Apple ma być traktowane jak bank – Biuro Ochrony Finansów Konsumentów

cyberfeed.pl 3 tygodni temu


Popularność Apple Pay spółka z Cupertino będzie teraz regulowana przez amerykańskie Biuro Ochrony Finansów Konsumentów (CFPB), organ nadzorczy, którego rola zwykle ogranicza się do banków i firm świadczących usługi finansowe.

Decyzja oznacza, iż ​​biuro będzie miało uprawnienia do monitorowania i regulowania sytuacji Apple zasady i praktyki dotyczące usług portfela mobilnego…

Biuro Ochrony Finansów Konsumentów

CFPB to amerykańska agencja odpowiedzialna za egzekwowanie federalnego prawa finansowego konsumentów, ale pełni także szerszą rolę organu regulacyjnego mającego na celu zapewnienie, iż konsumenckie produkty finansowe są „uczciwe, przejrzyste i konkurencyjne”.

Naszym celem jest sprawienie, aby konsumenckie rynki finansowe służyły konsumentom, odpowiedzialnym dostawcom i całej gospodarce. Chronimy konsumentów przed nieuczciwymi, oszukańczymi lub nadużyciami oraz podejmujemy działania przeciwko firmom, które łamią prawo. Zapewniamy ludziom informacje, kroki i narzędzia potrzebne do podejmowania mądrych decyzji finansowych.

Zawsze była w stanie zapewnić, iż usługi portfeli mobilnych, takie jak Apple Pay i Google Pay, są zgodne z prawem, ale w zeszłym roku zaproponowała, aby usługi te były traktowane znacznie bardziej jak banki, co dało CFPB szersze uprawnienia w zakresie egzekwowania uczciwości i rozpatrywania skarg konsumentów.

Od przyszłego miesiąca Apple Pay będzie regulowane

Bloomberga informuje, iż wniosek został sfinalizowany i zacznie obowiązywać od przyszłego miesiąca.

Nadzorować będzie najważniejszy amerykański organ nadzoru konsumenckiego Apple Inc. i inne duże firmy technologiczne oferujące portfele cyfrowe i aplikacje płatnicze, finalizując propozycję z zeszłego roku kilkoma zmianami.

Jak wynika z czwartkowego oświadczenia, Amerykańskie Biuro Ochrony Finansów Konsumentów będzie teraz traktować te firmy bardziej jak banki, pod warunkiem iż będą one obsługiwać ponad 50 milionów transakcji rocznie przeprowadzanych w dolarach amerykańskich.

Dyrektor agencji twierdzi, iż decyzję podjęto, ponieważ usługi portfela mobilnego stanowią w tej chwili integralną część życia finansowego ludzi.

„Płatności cyfrowe przestały być nowością i stały się koniecznością, a nasz nadzór musi odzwierciedlać tę rzeczywistość” – stwierdził w oświadczeniu dyrektor CFPB Rohit Choprasaid.

Ponad 60% populacji USA korzysta w tej chwili z portfela mobilnego, a najpopularniejszym wyborem jest Apple Pay.

Wersja 9to5Mac

Apple zwykle nie zmienia swojej polityki, aby rozwiązać problemy prawne, dopóki nie zostanie do tego zmuszony w każdym z państw i regionów, w których prowadzi działalność, ale w tym przypadku zdecydował się działać z wyprzedzeniem.

Unia Europejska wymagała od Apple udostępnienia chipa płatniczego NFC bankom i wystawcom kart płatniczych i było prawdopodobne, iż CFPB nałożyłaby na tę firmę ten sam wymóg. Zamiast ograniczyć zmianę do UE, producent iPhone’a dokonał zmiany na całym świecie, wyprzedzając konkurencję.

To ponad dekada odkąd po raz pierwszy spekulowałem To Apple może stać się bankiem. Chociaż to się jeszcze nie wydarzyło, widzieliśmy znaczący ruch w tym kierunku. Musiał już uzyskać licencje bankowe uruchom Apple Pay późniejchoć później wycofał usługę kiedy wydawało się, iż może zostać poddane jeszcze więcej regulacji. Dzisiejsze ogłoszenie CFPB oznacza, iż ​​niezależnie od tego, jakie etykiety wybierze Apple, Apple Pay będzie teraz podlegać nadzorowi regulacyjnemu na poziomie bankowym.

Zdjęcie autorstwa Christiana Koepke NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.



Source link

Idź do oryginalnego materiału