Audigo system profesjonalnych mikrofonów, do Twojego iPhone’a

3 dni temu
Zdjęcie: Audigo


Bycie internetowym twórcą nigdy nie było tak łatwe jak obecnie. Kolejna firma próbuje ułatwić pracę wszystkim tym, którzy oczekują lepszego brzmienia w swoich materiałach. Audigo to zewnętrzny mikrofon, który stworzono do współpracy ze telefonami.

Wiele osób zadowala się jakością, którą oferują telefony. Dziś iPhonem, można nagrać teledysk albo wykonywać reporterskie zdjęcia na olimpiadzie. Nic więc dziwnego, iż firmy jak Audigo chcą pomoc tworzyć jeszcze lepsze materiały.

Audigo, czyli system mikrofonów dla iPhone'a

Wiele osób ogranicza się więc do iPhone'a. Chociaż mikrofony wbudowane w telefon Apple są całkiem dobre, to charakterystyka nagrania często pozostawia wiele do życzenia. Powodem jest często kiepskie audio, na które wpływ ma odległość od źródła, hałas pochodzący z otoczenia lub inne przeszkody. https://dailyweb.pl/testuje-shure-movemic-two-receiver-kit-i-musze-przyznac-ze-ten-sprzet-robi-wrazenie/ Wiele osób decyduje się więc na zewnętrzne mikrofony. Sam kupiłem niedawno przewodowego Sennheisera, kończę recenzję Shure MoveMic, a na dokładkę w piątek kurier przywiózł też podobny wynalazek od firmy Saramonic. Można więc powiedzieć, iż takie systemy mikrofonów ciągle są w kręgu moich ostatnich zainteresowań. Dlatego pewnie zwróciłem uwagę na Audigo. To amerykańska firma, którą w 2019 roku założył Armen Nazarian — były inżynier Tesli, a prywatnie zapalony perkusista. Jak to często bywa, pomysł narodził się z frustracji. Zdaniem Armena na rynku brakuje urządzeń, które w prosty sposób pozwolą nagrywać dźwięk w studyjnej jakości. W ten sposób postanowił on stworzyć system dla ludzi, którzy chcą się poświęcić pasji tworzenia, a nie wielogodzinnej obróbce powstałego materiału. Audigo to bezprzewodowy mikrofon z łącznością Bluetooth oraz Wifi. Podobnie jak inne takie urządzenia łączy się on ze telefonami (na razie tylko z iPhonem, apka na Androida jest w przygotowaniu). Może on też działać w trybie multi point, parując się 3 innymi głośnikami — zapisując oddzielnie ścieżki dźwięku. Jak łatwo się wiec domyśleć, to idealne rozwiązanie dla początkujących zespołów i artystów. Za Audigo przemawia też interesująca konstrukcja oparta na dwóch pojemnościowych mikrofonach dynamicznych, o charakterystyce kardioidalnej. Urządzenie w kształcie kostki ma też wbudowany akumulator pozwalający na działanie przez 6 godzin oraz 32 GB pamięci na zapisywane dane. To ostatnie potrzebne ze względu na to, iż Audigo tworzy zapasowe nagranie, które można wykorzystać gdyby z jakiegoś powodu wystąpił problem z łącznością ze telefonem. Mocną stroną sprzętu jest też dodatkowa, zaawansowana aplikacja Audigo. Pozwala ona na sterowanie scenami mikrofonów, ich indywidualną korekcję. Dodatkowo dysponuje ona możliwościami kompresji, trymowania, automatycznego dopasowywania kanałów oraz usuwania zniekształceń, zakłóceń i innych wad nagrania. Audigo kosztuje 249 dolarów (około 990 zł). Możliwe jest Jadnak kupno wielopaków - 2 sztuk w cenie 473 dolarów (około 1885 zł), 3 sztuk w cenie 697 dolarów (około 2 780 zł) oraz 4 sztuk w cenie 896 dolarów (około 3 570 zł). Więcej informacji na stronie Audigo.
Idź do oryginalnego materiału