Oto triki, których używam, aby drastycznie skrócić czas wyświetlania

prawica.net 5 dni temu

Robert Triggs / Android Authority Jakiś czas temu zauważyłem, iż mój telefon z Androidem spędzał dużo czasu przed ekranem. Za wysoko. choćby nie zdawałem sobie sprawy, ile czasu spędziłem korzystając z telefonu, dopóki nie sprawdziłem numerów. Problem, jaki miałem, polegał na tym, iż często chwyciłem telefon i sprawdzałem powiadomienia, oglądałem jeden lub pięć filmów lub przewijałem najnowsze wiadomości, kiedy byłem znudzony lub potrzebowałem przerwy od trudnego zadania, nad którym pracowałem. Często czułem się, jakbym używał telefonu jako cyfrowego smoczka. Chciałem z tym skończyć, ale łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Nawyki są trudne do przełamania, ale udało mi się skrócić czas spędzany przed ekranem dzięki kombinacji różnych sztuczek i samej siły woli. Oto lista tego, co zadziałało w moim przypadku i mam nadzieję, iż zadziała również w przypadku niektórych z Was.

Czy uważasz, iż spędzasz zbyt dużo czasu w telefonie?

1 głosyTak0%Nie0%Tak naprawdę nigdy o tym nie myślałem100%

Poza zasięgiem wzroku, poza umysłem

Robert Triggs / Android Authority To najskuteczniejszy trik, jaki do tej pory zastosowałem. jeżeli nie mam przy sobie telefonu, nie mogę z niego korzystać. To prosta logika. Stosuję tę taktykę głównie podczas pracy. Zauważyłam, iż instynktownie sięgam po telefon, kiedy jestem na pełny etat i muszę uporać się z wyczerpującymi psychicznie zadaniami. Często chwytam telefon i przewijam bezmyślnie przez kilka minut, żeby dać odpocząć myślom, co jest tylko pretekstem do zwlekania. Trzymam telefon w innym pokoju. Aby tego uniknąć, upewniam się, iż między mną a telefonem jest wystarczająca odległość, abym nie mógł go łatwo chwycić, gdy mam do czynienia z trudnym zadaniem. Zwykle kładę go w innym pokoju, który jest wystarczająco blisko, aby go zabrać, jeżeli pilnie go potrzebuję lub jeżeli dostanę telefon, ale wystarczająco daleko, aby nie chwycić go 10 razy podczas mojej zmiany bez prawdziwego celu.

Ukrywanie aplikacji działa cuda

Hadlee Simons / Android AuthorityKiedy nie pracuję i mam przy sobie telefon, przez cały czas zbyt często go chwytam i wykonuję najróżniejsze bezmyślne zadania, żeby zabić czas. Używam do tego wielu aplikacji, a YouTube znajduje się na szczycie listy. Aby rozwiązać moją małą zagadkę, zdecydowałem się zacząć ukrywać aplikacje na moim urządzeniu. Większość telefonów ma tę funkcję, łącznie z telefonami Google, Samsung i OnePlus. Nie chcę usuwać tych aplikacji z telefonu, ponieważ przez cały czas ich potrzebuję i używam do określonych celów, ale ukrywam je, aby uniknąć używania ich bez wyraźnego pozwolenia cel w umyśle. Jasne, aby się do nich dostać, potrzeba kilku dodatkowych dotknięć ekranu, ale te dodatkowe kroki wystarczą, aby uniemożliwić mi otwieranie aplikacji, gdy ich nie potrzebuję.

