ASUS prezentuje najnowocześniejsze monitory, laptopy i rozwiązania komputerowe ProArt do zastosowań AI, produkcji wirtualnej i obróbki wideo w 8K HDR

satinfo24.pl 3 miesięcy temu

Weź udział w eventach ProArt Masters’ Talks, odkryj najnowsze produkty ProArt i obejrzyj demonstracje na żywo w hali nr 2, na stoisku nr A29 w RAI Amsterdam w Holandii.

ASUS na targach IBC 2024: Odwiedź stoisko #A29 w hali 2, aby osobiście przekonać się o korzyściach zapewnianych przez nasze najnowsze rozwiązania dla twórców treści i uczestniczyć w prelekcjach ProArt Masters’ Talks.

ProArt Masters’ Talks: Uzyskaj cenne informacje od ekspertów branżowych z najpopularniejszych tematów, takich jak generatywna sztuczna inteligencja, produkcja wirtualna i 8K HDR.

Wszechstronne narzędzia dla twórców: W ofercie monitorów 4K znajdują się modele ProArt Display PA32UCE i PA27UCGE z wbudowaną kalibracją oraz rozwiązaniem ProArt CaliContrO MCA02.

Firma ASUS ogłosiła dzisiaj swój udział w nadchodzących targach IBC 2024 pod tematem przewodnim – „A Glimpse into Tomorrow’s Tech” – Spojrzenie na technologię jutra. Odwiedzający stoisko ASUS (hala 2, stoisko nr A29 w RAI Amsterdam) będą mogli wziąć udział w ProArt Masters’ Talks, w których prelegentami będą eksperci branżowi z renomowanej firmy Scan Computers, a także profesjonalny filmowiec Bas Goossens, profesjonalny starszy instruktor Leon Barnard oraz współzałożyciel i dyrektor generalny spółki Redshark Media, Matt Gregory.

Ponadto podczas targów IBC w dniach od 13 do 16 września 2024 r. firma ASUS zaprezentuje szereg najnowocześniejszych technologii idealnych dla użytkowników profesjonalnych. Oferta obejmuje między innymi: ProArt Display PA32KCX – pierwszy na świecie profesjonalny monitor 8K mini LED, ProArt Display OLED PA32UCDM udostępniający twórcom matrycę 4K QD-OLED, ProArt Display 5K PA27JCV oraz kalibrator typu trzy w jednym ProArt CaliContrO MCA02 dla zagwarantowania wysokiej dokładności odwzorowania kolorów, a także ProArt Display PA32UCE i PA27UCGE – najnowsze monitory 4K z wbudowanymi rozwiązaniami kalibracji. Na stoisku zostaną również zaprezentowane najnowsze laptopy i stacje robocze ASUS z obsługą sztucznej inteligencji.

Wszyscy odwiedzający mają zapewnioną możliwość zapoznania się z przyszłościowymi rozwiązaniami do tworzenia treści poprzez praktyczne doświadczenia i demonstracje przełomowych innowacji.

Zainspiruj się rozwiązaniami ProArt na targach IBC 2024

W dniach 14 i 15 września podczas targów IBC 2024 różni doświadczeni twórcy, którzy profesjonalnie zajmują się pracą kreatywną, podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat branży w serii dyskusji pod hasłem „ProArt Masters’ Talks”. Do zaproszonych ekspertów i tematów należą:

Leon Barnard, starszy instruktor i specjalista ds. przepływów pracy w Team 2 Films, który omówi rozwiązania monitorowania w jakości HDR w oprogramowaniu DaVinci Resolve.

Bas Goossens, filmowiec z Ministry of Frames, który opowie, jak optymalnie opanować proces nagrywania i obróbki filmów w rozdzielczości 8K.

Matt Gregory, współzałożyciel i dyrektor generalny RedShark Media, który podzieli się branżowymi spostrzeżeniami w zakresie wolumetrii 3D w produkcji wirtualnej.

Daniel Parkinson, dyrektor ds. współpracy w SCAN Computers, podzieli się swoimi przemyśleniami na temat rozwiązań sprzętowych w kontekście generatywnej sztucznej inteligencji.

