Direction9 stworzyło klawiaturę opartą na T9, która ułatwia pisanie na telewizorach

cyberfeed.pl 3 dni temu


Pisanie na telewizorze jest do niczego. Te długie i/lub zakodowane klawiatury ekranowe są zarówno uciążliwe w użyciu, jak i prawdziwym problemem dla wszystkich, kto chce tworzyć rzeczy dla swojego telewizora.

Na Targi CES 2025właśnie zapoznałem się z lepszym sposobem. Robi to firma o nazwie Kierunek 9który pracuje nad systemem od około roku i zaczyna się od bardzo starego sposobu pisania: T9. T9 powstał z konieczności, w czasach, gdy jedynymi przyciskami telefonów komórkowych były klawisze numeryczne. (Oto demonstracja dla niewtajemniczonych.) Telewizory są podobnie ograniczone przez pad kierunkowy — w przypadku większości dekoderów i telewizorów Smart TV nie ma innego sposobu pisania.

System Direction9 działa w ten sposób: wszystkie litery są ułożone w siatce liczbowej trzy na trzy, z wieloma literami przypisanymi do każdej cyfry, podobnie jak w przypadku T9. Po otwarciu klawiatury kursor domyślnie znajduje się na środku, a Ty klikasz w stronę litery, której szukasz. Za każdym razem, gdy klikniesz środkowy przycisk, aby wybrać literę, kursor przeskakuje z powrotem na środek, co oznacza, iż ​​zawsze tylko jedno lub dwa kliknięcia dzielą Cię od litery, której szukasz.

Możesz użyć klawiatury w trybie „inteligentnym”, który próbuje przewidzieć, jakiego słowa szukasz — kliknij przycisk „abc”, następnie przycisk „def”, a następnie ponownie przycisk „def”, a może cię odgadnąć pisali „łóżko”. Możesz także wyłączyć tę opcję i wpisać więcej manualnie: po kliknięciu „abc” pojawi się nowa tablica, która pozwala wybierać pomiędzy literami.

Pozostałe potrzebne klawisze — Enter, Spacja, Wstecz i tak dalej — są rozmieszczone po bokach tej siatki. Sztuczka Direction9 polega na tym, iż tak naprawdę nie musisz naciskać Enter, aby je wybrać; po prostu kliknij i kliknij przycisk Enter, a plik zostanie automatycznie przesłany.

Dyrektor generalny Direction9, Leon Chang, faktycznie pokazał wczesną wersję tej klawiatury na ubiegłorocznych targach CES. Mówi mi jednak, iż Direction9 prowadzi w tej chwili rozmowy z firmami, które chcą, aby jego klawiatura znalazła się w aplikacjach do przesyłania strumieniowego i telewizorach Smart TV; na razie jednak jest to przez cały czas czyste vaporware.

Cały proces wydaje się nieco skomplikowany, ale ogarnąłem go w 30 sekund, stojąc na stoisku Direction9 na targach CES Unveiled. Chang powiedział, iż zaletą systemu jest to, iż w końcu można się tego nauczyć, choćby bez patrzenia, i po minucie lub dwóch udało mi się to zrobić. Wydawało się, iż inteligentne oprogramowanie prognostyczne nie radzi sobie z bardziej skomplikowanymi słowami, takimi jak „Shogun”, ale ogólnie wydawało się, iż nie wie, czego szukam. Nie jest to doskonały system i z pewnością wymaga uczenia się, którego nie ma w przypadku przeciętnego rzędu liter na ekranie, ale jest to najszybszy system, jaki kiedykolwiek pisałem na telewizorze. To musi się na coś liczyć.



Source link

Idź do oryginalnego materiału