Liczniki czasu w aplikacji powstrzymują mnie od bezmyślnego przewijania

Stephen Schenck / Android Authority choćby jeżeli świadomie zdecyduję się skorzystać z konkretnej aplikacji, takiej jak YouTube, aby obejrzeć wywiad lub przypadkowy film, łatwo dać się wciągnąć i przejść do następnego filmu, a tu nagle mijają trzy godziny. Tutaj w grę wchodzą liczniki czasu aplikacji. Ustawiłem dzienny minutnik dla moich najbardziej uzależniających aplikacji. W przypadku aplikacji, które mogą być dla mnie nieco uzależniające, jak na przykład YouTube, ustawiam dzienny licznik czasu, przez który mogę z nich korzystać. Nie trwa to nigdy dłużej niż godzinę, a gdy ten czas minie, aplikacja wyłącza się i mogę z niej korzystać dopiero następnego dnia bez zmiany ustawień – czego nigdy nie robię. Działa to również w przypadku aplikacji, które po prostu ukryłem na wypadek, gdybym je otworzył, choć nie powinienem. Jest to funkcja wbudowana w system Android, więc niezależnie od tego, jakiego telefonu używasz, powinieneś mieć do niej dostęp — począwszy od Androida 10. Dokładna ścieżka może się różnić w zależności od urządzenia, ale zwykle możesz ją znaleźć, przechodząc do Ustawienia > Cyfrowa równowaga i kontrola rodzicielska > Limity aplikacji.

Tryb nocny jest dla mnie kluczowy

Andy Walker / Android AuthorityWpatrywanie się w ekran nie jest najlepszą rzeczą do zrobienia tuż przed pójściem spać. I oczywiście to jest dokładnie to, co robiłem przez jakiś czas. Sprawdzałem powiadomienia, czytałem wiadomości, badałem nowe tematy i robiłem wszystko, co przychodziło mi do głowy. Chciałem to ograniczyć, więc zacząłem korzystać z trybu przed snem. Dla nieświadomych tryb Bedtime włącza się automatycznie o ustalonej godzinie, wyłącza powiadomienia i zmienia ekran na czarno-biały. Jednak alarmy i ważne połączenia przez cały czas przychodzą. Tryb snu włącza się na około godzinę przed pójściem spać i wyłącza się około 30 minut po przebudzeniu. Wyłączenie go to jedno dotknięcie, ale czarno-biały ekran przypomina mi, iż to nie czas na korzystanie z telefonu i iż powinienem zamiast tego zająć się czymś bardziej produktywnym. Wymaga to trochę siły woli, ale w tym przypadku nie mam z tym problemu. Tryb nocny jest dostępny na każdym telefonie z Androidem co najmniej 10 i możesz uzyskać do niego dostęp, przechodząc do Ustawienia > Cyfrowa równowaga i kontrola rodzicielska > Tryb snu.

Tworzenie harmonogramu

Rita El Khoury / Android AuthorityDziennie dostaję więcej powiadomień, niż jestem w stanie zliczyć. Mój problem polegał na tym, iż podskakiwałem i chwytałem telefon za każdym razem, gdy go dostałem, co skutkowało tym, iż telefon często znajdował się w moich rękach. A po sprawdzeniu powiadomienia łatwo było mi po prostu wrócić do bezmyślnego korzystania z telefonu. Po chwili poczułem, iż to telefon steruje mną, a nie odwrotnie. Rozwiązałem ten problem sprawdzając powiadomienia według harmonogramu. Ludzie zwykle do mnie dzwonią, jeżeli jest to coś ważnego, więc niezaglądanie od razu powiadomień na telefonie nie będzie dla mnie problemem. Powiadomienia sprawdzam kilka razy dziennie, zwykle rano przed pracą, po południu, a potem ponownie wieczorem. Staram się też nie dać ponieść emocjom i otwierać aplikacje, które mnie wciągnęły, bo wiem, iż poprowadzą mnie ścieżką, którą nie chcę schodzić. Podobnie jak w przypadku poprzedniego triku, o którym wspomniałem, siła woli jest tutaj bardzo ważna . Musisz podjąć decyzję i się jej trzymać; w przeciwnym razie możesz gwałtownie stać się niewolnikiem swojego telefonu. Oto triki, których używam, aby skrócić czas wyświetlania i bardzo mi pomogły. Których używasz? Daj mi znać w komentarzach poniżej. Uwagi

Idź do oryginalnego materiału