Oto porównanie ładowarek do iPhone’a 15

cyberfeed.pl 1 miesiąc temu


Qi2 to jedna z najważniejszych rzeczy, które wydarzyły się w dziedzinie ładowania telefonów od czasu wprowadzenia MagSafe na rynek w latach 20. XX wieku. Ale jak nowy, otwarty standard wypada w porównaniu z implementacją 15 W firmy Apple? Poniżej sprawdzam, jak specyfikacje wypadają na papierze i jak ładowarki w każdej kategorii faktycznie porównują się z moimi własnymi praktycznymi doświadczeniami.

Ładowarki wyposażone w nowy standard Qi2 oficjalnie zaczęły pojawiać się na półkach sklepowych już na początku roku. Targi CES 2024 były katalizatorem debiutu nowych akcesoriów z tą technologią, a od stycznia coraz więcej gadżetów trafia do sprzedaży.

Od tego czasu sprawdziliśmy także mnóstwo akcesoriów wyposażonych w technologię Qi2. Od Anker i Nomad po ESR i kilka innych marek – przyjrzeliśmy się bardziej szczegółowo, jak układa się zestaw poszczególnych powerbanków lub ładowarek. Nadszedł czas na retrospektywę i sprawdzenie, jak Qi2 wypada na tle MagSafe. Potraktuj to jako stan unii na rynku ładowania magnetycznego iPhone’a 15.

Co to jest Qi2 i jak wypada w porównaniu z MagSafe?

Pod wieloma względami Qi2 jest bardziej ogólną adaptacją tej samej technologii, której Apple używa w MagSafe. Oficjalny standard MagSafe został po raz pierwszy zaprezentowany wraz z iPhonem 12 w 2020 roku, debiutując po raz pierwszy z nowym firmowym standardem ładowania 15 W. Starsza technologia Qi mogła już zasilać telefony z Androidem mocą do 15 W, ale iPhone’y historycznie były ograniczone do połowy tej mocy przy prędkości 7,5 W.

Qi2 stara się wyrównać szanse, oferując te same prędkości 15 W, jakie oferuje oficjalny MagSafe, bez konieczności przyjmowania zastrzeżonego standardu Apple. Obie linie ładowarek mają uchwyty magnetyczne i obsługują także tryb StandBy. Zatem na papierze diagram Venna przedstawiający te dwa elementy jest prawie idealnym kołem. Ale w praktyce każda strona równania ma zalety i wady.

Oto, jak ładowarki faktycznie układają się w stos

Po przejrzeniu kilku ładowarek Qi2 i ton stojaków MagSafe doszedłem do wniosku, iż jeżeli szukasz lepszego akcesorium, MagSafe jest przez cały czas najlepszym rozwiązaniem. Qi2 oferuje lepszą wartość – szczególnie w przypadku czegoś takiego Nowy stojak 3 w 1 firmy ESR. Ale jeżeli szukasz ładowarki wyższej klasy, polecam oficjalny MagSafe.

Ładowarki MagSafe mają zwykle modele z wyższej półki, w których zastosowano lepsze tworzywa sztuczne, bardziej miękką gumę lub jeszcze więcej materiałów najwyższej jakości, takich jak stal nierdzewna i skóra. Oczywiście przebieg będzie się różnić w zależności od tego, jaką ładowarkę ostatecznie kupisz. Ale pozwólcie, iż przedstawię kilka przykładów.

Moja ulubiona podstawka ładująca 3 w 1 to Twelve South HiRise 3 Deluxe. Wyróżnia się na tle niemal wszystkich innych produktów na rynku owiniętą skórą konstrukcją oraz wszystkimi dodatkami, jakich można oczekiwać od ładowarki przewożonej w zestawie. A 150 dolarów metka. Ale to także wykracza poza to. Posiada dodatkową podkładkę Qi, która może zapewnić prędkość 7,5 W, dzięki czemu może współpracować z czymś więcej niż tylko AirPods lub prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne. To coś, czego po prostu nie uzyskasz dzięki Qi2.

