Nowości AOC i Philips – monitory i peryferia

1 rok temu

W Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe poświęcone nowym monitorom i akcesoriom marek AOC i Philips. Na jakie nowe produkty możemy liczyć?

Zacznijmy od marki AOC. Zdecydowanie jednym z ciekawszych urządzeń zaprezentowanych na spotkaniu prasowym był monitory AOC AGON Pro AG276QZD. Sprzęt wyróżnia się charakterystycznym, asymetrycznym wzornictwem oraz rzadko spotykaną w sprzęcie gaminowym, matową matrycę OLED o przekątnej 26,5″, rozdzielczości Quad HD i odświeżającej obraz z częstotliwością 240 Hz.

Ponieważ to OLED, czas reakcji jest imponujący: 0,03 ms. Matryca ma być zdolna do reprodukcji 1,07 mld kolorów (oczywiście nie jednocześnie).

Kolejna propozycja to 27-calowy monitor AOC Q27P3CW do uniwersalnych zastosowań. Matryca IPS o rozdzielczości Quad HD, odświeżanie 75 Hz, pokrycie palety Adobe RGB: 100,3%. Monitor jest wyposażony w ruchomą kamerę ze zintegrowanym mikrofonem, zgodną z Windows Hello. Kamerę, gdy nie jest używana, można obrócić by zakryć obiektyw. Oprócz gniazd HDMI i DisplayPort, monitor jest wyposażony w USB-C PD (Power Delivery) o mocy 65 W.

Następny zaprezentowany monitor to propozycja dla graczy, którzy dbają o budżet. Model AOC Q24G2A/BK to 23,8-calowy monitor IPS Quad HD odświeżany z częstotliwością 165 Hz. Sprzęt obsługuje techniki Adaptive Sync i G-Sync. Sugerowana cena tego urządzenia to 1300 zł.

Uzupełnieniem monitorów jest mysz AOC AGON AGM600. To 10-przyciskowa mysz dla graczy, z metalową rolką, podświetleniem LED RGB, wyposażona w sensor Pixart PWM3389 o rozdzielczości 16 000 dpi i częstotliwości próbkowania 1000 Hz. Producent chwalił się też zastosowaniem w przyciskach przełącznikó Kailh o wytrzymałości 80 milionów kliknięć. Mysz ma certyfikat NVIDIA Reflex i obsługuje NVIDIA Reflex Latency Analyzer. To sprzęt dla praworęcznych graczy.

A co nowego pokazała marka Philips? Również monitor z panelem organicznym (OLED), ale o nieco innym charakterze. Model Philips Evnia 42M2N8900 to duży, 42-calowy model z matrycą OLED 4K, odświeżaną z częstotliwością 138 Hz. To sprzęt proponowanych dla miłośników konsol, obecność gniazd HDMI 2.1 pozwoli wydobyć potencjał Sony PlayStation 5 czy Xbox Series X. Monitor wyposażono w podświetlenie Ambiglow dostosowujące barwę i natężenie iluminacji do treści wyświetlanych na ekranie.

Kolejny pokazany model to ultrapanoramiczny, 45-calowy monitor Philips 45B1U6900CH wyposażony w zakrzywioną matrycę VA o rozdzielczości 5120 x 1440 px (co odpowiada dwóm zestawionym obok siebie 24-calowym monitorom Quad HD. To przede wszystkim sprzęt do profesjonalnej pracy np. z obróbką wideo. Sprzęt wyposażono w 4-portowy koncentrator USB i wielofunkcyjne złącza USB-C.

Następna propozycja to mały, przenośny monitor Philips 16B1P3302D. Wyświetlacz może być połączony z laptopem lub telefonem za pośrednictwem złącz USB-C, jednocześnie drugie złącze tego typu może pełnić rolę zasilania tego niedużego monitora. Matryca IPS o rozdzielczości Full HD i z odświeżaniem 75 Hz. Monitor może również czerpać energię z baterii podłączonego urządzenia źródłowego lub z powerbanka USB-C.

Na prezentacji można było też zobaczyć najnowsze bezprzewodowe słuchawki gamingowe Philips TAG5106. To zestaw nauszny z odczepianym mikrofonem z redukcją szumów otoczenia. Słuchawki Philips TAG5106 zostały wyposażone w DTS Headphone:X 2.0 oraz system dźwięku przestrzennego 7.1. Dzięki realistycznemu odwzorowaniu przestrzeni gracze mają możliwość dokładnego określenia odległości źródła dźwięku. Bateria na jednym ładowaniu ma wystarczyć na ciągłe użytkowanie choćby do 45 godzin.

Idź do oryginalnego materiału