Najlepsze innowacje w zakresie monitorów

Aby zaspokoić potrzeby twórców treści poszukujących monitora 4K zapewniającego dokładność odwzorowania kolorów na poziomie profesjonalnym, firma ASUS oferuje najnowsze modele ProArt Display PA32UCE i ProArt Display PA27UCGE. Te monitory 4K HDR o przekątnej ekranu 32″ i 27″ i jasności 600 nitów zapewniają pięknie nasycone i dokładnie odwzorowane kolory, pokrywając w 98% przestrzeń kolorów DCI-P3. Są one fabrycznie skalibrowane do średniej wartości ΔE na poziomie poniżej 1. Oba monitory są wyposażone w rozwiązania ASUS Light Sync, w tym czujnik oświetlenia otoczenia oraz czujnik podświetlenia. Czujnik podświetlenia automatycznie rozjaśnia ekran podczas uruchamiania, zapewniając jasny obraz i niezawodną jakość wyświetlania kolorów. Czujnik oświetlenia otoczenia automatycznie dostosowuje przestrzeń kolorów monitora w oparciu o oświetlenie otoczenia, zapewniając realistyczne kolory w każdym otoczeniu. Oba monitory obsługują wiele formatów metadanych HDR, w tym HLG i HDR10. Ponadto ProArt Display PA27UCGE charakteryzuje się częstotliwością odświeżania 160 Hz, która gwarantuje niezwykle płynne efekty podczas oglądania.

Wbudowany, ruchomy kolorymetr typu flip ułatwia stałe utrzymanie profesjonalnej dokładności tych monitorów przez długi czas, a ponadto oba modele obsługują automatyczną kalibrację / samokalibrację, aby odchylenia w odwzorowaniu kolorów nigdy nie zakłócały Twojego procesu pracy twórczej. Monitory ProArt Display PA32UCE i PA27UCGE zapewniają wyjątkowo komfortowe wrażenia wizualne dzięki technologii ASUS LuxPixel, pakietowi najnowszych innowacji, w tym technologii przeciwodblaskowej i antyrefleksyjnej (Anti Glare, Low-Reflection – AGLR), aby znacznie zminimalizować rozpraszające odbicia światła otoczenia. Dzięki technologii LuxPixel twórcy mogą wprowadzać swoje inspiracje w życie i cieszyć się wyjątkową dokładnością kolorów co do jednego piksela oraz ostrymi detalami podczas długich sesji pracy twórczej.

Szeroki zakres opcji połączeń, w tym DisplayPort przez USB-C® z dostarczaniem zasilania z mocą 96 W, DisplayPort, HDMI® oraz koncentrator USB, pozwalają na bezproblemową integrację w dowolnym procesie roboczym.

Na stoisku ProArt odwiedzający będą mogli zapoznać się z pierwszym na świecie monitorem mini LED 8K HDR – ProArt Display 8K PA32KCX. To 32-calowe cudo techniki oferuje rozdzielczość 8K (7680 x 4320) i wartość Delta E poniżej 1, zapewniając niezrównaną dokładność odwzorowania kolorów. Uczestnicy mogą również wykonywać gradację kolorów treści 8K dzięki panelu systemu DaVinci Resolve i wyświetlać podgląd na monitorze ProArt Display 8K PA32KCX. Ponadto można podziwiać monitor 4K QD-OLED przeznaczony dla twórców treści – ProArt Display OLED PA32UCDM, jak i ProArt Display 5K PA27JCV o niesamowitej rozdzielczości 5120 x 2880 i matrycy o wysokiej liczbie pikseli na cal (218 PPI) z niezrównaną wyrazistością i dokładnością odwzorowania kolorów.

Aby utrzymać tę niezrównaną precyzję, monitor ProArt Display 5K PA27JCV można sparować z innowacyjnym kalibratorem typu „trzy w jednym” ProArt CaliContrO MCA02. To zaawansowane narzędzie nie tylko kalibruje monitor, ale także bezproblemowo łączy się z monitorem, zapewniając bezpośredni dostęp przez menu ekranowe (OSD) do dokonywania szybkich regulacji. Ponadto umożliwia natychmiastowe i precyzyjne sterowanie skrótami poleceń w różnych aplikacjach do pracy kreatywnej, usprawniając proces pracy twórczej.

