„Supermicro jest podekscytowane współpracą z Fujitsu w celu dostarczania najnowocześniejszych serwerów i rozwiązań, które są wysokiej wydajności, energooszczędne i zoptymalizowane pod względem kosztów” – powiedział Charles Liang, prezes i dyrektor generalny Supermicro. „Systemy te zostaną zoptymalizowane pod kątem obsługi szerokiego zakresu obciążeń w środowiskach AI, HPC, chmurowych i brzegowych. Obie firmy skoncentrują się na ekologicznych projektach IT z energooszczędnymi architekturami, takimi jak PnP do szaf chłodzonych cieczą, aby zminimalizować wpływ technologii na środowisko uderzenie.”
W miarę ciągłego wzrostu wykorzystania sztucznej inteligencji zapotrzebowanie na pojemność centrów danych rośnie szybciej niż to, co jest w stanie zapewnić, a jednym z największych wyzwań jest skuteczne sprostanie rosnącym wymaganiom w zakresie zużycia energii. Innowacje w technologii chłodzenia cieczą już dziś uczyniły firmę Supermicro liderem branży w dostarczaniu rozwiązań chłodzenia cieczą. Głównym celem będzie połączenie wiedzy specjalistycznej Fujitsu i Supermicro w celu dalszego opracowywania rozwiązań chłodzenia cieczą do stosowania w szafach serwerowych.
Fujitsu i Supermicro połączą swoje możliwości techniczne i światowej klasy globalny zasięg, aby zaoferować wiodące na rynku portfolio serwerów. Podejście Supermicro Building Block do projektowania serwerów umożliwia szybkie budowanie i certyfikowanie szerokiej gamy serwerów pod kątem określonych obciążeń w domenach AI/HPC i obliczeniach ogólnego przeznaczenia, we wdrożeniach od centrów danych w chmurze po aplikacje brzegowe.
Ponadto, integrując najnowocześniejszy procesor Fujitsu „FUJITSU-MONAKA”, obie firmy osiągną doskonałą wydajność i energooszczędność, jednocześnie dążąc do wysokiej niezawodności, bezpieczeństwa i łatwości obsługi wraz z szeroką kompatybilnością oprogramowania, umożliwiając w ten sposób klientom wdrażanie ekologicznej sztucznej inteligencji infrastruktura. FUJITSU-MONAKA to procesor oparty na architekturze zestawu instrukcji Arm, wykorzystujący najnowocześniejszą technologię 2 nanometrów, którego dostawa ma nastąpić w 2027 r. Ta nowa technologia zastosowana w FUJITSU-MONAKA opiera się na wynikach uzyskanych w ramach projektu dofinansowanego przez Organizacja Rozwoju Nowej Energii i Technologii Przemysłowych (NEDO).
Współpraca obejmie także Fsas Technologies Inc., spółkę zależną Fujitsu, która będzie dostarczać na całym świecie rozwiązania generatywnej sztucznej inteligencji oparte na platformie AI, łączące produkty serwerowe GPU Supermicro z usługami wsparcia wdrożeniowego dla operatorów centrów danych i przedsiębiorstw.
„Współpraca pomiędzy Fujitsu i Supermicro to przełomowa inicjatywa, która przyspieszy innowacje w zakresie ekologicznych komputerów” – powiedział Vivek Mahajan, wiceprezes korporacyjny, CTO i CPO w Fujitsu. „Łącząc nasze technologie, umożliwimy powstanie wysokowydajnej, energooszczędnej infrastruktury systemów sztucznej inteligencji, napędzając ewolucję sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej (DX)”.
Jako dostawcy usług technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz infrastruktury centrów danych, Fujitsu i Supermicro uważają, iż promowanie ekologicznej infrastruktury sztucznej inteligencji, która zmniejsza zużycie energii i wpływ na środowisko w centrach danych, jest najwyższym priorytetem.