Patriot Viper Steel 3600 MHz – ostatnie ramy bez RGB?

5 miesięcy temu

Kontynuujemy naszą podróż po testach modułów pamięci DDR4 od Patriot. Tym razem testujemy pamięć dla osób, którym nie zależy na świecidełkach, bowiem na testy wzięliśmy Viper Steel 2x8Gb 3600 MHZ.

Patriot Memory to amerykańska firma, która od 1985 roku zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą wysokiej jakości podzespołów komputerowych, w tym wysokowydajnych pamięci VIPER, niezawodnych i szybkich dysków SSD czy innych nośników danych, jak pamięci USB oraz karty flashowe. Idąc z duchem czasu oraz rosnącą popularnością e-sportu i gamingu Patriot stworzył w ostatnim czasie także własną markę peryferii gamingowych VIPER GAMING, gdzie oferuje m.in. klawiatury. Charakterystyczną cechą linii viper jest bardzo dobrze przemyślany i sensowny kompromis, pozwalający zaoferować klientowi zawsze najlepsze i możliwie najwydajniejsze rozwiązania w bardzo atrakcyjnych cenach.

Patriot Viper Steel 2x8Gb 3600 MHZ bez podświetlenia RGB. Nietypowa sytuacja bo standardem stało się użycie LED EGB wszędzie, gdzie tylko się da. To jednak nie o kolorkach będziemy dzisiaj mówić, a o mocy i wydajności, jaką prezentuje właśnie ten podzespół.

Specyfikacja techniczna:

  • Bazowe częstotliwości: PC4-17000 (2133MHz)
  • Bazowie Timingi: 15-15-15-36
  • Częstotliwość XMP: PC4-28800 (3600MHz)
  • Timinigi XMP: 18-22-22-42
  • Napięcie XMP: 1.35V
  • Gwarancja: dożywotnia, ograniczona.

W przypadku Viper Steel 2x8Gb 3600 MHZ mamy do czynienia z dwoma kostkami po 8GB jedna. Standardowo kostki ustawione są na częstotliwość 3600 MHZ, co oczywiście możemy zmienić po podkręceniu ich w ustawieniach. W przypadku tego modelu musimy liczyć się z opóźnieniem 18 CL i pojemnością od 8 do 64 GB. W Viper Steel 2x8Gb 3600 MHZ znajdują się dwuczęściowe aluminiowe radiatory, które odpowiadają oczywiście za utrzymanie odpowiedniej temperatury.

W przypadku tych kości pamięci ram wykorzystano najlepsze chipy na rynku, Samsung B-die. Dzięki temu konsument otrzymuje na start wiele opcji taktowania. Jak już wcześniej wspomniałem w RAM’ach nie znalazło się podświetlenie RGB. Cena za tę konfigurację wynosi teraz około 330, co nie jest najgorszą ceną, patrząc co się dzieje aktualnie na rynku pamięci. o ile jednak interesują Was pamięci o całkowitej pojemności 32 GB, to musicie liczyć się z kosztem 1200 zł.

Testy

Podsumowanie

Z pewnością możemy uznać nowe RAMY od Patriot za udany produkt, jednak nie są one perfekcyjne. Na pewno trzeba wyróżnić spore możliwości podkręcenia samej pamięci oraz dla niektórych dobry design. Podświetlenie RGB jest aktualnie na czasie i mimo iż osobiście nie przepadam za świecidełkami to dla dużej liczby konsumentów jest to najważniejsze przy wyborze produktu.

Co do samych testów wyszły one bardzo dobrze. Faktycznie RAM’y po podkręceniu dały małego kopa, ale dla zwykłego użytkownika, może to być nieco uciążliwe. Standardowe parametry nie są złe, ale mogły być lepsze. Cena także jest dosyć atrakcyjna, a ciężko w podobnej cenie znaleźć tak dobre ramy i na dodatek z podświetleniem RGB.

Idź do oryginalnego materiału