ProArt rozszerza ofertę monitorów SDI o model ProArt Display PA16USV. Ten 15,6-calowy monitor oferuje rozdzielczość 4K z wysokimi specyfikacjami 282 PPI i 12G SDI. Regulowana podpórka, dwa otwory na statyw i możliwość montażu ściennego w standardzie VESA sprawiają, iż urządzenie to idealnie nadaje się do wykonywania podglądów na żywo i odtwarzania na planie zdjęciowym. Odwiedzający targi IBC 2024 będą mieli okazję zobaczyć na stoisku ASUS ProArt demonstrację pełnego przepływu pracy na planie zdjęciowym, z materiałem filmowym na żywo nagrywanym kamerą RED V-RAPTOR 8K, gradacją wideo w oprogramowaniu DaVinci Resolve za pośrednictwem systemu NUC wraz z podglądem w czasie rzeczywistym na monitorach ProArt Display PA24US i PA16USV.

ProArt X870E-Creator WiFi

Użytkownicy profesjonalnie zajmujący się twórczością kreatywną, jak na przykład inżynierowie, projektanci, filmowcy, animatorzy oraz twórcy gier zyskają dzięki korzyściom zapewnianym przez najnowsze technologie AI. Dla tych użytkowników, ProArt X870E-Creator WiFi będzie idealnym rozwiązaniem. Ta wydajna płyta główna oferuje zestaw najnowocześniejszych funkcji precyzyjnie dostosowanych do potrzeb twórców treści. Model ten jest gotowy do przyspieszenia procesów pracy, udostępniając ogromną przepustowość, najwyższą szybkość oraz wyjątkową sprawność energetyczną oferowaną przez moduły RAM najnowszej generacji DDR5. Dzięki połączeniom PCIe® 5.0 płyta główna ProArt X870E-Creator WiFi umożliwia instalowanie najszybszych dysków SSD i układów graficznych nowej generacji. Ta płyta główna jest wyposażona w nie tylko jedno, ale dwa gniazda PCIe 5.0 x16. Mogą one pracować w konfiguracji x8/x8, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać korzyści zapewniane przez parę kart graficznych. Ponieważ wiele zastosowań z zakresu pracy kreatywnej i aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję może w pełni wykorzystywać najwyższe dostępne prędkości transferów, ta płyta główna jest wyposażona w cztery wbudowane gniazda M.2, z których dwa są podłączone przez interfejs PCIe 5.0.

ProArt X870E-Creator WiFi oferuje również bogate opcje sieciowe. Port Ethernet 10G Marvell AQtion zapewnia wysoką przepustowość do dostępu do zasobów w sieci lokalnej, na przykład do urządzeń NAS. Dodatkowo płyta obsługuje Wi-Fi 7 i jest wyposażona w port Intel® 2,5G Ethernet.

Wielu twórców treści korzysta z szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych w swoich stacjach roboczych. ProArt X870E-Creator WiFi zapewnia łączność najwyższej klasy, która jest wymagana w systemie tego typu, oferując dwa wbudowane porty USB4®, szeroki wybór szybkich portów USB oraz gniazdo do portu USB 20G na panelu przednim z technologią USB Power Delivery 3.0 z mocą 30 W oraz technologią Quick Charge 4+.

Twórcy często potrzebują komputera, który podczas spotkań z klientami będzie emanował profesjonalizmem. Płyta główna ProArt X870E-Creator WiFi wyróżnia się wyrafinowanym, eleganckim stylem ze stonowaną kolorystyką i minimalistycznymi elementami wzornictwa. Idealnie pasuje do całego ekosystemu ProArt z obudowami komputerowymi, układami chłodzenia wodą typu AiO, kartami graficznymi i innymi rozwiązaniami. Ponadto na stoisku ASUS będziemy gościć cenionych partnerów programu Powered by ASUS, jak np. Azerty, Alternate i Scan, którzy zaprezentują, w jaki sposób ich systemy Powered by ASUS zapewniają rozwiązania indywidualnie dostosowane do zróżnicowanych wymagań związanych z twórczością kreatywną.

