Netia grozi bezlitosnymi karami poszkodowanym w pożarze w Poznaniu

2 miesięcy temu

W ubiegły weekend w Poznaniu doszło do tragicznego w skutkach pożaru. 11 osób zostało poszkodowanych, a w trakcie akcji gaśniczej zginęło dwóch strażaków. Wciąż trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia, a pogorzelcy oprócz liczenia strat materialnych i zmagania się z traumą wywołaną działaniem żywiołu mają jeszcze jedno zmartwienie na głowie: firmę Netia. Wygląda na to, iż Netia chce egzekwować kary wobec osób, które dysponowały sprzętem operatora strawionym w płomieniach.

Pożar? Kara musi być! Netia straszy poszkodowanych w pożarze w Poznaniu

Dura lex, sed lex (pol. twarde prawo, ale prawo). Łacińska paremia przytaczana jest regularnie w kontekście nieuchronności działania prawa. Czasami prawo wydaje się bezlitosne, ale stworzono je przecież właśnie po to, aby je stosować w określonych przepisami przypadkach. Podobnie bezwzględnie ma zamiar postępować firma Netia, której pracownicy zapowiedzieli nałożenie na konsumentów kar za zniszczony w pożarze w Poznaniu sprzęt.

O sprawie poinformował jeden z mieszkańców kamienicy przy ulicy Kraszewskiego w Poznaniu, który skontaktował się z operatorem. W pożarze spłonął nie tylko jego dobytek, ale również sprzęt użyczony przez operatora na czas trwania umowy. Za „zniszczenie” routera i zasilacza Polak ma zapłacić operatorowi 300 złotych. Poszkodowany miał skontaktować się z Netią i przedstawić swoją sytuację, a mimo to usłyszeć takie stanowisko.

Dodał, iż gdyby poczekał jeszcze kilka dni, nie mógłby zrezygnować z umowy. Wtedy musiałby zapłacić… niemal 2000 złotych kary za wcześniejsze zerwanie umowy.

Czy ktoś mógłby dopomóc nam, jak i innym mieszkańcom, którzy będą się mierzyć z wyłączeniem usług od Netii? Skontaktowałem się z infolinią, okazało się, iż wszystkie nasze umowy cały czas realizowane są i potrzebujemy indywidualnie wnioskować o rezygnację z usług. I tutaj pojawiają się schody, otóż wszyscy jesteśmy zobligowani do zwrotu sprzętu, który i tak spłonął. A w przypadku rezygnacji z umowy w trakcie jej trwania, także do zapłaty umownych kar. Według zdobytych informacji, jako osoba, która zniszczyła modem i zasilacz, zapłacę jedynie 300zł. Ale od połowy września miałem przejść na nową umowę. Gdybym poczekał z załatwianiem spraw jeszcze 6 dni, nie mógłbym zrezygnować z umowy i pozostałoby mi już do zapłacenia blisko 2000zł kary za wcześniejsze zerwanie umowy. Próby omówienia problemu z działem reklamacji spotkały się ze ścianą. Potrzebujemy pomocy

– napisał jeden ze zrozpacznych mieszkańców spalonej kamienicy.

Zapewne po serii publikacji w mediach ktoś w firmie Netia pójdzie po rozum do głowy i wyda decyzję o odstąpieniu od nakładania kar na ofiary pożaru w Poznaniu. Oby.

Może warto dać znać firmie Netia w mediach społecznościowych, jak powinno postępować się w podobnych sytuacjach?

Wyciek z 3mk Protection. Twoje dane mogą być zagrożone
Netiapolskaroutery
Idź do oryginalnego materiału