AAEON prezentuje nową linię komputerów RISC zasilanych przez Texas Instruments

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu



AAEON, wiodący dostawca kompaktowych rozwiązań wbudowanych, ogłosił dwa nowe dodatki do swojej linii RISC computing: PICO-AM62, pojedynczą płytę zbudowaną w formacie PICO-ITX, oraz SRG-AM62, jej odpowiednik w systemie RISC Gateway. Zarówno PICO-AM62, jak i SRG-AM62 reprezentują nowe podejście działu RISC Computing Division firmy AAEON, oparte na procesorach Texas Instruments AM62x Sitara. Procesory te składają się z czterordzeniowego procesora Arm Cortex -A53, jednordzeniowego mikrokontrolera Arm Cortex -M4F i zintegrowanego wsparcia GPU.

Nowa linia produktów wyróżnia się opłacalnością i niezawodnością. Zarówno pojedyncza płyta PICO-AM62, jak i kompaktowy system bramkowy SRG-AM62 są dostępne w jednostkach SKU o szerokiej tolerancji temperaturowej od -40°C do 85°C i zakresie zasilania od 9 V do 36 V. Produkty są oparte na procesorach Texas Instruments, które są wysoce skalowalne i mają 20-letnią żywotność. Wpłynęło to na wybór dostawcy przez AAEON i powinno przyciągnąć klientów poszukujących ekonomicznych, trwałych rozwiązań IoT. Wytrzymałość środowiskowa zarówno PICO-AM62, jak i SRG-AM62 sprawia, iż ​​doskonale nadają się do wdrażania w trudnych środowiskach, takich jak cyfrowe klastry w pojazdach lub zastosowania przemysłowe.

Zarówno na poziomie płyty, jak i systemu platforma oferuje podwójne porty LAN, obsługę kamery i czujnika. Te funkcje w połączeniu z kompaktowymi wymiarami sprawiają, iż są one dobrymi kandydatami do zastosowań takich jak monitorowanie dostępu do budynku. Ponadto oba produkty obsługują interfejs HDMI 1.4b. W szczególności PICO-AM62 zawiera złącze LVDS do wyjścia wyświetlacza, które jest dobrze przystosowane do użytku w interfejsie człowiek-maszyna (HMI).

Komunikacja bezprzewodowa, taka jak Wi-Fi i 4G/LTE, jest również dostępna za pośrednictwem kart mini o pełnym i półrozmiarowym rozmiarze. Oba produkty są również wyposażone w wielofunkcyjne złącze I/O do funkcji sterowania przemysłowego, takich jak RS-232/422/485, CANBus, UART, GPIO i I2C. Wykorzystując tę ​​wszechstronność, łatwo zrozumieć, w jaki sposób produkty mogą służyć jako elastyczna podstawa dla niedrogich urządzeń automatyki przemysłowej. AAEON zauważa, iż ​​PICO-AM62 obsługuje dodatkowe opcje konfiguracji szeregowej. Łącząc wielofunkcyjne złącze I/O z dwoma złączami pinowymi, użytkownicy mogą sparować dwa interfejsy RS-232/422/485 z dwoma CAN-FD, cztery pełne RS-232/422/485 według BOM, aż do czterech RS-485 obok podwójnego UART.



Source link

Idź do oryginalnego materiału