Meta AI trafia w końcu do Europy, ale w ograniczonej wersji i bez funkcji generowania obrazów
Meta rozszerza dostępność swojego asystenta AI na kraje europejskie. Narzędzie dostępne w aplikacjach WhatsApp, Facebook, Instagram i Messenger, otrzymało ograniczoną wersję w Europie. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji czatu, jednak na razie bez możliwości generowania obrazów. Firma zapewnia, że dane użytkowników z UE nie były wykorzystywane do trenowania modeli. To odpowiedź na wcześniejsze obawy związane z prywatnością i regulacjami prawnymi.
Wprowadzamy Meta AI w sposób, który uwzględnia potrzeby użytkowników z Europy i szanuje lokalne przepisy dotyczące danych – poinformowała firma w komunikacie prasowym.
Meta miała wykorzystywać do treningu sztucznej inteligencji książki ściągnięte nielegalnie za pomocą sieci torrent
Meta rozpoczęła wdrażanie swojego asystenta sztucznej inteligencji w 41 krajach europejskich oraz na 21 terytoriach zależnych. Meta AI dostępne jest w popularnych aplikacjach: WhatsApp, Facebook, Messenger oraz Instagram, gdzie użytkownicy mogą z niego korzystać w czatach tekstowych. Wersja dostępna w Europie różni się od tej znanej z USA. Użytkownicy nie mogą jeszcze generować ani edytować obrazów. Meta tłumaczy to koniecznością dostosowania się do lokalnych regulacji dotyczących prywatności oraz ochrony danych osobowych. Firma podkreśla, że dane użytkowników z UE nie były wykorzystywane do trenowania modelu AI. Meta AI może jednak odpowiadać na pytania, pomagać w planowaniu, tworzyć podsumowania i wyszukiwać informacje z internetu. Działa w języku angielskim i ma ułatwiać codzienne interakcje z platformami społecznościowymi.
Meta Quest 3S - nowe gogle VR od środka. Wiemy, ile ta nowość ma wspólnego z popularną wersją Quest 2
Pierwotnie wdrożenie Meta AI w Europie miało nastąpić znacznie wcześniej. Jednak firma zdecydowała się opóźnić premierę w odpowiedzi na zapytania od Europejskiego Inspektora Ochrony Danych oraz krajowych organów regulacyjnych. To właśnie ich obawy sprawiły, że Meta ograniczyła zakres funkcji i zadbała o większą przejrzystość działania. Dzięki temu Europejczycy mogą teraz testować usługę, której wersja została dostosowana do wymogów prawnych obowiązujących na kontynencie. Meta zapowiada, że z czasem zakres funkcji będzie rozszerzany, ale tylko przy pełnym zachowaniu zgodności z regulacjami.
Meta chciała stworzyć tańszego rywala dla Apple Vision Pro. Mark Zuckerberg podjął w tej sprawie ważną decyzję
Firma nie podała jeszcze dokładnych dat wprowadzenia kolejnych funkcji, takich jak generowanie obrazów. Obecna wersja ma służyć jako bezpieczne wprowadzenie nowej technologii na rynek europejski. Użytkownicy mogą korzystać z Meta AI poprzez specjalne pole wyszukiwania lub interfejs czatu w aplikacjach należących do firmy. Wprowadzenie asystenta AI w Europie to część szerszego planu Mety, który zakłada upowszechnienie inteligentnych narzędzi wspomagających codzienną aktywność w mediach społecznościowych, z uwzględnieniem lokalnych przepisów i standardów ochrony prywatności.
Powiązane publikacje

Apple planuje rewolucję w aplikacji Zdrowie, wprowadzając wirtualnego lekarza wykorzystującego sztuczną inteligencję
5
Przeglądarka internetowa Vivaldi integruje się z Proton VPN. Użytkownicy mogą stać się bardziej anonimowi w Internecie
110
Windows 11 wprowadza obsługę systemu plików ReFS z maksymalnym rozmiarem woluminu do 35 petabajtów
29
Zorin OS 17.3 już dostępny. Dystrybucja porzuca Firefoksa, dodaje nowe funkcje i wsparcie dla układów NVIDIA GeForce RTX z serii 50
54