Darmowa platforma dedykowana seniorom (i nie tylko)
W dzisiejszych czasach nie da się żyć na bakier z technologią, bo jest ona po prostu wszechobecna. Nikogo nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej osób stara się nauczyć sprawnego korzystania z jej atutów.
W ostatnich latach dało się zauważyć, iż zdecydowaną część nowicjuszy stanowią seniorzy. Okazuje się, iż osoby w wieku 50+ coraz chętniej sięgają po nowe rozwiązania i cierpliwie starają się z nich korzystać. To, co kiedyś wzbudzało ich zdziwienie, a czasem choćby irytację i zdenerwowanie, dziś staje się zupełnie naturalną rutyną, która w konsekwencji prowadzi do sprawnego poruszania się w cyberprzestrzeni.
Jak to adekwatnie możliwe? Dużą zasługę w tej kwestii mają inicjatywy, które za cel stawiają sobie oswojenie potrzebujących użytkowników z technologicznymi rozwiązaniami, w tym np. z obsługą aplikacji mobilnych. Przykładem jednego z takich pomysłów jest polska i zupełnie darmowa platforma SeniorApp, która w tej chwili zrzesza już niemal 40 tysięcy aktywnych użytkowników.
W czym tkwi jej siła? Mówiąc najprościej SeniorApp to rozbudowany serwis, oferujący pomoc na wyciągnięcie ręki dla wszystkich, którzy poszukują inspiracji, porad i wskazówek w różnych dziedzinach życia. Jego zakres tematyczny obejmuje niemal każdy aspekt życia mogący sprawić problem – od robienia zakupów, przez sprzątanie czy prace ogrodowe – po usługi pielęgnacyjne, opiekę oraz pomoc medyczną.
Z ofert i rozwiązań, które pojawiają się na SeniorApp, można korzystać na dwa sposoby – poprzez witrynę www oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej, dostępnej w Google Play oraz AppStore.
Zobacz:
Aplikacja na telefon SeniorApp – co oferuje?
Aplikacja SeniorApp pozwala mieć dostęp do wspomnianego serwisu z poziomu własnego telefona. Co ciekawe, zrzesza nie tylko seniorów, ale również ich rodziny i w zasadzie wszystkie osoby, które potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu – w SeniorApp istnieje możliwość zamawiania usług nie tylko dla siebie, ale i dla bliskich. Wystarczy wybrać i opłacić odpowiednią usługę, a następnie wskazać adres i osobę, której ma być ona wyświadczona.
Z drugiej strony, platforma jest także otwarta na tych, którzy chcą nieść taką pomoc i wprost pośredniczy w jej udzielaniu, a przy okazji pozwala zarabiać pieniądze. Jednym słowem, z doskonałym efektem łączy tych, którzy szukają wsparcia oraz osoby, które dzielą się swoim czasem i umiejętnościami, by pomagać innym. Dzięki temu cieszy się ogromną popularnością, np. wśród studentów, którzy za sprawą jej elastycznej formy, mogą dopasować tryb pracy do zajęć na uczelni.
Najważniejsze strefy Senior App
Podstawowe menu aplikacji podzielono na trzy jasno opisane filary, dzięki którym obsługa programu staje się bardzo prosta. Chodzi o strefy:
- Szukam pomocy – tu do dyspozycji są wszystkie usługi i oferty dostępne w aplikacji SeniorApp, w tym np. inspiracje i wskazówki, ale również konkretne oferty pomocy, np. przy zakupach czy przyjmowaniu leków;
- Chcę pomóc – w tym miejscu SeniorApp użytkownicy oferują chęć pomocy oraz ustalają stawki i zasady jej udzielania;
- Chcę więcej – to strefa, gdzie dostępne są oferty od partnerów współpracujących z platformą, gwarantujące łatwiejszy dostęp do ich usług – np. dedykowane, przygotowane na wyłączność dla SeniorApp, oferty medyczne.
Bezpieczeństwo i obsługa, z którą poradzi sobie każdy
Co ważne każda osoba, która chce w pełni skorzystać z zasobów aplikacji SeniorApp, jak i ta, która chce zaoferować swoją pomoc, musi najpierw zarejestrować się i przejść pełen proces weryfikacji danych – zespół SeniorApp nadzoruje wszystkie świadczone na platformie usługi. Robi to w trosce o komfort i bezpieczeństwo każdego użytkownika, który zdecyduje się skorzystać z jej oferty.
SeniorApp to nie tylko aplikacja, ale i bogate źródło wiedzy
Serwis SeniorApp to nie tylko aplikacja mobilna i jej odpowiednik w postaci witryny www. W ramach tej wyjątkowo ciekawej platformy można także czerpać wiedzę z bloga, który prowadzą zarówno profesjonaliści, jak i członkowie społeczności SeniorApp. Znajdziemy na nim mnóstwo wskazówek, inspiracji i porad na najróżniejsze tematy. interesujące opinie, pomysły na spędzanie czasu, chwytające za serce historie i najważniejsze informacje w postaci tzw. SeniorNiusów – to wszystko jest tu dosłownie na wyciągnięcie ręki.
Trzeba także wspomnieć, iż w 2022 roku powstała Fundacja SeniorApp, której działania opierają się przede wszystkim na przełamywaniu barier w dostępie do technologii dla osób starszych. Seniorzy mogą dzięki niej korzystać np. z bezpłatnych szkoleń z obsługi urządzeń mobilnych. Sukcesywnie uczą się też, jak bezpiecznie funkcjonować w sieci, poznają podstawowe funkcje telefonów oraz aplikacje przydatne na co dzień.
SeniorApp niesie za sobą zatem również walor edukacyjny. Platforma oferuje bowiem całą masę materiałów w postaci przystępnie przygotowanych webinarów, które tworzone są we współpracy z ekspertami w danej tematyce. Przykładowo, w styczniu były to: Długi – jak sobie z nimi poradzić? Porady prawnika na temat oddłużania oraz Morsowanie na zdrowie! Jak rozpocząć swoją przygodę z tą aktywnością? Morsy ze Strykowa. Wszystkie prelekcje można oglądać „na żywo”, ale również wrócić do nich w dowolnym momencie – po emisji są dostępne na kanale SeniorApp w serwisie YouTube.
Zainteresował Cię ten temat? Sprawdź też:
10 zasad bezpiecznego korzystania z sieci – zadbaj o swoje bezpieczeństwo w Internecie
Telefon dla seniora: ranking polecanych modeli
Smart home dla seniora. Co powinno w nim się znaleźć?
TOP 5 technologicznych prezentów dla seniorów