS. Uważam, iż Garmin Connect IQ przydaje się przede wszystkim do odkrywania setek tarcz zegarka, jeżeli kilkanaście wbudowanych opcji nie przypadło Ci do gustu.
Innym powodem, dla którego Garmin Venu 3 może nie być atrakcyjny w porównaniu do Galaxy Watch, Google Pixel Watch i Apple Watch, jest ciągły brak obsługi LTE. Garmin nie produkuje telefonów z łącznością, jak wielu innych czołowych producentów smartwatchów, ale przez cały czas wydaje się, iż Garmin powinien popracować nad wprowadzeniem czegoś, jeżeli chce, aby Venu 3 ukradł część klientów Apple, Samsung i Google.
Recenzja Garmin Venu 3: Żywotność baterii
Żywotność baterii to główny powód, dla którego podobały mi się testy Garmin Venu 3. Venu 3 może pracować na baterii do 14 dni, podczas gdy mniejszy Venu 3S – do 12 dni. Przez cały okres testowania nie musiałem go ani razu ładować. To powiedziawszy, zrezygnowałem z używania trybu zawsze włączonego wyświetlania, który skraca żywotność baterii z powrotem do 5 dni. Tak czy inaczej, doceniam to, iż nie muszę zabierać ze sobą ładowarki, kiedy wyjeżdżam z miasta na weekend.
W porównaniu do moich innych ulubionych, trwałych smartwatchów, Venu 2 Plus plasuje się pomiędzy Fitbit Sens 2 (6 dni) i Garmin Forerunner 265 (15 dni). Ciągłe korzystanie z GPS zmniejszy szacunkową żywotność baterii, przy czym Venu 3 wytrzyma do 26 godzin w przypadku GNSS obsługującego tylko GPS lub 20 godzin w przypadku GNSS ze wszystkimi systemami.
Recenzja Garmin Venu 3: werdykt
Garmin Venu 3 to Zegarek Garmina który najlepiej konkuruje z „inteligentnymi” smartwatchami, takimi jak Apple Watch, Galaxy Watch i Pixel Watch. Choć brakuje mu aplikacji innych firm i LTE, wbudowany mikrofon/głośnik sprawia, iż zegarek jest równie wygodny jak każdy inny. jeżeli połączysz to z dokładnym śledzeniem kondycji i funkcjami regeneracji, Venu 3 będzie smartwatchem, który można polecić.
Powiem, iż podobieństwo cenowe pomiędzy Garmin Venu 3 i Garmin Forerunner 265 może skomplikować wybór dla biegaczy na rynku smartwatcha. Powiedziałbym, iż do celów treningowych lub zorientowanych na cel Forerunner jest najlepszą opcją. Ale jeżeli chodzi o bardziej wszechstronne wrażenia, Venu 3 jest trudny do pokonania.