Nowa aplikacja od Apple sprawi, iż burza mózgów podczas pracy zdalnej będzie wygodniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Narzędzie Freeform udostępniono 13 grudnia dla najnowszych wersji systemów. Zatem użytkownicy iPhone’ów, iPadów i Maców z systemami iOS 16.2, iPadOS 16.2 oraz macOS Ventura 13.1 mogą z niej już korzystać. Freeform dostępny jest bezpłatnie.
Efektywna burza mózgów w zespołach zdalnych
Za sprawą Freeform użytkownicy sprzętów Apple’a mają możliwość korzystania z obszarów roboczych o szerokich możliwościach edycji. W czasie rzeczywistym zdalne zespoły mogą rysować, zapisywać, przeglądać i udostępniać sobie wzajemnie różne materiały. Narzędzie obsługuje różnorodne formaty plików z możliwością ich wyświetlania bezpośrednio na obszarze roboczym, zatem opcje edycji i współpracy są niemal nieograniczone.
Freeform zintegrowano z FaceTimem, aby zapewnić maksymalną wygodę w trakcie spotkań online. Ponadto aplikacja korzysta z przestrzeni iCloud, co pozwala jej na bieżącą synchronizację danych na wszystkich urządzeniach.
„Aplikacja Freeform otwiera przed użytkownikami iPhone’a, iPada i Maca niezliczone możliwości współpracy opartej na materiałach graficznych. Dzięki nieograniczonym obszarom roboczym, możliwości przesyłania różnych plików, integracji z iCloud i wielu opcjom współpracy aplikacja Freeform tworzy współużytkowaną przestrzeń do burzy mózgów. Użytkownicy mogą z niej korzystać z dowolnego miejsca” – stwierdza Bob Borchers, wiceprezes Apple w pionie Worldwide Product Marketing.
Praca koncepcyjna bez ograniczeń
Tablica Freeform to nieograniczony obszar roboczy, który można dowolnie edytować. Tablica rozszerza się w miarę dodawania nowych treści, a więc narzędzie świetnie się sprawdzi w grupowej pracy koncepcyjnej. Dzięki niemu gromadzenie pomysłów w jednym miejscu będzie równie dostępne dla wszystkich uczestników spotkania. Freefrom posiada dodatkowo wbudowane gesty, które sprawiają, iż praca przebiega jeszcze sprawniej i bardziej intuicyjnie.
W aplikacji możemy zamieścić pliki wideo, audio, PDF-y, łącza do stron oraz lokalizacji na mapach, a także różne kształty (ponad 700 znajdujących się w bibliotece) i naklejki. Przydatną funkcją jest również możliwość wstawiania obrazów dzięki aparatów iPhone’a lub iPada. Elastyczność narzędzia pozwala również na szybkie zamieszczanie plików dzięki funkcji drag-and-drop z folderów na urządzeniu.