Nowości Dell na rok 2023 – firma stawia na cyberbezpieczeństwo

1 rok temu
Zdjęcie: Dell logo


Dell Technologies wprowadza nowe usługi i rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz odświeża swoje sztandarowe linie sprzętu. Rozwiązania programowe mają pomóc przedsiębiorstwom w ochronie przed zagrożeniami, zapewnić szybką reakcję na ataki oraz zabezpieczyć urządzenia, systemy i chmurę. Nowe komputery to z kolei większa wydajność, dzięki procesorom Intel Core 13. generacji.

Rynek pracy, który ulega ciągłym zmianom, stanowi dla organizacji jeszcze większe zagrożenie, w szczególności ze względu na wysoko rozproszone środowisko IT, które tworzy nowe możliwości dla cyberprzestępców. W związku z tym Dell poszerza swoją ofertę w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby pomóc przedsiębiorstwom skutecznie chronić swoje zasoby.

W portfolio firmy znajdują się m.in. Managed Detection and Response Pro Plus, Dell Secured Component Verification, Dell Product Success Accelerator for Cyber Recovery oraz rozwiązanie CrowdStrike. Pomagają one przedsiębiorstwom w odzyskiwaniu danych i systemów po cyberatakach, zarządzaniu zagrożeniami w sieciach i chmurach oraz zapewnieniu dodatkowego zabezpieczenia łańcucha dostaw.

Według specjalistów IT, z którymi współpracuje Dell, rozwiązania firmy są niezwykle cenne w osiąganiu celów w zakresie IT oraz ochrony danych i informacji wrażliwych, np. pacjentów w instytucjach opieki zdrowotnej. Wdrażając nowe oprogramowanie, organizacje zyskują pewność, iż ich zasoby są odpowiednio zabezpieczone.

Managed Detection and Response Pro Plus to rozwiązanie, które chroni punkty końcowe, infrastrukturę, oprogramowanie, sprzęt i chmury, zapewniając monitorowanie zagrożeń w trybie 24/7 oraz przeprowadzanie symulacji naruszeń bezpieczeństwa i ataków. W ramach oferty Della przedsiębiorstwa mają również dostęp do całorocznych szkoleń z cyberbezpieczeństwa oraz wsparcia certyfikowanych ekspertów w przypadku naruszenia systemów.

Nowa linia produktów Intel vPro Enterprise, która może być wykorzystana w komputerach OptiPlex, zapewnia innowacyjne funkcje zarządzania i zabezpieczeń. Portfolio OptiPlex jest także wspierane przez oprogramowanie Dell Optimizer, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do zwiększenia efektywności pracy. Użytkownicy dostaną też do dyspozycji monitory oraz inne akcesoria, które współpracują między sobą dzięki Dell Peripheral Manager i wspomnianemu wcześniej oprogramowaniu DO, tworząc zaawansowane, zintegrowane środowisko pracy.

Planujemy większy materiał o samej technologii vPro w połączeniu z Intel Active Management Technology, w którym pokażemy, jakie korzyści ona zapewnia. Krótkie demo, jakie mieliśmy okazję obejrzeć w czasie premiery, tylko zaostrzyło nasz apetyt.

Dell Optimizer w działaniu

Dell odświeża wszystkie linie komputerów

W kwietniu Dell Technologies wprowadziło też na rynek nową gamę urządzeń komercyjnych, które zapewniają rozwiązania działom IT i użytkownikom końcowym, stworzone z myślą o pracy z dowolnego miejsca na świecie. Nowe urządzenia z serii Latitude i Precision wyposażono w procesory Intel Core 13. generacji i najnowsze funkcje Dell Optimizer, które zapewniają choćby 18% oszczędności prądu. W gamie produktów znajduje się najmniejszy na świecie 14-calowy komputer Latitude 9440, nowa seria Latitude 7000, w tym ultralekkie laptopy Latitude 7340 i 7440 oraz stacja robocza Precision 5680 o najmniejszych wymiarach wśród 16-calowych stacji roboczych na świecie. Urządzenia Dell Precision można wyposażyć w procesory Intel Core i9, do 64 GB pamięci DDR5, karty graficzne NVIDIA RTX 5000 Ada oraz wyświetlacz PremierColor o rozdzielczości UHD+.

Latitude 9440

Nowe modele OptiPlex to również sprzęt wyposażony w procesory Intel Core 13. generacji. Dell i tu skupia się na cyberbezpieczeństwie, wykorzystując m.in. weryfikację BIOS-u oraz narzędzia do identyfikowania potencjalnych ataków, co pozwala działom IT na przeciwdziałanie zagrożeniom. Cały łańcuch dostaw jest nadzorowany, więc użytkownicy mają pewność, iż nikt nie manipulował przy sprzęcie. Nowy sprzęt częściowo wykorzystuje też materiały pochodzące z recyklingu, więc i planeta będzie zadowolona.

Nowy, haptyczny touchpad, który ułatwia pracę z oprogramowaniem do telekonferencji. Dziś obsługuje Zoom, ale w najbliższym czasie będzie można z niego korzystać również w Microsoft Teams.

Wśród tegorocznych modeli znajduje się też 24-calowa konstrukcja All-in-One, wyposażona w procesory Intel Core i9, do 64 GB pamięci DDR5 oraz kamerę FHD lub 5 MP IR. Ekrany mają certyfikat potwierdzający niską emisję światła niebieskiego, co przekłada się na wyższy komfort podczas użytkowania.

Model OptiPlex Micro Plus wyposażono również w procesory Core i9 i do 64 GB pamięci RAM. W tym przypadki największą innowacją jest kabel zasilający USB-C, który umożliwia przesyłanie obrazu i danych dzięki jednego złącza. Doceni to każdy, kto ma mało gniazdek pod ręką i lubi mieć porządek na biurku.

Precision 5860 Tower

Dla klientów potrzebujących jeszcze większej wydajności, Dell odświeżył obudowy Small Form Factor, które można wyposażyć choćby w procesory Intel Core i9 i do 128 GB pamięci DDR5. Nowe komputery OptiPlex Tower to z kolei propozycja dla użytkowników potrzebujących najwyższej mocy obliczeniowej. Mogą oni wyposażyć je w procesory Intel Core i9 oraz do 128 GB pamięci DDR5 i karty graficzne Nvidia.

Idź do oryginalnego materiału