Ankera Kostka MagSafe 3 w 1 to kolejny przykład. To przez cały czas moja ulubiona ładowarka podróżna – jeżeli chodzi o opcje 3 w 1 – dzięki solidnej konstrukcji, która jest najwyższej jakości. Jest kompaktowy, ma funkcję szybkiego ładowania Apple Watch i składa się w malutki 150 dolarów sześcian. Już sam w sobie sprawia wrażenie wysokiej klasy, ale jeszcze bardziej, gdy umieścisz go tuż obok nowej opcji Qi2, którą Anker wprowadził na rynek w styczniu. Po prostu nie ma większego porównania z jakością.

Z drugiej strony ładowarki Qi2 będą po prostu lepszą wartością. jeżeli chcesz po prostu zasilić swojego iPhone’a 15 pełną mocą 15 W za jak najmniejszą kwotę, najlepszym wyborem będzie opcja Qi2. ESR wyznacza tempo dzięki modelowi, który kosztuje po prostu 80 dolarów lub mniej. Czy pomija szybkie ładowanie Apple Watch? Tak, ale jeżeli naprawdę tego potrzebujesz, możesz uaktualnić do wersji to urządzenie 3 w 1 od Anker Właśnie o tym mówiłem 110 dolarów lub mniej.

Tak naprawdę wszystko sprowadza się do tego, co cenisz bardziej. jeżeli ładowarka zbudowana tak, aby odpowiadała jakością Twojemu iPhone’owi i Apple Watch, jest miejscem, w którym myślisz o ulepszeniu szafki nocnej – MagSafe to właśnie ona. jeżeli jednak chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie musisz zaznaczać każdego pola, będziesz zadowolony z Qi2 i kompromisów, jakie zapewnia.

Historia zmienia się, jeżeli chodzi o power banki

Ta historia nieco się zmienia, gdy przejdziesz z domowych ładowarek na power banki. choćby teraz nie ma banku mocy MagSafe, który faktycznie zapewniałby prędkość 15 W. Cztery lata standardu Apple i choćby firma z Cupertino nie była w stanie wypuścić przenośnej ładowarki, która byłaby w stanie osiągnąć pełną pojemność specyfikacji ładowania. Z drugiej strony Qi2 jest dostępny dopiero od kilku miesięcy i już dostarcza gadżety obsługujące moc wyjściową 15 W dla najnowszych telefonów Apple.

Na przestrzeni lat recenzowałem wiele magnetycznych power banków. choćby najlepsze z nich były ograniczone do maksymalnie 7,5 W i często przegrzewały się po próbach doładowania iPhone’a. Mam zupełnie inne doświadczenia, jeżeli chodzi o power banki Qi2.

Póki co sprawdziłem parę power banków Anker wyposażonych w nowy standard ładowania. Oboje Model o pojemności 10 000 mAh i składane wersje o pojemności 6600 mAh może zasilać iPhone’a 15 z pełną szybkością ładowania dzięki podkładki magnetycznej. W wersji składanej udaje się choćby ograniczyć problemy z przegrzaniem, umieszczając cewkę magnetyczną z dala od rzeczywistej baterii wewnętrznej.

Jeśli chcesz tego, co najlepsze, jakie można kupić za pieniądze, Qi2 jest adekwatną drogą.

Mówi to ktoś, kto spędził dużo czasu z mnóstwem innych powerbanków MagSafe. Moje ulubione, np Skład Ankera lub choćby Kolorowa opcja Belkina, nie mogę pozostać obojętny na ulepszenia oferowane przez Qi2. Nie wspominając, iż nowsze modele Anker, które do tej pory sprawdziłem, mają wersje premium, które są lepsze od poprzedników o mocy 7,5 W.

Możesz zapoznać się z naszymi pełnymi recenzjami ładowarek wyróżnionych w tych funkcjach poniżej, klikając odpowiednie obrazy.


Subskrybuj kanał YouTube 9to5Toys, aby otrzymywać najnowsze filmy, recenzje i nie tylko!



Source link

Idź do oryginalnego materiału