Odwiedzający stoisko ASUS będą mogli zapoznać się ze statyczną demonstracją, aby zrozumieć harmonię języka projektowania całego ekosystemu ProArt, a także zobaczyć najnowszą płytę główną ProArt X870E-Creator WiFi i kompaktową kartę graficzną ProArt GeForce RTX 4080 SUPER opracowaną do procesów tworzenia treści opartych na sztucznej inteligencji.

Pro WS WRX90E-SAGE SE

Płyta główna Pro WS WRX90E-SAGE SE oferuje wyjątkową szybkość, kompatybilność i stabilność dostosowaną do potrzeb procesów tworzenia treści, rozwoju programowania, uczenia maszynowego i nie tylko. Procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX dysponujące 32 stopniami zasilania (stopnie zasilania w konfiguracji 32+3+3+3) i maksymalnie 96 rdzeniami zapewniają użytkownikom profesjonalnym wydajność, jakiej potrzebują do obsługi najnowocześniejszych aplikacji.

Oferując wbudowane złącza zasilania PCIe zapewniające dodatkową obsługę kilku kart graficznych, aktywne chłodzenie radiatorów VRM, porty USB 40 Gb/s, złącze SlimSAS i wbudowany układ BMC, płyta główna Pro WS WRX90E-SAGE SE sprawdza się w szerokiej gamie scenariuszy zastosowań i branż. Urządzenie wyróżnia się niezwykle szybką łącznością dzięki siedmiu gniazdom PCIe 5.0 x16, dwóm portom LAN 10G, czterem gniazdom M.2, dwóm tylnym gniazdom USB4® 40 Gb/s Type-C® oraz obsłudze złącza SlimSAS NVMe®. Obsługuje także moduły pamięci ECC R-DIMM DDR5 o pojemności do 2 TB (1DPC) i wyróżnia się solidną konstrukcją układów zasilania i chłodzenia, wyposażoną we wspomniane stopnie zasilania z dwoma 8-pinowymi złączami zasilania do procesora, solidnym chłodzeniem układu VRM, radiatorami chipsetu i M.2 z aktywnym chłodzeniem wentylatorami oraz podkładką termiczną M.2.

ExpertCenter Pro ET900A X9

ExpertCenter Pro ET900A X9 to profesjonalne stacje robocze wyposażone w procesory z serii AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX, pamięć DDR5 ECC R-DIMM, dwie karty sieciowe LAN 10G oraz maksymalnie cztery karty graficzne NVIDIA® Quadro RTX. Obsługują do czterech gniazd M.2 PCIe 5.0, cztery porty SATA 6 Gb/s, USB Type-C 40 Gb/s i 20 Gb/s, jednostkę zasilającą Titanium o mocy do 2000 W oraz oprogramowanie ASUS Control Center Express.

Laptopy Advanced AI do pracy kreatywnej

Laptopy z serii ASUS ProArt AI z oferty na rok 2024 zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić każdemu twórcy – czy to zwykłym użytkownikom, twórcom treści na świeżym powietrzu, czy też profesjonalistom – przekształcanie najważniejszych momentów z życia w utrwalone cyfrowo historie. Lekkie, wytrzymałe i wydajne laptopy pozwalają użytkownikom tworzyć w dowolnym miejscu – szybciej i bardziej inteligentnie.

Nowe laptopy ProArt to ponadto komputery Copilot+ wyposażone w opracowane przez ASUS aplikacje StoryCube i MuseTree. Umożliwiają one bardziej inteligentne i usprawnione procesy kreatywne, które są napędzane w pełni lokalnie przetwarzaną sztuczną inteligencją.

ProArt P16

16-calowy ProArt P16 to superwydajne urządzenie do pracy kreatywnej w podróży, charakteryzujące się smukłą, czarną obudową o grubości 14,9 mm i niską wagą 1,85 kg. Urządzenie jest wyposażone w układ NPU 50 TOPS zintegrowany z procesorem AMD Ryzen AI 9 HX 370 i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070 w wersji laptopowej, co zapewnia wydajność 321 TOPS na potrzeby zaawansowanych przepływów pracy z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Procesor graficzny RTX 4070 zapewnia szybszą pracę w aplikacjach 2D i 3D, procesach obróbki wideo i streamingu, w tym w oprogramowaniu NVIDIA AI, takim jak NVIDIA Broadcast, RTX Video i demo technologii ChatRTX.

ProArt PX13

13-calowy ProArt PX13 oferuje połączenie doskonałej mobilności i wszechstronności z wydajnością porównywalną z modelem P16. Urządzenie waży zaledwie 1,38 kg i jest wyposażone w zawias 360°, który umożliwia ustawienie go w różnych trybach: w trybie laptopa, „namiotu”, „na podstawce” czy też w trybie tabletu. Monitor 3K ASUS Lumina OLED zapewnia oszałamiające efekty wizualne. Oprócz ultraszybkiej łączności Wi-Fi 7 dostępne są liczne porty wejścia/wyjścia, w tym dwa porty USB4 40 Gb/s do szybkiego ładowania i podłączania zewnętrznych monitorów, złącze HDMI 2.1 FRL oraz czytnik kart MicroSD UHS-II do szybkiego przesyłania danych z kamer sportowych.

ProArt PZ13

Ultrakompaktowy ProArt PZ13 waży zaledwie 0,85 kg i zapewnia maksymalną mobilność w połączeniu z wysoką wydajnością. Dysponuje procesorem Snapdragon X Plus z obsługą sztucznej inteligencji, ekranem 3K ASUS Lumina OLED oraz funkcją Copilot+ PC AI. Odłączana klawiatura umożliwia płynne przełączanie między trybami tabletu i laptopa. Umożliwiająca długi czas pracy bateria o pojemności 70 Wh, klasa ochrony IP52 zapewniająca odporność na kurz i wodę oraz gniazdo na karty SD z adapterem microSD – wszystko to sprawia, iż urządzenie jest idealnym wyborem dla wszystkich twórców ceniących sobie mobilność.

Każdy z tych laptopów został zaprojektowany tak, aby optymalnie wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji, zapewniając użytkownikom profesjonalnie zajmującym się twórczością wydajność na najwyższym poziomie. Odwiedzający stoisko ASUS na targach IBC 2024 będą mieli okazję wypróbować dwie nowe, ekskluzywne aplikacje AI firmy ASUS na laptopach ProArt – StoryCube i MuseTree, które są oparte na sztucznej inteligencji przetwarzanej przez układy NPU i GPU. StoryCube to innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie do inteligentnego zarządzania plikami. Niektóre z jego głównych funkcji zostały opracowane jako funkcje pomocnicze dla użytkownika, takie jak importowanie i eksportowanie plików, wyszukiwanie, filtrowanie i katalogowanie multimediów. Aplikacja ta wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania typów scen lub konkretnych twarzy i może znacznie usprawnić przeglądanie lub wyszukiwanie treści w nagraniach. Ponadto inteligentne funkcje obróbki i generowania oparte na sztucznej inteligencji umożliwiają automatyczne tworzenie wciągających filmów z kolekcji plików, a także przycinanie i kadrowanie całych zbiorów filmów i obrazów.

Inną przydatną aplikacją do pracy kreatywnej jest MuseTree. To opracowane przez firmę ASUS narzędzie jest oparte na generatywnej sztucznej inteligencji i może służyć zarówno jako źródło inspiracji, jak i narzędzie do projektowania oraz biblioteka zasobów. Wykorzystuje wbudowany procesor AI, aby zapewnić dostęp do mocy generatywnej sztucznej inteligencji bez konieczności połączenia z chmurą, zwiększając kreatywność choćby wtedy, gdy połączenie z Internetem nie jest dostępne.

ASUS NUC 14 Pro AI: Kompaktowe i superwydajne rozwiązanie AI

ASUS NUC 14 Pro AI jest wyrazem przełomowego postępu w technologii mini PC NUC z AI. Wykorzystując najnowszy procesor Intel® Core Ultra 9 (z serii 2), zapewnia wyjątkową wydajność dzięki konfiguracji wieloarchitekturowej CPU, GPU i NPU, osiągając 120 TOPS łącznie w całej platformie. Jego potężny procesor NPU zapewnia wydajność do 48 TOPS i znacznie zwiększa możliwości przetwarzania sztucznej inteligencji, zapewniając trzykrotnie większą wydajność AI w najnowocześniejszych aplikacjach w porównaniu z procesorami Intel poprzedniej generacji.

