Patent Apple może (w niewielkim stopniu) wskazywać na ekran dotykowy iMaca podobny do Microsoft Surface Studio

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu


Choć Apple już dawno odrzucało koncepcję iMaca czy MacBooka z ekranem dotykowym i nie bez powodu, pojawił się jeden produkt, który kazał nam zastanowić się, czy takie urządzenie mogłoby odegrać jakąś rolę: Microsoft Surface Studio (powyżej).

Usuń logo Microsoft i interfejs Windows, a z łatwością możesz sobie wyobrazić, iż został zaprojektowany przez Apple. Dziś sugeruje się, iż nowy wniosek patentowy może wskazywać na możliwość stworzenia wersji dla komputerów Mac…

Studio Microsoft Surface

Microsoft Surface Studio zostało ogłoszone już w 2016 roku, a mój kolega Greg Barbosa i ja byliśmy zaskoczeni tym urządzeniem. Oto, co miał do powiedzenia Greg:

Ogłoszenie Surface Studio pokazało nam coś, co Apple uznało za niewarte czasu: traktowanie wyświetlacza komputera stacjonarnego jak ekranu dotykowego. Odpowiedzi na wszystkie negatywne pytania, jakie przychodziły mi do głowy, zostały rozwiane podczas wydarzenia Microsoftu. Surface Studio wykorzystuje w swoim wyświetlaczu funkcję wykrywania nadgarstka, umożliwiając artystom zginanie wyświetlacza na zawiasie Zero Gravity pod wygodniejszym kątem i układanie go na nim w taki sam sposób, jak na biurku kreślarskim.

Pióro Surface pozwala następnie każdemu artyście rysować bezpośrednio na wyświetlaczu, tak jak to robiły poprzednie urządzenia Surface. Argument, który Jobs przedstawił na scenie, gdy wyświetlacz MacBooka był dziwnie ustawiony pod kątem jako czynnik ograniczający, został rozwiązany w Surface Booku i podobny pomysł można teraz zobaczyć w przypadku komputerów stacjonarnych z dużym ekranem.

I mój pogląd:

Tak, to produkt niszowy. Tak, to jest bardzo drogie. Nie, to nie jest dla większości ludzi. Ale z dwiema rzeczami nie ma co dyskutować.

Po pierwsze, jest to rzecz piękna. Zostało naprawdę dobrze przemyślane i przypomina Apple pod względem stylu i jakości wykonania, jak każde urządzenie, jakie kiedykolwiek widziałem.

Po drugie, dla swojej grupy docelowej – w zasadzie dla wszystkich, kto spędza znacznie więcej czasu w rysowaniu niż na pisaniu – jest to naprawdę świetne rozwiązanie. Dla nich to nie chwyt marketingowy, to skuteczne narzędzie.

Gdyby to coś miało logo Apple z tyłu i działało w systemie MacOS, rozpaliłoby świat grafiki.

Zgłoszenie patentowe Apple

Patent Apple zauważyłem, iż Apple ma to teraz zaktualizował zgłoszenie patentowe pierwszy złożony w listopadzie ubiegłego roku. Witryna opisuje go jako „praktyczny projekt iMaca z odchylanym ekranem dotykowym dla artystów i nie tylko”.

Żeby było jasne, Apple nie opisuje tego jako czegoś takiego. Wniosek ma na celu opatentowanie obrotowej podstawki do komputera stacjonarnego, a Apple uzasadnia projekt tym, iż ułatwiłby transport iMaca.

Z biegiem czasu zaowocowało to coraz bardziej eleganckimi i cieńszymi urządzeniami z dużymi wyświetlaczami, ale dążenie do cienkości w połączeniu z dużymi wyświetlaczami doprowadziło do powstania produktów, które mogą być zbyt trudne do przenoszenia oraz nieefektywne w pakowaniu i transporcie. Ponadto stojaki i wsporniki do urządzeń komputerowych często zajmują mało miejsca i ciężaru w sposób nieefektywny w porównaniu z wysoce zoptymalizowaną resztą urządzenia komputerowego, z którym są używane. W związku z tym istnieje ciągła potrzeba usprawnień stojaków, wsporników i powiązanych komponentów do urządzeń komputerowych.

Ale choć wszystko to wydaje się raczej banalne, projekt wygląda niezwykle znajomo.

Czy Apple może ukrywać plany dotyczące iMaca z ekranem dotykowym na wzór Surface Studio, as Patent Apple oznacza? A może wszystko jest tak nieciekawe, jak twierdzi patent? Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach.

Obrazy: Microsoftu

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału