Artysta dokumentuje “rytuał przyzwyczajeń” dzięki skanowania 3D i druku 3D

2 miesięcy temu

Rosalie Yu odtwarza swoje słodkie przysmaki w hiperrealistycznych szczegółach w ramach wielkiego projektu o nazwie Rytuał Nawyków. Stworzyła wirtualną rzeczywistość i wydrukowane w 3D faksymile 256 deserów (i wciąż je liczy).

Sztuka i technologia łączą się ze sobą jak puszysty mus w 360-stopniowym doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości (VR) stworzonym przez artystkę Rosalie Yu. Projektantka spędziła dwa lata dokumentując desery i słodycze pod każdym kątem, aby stworzyć ich trójwymiarowe skany.

W ramach projektu A Ritual of Habits, Yu odtworzyła świat słodyczy w technologii VR. Projekt ma na celu pobudzenie zmysłów poprzez doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej oraz obiekty drukowane w 3D. Całą kolekcję można zobaczyć na jej stronie Sketchfab.

Według Yu, projekt powstał z przyzwyczajenia – jak sugeruje tytuł. Ona i jej rodzina są fanami słodyczy i deserów. Po śmierci dziadka zaczęła dokumentować słodycze, którymi zajadała się jej rodzina.

“Zafascynowała mnie historia holenderskich plantacji cukru w kolonialnym Tajwanie oraz dekadenckie przedstawienie słodyczy na holenderskich obrazach martwej natury” – wyjaśnia Yu.

“Fotogrametria umożliwiła mi refleksję nad globalną historią cukru obok mojej osobistej historii i nawyków”.

Proces kryjący się za rytuałem przyzwyczajeń

Pracując w tej chwili na Brooklynie w ramach rezydencji, Yu ma tendencję do robienia do 50 zdjęć ciasta lub deseru w zbliżeniu.

Następnie używa programu Agisoft PhotoScan do stworzenia modelu 3D. Następnie rzeźbi cyfrowo skan dzięki narzędzia ZBrush. Po zakończeniu, Yu używa ARKit i Unity .

W przypadku druku 3D, Yu tworzy modele 3D dzięki drukarki Formlabs Form 2 SLA. Następnie skrupulatnie maluje modele, aby wyglądały jeszcze lepiej niż w rzeczywistości.

Nie jest to jednak pierwsze przedsięwzięcie Yu w dziedzinie VR. W istocie wykorzystała ona swoją pasję do sztuki i technologii. Jej inne prace obejmują trójwymiarowe mapy miast , jak również trójwymiarowe autoportrety.

Istnieją jednak pewne ograniczenia, jak sama przyznaje.

“Sposób, w jaki obraz chemiczny nabiera kształtu na papierze fotograficznym, jest podobny do procesu systemu polegającego na zszywaniu zdjęć, łączeniu chmury punktów i rekonstrukcji siatki w przestrzeni 3D” – mówi.

“Nie można od razu zobaczyć rezultatów fotogrametrii, tak jak w przypadku tradycyjnych zdjęć, które musiały być wywoływane w dedykowanym miejscu, np. w ciemni. Jest coś magicznego i samotnego w obu tych ekspansywnych procesach.”

A Ritual of Habits oferuje w pełni immersyjne doświadczenie słodkiego przysmaku. Dźwięk został stworzony przez projektanta dźwięku Matthew Dougherty’ego.

Żródło: https://all3dp.com

Idź do oryginalnego materiału