ASUS NUC 14 Pro AI wyróżnia się kompaktową obudową o objętości poniżej 0,6 l i wysokości zaledwie 34 mm, oferując połączenie wysokiej wydajności z oszczędzającą miejsce konstrukcją, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań w handlu i do obliczeniowych rozwiązań brzegowych. Oferuje podwojone możliwości graficzne wraz z innowacyjnym, zintegrowanym rozwiązaniem LPDDR5x, zapewniając wysoką wydajność i stabilność w szerokim zakresie scenariuszy IoT.

ASS NUC 14 Pro AI zapewnia niezawodną pracę 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, oferując zaawansowane zarządzanie temperaturą i zgodność z kryteriami standardu sprawności energetycznej EPEAT Climate+. Ponadto zapewnione jest bezpieczeństwo dzięki takim funkcjom, jak Secure Boot, rozpoznawanie odcisków palców oraz wbudowany moduł Trusted Platform Model (TPM). Wbudowane głośniki i mikrofony obsługują polecenia głosowe, a funkcje ASUS Control Center Remote Management i Microsoft Windows Autopilot usprawniają operacje IT i proces wdrażania urządzeń. Ponadto inteligentne chłodzenie gwarantuje maksymalną wydajność przy dużych obciążeniach, a konstrukcja niewymagająca użycia narzędzi ułatwia wymianę komponentów. Dzięki wyjątkowej wydajności i niezawodności NUC 14 Pro AI jest idealnym rozwiązaniem AI do wymagających zastosowań profesjonalnych.

Łączność sieciowa nowej generacji do zastosowań AI

ASUS RT-BE92U

Innowacyjne studia wymagają innowacyjnej sieci, a ASUS RT-BE92U spełnia to wymaganie, oferując trójzakresową łączność Wi-Fi 7 i obsługę nowego kanału 320 MHz, a dzięki temu zwiększenie prędkości do 9700 Mb/s. Może utworzyć maksymalnie trzy identyfikatory SSID dzięki Smart Home Master, aby dostosować sieci do potrzeb gości, urządzeń IoT lub pracowników. Dzięki pakietowi funkcji AiProtection Pro i kompleksowym opcjom VPN RT-BE92U jest idealnym routerem dla studiów, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo i szybka łączność w środowiskach pracy kreatywnej.

ZenWiFi BD4 Outdoor

ZenWiFi BD4 Outdoor umożliwia rozszerzenie łączności studia na teren zewnętrzny dzięki solidnemu systemowi sieci Wi-Fi typu mesh, który został zaprojektowany pod kątem działania w trudnych warunkach na zewnątrz. Dwuzakresowa technologia Wi-Fi 7 z obsługą 4K-QAM i MLO zapewnia ultraszybką transmisję, gwarantując, iż sesje produkcji filmowej lub montażu bezpośrednio na planie przebiegają równie sprawnie, jak w przypadku wykonywania pracy w studiu. Oferując obudowę ze stopniem ochrony IP65, wszechstronne możliwości montażu oraz technologię PoE, BD4 Outdoor został opracowany tak, aby stawić czoła czynnikom pogodowym, zapewniając jednocześnie wyjątkowo stabilny zasięg Wi-Fi.

ExpertWiFi EBG19P

ExpertWiFi EBG19P jest przeznaczony dla małych i średnich studiów twórczości kreatywnej, które poszukują solidnego rozwiązania sieciowego. Dysponując ośmioma portami PoE+, może zasilać szereg urządzeń PoE, natomiast obsługa VLAN zwiększa bezpieczeństwo sieci. Kilka portów WAN z funkcją równoważenia obciążenia sieciowego (load balancing) i przełączania awaryjnego (failover) zapewnia stabilną łączność, co ma najważniejsze znaczenie dla zagwarantowania nieprzerwanego przepływu prac twórczych. Kompaktowa konstrukcja i łatwe zarządzanie dzięki aplikacji ExpertWiFi sprawiają, iż EBG19P to skalowalne rozwiązanie sieciowe, idealnie nadające się dla rozwijających się studiów, które potrzebują bezpiecznej sieci o wysokiej wydajności.

