Logitech POP Icon Combo – recenzja. Zestaw, który ma styl, ale i pewne niedociągnięcia

2 miesięcy temu

Logitech, znany producent sprzętu peryferyjnego do komputerów, wprowadził do swojej oferty kolejną klawiaturę bezprzewodową – Logitech POP Icon Keys. Ta klawiatura trafiła do mnie w zestawie z myszą Logitech POP Mouse, znanym jako Logitech Pop Icon Combo, a zatem sprawdziłam, co takiego ma do zaoferowania. Zapraszam do lektury!

Specyfikacja

Logitech POP Icon Keys to bezprzewodowa klawiatura membranowa, dysponująca łącznością Bluetooth i kompatybilna z transmiterem Logi Bolt. Urządzenie to charakteryzuje się bogactwem klawiszy funkcyjnych, brakiem bloku numerycznego, zasilaniem z użyciem baterii AAA oraz kompatybilnością z mnóstwem systemów operacyjnych.

Klawiaturę Logitech POP Icon Keys można kupić solo, w cenie 259 złotych, bądź w zestawie Logitech Pop Icon Combo zawierającym bezprzewodową mysz POP Mouse i kosztującym 369 złotych. Pełną specyfikację tych urządzeń umieściłam poniżej.

Logitech Pop Icon Combo:

Pierwsze wrażenia

Zestaw Logitech POP Icon Combo poza klawiaturą POP Icon Keys i myszą POP Mouse zawiera jedynie komplet potrzebnych baterii i dokumentację produktu oraz niezbędne papierowe i foliowe zabezpieczenia. O dziwo jego częścią nie jest transmiter Logi Bolt. jeżeli chcemy z niego korzystać, trzeba go zakupić oddzielnie.

Klawiatura POP Icon Keys i mysz POP Mouse trafiły do mnie w kolorze biało-pomarańczowym, w którym klawiatura zawiera pomarańczowe akcenty, a mysz jest kompletnie biała. Zestaw jest też jednak dostępny w trzech innych barwach – liliowo-białej, grafitowo-zielonej oraz różowo-białej. No cóż, dobrze iż w tej kwestii nie jest nudno.

Klawiatura nie zajmuje na biurku zbyt dużo miejsca, co wynika z faktu, iż nie posiada bloku numerycznego. Jest też bardzo płaska, przez co nie musimy przesadnie zginać nadgarstków, podczas pisania na niej. Nie każdy będzie zadowolony jednak z faktu, iż nie ma ona nóżek, które pozwalałyby zmienić jej kąt nachylenia. Od spodu znalazły się jednak na szczęście antypoślizgowe stopki.

Płaskie są również klawisze klawiatury, oznaczenia których niestety nie są w nie wtłoczone, a umieszczone na wierzchu. Logitech najwyraźniej ponownie sięgnął tu po metodę tampondruku, a to oznacza, iż te oznaczenia prędzej czy później się zetrą.

Mysz POP Mouse jest lekka, ale jej kształt i rozmiary to zaprzeczenie ergonomii. Nie wyobrażam sobie z korzystać z takiej myszy godzinami, ponieważ użytkowanie jej po prostu nie jest wygodne. I mysz, i klawiatura są wykonane w większości z tworzywa sztucznego. Z wyjątkiem nadruków o wątpliwej trwałości ich jakość wykonania nie budzi natomiast zastrzeżeń.

Abym mogła zacząć korzystać obydwu omawianych urządzeń, musiałam wykonać krótki szereg prostych czynności – które polegały jedynie na wyjęciu sprzętu pudełka, pozbyciu się wspomnianych zabezpieczeń, umieszczeniu go na biurku i sparowaniu go komputerem. Domyślnie przełączniki zasilania były w pozycji ON, a więc gdy baterie zasilające wskoczyły na swoje miejsce, i klawiatura i mysz pojawiły się w ustawieniach Bluetooth mojego peceta. Przystąpiłam więc od razu do parowania, które w przypadku klawiatury sprowadzało się do wpisania pinu wyświetlonego na ekranie, a w przypadku myszy tylko do kliknięcia na nazwę urządzenia w menu szybkich ustawień.

I klawiaturę, i mysz możemy sparować z trzema urządzeniami. Przełączanie się między tymi urządzeniami jest błyskawiczne dzięki przyciskom Easy-Switch.

Aplikacja Logi Options+

Jak wiele innych urządzeń Logitech, klawiatura i mysz wchodzące w skład zestawu Logitech POP Icon Combo współpracują na komputerach z systemem Windows i macOS z aplikacją Logi Options+. W aplikacji tej sprawdzimy stan naładowania obydwu urządzeń, zaktualizujemy ich oprogramowanie układowe, a także zmienimy wiele ich ustawień.

Zarówno klawiatura, jak i mysz posiadają przyciski, funkcje których Logi Options+ pozwala spersonalizować, choć oczywiście w przypadku klawiatury jest ich znacznie więcej. Przyciski programowalne w Logitech POP Icon Combo to już bowiem nie tylko klawisze F4-F12, ale też klawisze home, end, pg up i pg dn oraz ins i jeszcze jeden dodatkowy. Możemy sprawić nawet, by jeden z tych klawiszy otwierał ChatGPT albo Windows Copilot.

W Logi Options+ sprawdzimy też, jakie z jakimi urządzeniami sparowaliśmy klawiaturę i mysz, zmienimy czułość myszy (niestety z użyciem skali procentowej) oraz skorzystamy z funkcji takich jak Logi Flow, która pozwala płynnie przenosić pliki między różnymi komputerami, a także Smart Actions, która umożliwia automatyzację powtarzalnych zadań poprzez używanie predefiniowanych makr.

Komfort pracy

Skoro to klawiatura POP Icon Keys jest główną bohaterką zestawu POP Icon Combo, najpierw opowiem Wam, jak to na niej się pracuje. Przede wszystkim doceniłam to, iż klawisze tego urządzenia są kwadratowe, posiadają delikatne zagłębienia oraz iż dzielą je dość duże odstępy. Dzięki zagłębieniom palce się z nich nie ześlizgują, a przez odstępy trudno jest nacisnąć kilka klawiszy na raz. jeżeli chodzi o kształt, to mnie w klawisze kwadratowe po prostu trafia się łatwiej niż klawisze okrągłe, ale to może być kwestią preferencji.

Klawisze omawianego urządzenia pracują miękko i mają niski skok oraz wyraźny punkt aktywacji, a po kliknięciu gwałtownie wracają do położenia wyjściowego. Można więc pisać na niej gwałtownie i sprawnie, zwłaszcza gdy już przyzwyczaimy się do jej układu. Trochę nie podobało mi się to, iż lewy Shift jest na niej malutki, podobnie jak klawisze Alt i Ctrl.

Najbardziej przeszkadzało mi jednak to, iż POP Icon Keys nie ma podświetlenia. To utrudnia pisanie na klawiaturze wieczorem i w nocy, gdy nie chcemy rozświetlać całego pomieszczenia sztucznym światłem.

Korzystanie z myszy POP Mouse było zdecydowanie gorszym doświadczeniem. Jej przyciski klikają bowiem bardzo cicho, ale są zbyt czułe. Niejednokrotnie zdarzało mi się przypadkowo naciskać LPM dwukrotnie. Z kolei o nieergonomicznym kształcie tego sprzętu już wspominałam.

Bateria

Producent deklaruje, iż klawiatura POP Icon Keys powinna być w stanie działać na pojedynczym zestawie baterii choćby przez 36 miesięcy, a mysz POP Mouse choćby przez 24 miesiące. Oczywiście fizycznie nie miałam możliwości weryfikacji tych stwierdzeń, a więc nie pozostaje nam nic innego, jak w nie wierzyć.

Na wypadek gdyby sprzęt się rozładował, wystarczy mieć pod ręką odpowiedni zestaw baterii, by w razie potrzeby móc dokonać ich szybkiej wymiany.

Podsumowanie

Zestaw Logitech POP Icon Combo wywołał u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony klawiatura to dobrze wykonany i dobrze wyglądający produkt, na którym pisze się wygodnie. Brak podświetlenia wyklucza ją jednak z listy urządzeń, które chciałabym dla siebie zakupić. jeżeli miałabym wybrać klawiaturę z oferty Logitecha, także pozbawioną bloku numerycznego, to sięgnęłabym mimo wszystko po droższą MX Keys Mini lub MX Mechanical Mini.

Myszy takie jak POP Mouse po prostu nie są dla mnie. Pracuję i gram na komputerze godzinami, w parze z czym nie idą dobrze jej rozmiary i kształt. Taki gryzoń sprawdzi się w Twoim przypadku tylko wtedy, jeżeli korzystasz z komputera okazjonalnie. jeżeli jednak spędzasz przy nim dużo czasu, nie kupuj klawiatury POP Icon Keys w zestawie z gryzoniem. Zamiast tego wybierz klawiaturę i mysz oddzielnie.

Mocne strony:

  • Schludny wygląd
  • Ciekawe wersje kolorystyczne
  • Długi czas pracy na baterii
  • Kompatybilność z wieloma systemami i urządzeniami
  • Możliwość sparowania z trzema urządzeniami
  • Bogactwo klawiszy funkcyjnych
  • Kompaktowe rozmiary klawiatury
  • Łatwe przełączanie się między sparowanymi urządzeniami

Słabe strony:

  • Klawiatura bez podświetlenia
  • Brak transmitera Logi Bolt w zestawie
  • Nieergonomiczny kształt myszy
  • Oznaczenia klawiszy nadrukowane tampondrukiem mogą nie wytrzymać próby czasu
  • Brak opcji regulacji kąta nachylenia klawiatury
  • Zbyt czułe przyciski myszy
klawiaturyLogitechmyszy
Idź do oryginalnego materiału