Tuż po starcie przedsprzedaży na terenie USA, w zeszły piątek, Apple opublikowało na swoim kanale YouTube wideo przewodnik pokazujący moment pierwszego zetknięcia z komputerem Apple Vision Pro.
Pozostaje wierzyć Apple, iż bohater tego klipu reklamowego faktycznie „po raz pierwszy używał Vision Pro w momencie jego kręcenia”.
Sami oceńcie.
Dodatkowo, aby usprawiedliwić relatywnie małą liczbę dostępnych w przedsprzedaży jednostek Vision Pro, Apple opublikowało klip, który ma na celu pokazać złożoność procesu produkcyjnego komputera przestrzennego z Cupertino.
Robi wrażenie.
Najbardziej wyrafinowane demo w historii
Apple zaplanowało demo trwające do 25 minut – dłużej niż oglądanie ulubionego serialu!
Aby upewnić się, iż sprzedawcy detaliczni zrobią wszystko dobrze, Apple gościło w tym miesiącu kilkuset pracowników w swoich biurach w Cupertino w Kalifornii, aby przeprowadzić ich przez cały proces.
Demonstracje dla klientów rozpoczną się w amerykańskich punktach sprzedaży detalicznej Apple w dniu premiery, a zapisy rozpoczną się o 8 rano czasu lokalnego. Największe sklepy firmy planują mieć kilkanaście jednostek demonstracyjnych dostępnych w dowolnym momencie, wraz z dedykowanymi miejscami do siedzenia, w których odbędą się prezentacje. Jedna ma zająć… 25 minut.
Myślę, iż to może sprawić iż w nocy, z 1 na 2 lutego zobaczymy namioty pod takimi lokalizacjami, jak Piąta Aleja w Nowym Jorku.
Koszt naprawy Apple Vision Pro (bez Apple Care+) to… do 2 400 USD
Czyli może się okazać, iż bardziej opłaci się kupić nowy headset. Oczywiście – w imię ekologii!
Vision Pro ma aluminiową ramę, w której znajduje się pojedynczy kawałek laminowanego szkła z przodu urządzenia (co widać na wspomnianym wyżej klipie ukazującym proces produkcyjny), a szkło to jest dość podatne na uszkodzenia.
Jeśli pęknie lub urządzenie zostanie uszkodzone w inny sposób, może to oznaczać kosztowną naprawę bez AppleCare+. Naprawa pękniętego szkła pokrywy będzie kosztować 799 USD, ale jeżeli będziesz potrzebować naprawy jakiegokolwiek innego komponentu, koszt wzrośnie do 2399 USD.
Apple Care+ jest więc obowiązkowe i nie, nie zadziała w Europie nawet, jak zakupicie je w USA, dlatego, iż produkt nie jest oficjalnie dostępny na rynku europejskim. Musi być przynajmniej w jednym kraju.
Vision Pro obsługuje mirroring AirPlay do iPhone’a, iPada, Maca, Apple TV i innych urządzeń
Apple potwierdziło, iż Vision Pro obsługuje streaming treści (do 1080p) przez AirPlay do tworzenia kopii lustrzanych widoku z visionOS na dowolnym urządzeniu obsługującym AirPlay.
Szczegóły Apple dotyczące korzystania z Vision Pro w określonych warunkach medycznych
W opublikowanym dokumencie pomocy technicznej Apple szczegółowo opisało korzystanie z Vision Pro w określonych warunkach medycznych.
Firma twierdzi, iż klienci borykający się wcześniej ze schorzeniami z poniższej listy, powinni skonsultować się z lekarzem przed zakupem Vision Pro, ponieważ korzystanie z tego komputera może „zaostrzyć objawy lub zwiększyć ryzyko obrażeń lub dyskomfortu”. Są to:
- Choroby serca
- Migreny lub przewlekłe bóle głowy
- Zawroty głowy lub zawroty głowy
- Choroby oczu lub wzroku, takie jak zaburzenia widzenia obuocznego
- Schorzenia psychiczne
- Inne choroby wewnętrzne
- Suchość oczu, swędzenie lub obrzęk powiek w wywiadzie
- Alergie skórne lub wrażliwość (uważajcie, ponieważ znam osoby, które uczulają paski do Apple Watch lub nauszniki w AirPods Max, a te same materiały zostały użyte do produkcji wielu części Vision Pro),
- Napady padaczkowe
- Zaburzenia równowagi lub chodu
Apple dodaje, iż także kobiety w ciąży powinny zachować dodatkową ostrożność podczas korzystania z Vision Pro ze względu na zwiększone ryzyko nudności lub utraty równowagi.
Aplikacje systemowe visionOS to tak naprawdę aplikacje z iPadOS
Mark Gurman donosi, iż niesamowicie zaskakującym wydaje się być fakt, iż Apple wróżyło w ramach visionOS aplikacje Podcasty, Wiadomości, Kalendarz, Przypomnienia i inne natywne aplikacje w wersja z iPadOS, bez przeprojektowanych ich interfejsów! Choć samo zachęca do tego developerów…
Kolejne akcesoria od firm trzecich
Spigen zaprezentował jeden z pierwszych, zewnętrznych futerałów dla Apple Vision Pro za połowę ceny, którą Apple życzy sobie za podobny produkt, czyli niecałe 90 USD w porównaniu do 199 USD.
Tak wygląda procedura zamawiania i kupowania Apple Vision Pro (+pełny cennik)