ExpertWiFi EBA63

Studia pracy kreatywnej wymagają bezproblemowej integracji sieciowej, a punkt dostępowy ExpertWiFi EBA63 zapewnia prędkość Wi-Fi 6 do 3000 Mb/s. Obsługuje do 100 aktywnych urządzeń i idealnie nadaje się do środowisk, w których wiele urządzeń korzysta z łączności sieciowej. Technologia PoE umożliwia elastyczną instalację, a opcje montażu na ścianie i suficie sprawiają, iż urządzenie pasuje do każdej przestrzeni pracy kreatywnej.

Strefa rozwiązań sieciowych na stoisku ASUS jest podzielona na trzy odrębne sekcje, przy czym cała prezentacja jest symulacją studia projektowania kreatywnego:

– W pierwszej części wyróżniono RT-BE88U, wydajny router typu „wszystko w jednym” z obsługą Wi-Fi 7, który oferuje dwa połączenia 10G, udostępniając jeden port SFP+ oraz wielogigabitowe porty LAN i WAN dla niezrównanej przepustowości. Odwiedzający mogą skorzystać z funkcji Guest Network Pro, która obsługuje do pięciu identyfikatorów SSID, umożliwiając spersonalizowaną i bezpieczną segmentację sieci. Dodatkowo zaprezentowana zostanie funkcja tetheringu mobilnego 4G/5G routera, umożliwiająca stały dostęp do Internetu poprzez podłączenie telefona do portu USB routera. Zaprezentowany zostanie także router Stablemate RT-BE92U przeznaczony dla mniejszych studiów.

– W drugiej części odwiedzający mogą zapoznać się z systemami sieci typu mesh dla całego domu ZenWiFi BQ16 w połączeniu z dwoma jednostkami NAS ASUSTOR FX6712X, dzięki czemu poznają technologię Smart Haul oferowaną przez ASUS Wi-Fi 7. Taka konfiguracja pozwala na osiągnięcie szybkości przesyłu danych do 6 Gb/s, co optymalizuje obsługę dużych plików w środowiskach bezprzewodowych.

– W części trzeciej przedstawiono scenariusz sieciowy z zastosowaniem routera przewodowego ExpertWiFi EBG19P PoE+ pełniącego funkcję bramki sieciowej z zabezpieczeniami klasy komercyjnej. Demonstracje obejmują konfigurowanie sieci AiMesh dzięki webowego graficznego interfejsu użytkownika aplikacji ExpertWiFi, dodanie do 12 punktów dostępowych WiFi EBA63 jako węzłów sieciowych oraz zarządzanie nowym urządzeniem Wi-Fi 7 Mesh BD4 Outdoor, które posiada certyfikację stopnia ochrony IP67 gwarantującą niezawodną i bezpieczną pracę sieci zarówno w przestrzeniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Bezpłatna subskrypcja Adobe Creative Cloud

Produkty firmy Adobe odgrywają kluczową rolę w pracy kreatywnej w wielu branżach. Firma ASUS nawiązała współpracę z Adobe, aby usprawnić przepływy pracy twórców treści, zapewniając renomowany pakiet aplikacji i usług Creative Cloud®. Kupując kwalifikujące się produkty ASUS w niektórych regionach, klienci mogą otrzymać bezpłatną trzymiesięczną lub jednomiesięczną subskrypcję pakietu Adobe Creative Cloud, Adobe Substance 3D oraz Adobe Acrobat (o wartości do 397,44 USD). Subskrypcję Creative Cloud można zastosować do nowego lub istniejącego konta, a realizacja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej do rejestracji. Okres realizacji kończy się 31 sierpnia 2025 r. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: https://www.asus.com/content/asus-offers-adobe-creative-cloud.

foto,źródło. ASUS

Idź do oryginalnego materiału